Z kraju

Miriam Shaded: Rosja robi dobrą robotę w Syrii wspierając Asada

miriam_shaded_sejm_2016Miriam Shaded skomentowała wypowiedź posłanki Mateusiak-Pieluchy, która opowiedziała się za deportacją imigrantów, w tym muzułmanów, którzy nie podpiszą oświadczenia o respektowaniu polskiej konstytucji. Według szefowej fundacji Estera jeżeli są osoby, które nie szanują polskiego prawa, to powinny być deportowane. Wiele osób wyznających islam nie szanuje polskiego prawa i naszych wartości.

Shaded stwierdziła, że na liście legalnych związków wyznaniowych nie powinno być Islamu, ponieważ polska konstytucja zakazuje działalności organizacji wyznających zasady sprzeczne z naszym prawem. Opowiedziała się za zakazem sprzedaży ziemi pod budowę meczetów, zakazem finansowania muzułmanów, poniważ zazwyczaj pieniądze pochodzą z zagranicznych radykalnych grup. Shaded wskazała na Angolę, gdzie islam został formalnie zakazany i Słowację, gdzie związek wyznaniowy może zostać zarejestrowny jeżeli ma minimum 50 tys. członków przez co niewielka grupa muzułmanów w tym kraju nie może liczyć na rejestrację organizacji.

Miriam Shaded dodała, że trudno całkowicie zdelegalizować islam w Polsce, ponieważ Polska nie jest suwerennym państwem i nad nami jest Trybunał Europejski.  Jednak jej zdaniem istniej potrzeba twardszej walki z mową nienawiści szerzonej przez imamów. Według prezes Fundacji Estera rząd Beaty Sydło, a w szczególności minister Mariusz Błaszczak może sobie z tym problemem poradzić.  

Wypowiedając się na temat Donalda Trumpa Shaded stwierdziła, że jest on ardzo mądrym politykiem, jako biznesmen wie, jak negocjować z różnymi ugrupowaniami. Nawet jak wsadza na różne stanowiska ludzi z opozycji, robi to, żeby ich złagodzić. Jest ona zadowolna z wizji polityki Trumpa na Bliskim Wschodzie, a także jego podejścia do islamu  Dodała również, że będzie lepiej negocjował z Rosją. Shaded stwierdziła, że chociaż Rosja oczywiście ma swoje interesy w Syrii, to jednak robi dobrą robotę w tym kraju dla cywilów, chrześcijan, wszystkich nieagresywnych osób.

za Kresy.pl

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

17 komentarzy

17 Komentarzy

 1. stan

  3 grudnia 2016 at 20:26

  Sama to wymyśliła?

  • moherowy beret

   3 grudnia 2016 at 20:38

   Prowadzi Fundację „ESTERA” i niby kogo ma słuchać?Jest piękna,wykształcona,może sobie pozwolić.Nie jest zbyt ważnym elementem w polityce.

   • stan

    3 grudnia 2016 at 21:13

    Kieruje państwem polskim (Szydło) i niby kogo ma słuchać?

 2. Adamsky

  3 grudnia 2016 at 22:00

  Naprawdę czasem czytając komentarze „zwykłych ludzi” tj. nie-polityków ma się wrażenie, że są oni o kilka poziomów bardziej rozgarnięci niż ci wszyscy pożal się boże „wybrańcy narodu” razem wzięci.

 3. Piotr

  4 grudnia 2016 at 00:19

  Pani Miriam myśli i przedstawia wszystko bardzo logicznie.

 4. Czesław

  4 grudnia 2016 at 04:47

  Pani Shaded zajmuje się problematyką islamską a nie żydowską czy tybetańską, więc krytyczne uwagi Pana Janusza są nieuzasadnione. A co do P.Bodakowskiego to przecież można traktować to jako literaturę z działu „fantastyki” lub pomijać, bo szkoda czasu.

 5. wiesscar

  4 grudnia 2016 at 23:16

  Pani Miriam Shaded dobrze mówi.
  Może być kim chce. Chodzi mi o to że ma rację w tym o czym mowi.

 6. ireneusz50

  6 grudnia 2016 at 12:25

  nie podpiszą oświadczenia o respektowaniu polskiej konstytucji – to by trzeba było każdemu na granicy dawać taki dokument do podpisania.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra