Z zagranicy

Premier Beata Szydło do Polaków w Londynie: Polska przyjmie was z otwartymi ramionami [WIDEO]

szydlo_wielka_brytania_p_traczWracajcie Ci, którzy macie taką wolę. Mogę zapewnić, że Polska przyjmie Was z otwartymi ramionami – zwróciła się premier Beata Szydło do rodaków mieszkających w Wielkiej Brytanii, z którymi spotkała się w Londynie. Jednocześnie zapewniła, że wszyscy, którzy zdecydują się zostać, mogą liczyć na wsparcie i opiekę ze strony ojczyzny.

Podczas spotkania z Polakami mieszkającymi w Wielkiej Brytanii premier Beata Szydło mówiła o przebiegu polsko-brytyjskich konsultacji międzyrządowych. Podkreślała, że jednym z powodów ich podjęcia była kwestia Polaków mieszkających na Wyspach. Zapewniła, że polski rząd chce, by Polonia czuła się bezpieczna i miała świadomość tego, że polskie państwo będzie ją wspierać.

Prezes Rady Ministrów zaznaczyła, że dla Polski i Wielkiej Brytanii nadchodzące miesiące i lata, to jest czas, który jeśli będzie dobrze wykorzystamy, będzie przynosił naszym krajom bardzo dobre rezultaty. Jednocześnie zapewniła, że dla jej rządu sprawy polskich obywateli, bez względu na to gdzie żyją, są najistotniejsze i najważniejsze. – Nie ma istotniejszej sprawy niż Polska i Polacy. Robimy wszystko, by tę służbę, którą powierzyli nam obywatele, pełnić jak najmądrzej i jak najskuteczniej – podkreślała premier.

Wracajcie na własne ryzyko

– Wprowadzamy zmiany, które zmieniają Polskę na lepsze. Wprowadzamy zmiany, które mam nadzieję, będą zachęcające do powrotu – mówiła premier Beata Szydło. Nie sprecyzowała jednak, co konkretnie ma na myśli. Trudno jednak, żeby było inaczej, jeżeli stopa życiowa w Polsce nadal jest zdecydowanie niższa niż na Wyspach i niewiele się w tej materii zmieni. Proponowane przez rząd zmiany są kosmetyczne i powierzchowne i nie wychodzą naprzeciw oczekiwaniom młodych Polaków, o polskich przedsiębiorcach nie wspominając. Wielokrotnie prezes ZPP Cezary Kaźmierczak w imieniu przedsiębiorców alarmował rząd w tej sprawie.

– Wracajcie Ci, którzy macie taką wolę. Mogę zapewnić, że Polska przyjmie Was z otwartymi ramionami. Tym wszystkim Państwu, którzy podejmiecie decyzję, że pozostaniecie w Wielkiej Brytanii, mogę zagwarantować, że nigdy nie pozostawimy Was bez wsparcia i bez opieki – zadeklarowała szefowa rządu.

Premier Szydło podkreślała, że polskie państwo ma obowiązek zawsze i wszędzie stać po stronie swoich obywateli i wspierać wszystkich Polaków, którzy są rozsiani po całym świecie.

W poniedziałek rządowa delegacja pod przewodnictwem premier Beaty Szydło przeprowadziła w Londynie pierwsze polsko-brytyjskie konsultacje międzyrządowe. Spotkanie z Polonią w Ambasadzie Polski było ostatnim punktem wizyty w Wielkiej Brytanii.

 

Fot. P. Tracz

Źródło: KPRM

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

12 komentarzy

12 Komentarzy

 1. dziad zły

  29 listopada 2016 at 22:50

  No chyba cycki Cię bolą. Brak słów.

 2. Rafał Karkosz

  29 listopada 2016 at 23:55

  Wprowdźcie takie podatki, które obowiązują w Anglii!!! Sami wrócą!!!

  • Kwal

   30 listopada 2016 at 01:43

   Podatki i kwotę wolną…Ja myślałem, że ta Szydło jest mądrzejsza

 3. Janusz

  30 listopada 2016 at 11:56

  Nikt nie da się nabrać podrabianej katoliczce, która nie miała czasu dla Chrystusa, ale dla jego morderców w Izraelu jak najbardziej, wytresowanej oficjalnie w amerykańskim think-tanku do działania w amerykańskim, ergo: żydowskim interesie, serwilistycznej wobec wrogiego Polsce żydostwa do obrzydzenia. Oczywiście rząd, który ukradł jednym Polakom 500 minus, żeby zrobić wybranej grupie 500 plus (warto sprawdzić ilu żydów oraz Ukraińcówo otrzymało ten prezent) z chęcią ograbiłby także tych Polaków, którzy zarobili parę funtów w UK, żeby nie stanowili żadnej potencjalnej siły, ale widoki na to marne.

 4. Czerwona zorza znad Żoliborza

  30 listopada 2016 at 12:36

  Panie Bodakowski niech Pan zrobi coś z psychopatą o pseudo „Rafał Karkosz” ,jakimś stadionowym śmieciem ,którego ryj swędzi i na wszystkich się rzuca chce umawiać się na ustawki,ściągać spodnie i pokazywać ,podaje jakieś adresy -proszę poczytać tego psychopatę.No chyba ,że chce Pan być utożsamiany z jakimś stadionowym bydłem-wtedy proszę potraktować ten wpis jako niebyły.Od pewnego czasu to zero zniechęca mnie do wchodzenia na ten portal,co prawda mała strata ale ten śmieć robi to specjalnie żeby rozbić forum. Niech Pan zbanuje tego gnojka albo zostanie Pan tu sam z tą kreaturą.

  • Rafał Karkosz

   2 grudnia 2016 at 20:54

   Przecież to Ty DURNIU (sąd potwierdził swoim wyrokiem, że nie jest to sformuowanie podlegające karze) bez przerwy mnie obrażasz, a Twoje komentarze na mój temat wołają o pomstę do nieba. Podszywałeś się pod moje imię i nazwisko, że niby lubię erotyczne zabawy z Marianem Kowalskim i Pawłem Chojeckim. Zrozum DURNIU, że mam żonę i dwóch wspaniałych małych synów, w wieku już szkolnym. Zrobię wszystko co w mojej mocy, aby zbudować im możliwie najlepszą przyszłość. Zastanów się i przeczytaj ponownie swoje komentarze na mój temat. Wszystko w temacie! (Forum jest publiczne, ludzie sami wyciągną wnioski) Mimo wszystko pozdrawiam.

 5. Polna Wierzba

  1 grudnia 2016 at 16:33

  Do czego mają wracać.
  Do ZUSU, butnych urzedasów, biedy ….i strachu przed US i inymi przepisami….

 6. Szukający Drogi

  1 grudnia 2016 at 19:32

  Zważając, że zarobki w Anglii są 4-5-krotnie wyższe, podobnie jak kwota wolna, to już widzę te kolejki na prom. Kpina.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra