Z kraju

Skandal w Katowicach! Patrol Policji zastraszał pikietujących obrońców życia!

policja_katowiceTo co stało się stało podczas w piątkowej pikiety w Katowicach stawia w ciemnym świetle trzech funkcjonariuszy Komendy Miejskiej w Katowicach. Zachowanie policjantów, którzy przecież ślubowali wierność Konstytucji Rzeczypospolitej, było typowym przykładem totalitarnych działań władzy wykonawczej. O czym mowa?

Wolontariusze naszej organizacji bardzo dobrze znani są mieszkańcom Katowic z ulicy Stawowej. To właśnie tutaj w sposób regularny uświadamiamy, czym jest zbrodnia aborcji. Do tej pory nigdy nie mieliśmy problemów ze stróżami prawa, a jako działacz, który miał okazję uczestniczyć w zgromadzeniach publicznych na terenie całego kraju, zawsze stawiałem katowicką policję za przykład. Jestem też przekonany, że to, co zdarzyło się w piątek, jest wyłącznie przykrym incydentem. Tym bardziej, że wielu policjantów zdążyliśmy poznać i mamy o nich dobre zdanie.

„Chciałem się zapytać czy mają państwo pozwolenie na (…)?” – zapytał pytanie jeden z funkcjonariuszy wskazując palcem na zdjęcie ukazujące ofiarę aborcji na naszym plakacie. Zdziwiony zapytałem czy takie pozwolenie jest potrzebne, a kiedy chciałem podać argument dotyczący mojego pytania przerwano mi słowami – „To ja zadałem tutaj pytanie!” Stanowczy i oskarżający ton, którego wcześniej nigdy nie było podczas interwencji, zapowiadał problemy. Moja krótka odpowiedź, że nie trzeba mieć pozwolenia na plakat, poskutkowała nie rozmową, a poproszeniem o dokument tożsamości zarówno mój, jak i części osób biorących udział w legalnym zgromadzeniu.

Z Konstytucji Rzeczypospolitej jasno wynika, że nikt nie ma prawa zatwierdzać treści zgromadzeń publicznych. Gdyby tak było, istniałoby ryzyko, że pozwolenia na organizację zgromadzeń otrzymywałyby wyłącznie organizacje przychylne jakiemuś organowi zatwierdzającemu, który jako cenzor już stanowiłby nie o państwie wolnym, a totalitarnym. Najwidoczniej nie wiedziało o tym dwóch funkcjonariuszy, którzy tejże Konstytucji strzec ślubowali.

Po odebraniu dowodów osobistych i spisaniu naszych danych, policjanci wypowiadając głośno do telefonu na ruchliwej ulicy nasze numery pesel sprawdzali, czy aby nie jesteśmy poszukiwani. Jeszcze nie spotkałem się z takim zachowaniem, choć uczestniczyłem w setkach naszych zgromadzeń i byłem wiele razy spisywany. Według policjantów wszystko było zrobione jak należy. Nie wątpię w to, niemniej po raz pierwszy nasunęło mi się skojarzenie bardziej ze spektaklem niż z interwencją. Najgorsze jednak miało dopiero nadejść.

Po konsultacji z oficerem dyżurnym postawiono nas przed wyborem, który już był ewidentną próbą cenzurowania przekazu legalnego zgromadzenia publicznego. „Albo państwo dostaną od nas szansę, zostaną pouczeni i zabiorą swoje rzeczy. Jeśli nie, to za to wykroczenie z art. 51 będą nakładane mandaty po 500 złotych na każdego. Macie prawo odmówienia przyjęcia mandatu karnego, sporządzimy wnioski do sądu” – powiedział jeden z policjantów. Co dziwne, słowa te nie dotyczyły tylko organizatora zgromadzenia, ale również osób uczestniczących, które nie miały wpływu na treści umieszczone na plakatach. To jednak nie miało znaczenia. Policjant tłumaczył chęć nałożenia na nas kary swoimi odczuciami. Wszyscy uczestnicy odmówili przyjęcia mandatów. Kiedy pacyfikacja legalnego zgromadzenia poprzez nakładanie mandatów nie powiodła się, jeden z nich zaczął nas zastraszać słowami – „Będą kolejne osoby zgłaszające, to to się będzie powtarzało. Będą kolejne mandaty.”

Pikieta trwała dwie godziny i do czasu interwencji policji była bardzo spokojna. Poza osobami, które pokrzykiwały z daleka, mieliśmy okazję od kilku osób usłyszeć wyrazy uznania. „Musicie to usłyszeć, muszę Wam o tym opowiedzieć” – powiedział pan, wracający właśnie ze spotkania biznesowego, na którym wysłuchał świadectwa ojca, który nie dopuścił do zabicia swojego dziecka. Dzisiaj jego syn jest kulturystą. „Zawsze powtarzam, że mężczyzna to facet silny duchem, który broni słabszych i nigdy nie pozwoli zrobić im krzywdy, a nie chłoptaś, który doprowadza swoim strachem do tragedii.”

 

 

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

17 komentarzy

17 Komentarzy

 1. klioes vel pislamista

  30 listopada 2016 at 09:00

  Wyp…olic z Policji! Natychmiast!

  • klioes vel pislamista

   2 grudnia 2016 at 11:03

   Cenzura czyli postęp w postępach postępu

   Postęp na sobie samym nie poprzestał.
   Jego postępy (postępy postępu)
   Muszą dorównać parowozu tempu –
   Postęp w postępach postępu! Piedestał
   Należy przyznać w tym postępie Francji.
   A także Szwecji. Ileż elegancji
   Jest w ogłaszaniu tam wolności słowa,
   Gdzie już CENZURA wcale się chowa!

   W Szwecji nie wolno poddawać krytyce,
   Inwazji – widać wszystkim odpowiada
   Obywatelom! Krytykom jest biada!
   Nie ma wolności słowa w polityce.
   Jest wolność… wolność, którą da się streścić:
   „Jak mówić, aby w kanale się zmieścić.”
   Kto się nie zmieści, tego los jest marny!
   W Szwecji już zadbał o to Kodeks Karny.

   We Francji inny pomysł w życie wchodzi.
   Nie zobaczycie uśmiechniętych dzieci
   Z zespołem Downa! Kto w internet wkleci
   Coś wbrew aborcji, tego wynagrodzi
   Państwo więzieniem! Ach, nienawiść szkodzi.
   A więc jej mowę trzeba też wygubić!
   Jest wolność! Wolno tylko ludzi lubić!!!

 2. fota

  30 listopada 2016 at 10:27

  Pewien rodzaj zła bardzo wyraźnie prowokuje gniew Boga. (…) Masowa aborcja i pedofilia. To są dwie zbrodnie, które budzą gniew Boga, wyraźnie to widzę.
  Aborcja dokonywana w milionach, pedofilia popełniana nawet wśród duchowieństwa – przestrzegał dominikanin o. Joachim Badeni w książce “Uwierzcie w koniec świata”.
  Trzeba jak najszybciej wrócić do Intronizacji Jezusa Chrystusa na Króla Polski, i spełnić dokładnie, i w całej rozciągłości, wolę naszego jedynego Pana.
  Któż jak Bóg!
  http://www.pch24.pl/ojciec-leon-knabit–bedziemy-sie-modlic-na-gruzach-bazyliki-swietego-piotra-,47655,i.html

 3. skok

  30 listopada 2016 at 11:49

  Kilka dni temu w Gdyni bylo to samo.Milicaje zaczynaja podnosic glowe.

 4. Zona

  30 listopada 2016 at 11:56

  myślę że to planowa polityka PiS – zemsta za „pułapkę” jak określili projekt Obrony Życia

  • gieptil

   30 listopada 2016 at 14:01

   Moja opinia jest taka. PiS jest agenturalną operacją wrogich Polsce służb. To jest kopia V Komendy WiN, jeszcze lepiej zrealizowana, wybitni fachowcy nad tym pracowali. I nadal pracują. Mógłbym dużo gadać, dużo widziałem.

 5. Czerwona zorza znad Żoliborza

  30 listopada 2016 at 12:33

  Panie Bodakowski niech Pan zrobi coś z psychopatą o pseudo „Rafał Karkosz” ,jakimś stadionowym śmieciem ,którego ryj swędzi i na wszystkich się rzuca chce umawiać się na ustawki,ściągać spodnie i pokazywać ,podaje jakieś adresy -proszę poczytać tego psychopatę.No chyba ,że chce Pan być utożsamiany z jakimś stadionowym bydłem-wtedy proszę potraktować ten wpis jako niebyły.Od pewnego czasu to zero zniechęca mnie do wchodzenia na ten portal,co prawda mała strata ale ten śmieć robi to specjalnie żeby rozbić forum. Niech Pan zbanuje tego gnojka albo zostanie Pan tu sam a tą kreaturą.

 6. m

  30 listopada 2016 at 15:54

  To nie byli policjanci tylko zwykli PO-licjanci. Szkoda, że nie sfotografowaliście tych …, no, wiecie jakie słowo mam na myśli.

 7. stan

  30 listopada 2016 at 17:54

  Milicja Obywatelska nazwana dla niepoznaki Policją jest, jak zresztą wszędzie, głęboko upolityczniona. Takie też ma i cele. No bo kto uwierzy, że działa w poszanowaniu i dla dobra ludzi. Istnieje też syndrom munduru, polegający na tym, że po jego włożeniu dostaje się małpiego rozumu, co też stwierdziłem wielokrotnie.

 8. kan

  30 listopada 2016 at 18:28

  pierdolone gówno jady milicyjne , marzy im się pałowanie i nękanie POLAKÓW JAK ZA CZASÓW PRLu ,

 9. Piotr

  30 listopada 2016 at 20:05

  Demonstracja o ochronę życia to inaczej nawoływanie do niezabijania, a kodeks karny wyraźnie penalizuje zabijanie ( niezależnie od wieku człowieka), więc policjanci powinni się przyłączyć do manifestacji namawiając wszystkich do przestrzegania prawa. Jeśli policjanci byli przeciw to popełniają przestępstwo i nie powinni pracować.

 10. Piotr

  30 listopada 2016 at 20:08

  Policjanci powinni być dumni że nie tylko oni stoją na straży prawa ale i całe grupy ludzi- manifestując to!!!

 11. pokrzywa

  30 listopada 2016 at 20:41

  ‚Te policyjanty’ to dobre ludzie. To przecież ‚wadza’, prawdziwa ‚wadza’. Mogli bić, pałować, gazem psikać – o ‚uni’ tylko pouczyli i spisali. Dobra ‚wadza’.

 12. Tomasz

  1 grudnia 2016 at 13:39

  to jest efekt nierządów po-psl przez 8 lat podobnie jak na 11 listopada milicja MO biła kopała gryzła psikała gazem uczestników marszu Niepodległosci 11 listopada w latach 2010-2014! kiedy pis doszedł do władzy marsze 11 listopada przebiegaja spokojnie! nie dajcie SIE SPROWOKOWAĆ LEWACKO -KOMUNISTYCZNEJ KLICE MAFIJNEJ Z PO-PSL! ich pokłosie /wybory/ przez 8 lat sa odczuwalne do dzisiaj!-co najlepszym efektem jest w/w PO-licja czy Milicja jak kto woli!

 13. frate

  2 grudnia 2016 at 00:34

  żydowska polskojęzyczna milicja to kurw..y i złodzie…je!!! NIE DAĆ SIĘ KANALIOM BO NA NICH JUŻ WYROK WISI!!!

 14. Młoda

  2 grudnia 2016 at 17:18

  widocznie komuś przeszkadza, że tam pokazujecie prawdę o tym ludobójstwie nienarodzonych i dlatego to się stało, pewnie często tam stoicie z tymi plakatami, a jak wiadomo zdjęcie pokazujące prawdę i nawet najbardziej wstrząsające więcej mówi niż 1000 słów, często taki plakat z aportowanym dzieckiem może zmienić i nawrócić nie jednego człowiek, przechodnia może spowodować, że zmieni swoje zdanie na temat aborcji i stanie się jej przeciwnikiem.

 15. m

  2 grudnia 2016 at 17:20

  POlucjanci???????????????

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra