Z zagranicy

Francja wprowadzi do KK przestępstwo „utrudniania za pomocą środków cyfrowych dobrowolnego korzystania z przerywania ciąży”

prawy.pl_images_aborcja_plakat2Francuski rząd Francji chce wprowadzić do kodeksu karnego nowe przestępstwo, jakim jest „utrudnianie za pomocą środków cyfrowych dobrowolnego korzystania z przerywania ciąży”. Pod tą eufemistyczną nazwą kryje się internetowa cenzura wobec jakiejkolwiek krytyki wobec aborcji.

Dzisiaj w Zgromadzeniu Narodowym ma być dyskutowana ta rządowa propozycja ustawodawcza. Celem jest ograniczenie w internecie działań na rzecz obrony życia. Pomimo faktu, że propozycja godzi w jedną z fundamentalnych zasad funkcjonowania społeczeństwa, jaką jest wolność ma ona realną szansę zostać przegłosowana we francuskim parlamencie. Propozycji ostro sprzeciwiają się francuscy biskupi.

W liście do prezydenta Françoisa Hollande’a przewodniczący Konferencji Biskupów Francji abp Georges Pontier napisał – Nowe prawo uderzyłoby we wszystkie stowarzyszenia broniące życia, które wykorzystują sieć jako miejsce spotkania z kobietami mierzącymi się z trudną decyzją aborcji. (…) To, że [strony te] cieszą się dużą popularnością, świadczy, że są potrzebne. Czy tego chcemy, czy nie, przerwanie ciąży zawsze jest trudnym wyborem stawiającym pytania naszemu sumieniu. Stąd też kobiety muszą mieć możliwość poradzenia się kogoś w tej sprawie. (…) Ostatnia reforma systemu opieki zdrowotnej w tym kraju i tak już zniosła obowiązkowy tydzień refleksji przed podjęciem ostatecznej decyzji o dokonaniu aborcji. Innymi słowy, kobiety zostały pozbawione jakiegokolwiek oficjalnego wsparcia odpowiadającego na rodzące się w ich sumieniu pytania. Gdyby to nowe „przestępstwo” trafiło do kodeksu karnego, wówczas nawet najmniejszą zachętę do donoszenia ciąży i urodzenia dziecka można by zakwalifikować jako presję psychologiczną czy moralną. Działania takie godzą nie tylko w swobodę wypowiedzi, ale przede wszystkim w wolność sumienia, a co za tym idzie, stanowią poważne zagrożenie dla samej demokracji. – napisał arcybiskup Marsylii.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

53 komentarze

53 Komentarzy

 1. panMarek

  1 grudnia 2016 at 12:55

  Francuzi są wyjątkowi … w dziedzinie zbioru debili jak i dzieci diabła.

  • klioes vel pislamista

   1 grudnia 2016 at 16:53

   Warto tez zwrocic uwage na inny narod rowniez „stojacy w szpicy postepu”: Szwedzi wprowadzili „prawo” zakazujace krytyki przyjmowania „uchodzcow” – to ta sama lewacka DEKOMPOZYCJA prawa. Albo inaczej: zasapienie p r a w a (ktore jest ze swojej natury negatywnie formulowane – zakazuje i ma chronic przed czym = jest „od”), l e w e m (ktore jest tzw. prawem „do” – np. tzw. prawami socjalnymi). W ten sposob zrodzily sie „prawa kobiet” – do zabijania nienarodzonych. I tych praw – brutalnie psrzecznych z prawem do zycia – bedzie lewackie panstwo bronic takze zwalczajac prawo do wolnosci gloszenia pogladow. Co w tym wszystkim przewaza/przeraza: cyrk Monty Pytona w realu, czy Orwell…?

  • Co do jednego

   2 grudnia 2016 at 12:43

   Cóż dzisiaj znaczy „sumienie”? Co znaczy „prawo”? Czym jest „życie ludzkie” a czym „opieka zdrowotna”? Znieśliśmy język i nie ma już odwrotu. Nie ma czym myśleć, wartka rzeka głupoty płynie nieprzerwanie, bezpowrotnie.

 2. pytanie

  1 grudnia 2016 at 13:11

  zwyrodnialcy znad Sekwany – czy to pokłosie „rewolucji francuskiej” wyda jeszcze jakieś plony?

 3. Maciek

  1 grudnia 2016 at 13:49

  Może po prostu francuska lewica wyżej od wolności słowa stawia „wolność” do mordowania dzieci . I zgodnie z bonmotem Voltaire’a nie będzie wolności dla wrogów „wolności” pozwalającej na dzieciobójstwo .

  • klioes vel pislamista

   1 grudnia 2016 at 16:45

   Tak jest. W ramach lewackiej dekompozycji prawa, pojawila sie tzw. „wolnosc do”.


   Temida bez opaski

   Temida wreszcie, idąc z nowym duchem,
   Swoją opaskę zesunęła z powiek!
   I niby Satyr strzyże lewym uchem;
   Słucha na lewo: co chce biedny człowiek?
   Sprawiedliwości chce biedny bezsprzecznie,
   Wolności dla swych ubrudzonych łap;
   Sprawiedliwości wrażliwej społecznie:
   „Grab zagrabione, zagrabione grab!”

   Znów słyszy hasło swe wódz rewolucji
   (Co wiecznie żywy, choć sianem wypchany,
   Inną czci światłość, niż Tę świętej Łucji)
   I się raduje: „Idą zmiany, zmiany!…”
   Sprawiedliwości chce biedny bezsprzecznie,
   Wolności dla swych mauzolarnych łap;
   Sprawiedliwości wrażliwej społecznie:
   „Grab zagrabione, zagrabione grab!”

   I zaraz Ziemię ogarnęła radość,
   Jak w „Odzie”, którą śpiewa chór młodzieży!
   Wzniosłym marzeniom wnet się stanie zadość:
   Proletariuszom wszystko się należy!
   Sprawiedliwości chcą oni bezsprzecznie,
   Wolności „do” chcą – bez wysiłku łap;
   Sprawiedliwości wrażliwej społecznie:
   „Grab zagrabione, zagrabione grab!”

   Temida, która już całkiem opaskę
   Gdzieś zapodziała, stanęła w rozkroku.
   Wypięła tyłek (zmieniwszy podpaskę).
   Jej tylny otwór miał Satyr na oku…
   Sprawiedliwości wrażliwej społecznie
   Chciał biedny Satyr: „zagrabione grab!”
   Nie będzie Olimp posiadał jej wiecznie…
   Rżnie sprawiedliwość, jak rżnie kozę cap!

 4. goj

  1 grudnia 2016 at 21:30

  makabra!albo sie obudzimy i pogonimy czerwonych mordercow z europy albo nas wykoncza

 5. Polak Mały

  2 grudnia 2016 at 01:06

  Obawiam się, że jak Francja się nie obudzi i nie wywali tych lewków to spłynie krwią nie tylko mordowanych dzieci ale i tych, co mieli szczęście się urodzić. Takie są „prawa ducha”. Za każdą zbrodnię przyjdzie zapłacić. Już teraz nie wiadomo jak długo Francja będzie pod terrorem imigrantów. To jest problem najważniejszy. Ci imigranci będą mieli dużo dzieci i w następnym pokoleniu przejmą władzę we Francji. Wtedy lewaccy fanatycy zatęsknią za demokracją i chrześcijaństwem. Ale za późno.

 6. Natalia

  2 grudnia 2016 at 02:34

  Francja, Niemcy nie mogą się sprzeciwić komukolwiek i przeciw czemukolwiek. To już zaszło za daleko i zbyt wiele osób jest umaczanych w tym. Jedynym rozwązaniem jest wywalenie całej władzy i wprowadzenie nowej ( co udało się Islandii), ale w Europie to nie przejdzie, a tym samym w Polsce, gdzie nie ma żadnej ochrony, b.dobrze działających służ itd. Niedługo będziemy bać się wyjść na ulicę. Aha, kontynuując serial pn. „ograniczenia” u nas rozważa się wprowadzenie kamerek policjantów, więc oczywistym jest, że za chwilę pojawi się zakaz nagrywania akcji tych służb, więc „obiektywnych” materiałów będzie jak na lekarstwo, a reszta…reszta kamerek też była zła 🙂

 7. Robert Olejniczak

  2 grudnia 2016 at 09:26

  Idioci rządzą we Francji. Zakaz utrudniania aborcji za pomocą środków cyfrowych?Takie prawo jest zwyczajnie nie egzekwowalne. Przecież strona internetowa może być umieszczona na dowolnym serwerze na świecie gdzie krytyka aborcji jest legalna, czyli wszędzie. Czyżby lewaccy siebie zamierzali stworzyć oddzielny francuski Internet jak w Chinach lub Korei Północnej? A co z radiem czyżby czerwoni durnie zamierzali wprowadzić zagłuszarki jak za komuny?
  Chyba lepiej będzie jak władze we Francji przejmą muzułmanie. W islamie jest więcej rozsądku i moralności niż w lewackim burdelu.

 8. wars

  2 grudnia 2016 at 15:19

  Żal patrzeć na upadek Francji. Najstarsza córa Kościoła leży przed lewakami z rozłożonymi nogami.

 9. Rafał Karkosz

  2 grudnia 2016 at 20:08

  Petycja- citizengo.org/pl/signit/37375/view
  Zwracam się z prośbą o zmianę patrona Szkoły Podstawowej im. Aleksandra Wołkowyckiego. Jak wiadomo z akt IPN, Aleksander Wołkowycki był niemieckim i sowieckim agentem, a także donosicielem. Wydał matkę polskiej bohaterki „Inki” Eugenię, zamordowaną później przez gestapo w 1943 r. Współpracował z NKWD i gestapo. IPN wyraźnie stwierdził, że utrzymanie nazwy Szkoły Podstawowej w Narewce im. Aleksandra Wołkowyckiego oraz ulicy Aleksandra Wołkowyckiego w tej miejscowości w ich obecnym brzmieniu jest sprzeczne z polskim porządkiem prawnym (art. 13 Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 2 kwietnia 1997 r. oraz art. 256 kodeksu karnego).
  P.S. 1 – Kopiujcie i wklejajcie, gdzie się da.
  P.S. 2 – youtube.com/watch?v=lfxJDKqxQIs – gorąco polecam!!!*
  *Dla osób o mocnych nerwach- 16+, jeśli nie wyżej.

 10. Rafał Karkosz

  4 grudnia 2016 at 21:35

  Z innej beczki:
  Towarzyszu Grzegorzu Braun! Tak bardzo pragnie Pan ogłosić neutralność? „W takim razie proszę opuścić spodnie, wypiąć się i poprosić kacapów, żeby tylko za mocno nie bolało.”
  Panie Braun, Twoje środowisko, tzw. „sumienie narodu” (nie wiem tylko którego?), a także wszystkich ich zwolenników, zapraszam na program Jana Pospieszalskiego „Warto rozmawiać” z dnia 17-11-2016. (On też jest agentem :)) W sprawie Grzegorza Brauna ze środowiska „sumienie narodu” (na pewno nie polskiego). „Dobrze zbudowany” 🙂 pan Mossakowski, który jest mocno zaangażowany w działalność i promowanie przebierańca Olszańskiego vel. Jablonowski, którego promotorem jest Rafał Mossakowski, który był prawą ręką Grzegorza Brauna podczas poprzednich wyborów prezydenckich. Nie!!! To musi być teoria spiskowa, a Ci panowie w ogóle się nie znają! Mossakowski przeprowadził w pojedynkę demonstrację przeciwko żołnierzom amerykańskim w Lublinie (jest na YT). Proszę sobie przeczytać artykuł Grzegorza Brauna pt:” Patriotyczne samozaoranie”. Pod tym artykułem także zamieściłem swój komentarz. Braun i Mossakowski nie tylko się bardzo dobrze znają, ale także mówią to samo. Przypadek? Nie sądzę. Prawda jest taka, że sam oglądałem wiele filmów dokumentalnych, antysowieckich Brauna. Z perspektywy czasu zrozumiałem, że miał on pociągnąć za sobą wielu młodych patriotów, uwiarygodniając swoją osobę antybolszewizmem. Zagospodarował w ten sposób sporą część prawicy, TYLKO po to, by teraz obnażyć swoją prawdziwą śmierdzącą ruskimi onucami twarz. W ostatnim programie Pospieszalskiego dokładnie o tym mówili. Dobrze, że późno niż wcale. Ja o tym trąbię od paru lat i do tej pory byłem wyśmiewany, a nawet opluwany. Na zakończenie. Braun jest związany z Mossakowskim. Mossakowski jest powiązany z Jabłonowskim vel. Olszańskim, który prawdopodobnie ukrywa lewacki kucyk pod furażerką (nawet podczas hymnu nie zdjął jej z głowy- coś jest na rzeczy!). Dlatego przestrzegam młodych patriotycznie nastawionych ludzi, przed wpływem tej cholernej ruskiej propagandy. Podchodźcie z dużym dystansem do tekstów Brauna. 9/10 artykułów opublikuje w narracji konserwatywno-chrześcijańskiej („Szczęść Boże”), a 10-tym sprowadzi Was na boczne tory. Najpierw wzbudzi w Was zaufanie, po czym przywali tekstem o neutralności- „Samozaoranie prawicy”. Prosty przykład. Swego czasu Ukraina była w posiadaniu broni atmowowej. W zamian za papierowe gwarancje zachodu, zdecydowała się pozbyć tej broni. Ogłosiła tzw. neutralność jądrową. Skutek? Putin najechał ten kraj, a zachód wypiął się na gwarancje bezpieczeństwa Ukrainy. Biała flaga! To samo głosi środowisko Brauna. Wszystko w temacie.

 11. WojtekP

  5 grudnia 2016 at 08:38

  Jak patrzę na to zdjęcie – to zacnej „mamusi”, która to zrobiła temu maleństwu łeb bym urwał gołymi rękoma

 12. Piotr

  19 lutego 2017 at 19:50

  „Naród, który zabija własne dzieci,jest narodem bez przyszłości”.
  Jan Paweł II
  „Wolność jest w niebezpieczeństwie tam, gdzie ludzie ograniczają swe spojrzenia tylko do kręgu własnego życia i nie są gotowi angażować się bezinteresownie na rzecz innych.”
  J.P. II

 13. Augusto de Arruda Botelho

  16 marca 2017 at 19:57

  Hello! I could have sworn I’ve been to this blog
  before but after reading through some of the post I realized it’s
  new to me. Nonetheless, I’m definitely delighted I found
  it and I’ll be book-marking and checking back frequently!

 14. Charley

  19 marca 2017 at 04:37

  Hey there excellent blog! Does running a blog like this require a great
  deal of work? I have very little expertise in computer programming however I had been hoping to
  start my own blog in the near future. Anyhow, if you have any ideas or techniques for new blog owners please share.
  I understand this is off topic however I simply had to ask.
  Kudos!

 15. Randi

  20 marca 2017 at 22:16

  Appreciating the persistence you put into your website and detailed information you
  present. It’s great to come across a blog every once in a
  while that isn’t the same out of date rehashed material.
  Excellent read! I’ve bookmarked your site and I’m including your RSS feeds to my Google account.

 16. Itamar Serpa Fernandes

  21 marca 2017 at 00:07

  I always used to read article in news papers but now as I am a user of net therefore from now I am using
  net for articles, thanks to web.

 17. Thurman

  21 marca 2017 at 04:35

  Hello Dear, are you in fact visiting this web page daily,
  if so then you will without doubt get fastidious knowledge.

 18. Jeana

  21 marca 2017 at 04:59

  Please let me know if you’re looking for a writer for your blog.

  You have some really good articles and I feel I would be a good asset.
  If you ever want to take some of the load off, I’d really like to
  write some material for your blog in exchange for a link back to mine.
  Please send me an email if interested. Thanks!

 19. Heather

  21 marca 2017 at 05:07

  When I originally commented I clicked the „Notify me when new comments are added” checkbox and now each time
  a comment is added I get three emails with the same comment.
  Is there any way you can remove me from that service?

  Cheers!

 20. option trading

  21 marca 2017 at 12:15

  Simply wish to say your article is as astonishing.
  The clearness to your put up is simply excellent
  and i can think you are knowledgeable in this subject.
  Well along with your permission allow me to clutch
  your RSS feed to keep up to date with drawing close post.
  Thank you a million and please continue the
  gratifying work.

 21. Arnette

  21 marca 2017 at 12:16

  Excellent article. Keep writing such kind of information on your
  blog. Im really impressed by it.
  Hi there, You’ve performed a fantastic job.
  I’ll definitely digg it and in my opinion recommend
  to my friends. I am confident they will be benefited from this site.

 22. Rose

  21 marca 2017 at 17:27

  excellent issues altogether, you simply won a new reader.
  What could you recommend in regards to your publish that
  you just made a few days in the past? Any sure?

 23. Vada

  21 marca 2017 at 19:40

  I for all time emailed this webpage post page to all my associates, because if
  like to read it next my links will too.

 24. Wolfgang

  21 marca 2017 at 19:45

  Wow, this paragraph is fastidious, my younger sister
  is analyzing these kinds of things, so I am going to let know her.

 25. cold viruses

  22 marca 2017 at 00:20

  Hello, I enjoy reading through your article post.
  I like to write a little comment to support you.

 26. reputable financial

  22 marca 2017 at 01:16

  Hello There. I found your blog the use of msn. That is an extremely smartly written article.
  I will be sure to bookmark it and return to learn extra of your helpful
  info. Thanks for the post. I’ll certainly comeback.

 27. Ross

  22 marca 2017 at 08:07

  Excellent article. Keep posting such kind of info on your page.
  Im really impressed by your blog.
  Hi there, You’ve performed an incredible job.
  I’ll definitely digg it and in my opinion recommend to
  my friends. I’m confident they’ll be benefited from this web site.

 28. suitable financial

  22 marca 2017 at 09:55

  Valuable info. Lucky me I found your site by chance, and I’m shocked why this accident didn’t happened in advance!
  I bookmarked it.

 29. professional sales

  22 marca 2017 at 10:11

  Very nice post. I just stumbled upon your weblog and wished to say that I have
  truly enjoyed surfing around your blog posts. After all I will be subscribing to
  your rss feed and I hope you write again very soon!

 30. Antony

  22 marca 2017 at 15:35

  Thanks on your marvelous posting! I quite enjoyed reading it, you may be a great author.I will make sure to
  bookmark your blog and will come back someday.
  I want to encourage yourself to continue your great posts, have a nice holiday weekend!

 31. Davida

  22 marca 2017 at 18:59

  I have been browsing on-line greater than 3 hours these days, but
  I by no means discovered any fascinating article like yours.
  It is beautiful price sufficient for me. Personally, if all web
  owners and bloggers made excellent content material as
  you did, the net will likely be much more helpful than ever before.

 32. winning lotto numbers

  22 marca 2017 at 19:58

  I have been browsing online more than 3 hours today, yet I never found any interesting article like yours.
  It is pretty worth enough for me. In my opinion, if all web owners and bloggers
  made good content as you did, the internet will be much more
  useful than ever before.

 33. security systems

  23 marca 2017 at 00:26

  Whoa! This blog looks exactly like my old one! It’s on a entirely different topic
  but it has pretty much the same layout and design. Wonderful choice of colors!

 34. affiliate marketing

  23 marca 2017 at 01:15

  I’m not that much of a internet reader to be honest but your sites really nice, keep it up!
  I’ll go ahead and bookmark your site to come
  back in the future. Many thanks

 35. financial advisor marketing

  23 marca 2017 at 03:09

  I am curious to find out what blog platform you happen to be working
  with? I’m experiencing some small security issues with my latest website and I would like to find something more safe.
  Do you have any solutions?

 36. advisors available

  23 marca 2017 at 09:08

  There’s certainly a lot to know about this subject. I like all the points you’ve made.

 37. Alison

  23 marca 2017 at 14:28

  It’s an remarkable paragraph in support of all the internet viewers; they will
  obtain benefit from it I am sure.

 38. Itamar Serpa Fernandes

  23 marca 2017 at 16:35

  Its like you read my mind! You seem to know a lot about this, like you wrote the book in it or something.
  I think that you can do with a few pics to drive the message home a bit, but instead of that, this is wonderful blog.
  A great read. I’ll definitely be back.

 39. lottery guaranteed real

  24 marca 2017 at 07:00

  I’m truly enjoying the design and layout of your blog.
  It’s a very easy on the eyes which makes it much more enjoyable for me to come
  here and visit more often. Did you hire out a developer to create your theme?
  Excellent work!

 40. between work

  24 marca 2017 at 07:20

  Pretty nice post. I just stumbled upon your blog and wished to say that I
  have truly enjoyed browsing your blog posts. In any case I’ll be subscribing to your feed and I hope you write again soon!

 41. Karry

  24 marca 2017 at 15:31

  I’m really enjoying the theme/design of your web
  site. Do you ever run into any browser compatibility problems?

  A handful of my blog readers have complained about my blog not
  working correctly in Explorer but looks great in Chrome.
  Do you have any recommendations to help fix
  this problem?

 42. vela shape treatment

  24 marca 2017 at 19:31

  I was suggested this website by means of my cousin. I’m now
  not positive whether or not this submit is written by means of him
  as no one else recognise such precise approximately my difficulty.

  You’re incredible! Thank you!

 43. Monica

  24 marca 2017 at 22:15

  I like the helpful information you provide in your articles.
  I’ll bookmark your weblog and check again here regularly.
  I’m quite certain I will learn many new stuff right here!

  Best of luck for the next!

 44. getting rid of cellulite

  26 marca 2017 at 00:22

  It’s an amazing post for all the web people; they will get benefit from it I am sure.

 45. Ken

  26 marca 2017 at 10:00

  You can definitely see your expertise within the work
  you write. The world hopes for more passionate writers such
  as you who are not afraid to mention how they believe.
  At all times go after your heart.

 46. Egli Diana Pinto

  26 marca 2017 at 13:48

  Hi there, I enjoy reading all of your article post. I wanted to
  write a little comment to support you.

 47. currency exchange trading

  26 marca 2017 at 17:05

  An impressive share! I have just forwarded this onto a coworker who had been doing a little research on this.
  And he actually bought me lunch simply because I discovered
  it for him… lol. So allow me to reword this…. Thank YOU for the meal!!
  But yeah, thanx for spending some time to discuss this topic here on your blog.

 48. candida yeast infection

  27 marca 2017 at 06:16

  My spouse and I stumbled over here different website and thought I might
  as well check things out. I like what I see so i am
  just following you. Look forward to exploring your web
  page yet again.

 49. Egli Diana Pinto

  27 marca 2017 at 20:43

  Thanks for some other magnificent post. The place else may anybody get that type of information in such a perfect means of writing?
  I’ve a presentation next week, and I am on the look for such info.

 50. Egli Diana Pinto

  28 marca 2017 at 04:09

  It is not my first time to pay a visit this site, i am browsing this site dailly and take good facts from
  here all the time.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra