Z kraju

Francuski hipermarket promuje się gazetką z chłopcem z różowym wózkiem dla lalek

czy-chlopcom-wolno-sie-bawic-wozkami-dla-lalek-oc

facebook E.Leclerc

Francuska sieć sklepów E.Leclerc. promuje się gazetką w której realizuje europejską politykę genderową, czyli „neutralność” płciową, także, a może przede wszystkim pośród dzieci. Dlatego w gazetce mamy chłopca z wózkiem dla lalek.

Wspaniałą reklamę dostrzegła niezawodna „Gazeta Wyborcza” – Chłopiec bawiący się różowym wózkiem dla lalek? Czemu nie. W ten sposób do kupna zabawki namawia sieć sklepów E.Leclerc. Reklama zwraca na siebie uwagę, zbiera pochwały, ale też intryguje. Czy w XXI wieku dziecięca zabawa wciąż obarczona jest masą stereotypów? Również większość wpisów na stronie „GW” jest tak moderowanych, żeby potwierdzały opinię autorów tekstu, że jest to wspaniałe, nowoczesne i prawdziwy XXI wiek. Podczas, gdy przeciwstawne opinie to zwyczajny ciemnogród.

Komentarz Prawego -Można tylko zapytać dlaczego ten chlopczyk nie jest jeszcze w spódniczce, nie ma kokardek we wlosach i szminki na ustach? Wtedy walka ze stereotypami tożsamości płciowej byłaby o wiele głębsza. I jeszcze bardziej europejska.

 

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

9 komentarzy

9 Komentarzy

 1. Stonka Ziemniaczana

  27 listopada 2016 at 23:24

  Super! Podoba mi się ta reklama. Ale obok powinna pojawić się dziewczynka z wozem strażackim na rękach lub z rękawicami bokserskimi na nogach. Ewentualnie Andrzej Gołota szydełkujący lub Mike Tyson biorący pożyczkę w Providencie.

  • margeritta

   28 listopada 2016 at 09:12

   Ja w wieku przedszkolnym wolałam samochody od lalek. Ale żeby wkładać rękawice bokserskie na nogi – no na to bym chyba nie wpadła, choć podobno byłam dość pomysłowym dzieckiem :)))))))

   • Karol

    28 listopada 2016 at 10:44

    No widzisz, nawet prawie wiek temu nikt nikogo do niczego nie przymuszał i dobrze było.
    Chyba nie napiszesz że jesteś hoseksualistą albo dostałeś jakąś inną chorobę z tego powodu i dlatego teraz trzeba na siłę wpychać wszystkim chłopcom laleczki i smoczki do ich karmienia a dziewczynkom szable, miecze rycerskie i chełmy jakie to chłopaczyska nawet jak nie dostaną od rodziców w prezencie to sobie sami z patyków zrobią!

 2. hansi

  28 listopada 2016 at 06:14

  Trend i przekaz jest jasny 🙂
  Na przykład ekran logowania się do poczty o2 od miesiąca, czy dłużej – jest w kolorze lila, na którym to tle – brodata ciotuchna w okularach i MOHAIROWEJ czapeczce na głowie, w jeansowym wdzianku, czytająca z zainteresowaniem coś na Smartfonie – w jednej ręce, a z kubeczkiem jakiejś chemii – w drugiej 🙂 ..

  • Tobiasz

   28 listopada 2016 at 12:00

   Przekaz jest jasny jak umysł prawaka – wszyscy maja być homo, bo tak chce „Soroż” i reptilianie.

 3. Alibaba

  28 listopada 2016 at 15:06

  Gdzie byl rodzic jak robiono to zdjęcie? Najgorsze kurestwo jakie można zrobic to wpaiac to nie winnym dzieciom.

 4. m

  28 listopada 2016 at 15:19

  Chodzi o to, że różowy, czy że wózek dla lalek? Za jakiś czas przeczytam narzekania, że mężowie/tatusiowie za mało pomagają żonom/mamom przy dzieciach, że mamy kryzys ojcostwa, że … . Może przynajmniej ten z reklamy, kiedy dorośnie będzie pomagał.

 5. KelChalkhic

  18 czerwca 2017 at 08:49

  Purchase Plavix Online Antabuse Order Online Didronel

 6. KelChalkhic

  25 czerwca 2017 at 20:03

  Acheter Viagra Le Vrai Cheap Vibramycin Pill Discount Cheap Amoxicilina

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra