Z kraju

Marzyciel i fantasta jak tata – Jarosław Wałęsa chce wszystkich postawić przed Trybunał Stanu

240px-jaroslaw_walesa_2_croppedMłody Wałęsa ujawnił swą prawdziwą naturę – marzyciela i fantasty. Chce sam zostać prezydentem Gdańska po Budyniu Adamowiczu, a także chce postawić polityków PiS przed Trybunałem Stanu. Żeby się jednak nie rozdrabniać planuje to zrobić od razu wobec… wszystkich.

W programie Roberta Mazurka w RMF FM gościł europoseł PO Jarosław Wałęsa, znany głównie z tego, że jest synem Lecha. Najpierw stwierdził on, że chce być prezydentem Gdańska. „Czas Pawła Adamowicza moim zdaniem, może już spokojnie dobiec końca i teraz rządy powinny przejść w młodsze ręce”. Później rozmowa zeszła na Lecha Wałęse i Jarosław o swoim ojcu stwierdził, że – Bo siłą mojego ojca było od zawsze to, że on był nieprzewidywalny, że on robił naprawdę tyle rzeczy, tyle ruchów do przodu, że zanim ludzie się połapali, co on chce osiągnąć, to już w zasadzie to się działo. Wreszcie młody platformerski europoseł doszedł do swoich pisowskich wrogów – Chce postawić przed Trybunał Stanu wszystkich. Dudę, Szydło, Ziobrę, Macierewicza. (…) To co robią ci ministrowie, prezydent i pani premier to jest ewidentnym łamaniem konstytucji. Nie może się odbywać bez żadnej kary, konsekwencję muszą zostać poniesione tak, żeby na przyszłość politycy mający pełną władzę, nie próbowali łamać konstytucji. Ja rozumiem, że konstytucja obecnie obowiązująca może się nie podobać. Przed Trybunał Stanu można postawić prezydenta Andrzeja Dudę za to, że podpisuje ustawy uchwalone przez Sejm w sprawie TK. Z kolei Beacie Szydło zarzucił, że… „firmuje swoją osobą wszystkie te mechanizmy korupcyjne, mechanizmy łamania konstytucji, które są tak oczywiste, że naprawdę nie potrzeba kończyć studiów prawa i być konstytucjonalistą, żeby widzieć gołym okiem, że te rzeczy, które proponuje ta ekipa, są jawnym łamaniem systemu prawnego w Polsce. Dlatego postawienie ich wszystkich przed Trybunałem Stanu powinno być w programie Platformy Obywatelskiej. Jak przekonywał, opozycja musi się zjednoczyć, bo inaczej w Polsce może być jak na Węgrzech – PiS będzie rządzić dalej i „kontynuować rujnowanie kraju”. – mówił Wałęsa.

 

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Kliknij, aby dodać komentarz

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra