Z zagranicy

Armia syryjska kontroluje ponad 90 proc. Aleppo

syria_aleppoWedług danych rosyjskich mediów, które powołują się na rzecznika rosyjskiego ministerstwa obrony syryjski rząd kontroluje 93 proc. Aleppo.

– Ludzie idą korytarzami humanitarnymi do części miasta kontrolowanego przez syryjskie siły rządowe. Przeważająca część miasta – 93 procent – jest dziś kontrolowana przez syryjski rząd. Po wyprowadzeniu cywilów siły rządowe będą kontynuowały wyzwalanie wschodniego Aleppo. – mówił do agencji Interfax, rzecznik ministerstwa Igor Konaszenkow.

W sobotę w Genewie spotykają się rosyjscy i amerykańscy eksperci, by rozmawiać na temat ewentualnego rozejmu w Aleppo dla ewakuacji cywilów i dostarczenia pomocy humanitarnej. W Paryżu zbiera się też grupa Przyjaciół Syrii, zrzeszająca głównie państwa Zachodu i Zatoki Perskiej, które popierają syryjską opozycję. W spotkaniu wezmą udział m.in. amerykański sekretarz stanu John Kerry i szef niemieckiej dyplomacji Frank-Walter Steinmeier.

Komentarz Prawego – Cóż „Przyjaciele Syrii” muszą się śpieszyć, zanim armia rządowa z rosyjskim wsparciem w Aleppo dorżnie resztę uzbrojonych grup, kryjących się za cywilami  i nazywanych „umiarkowaną opozycją”. W przeciwnym wypadku obalenie Asad przesunie się w czasie na niewiadomo kiedy.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Kliknij, aby dodać komentarz

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra