Z kraju

Miriam Shaded: Rosja robi dobrą robotę w Syrii wspierając Asada

miriam_shaded_sejm_2016Miriam Shaded skomentowała wypowiedź posłanki Mateusiak-Pieluchy, która opowiedziała się za deportacją imigrantów, w tym muzułmanów, którzy nie podpiszą oświadczenia o respektowaniu polskiej konstytucji. Według szefowej fundacji Estera jeżeli są osoby, które nie szanują polskiego prawa, to powinny być deportowane. Wiele osób wyznających islam nie szanuje polskiego prawa i naszych wartości.

Shaded stwierdziła, że na liście legalnych związków wyznaniowych nie powinno być Islamu, ponieważ polska konstytucja zakazuje działalności organizacji wyznających zasady sprzeczne z naszym prawem. Opowiedziała się za zakazem sprzedaży ziemi pod budowę meczetów, zakazem finansowania muzułmanów, poniważ zazwyczaj pieniądze pochodzą z zagranicznych radykalnych grup. Shaded wskazała na Angolę, gdzie islam został formalnie zakazany i Słowację, gdzie związek wyznaniowy może zostać zarejestrowny jeżeli ma minimum 50 tys. członków przez co niewielka grupa muzułmanów w tym kraju nie może liczyć na rejestrację organizacji.

Miriam Shaded dodała, że trudno całkowicie zdelegalizować islam w Polsce, ponieważ Polska nie jest suwerennym państwem i nad nami jest Trybunał Europejski.  Jednak jej zdaniem istniej potrzeba twardszej walki z mową nienawiści szerzonej przez imamów. Według prezes Fundacji Estera rząd Beaty Sydło, a w szczególności minister Mariusz Błaszczak może sobie z tym problemem poradzić.  

Wypowiedając się na temat Donalda Trumpa Shaded stwierdziła, że jest on ardzo mądrym politykiem, jako biznesmen wie, jak negocjować z różnymi ugrupowaniami. Nawet jak wsadza na różne stanowiska ludzi z opozycji, robi to, żeby ich złagodzić. Jest ona zadowolna z wizji polityki Trumpa na Bliskim Wschodzie, a także jego podejścia do islamu  Dodała również, że będzie lepiej negocjował z Rosją. Shaded stwierdziła, że chociaż Rosja oczywiście ma swoje interesy w Syrii, to jednak robi dobrą robotę w tym kraju dla cywilów, chrześcijan, wszystkich nieagresywnych osób.

za Kresy.pl

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

17 komentarzy

17 Komentarzy

 1. stan

  3 grudnia 2016 at 20:26

  Sama to wymyśliła?

  • moherowy beret

   3 grudnia 2016 at 20:38

   Prowadzi Fundację „ESTERA” i niby kogo ma słuchać?Jest piękna,wykształcona,może sobie pozwolić.Nie jest zbyt ważnym elementem w polityce.

   • stan

    3 grudnia 2016 at 21:13

    Kieruje państwem polskim (Szydło) i niby kogo ma słuchać?

 2. Adamsky

  3 grudnia 2016 at 22:00

  Naprawdę czasem czytając komentarze „zwykłych ludzi” tj. nie-polityków ma się wrażenie, że są oni o kilka poziomów bardziej rozgarnięci niż ci wszyscy pożal się boże „wybrańcy narodu” razem wzięci.

 3. Piotr

  4 grudnia 2016 at 00:19

  Pani Miriam myśli i przedstawia wszystko bardzo logicznie.

 4. Czesław

  4 grudnia 2016 at 04:47

  Pani Shaded zajmuje się problematyką islamską a nie żydowską czy tybetańską, więc krytyczne uwagi Pana Janusza są nieuzasadnione. A co do P.Bodakowskiego to przecież można traktować to jako literaturę z działu „fantastyki” lub pomijać, bo szkoda czasu.

 5. wiesscar

  4 grudnia 2016 at 23:16

  Pani Miriam Shaded dobrze mówi.
  Może być kim chce. Chodzi mi o to że ma rację w tym o czym mowi.

 6. ireneusz50

  6 grudnia 2016 at 12:25

  nie podpiszą oświadczenia o respektowaniu polskiej konstytucji – to by trzeba było każdemu na granicy dawać taki dokument do podpisania.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra