Z kraju

Pięcioro dzieci wróci do domu na skutek interwencji prawników Ordo Iuris

prawy.pl_images_nowe_sadSąd Rejonowy dla Warszawy Praga-Południe w Warszawie postanowił o powrocie do domu małoletnich Andrzeja, Teresy, Marii, Patrycji, i Kacpra do domu. W trwającym kilka miesięcy postępowaniu, rodziców pięciorga dzieci wspierali prawnicy z Programu Interwencji Procesowej Instytutu na rzecz Kultury Prawnej Ordo Iuris.

Dzieci zostały zabrane rodzicom – Pani Monice oraz Panu Marcinowi – w wyniku sprawozdania kuratora, w którym wyraził on negatywną opinię o bezpieczeństwie przebywających w domu małoletnich oraz o sprawianych przez nich problemach wychowawczych.

Podczas rozpraw pełnomocnicy wskazywali na brak podstaw dla dalszego stosowania tak radykalnego środka, jaki stanowi umieszczenie małoletnich w domu dziecka, wykazując jednocześnie, że dobro dzieci nie jest zagrożone. W toku postępowania, zeznający świadkowie zgodnie wskazywali na bardzo silną więź emocjonalną pomiędzy rodzicami a dziećmi oraz na tęsknotę towarzyszącą kilkumiesięcznej rozłące.

Państwo Monika i Marcin podjęli wysiłki celem poprawy swoich kompetencji rodzicielskich, uczęszczając na dwa kursy umiejętności wychowawczych. Przy pomocy przyjaciół oraz organizacji społecznych wyremontowali mieszkanie i przystosowali je do powrotu dzieci.

Sąd w ustnym uzasadnieniu podkreślił, że na jego rozstrzygnięciu zaważyły w dużej mierze starania rodziców wsparte aktywnością osób zaangażowanych w pomoc rodzinie.

W postępowaniu rodziców reprezentowali prawnicy Ordo Iuris mec. Jerzy Kwaśniewski oraz mec. Kacper Chołody.

Informacje o Programie Interwencji Procesowej Ordo Iuris:

Program powstał w celu wywierania aktywnego i profesjonalnego wpływu na orzecznictwo sądowe i administracyjne w sprawach dotyczących obrony praw rodziny oraz godności i wolności osób zagrożonych wykluczeniem społecznym z powodu przywiązania do naturalnego ładu społecznego poświadczonego w Konstytucji RP. Współpracujący z Instytutem Ordo Iuris adwokaci, radcowie prawni oraz aplikanci z całej Polski stykają się bezpośrednio z krzywdą rodzin i osób, których prawa zostały naruszone wskutek działania lub zaniechania władz publicznych. W ramach Programu udzielana jest pomoc prawna w sprawach cywilnych, karnych, rodzinnych, wykroczeniowych, pracowniczych oraz administracyjnych.

Instytut Ordo Iuris

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

2 komentarze

2 Komentarzy

  1. Czerwona zorza znad Żoliborza

    30 listopada 2016 at 12:33

    Panie Bodakowski niech Pan zrobi coś z psychopatą o pseudo „Rafał Karkosz” ,jakimś stadionowym śmieciem ,którego ryj swędzi i na wszystkich się rzuca chce umawiać się na ustawki,ściągać spodnie i pokazywać ,podaje jakieś adresy -proszę poczytać tego psychopatę.No chyba ,że chce Pan być utożsamiany z jakimś stadionowym bydłem-wtedy proszę potraktować ten wpis jako niebyły.Od pewnego czasu to zero zniechęca mnie do wchodzenia na ten portal,co prawda mała strata ale ten śmieć robi to specjalnie żeby rozbić forum. Niech Pan zbanuje tego gnojka albo zostanie Pan tu sam a tą kreaturą.

  2. Piotr

    30 listopada 2016 at 19:52

    Za „super wywiad” kuratora zapłacimy wszyscy w ramach odszkodowania jakie przyjdzie zapłacić, bo skutki w postaci skrzywienia w psychice dzieci nie są do końca odwracalne…… Zastanawiam się kiedy drugi proces odszkodowawczy.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra