Z zagranicy

Kolejna debata o Polsce w Parlamencie Europejskim – w rocznicę stanu wojennego

parlament_europejski1Parlament Europejski nie odpuszcza – we wtorek po południu ma się odbyć kolejna debata na temat „praworządności w Polsce”. Rozpocznie się od przedstawienia sytuacji w Polsce przez Komisję Europejską. Wybór daty związanej z wprowadzeniem stanu wojennego, albo świadczy o chamstwie, albo co bardziej prawdopodobne o kompletnej ignorancji europejskich polityków. Decyzję w sprawie debaty podjęła wczoraj wieczorem Konferencja Przewodniczących Parlamentu, czyli szefowie grup politycznych.

Wyborem terminu debaty są mocno zaskoczeni i skonfudowani nawet polscy eurodeputowani i posłowie z ugrupowań opozycjnych wobec obecnego rządu. – 13 grudnia powinien zawsze kojarzyć się w Europie z zamachem stanu Jaruzelskiego. Parlament Europejski nie powinien podsycać histerii w takim dniu. – mówił poseł na Sejm z Platformy Obywatelskiej, a poprzednio eurodeputowany dwóch kadencji Bogusław Sonik. – Granie tę datą jest nierozsądne. – to Bogusław Liberadzki z SLD. Z kolei szef delegacji PiS w europarlamencie profesor Ryszard Legutko powiedział dziennikarce RMF FM – Eurodeputowani będą dyskutować o nieistniejących problemach w rocznicę historycznych wydarzeń. Debata nt. Polski 13 grudnia będzie groteską. Nie podejrzewam jednak zagranicznych eurodeputowanych o taką znajomość historii.

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

154 komentarze

154 Komentarzy

  1. Le

    4 listopada 2017 at 23:50

    thx for the info

  2. Togel Singapura

    11 listopada 2017 at 14:31

    Vi ringrazio, considero che quello che ho letto sia ottimo

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra