Z zagranicy

Premier Beata Szydło do Polaków w Londynie: Polska przyjmie was z otwartymi ramionami [WIDEO]

szydlo_wielka_brytania_p_traczWracajcie Ci, którzy macie taką wolę. Mogę zapewnić, że Polska przyjmie Was z otwartymi ramionami – zwróciła się premier Beata Szydło do rodaków mieszkających w Wielkiej Brytanii, z którymi spotkała się w Londynie. Jednocześnie zapewniła, że wszyscy, którzy zdecydują się zostać, mogą liczyć na wsparcie i opiekę ze strony ojczyzny.

Podczas spotkania z Polakami mieszkającymi w Wielkiej Brytanii premier Beata Szydło mówiła o przebiegu polsko-brytyjskich konsultacji międzyrządowych. Podkreślała, że jednym z powodów ich podjęcia była kwestia Polaków mieszkających na Wyspach. Zapewniła, że polski rząd chce, by Polonia czuła się bezpieczna i miała świadomość tego, że polskie państwo będzie ją wspierać.

Prezes Rady Ministrów zaznaczyła, że dla Polski i Wielkiej Brytanii nadchodzące miesiące i lata, to jest czas, który jeśli będzie dobrze wykorzystamy, będzie przynosił naszym krajom bardzo dobre rezultaty. Jednocześnie zapewniła, że dla jej rządu sprawy polskich obywateli, bez względu na to gdzie żyją, są najistotniejsze i najważniejsze. – Nie ma istotniejszej sprawy niż Polska i Polacy. Robimy wszystko, by tę służbę, którą powierzyli nam obywatele, pełnić jak najmądrzej i jak najskuteczniej – podkreślała premier.

Wracajcie na własne ryzyko

– Wprowadzamy zmiany, które zmieniają Polskę na lepsze. Wprowadzamy zmiany, które mam nadzieję, będą zachęcające do powrotu – mówiła premier Beata Szydło. Nie sprecyzowała jednak, co konkretnie ma na myśli. Trudno jednak, żeby było inaczej, jeżeli stopa życiowa w Polsce nadal jest zdecydowanie niższa niż na Wyspach i niewiele się w tej materii zmieni. Proponowane przez rząd zmiany są kosmetyczne i powierzchowne i nie wychodzą naprzeciw oczekiwaniom młodych Polaków, o polskich przedsiębiorcach nie wspominając. Wielokrotnie prezes ZPP Cezary Kaźmierczak w imieniu przedsiębiorców alarmował rząd w tej sprawie.

– Wracajcie Ci, którzy macie taką wolę. Mogę zapewnić, że Polska przyjmie Was z otwartymi ramionami. Tym wszystkim Państwu, którzy podejmiecie decyzję, że pozostaniecie w Wielkiej Brytanii, mogę zagwarantować, że nigdy nie pozostawimy Was bez wsparcia i bez opieki – zadeklarowała szefowa rządu.

Premier Szydło podkreślała, że polskie państwo ma obowiązek zawsze i wszędzie stać po stronie swoich obywateli i wspierać wszystkich Polaków, którzy są rozsiani po całym świecie.

W poniedziałek rządowa delegacja pod przewodnictwem premier Beaty Szydło przeprowadziła w Londynie pierwsze polsko-brytyjskie konsultacje międzyrządowe. Spotkanie z Polonią w Ambasadzie Polski było ostatnim punktem wizyty w Wielkiej Brytanii.

 

Fot. P. Tracz

Źródło: KPRM

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

107 komentarzy

107 Komentarzy

 1. asbestos removal company

  12 listopada 2017 at 14:07

  Incredible points. Sound arguments. Keep up the
  amazing work.

 2. home security camera systems best buy

  14 listopada 2017 at 23:19

  To cover family from harm?

 3. Madeline

  21 listopada 2017 at 17:16

  WOW just what I was searching for. Came here by searching for social news

 4. WOW just what I was looking for. Came here by searching for losing
  weight

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra