Z kraju

Zdrada stanu powinna być karana śmiercią, a Naród – uwolniony od neomarksizmu

ruch_narodowy_kongresWzmocnienie władzy premiera, wprowadzenie ordynacji wyborczej zbliżonej do węgierskiej, zniesienie progu wyborczego, reforma wymiaru sprawiedliwości i wymiana kadr, przywrócenie kary śmierci za najcięższe zbrodnie oraz zdradę stanu, militaryzacja narodu, realna dekomunizacja kultury i postawienie kultury katolickiej w głównym nurcie, a nie na marginesie życia kulturalnego, przywrócenie klasycznych wartości w edukacji – to podstawowe założenia przedstawionego w sobotę programu Ruchu Narodowego „Suwerenny Naród w XXI wieku”.

– Polsce potrzeba nowej, suwerennej polityki gospodarczej, polityki narodowej – mówił Michał Wawer. – Tylko protekcjonizm zapewni pełny rozwój polskiej gospodarki – przekonywał, jako przykład podając Stany Zjednoczone u progu ich istnienia, czy inne państwa, które w dziejach wybijały się na niepodległość.

Krzysztof Bosak, wiceprezes Ruchu Narodowego, prezentując część programu dotyczącą kultury, nacisk położył na zakaz finansowania z zagranicy ideologii gender, LGBT, marksizmu kulturowego.

– Program nie obejmuje wszystkich możliwych zagadnień życia narodowego. Traktujemy dzisiejszy Kongres i przedstawiany dokument jako wstęp do szerokiej debaty o narodowych postulatach w XXI wieku i zachęcamy, by się do tej debaty włączać – mówił prezes Ruchu Narodowego Robert Winnicki, dodając, iż program rozwinięty został na trzech fundamentalnych płaszczyznach: suwerenności politycznej, gospodarczej i kulturowej.

– Ruch Narodowy odrzuca kompleksy, jakie są udziałem kolejnych elit rządzących naszym państwem. Ruch Narodowy mówi jasno: Stać nas na samodzielność i siłę – oświadczył. – My nie chcemy mówić o tym, jak dostosować się do standardów świata Zachodu, świata, który powoli umiera na naszych oczach. Ruch Narodowy Polski na zatracenie prowadzić tą drogą nie będzie. My chcemy w Polakach obudzić dumę, śmiałość i chęć życia zakorzenionego w tradycji, ale nowoczesnego w formie – tłumaczył.

– W programie mówimy o tym, co trzeba zrobić, aby powstrzymać wyludnianie i wreszcie przekroczyć tą barierę 40 mln Polaków w kraju, jak wrócić z polskimi statkami na morza i oceany, jak odbudować tradycyjny przemysł zaspokajający potrzeby naszej ludności, jak zbudować przemysł nowych technologii, który włączy nas w główny nurt rywalizacji gospodarczej, a nie o tym, jak spełniać kolejną bzdurną dyrektywę unijną – wyliczał.

Robert Winnicki podkreślał, że procesy globalistyczne „nie są nieuniknione, nie są nieodwracalne i nie są wieczne”, wskazując globalizację będącą komunizmem XXI wieku oraz marksizm kulturowy jako główne zagrożenia dla państwa polskiego. – „Świat się zmienia” mówimy dzisiaj do wszystkich globalistów i liberałów, „a wy zostajecie w tyle” – dodał prezes Ruchu Narodowego. Ostro zwrócił się przeciwko Unii Europejskiej stanowiącej – jak podkreślał – narzędzie ideologii globalizmu we współczesnym świecie. Dlatego Ruch Narodowy stawia sprawę jasno: Polska musi Unię Europejską opuścić – oświadczył.

– Polska znajduje się w szczególnej sytuacji, bowiem w obecnej rzeczywistości mamy z jednej strony do czynienia z zagrożeniem istnienia państwa, bo federalizm europejski z jednej strony, a z drugiej rewizjonizm polityki rosyjskiej stwarzają zagrożenia dla naszej niepodległości. To jest wielkie zagrożenie, dlatego że dzisiaj pod hasłami mówiącymi często o silnej Polsce, forsuje się układy, które w gruncie rzeczy wyprzedają polską suwerenność. To był traktat lizboński, to jest CETA, to będzie TTIP – nie krył trudnej sytuacji państwa polskiego Marian Piłka (Prawica Rzeczpospolitej), obok wielu przedstawicieli wielu różnych środowisk prawicowych zaproszony do udziału w Kongresie RN. – To jest próba pozbawienia Polaków ich własnego państwa i sprowadzenia Polski do rangi jednego z landów drugiej Rzeszy Niemieckiej – skonstatował. – Odradzaniu się polskiego patriotyzmu potrzebny jest wymiar kulturowy, polityczny, a przede wszystkim etyczny. To jest warunek, aby wyłoniła się elita i przywództwo narodowe – dodał.

Z kolei prof. Jacek Bartyzel wskazywał na konieczność „odzyskiwania suwerenności od wszystkich, tego, aby polityka polska była suwerenna i od Waszyngtonu i od Moskwy, i od Berlina, i od Tel Awiwu, a nawet – co jest szczególnie wstydliwe – i od Kijowa”.

Wielkie szanse i wielkie nadzieje

– Po głosowaniu w sprawie ustawy antyaborcyjnej na scenie politycznej pojawiła się nisza, nisza, którą powinny wypełnić takie właśnie środowiska, jak Ruch Narodowy, jak Kongres Nowej Prawicy, Prawica Rzeczpospolitej Marka Jurka. Te partie mają zbyt wiele części wspólnych, by działały osobno. Nisza, o której mówię to co najmniej 10 proc., a przy poparciu mediów katolickich nawet dużo, dużo więcej. Ten sojusz odpowiednio wcześnie zbudowany ma olbrzymi potencjał finansowy, strukturalny i osobowy. Ten sojusz może mieć potencjał do przyciągania innych środowisk, które teraz teoretycznie są silniejsze od nas. Ten sojusz jest niezbędny Polsce – analizował obecną sytuację polityczną w Polsce Paweł Walo, reprezentujący w imieniu eurodeputowanego Michała Marusika Kongres Nowej Prawicy.

– To nie jest żadna nisza. Tu jest Polska – spierał się z nim Grzegorz Braun, który jednak nie wydaje się być większym optymistą.

To, co mocno wybrzmiało z poszczególnych wypowiedzi, to konieczność wzniesienia się ponad podziały i stworzenia silnego obozu rzeczywistej prawicy, który będzie w stanie w przyszłości sięgnąć po władzę. Obozu katolickiego i tradycjonalistycznego, nieidącego na zgniłe kompromisy i nastawionego na służbę polskim i tylko polskim interesom.

Pełna treść ogłoszonego 10 grudnia 2016 w Sejmie RP podczas Kongresu Ruchu Narodowego programu politycznego pt. „Suwerenny Naród w XXI wieku” dostępna jest pod linkiem:

http://ruchnarodowy.net/wp-content/uploads/Program-Ruchu-Narodowego.pdf

 

 

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

64 komentarze

64 Komentarzy

 1. Robert B.

  11 grudnia 2016 at 13:06

  Aż się wziąłem i wzruszyłem… Ruch Narodowy chce nas uwolnić od „neomarksizmu”, podczas gdy rząd intensyfikuje walkę z „antysemityzmem”… To jak gasić ogień dolewając do niego oliwy… Dobre i to, że słowo Tel Awiw pada… To dopiero odwaga…

  • Tomek

   12 grudnia 2016 at 14:29

   Czytam sobie artykuł, widzę, że pada „Tel Awiw” i myślę sobie – ależ się zaraz Robert B. podnieci i na pewno coś skomentuje, sobie charakterystycznym, jedynie słusznym, w jego mniemaniu, kierunku. No i masz – prorok jestem, czy co:)?

   • Paweł

    13 grudnia 2016 at 23:14

    Nie trzeba być prorokiem, żeby przewidzieć, że Tomek napisze kolejny durny komentarz.

    • Tomek

     17 grudnia 2016 at 13:47

     Z niektórymi tutaj nie da się rozmawiać na poważnie. Stąd i moje komentarze do waszych niektórych wpisów mają czysto prześmiewczy charakter.

   • Robert B.

    16 grudnia 2016 at 11:58

    Nie podoba się, nie czytać. Nie podoba się, won do Izraela! Czego tu jeszcze szukacie?

    • Tomek

     17 grudnia 2016 at 13:45

     Mnie się tu podoba, w Polsce, nie mam więc powodu wyjeżdżać. To ty uważasz, że żyjesz pod żydowską okupacją. Ponieważ jest to wyłącznie wynik twojej imaginacji, to nie będziesz nic w stanie zmienić w tej sprawie – będziesz dalej żył i umrzesz „zniewolony”. Na to są więc tylko dwie opcje – albo wyjedziesz tam, gdzie ci się podoba (jak widzę, podnieca cię ten silny i męski Putin albo islamista Erdogan, który wprowadza prawa sankcjonujące pedofilie, gusta masz więc dość osobliwe), albo znajdziesz sobie jakiegoś dobrego psychologa, co cię z tych lęków wreszcie wyleczy.

 2. gzk

  11 grudnia 2016 at 14:48

  Nareszcie konkrety. A teraz oby do przodu z Panem Bogiem!

 3. Magda

  11 grudnia 2016 at 15:56

  Bez Boga ani do proga! Popieram całym sercem. Można rzec nareszcie. Króluj Nam Chryste!

  • Magda

   11 grudnia 2016 at 16:01

   Ta sprawa potrzebuje b.dużo modlitwy! Mam nadzieję, że wreszcie obudzi się Kościół Katolicki, i wyjdą pasterze przed szeregi Narodowców.

   • hansi

    11 grudnia 2016 at 19:15

    Obawiam się, Pani „Magdo”, ze modlitwa nic tu nie pomoże 🙁 …
    Tu potrzebne są argumenty takie, jakie używane są od zarania dziejów,
    w każdym… biotopie, jaki istniał na tej Ziemi…
    A szczególnie od momentu, gdy azjatycka Chazarnia, przyjęła dla wygody, (jak Mieszko I – Chrześcijaństwo..), Judaizm, jako swoją FASADOWĄ religię…
    Od tej chwili – Historia zatacza Koła.. Od POGROMU ŻYDÓW – do pogromu żydów 🙂 …
    Szkoda, że nie doczekam już KOLEJNEGO,choć NIE JEST to na pewno budująca moralnie impreza, gdy mordowane są setki tysięcy NIEWINNYCH Chazarów, podczas, gdy ich „pobratymcy” – BANKSTERZY, którym ich chory Talmud daje „każe” uzurpować sobie sobie „prawo” wywyższania się ponad wszelkie inne Stworzenie, SPRAWCY KAŻDEGO takiego pogromu – zawsze wychodzą z pożogi BEZKARNI… A za spalenie kukły jednej drobnej swołoczy, nazwiska SOROS, za Którym Putin wysłał List Gończy, a który ma zakaz wjazdu nie tylko na Węgrzech, czy w Rosji, ale i W LONDYNIE< gdzie siedziba City of London przecież – idzie się w tym JUDASTANIE do więzienia… 🙂 ..
    Jak ja chciałbym tego doczekać..
    Gdy zawisną na gałęziach te szumowiny, które teraz na nasz koszt, jak jemioła na drzewie, kończą już zaorywać naszą Ojczyznę, paląc sobie bezczelnie, w polskim Belwederze, świece Chanukowe, ubrawszy mycki, z Michaelemn Schudrichem w tle, uśmiechającym się z politowaniem…

    • Tomek

     12 grudnia 2016 at 14:36

     Trzeba mieć nieźle zryty beret, żeby żałować, że nie doczeka się kolejnego pogromu, jak to piszesz w tym poście. Z takiej perspektywy zaczynam się przekonywać, że wsadzenie do pierdla tego kolesia, co ową kukłę spalił, to może jednak słuszna droga. Bo skoro takie poglądy jego działania mają kreować? A, że podniesie się kwik, że jakoby to „Żydzi każą Polaków do więzienia wsadzać”? Przecież i tak tacy jak ty nie potraficie niemalże żadnego elementu rzeczywistości zinterpretować bez bajdurzenia o żydowskich spiskach. A więc, żadna strata.

     • Paweł

      13 grudnia 2016 at 23:15

      Spiski żydowskie są faktami więc daruj sobie swoje durne opinie.

     • Robert B.

      16 grudnia 2016 at 11:59

      Do @Tomek:

      A co z tymi, którzy nie mogą się doczekać Królestwa Izraela na ziemi? Co należałoby z nimi zrobić?

   • hansi

    11 grudnia 2016 at 19:23

    „…że wreszcie obudzi się Kościół Katolicki, i wyjdą pasterze przed szeregi Narodowców…”
    Prędzej przed te szeregi wyjdą oddziały, na czarno, za nasze podatki, uzbrojonych po zęby PSÓW na amfetaminie, o 4-tej rano, żeby „Pasterzy” powsadzać do czubków na „schizofrenię bezobjawową”… Na jakim świecie Pani żyje, Pani Magdo ? 🙂
    Mówmy realnie.
    No, TUTAJ możemy sobie pogadać 🙂
    Ale DZIAŁAĆ trzeba inaczej i bynajmniej NIE z użyciem Pejs-zbuka, ani nawet zebrań kościelnych, jak za „Solidarności” 🙂 ..
    TE czasy już MINELLI, Pani Magdo 🙂
    Dzisiaj – Żydownia ma wszelkie środki techniczne. ZA NASZĄ KASĘ… 🙂
    Ale JESZCZE NIE wygrała :)..
    JESZCZE Polska NIE zginęła…
    Do tego tytułu należy dodać wyraz „DLACZEGO ?!..” ..
    Ale nadchodzi pora działań, a nie pustego pyskowania TUTAJ 🙂 ..

 4. Maria

  11 grudnia 2016 at 16:20

  Jaki dumny i piękny jest Orzeł w Koronie. I oby tak zawsze, i na zawsze. Bóg Honor i Ojczyna. Z Panem Bogiem.

 5. Kazimierz S

  11 grudnia 2016 at 17:59

  Zero nawet tutaj krytyki, a wszyscy jeszcze sobie gębę Panem Jezusem wycierają! A czy Pana Jezusa Żydzi właśnie za „ZDRADĘ STANU” nie chcieli zabić ? – „(…)nie pisz Król Żydowski, tylko, że mówił o sobie Król Żydowski(…)”. Że tak trudno zapamiętać najkrótsze z przykazań : nie zabijaj!

  • hansi

   11 grudnia 2016 at 19:31

   Pewnie 🙂
   Nie zabijaj. DAJ się zabić 🙂
   Ale MY – NIE zmartwychwstaniemy…
   A jeśli, to później.
   Włóżmy sobie te baje na razie tam – gdzie przynależą, to znaczy – między baje…
   Inaczej pozostanie nam RZECZYWIŚCIE tylko to, o czym naucza „OPIUM DLA LUDU”..
   Czyli pokorne nadstawienie wszystkich dostępnych policzków do bicia,
   aż po naszą śmierć w upodleniu, nie tylko na krzyżu, ale głównie – od trucizn, chociażby „szczepień” 🙂 … Chce Pan robić za Męczennika na Arenie Rzymian, Panie „Kazimierzu” ?..
   Wolna droga.. „Chcącemu nie dzieje się krzywda”…
   KOGO chce Pan „nawrócić” na Miłosierdzie ?
   Schudricha ? Kaczyńskiego ? Merkel ? Weissa ? Singera ? Foxmanna ?
   Panią Hajkę Grundbaum może, tę, która ongiś „rozmawiała z Duchem Świętym”,
   znaną nam, jako Hannę Gronkwicz-Walty ? 😀 …
   BALCEROWICZA moze ?.. Niepomnę, jak się naprawdę nazywa ta swołocz „profesorska” 🙂 .
   TUSKA może ? 🙂 .. Albo Schulza ? 🙂 .. Czy może Timmermansa ? 🙂 SOROSA może ?
   Albo przynajmniej Smolara, czy Michnika/Schechtera ? 🙂

   NIC nie mam przeciwko doktrynie katolickiej..
   Ale – wszystko na właściwym miejscu i o właściwym czasie, proszę..
   Gdy nadchodzi czas krwi – musi nastać czas KRWI. A NIE kuchnia, „modlitwy”…
   Proszę sobie poszukać w swojej własnej (napisanej przez ŻYDÓW) Biblii 🙂 ..
   Amen.

  • gusgus

   11 grudnia 2016 at 21:12

   Kaziu, zamiast wypisywac farmazony, wzialbys do reki Biblie i poczytal, jaka tajemnica kryje sie w przykazaniu piatym i co Pan Jezus wielokrotnie mowil na ten temat – czego Ci nie wolno, a kiedy i jakie masz nakazy. Niby taki religiny wrazliwiec, a pojecia nia ma, koltun jeden. Wstyd!

 6. hansi

  11 grudnia 2016 at 19:16

  Fajny koncert życzeń, proszę siadać..
  Niestety – całkowicie nierealny… 🙁
  W obecnych (i narastających..) cyrkumstancjach 🙁 ..

 7. wars

  12 grudnia 2016 at 12:26

  Dobrze, że coś się dzieje, ale…gdy ktoś chce oprzeć przekaz partii politycznej na etyce czyli pisząc prosto z mostu – walce o płody to zawsze będzie w niszy to raz, a dwa to w tej relacji jest widoczny brak prawidłowo zidentyfikowanych wrogów Polski i Polaków. Udawanie, że problemu ze „służbami” i ich współpracownikami, NGO-sami wykonującymi zadania zagranicy czy Żydami, chyba naszymi największymi wrogami nie ma – wyjdzie RN bokiem. Liczenie na „media katolickie” to nierealistyczne założenia o czym boleśnie przekonał się Grzegorz Braun. Niedawno pismo eskimosa Hajdarowicza donosiło:
  http://www.rp.pl/Kosciol/312089843-Zaskakujace-kontakty-ojca-Tadeusza-Rydzyka-z-ambasada-Izraela.html#ap-1

 8. Adam Wolski

  13 grudnia 2016 at 15:27

  Czy ktoś z Was przeczytał ze zrozumieniem ów program ruchu narodowego? Przecież tam nie ma miejsca na Naród! Bolszewicka propaganda pod płaszczykiem wiary i panslawizmu.

 9. Adam

  14 grudnia 2016 at 10:30

 10. mir

  14 grudnia 2016 at 16:34

  POPiS i „drobna zmiana” nie zdały egzaminu. Czas na Narodowców i inne siły, które zrobią w końcu porządek, zburzą komuszy układ okrągłego stołu.

 11. stoLica

  17 grudnia 2016 at 21:02

  Ten sojusz RN, PR, KNP i Brauna ma przyszłość pod jednym warunkiem. Ojciec Rydzyk przestanie promować PiS jako jedyną słuszną „katolicką” partię, a dopuści do głosu prawdziwie katolicką opozycję.

 12. Attacus

  18 grudnia 2016 at 03:05

  Braun i Bartyzel, PR i do tego RN:) TO jest ZACNA kompania:) Z całego serca powodzenia życzę! We wszystkim! I w dogadywaniu się, i w zaistnieniu w polityce jako silne ugrupowanie. Będzie na kogo głosować w przyszłych wyborach!
  Całą ta marksistowską okrągłostołową i okołookrągłostołową bandę należy już odesłać na emeryturkę. Bydło na zieloną trawkę – tam jest miejsce bydła.
  Tylko tą kwestię kary śmierci Panowie zweryfikujcie, bo skoro jesteśmy chrześcijanami, to pozostańmy nimi w pełni. Chrześcijanin bezbronnych nie zabija. Ani więźniów ani nienarodzonych.

 13. Augusto de Arruda Botelho

  16 marca 2017 at 16:26

  Wonderful beat ! I wish to apprentice while you amend your web site, how could i subscribe for a
  blog website? The account aided me a acceptable deal.
  I had been a little bit acquainted of this your broadcast
  provided bright clear idea

 14. Maricela

  19 marca 2017 at 08:46

  For hottest news you have to go to see world-wide-web and on internet I found this
  site as a best site for hottest updates.

 15. Itamar Serpa Fernandes

  21 marca 2017 at 00:57

  Hey there! I know this is somewhat off-topic however I needed to ask.

  Does operating a well-established website like yours take a lot of work?
  I’m completely new to writing a blog however I do write in my
  diary daily. I’d like to start a blog so I can share my own experience and feelings
  online. Please let me know if you have any suggestions or tips for brand new aspiring bloggers.
  Appreciate it!

 16. Louie

  21 marca 2017 at 01:50

  Pretty! This has been an extremely wonderful post.
  Thanks for supplying these details.

 17. Tracee

  21 marca 2017 at 06:20

  It’s going to be end of mine day, however before end I
  am reading this fantastic post to improve my experience.

 18. online business

  21 marca 2017 at 11:16

  If you are going for best contents like me, just go to see this site
  everyday as it presents quality contents, thanks

 19. Neil

  21 marca 2017 at 19:52

  Pretty section of content. I just stumbled upon your blog and in accession capital
  to assert that I get in fact enjoyed account your blog posts.
  Any way I’ll be subscribing to your augment and even I achievement you access consistently rapidly.

 20. media financial

  22 marca 2017 at 01:15

  Hi my friend! I want to say that this article is
  awesome, nice written and come with almost all important infos.
  I would like to see extra posts like this .

 21. financial aid

  22 marca 2017 at 02:09

  Having read this I believed it was rather enlightening. I appreciate
  you taking the time and energy to put this article together.

  I once again find myself personally spending a lot
  of time both reading and commenting. But so what, it was still worthwhile!

 22. media financial

  22 marca 2017 at 14:15

  You’ve made some good points there. I looked on the internet to find
  out more about the issue and found most people will go along with your views on this web site.

 23. financial aid

  22 marca 2017 at 17:57

  I will immediately clutch your rss feed as I can’t find your email subscription link or e-newsletter service.
  Do you’ve any? Kindly let me recognize so that I may subscribe.
  Thanks.

 24. financial planning services

  22 marca 2017 at 21:55

  I would like to thank you for the efforts you have put in penning this site.

  I am hoping to see the same high-grade content by you in the future as well.
  In truth, your creative writing abilities has encouraged me to get my own blog now ;
  )

 25. Egli Diana Pinto

  23 marca 2017 at 03:40

  What’s up, I check your new stuff like every week.
  Your story-telling style is witty, keep doing what you’re doing!

 26. Katherine

  23 marca 2017 at 04:55

  hey there and thank you for your information – I’ve certainly picked up something new from right here.

  I did however expertise some technical issues using this website,
  as I experienced to reload the site lots of times previous to
  I could get it to load properly. I had been wondering
  if your web host is OK? Not that I’m complaining, but slow loading
  instances times will very frequently affect your placement in google and could damage your
  high-quality score if advertising and marketing with Adwords.
  Well I am adding this RSS to my email and could look out for much more of your respective
  intriguing content. Ensure that you update this again very soon.

 27. Bella

  23 marca 2017 at 13:15

  of course like your website however you need to check the spelling on quite a few of your posts.
  Several of them are rife with spelling issues and I to find it
  very troublesome to inform the reality then again I’ll
  definitely come back again.

 28. Itamar Serpa Fernandes

  23 marca 2017 at 15:46

  What’s up i am kavin, its my first time to commenting anywhere, when i read this paragraph
  i thought i could also create comment due to this
  sensible article.

 29. financial advisors

  23 marca 2017 at 16:13

  You ought to be a part of a contest for one of the most
  useful blogs on the web. I will highly recommend this site!

 30. advisors stands

  23 marca 2017 at 23:06

  Hi everyone, it’s my first go to see at this site,
  and piece of writing is truly fruitful for me, keep up posting such content.

 31. Georges Sadala

  23 marca 2017 at 23:20

  I truly love your site.. Very nice colors & theme.

  Did you develop this web site yourself? Please
  reply back as I’m trying to create my own website
  and would like to learn where you got this from or just what the theme
  is called. Kudos!

 32. credit card debt

  24 marca 2017 at 07:40

  When some one searches for his essential thing, so he/she desires to be available that
  in detail, therefore that thing is maintained over here.

 33. recognizing dental

  24 marca 2017 at 08:18

  I have been exploring for a little for any high-quality articles
  or blog posts in this kind of house . Exploring in Yahoo I ultimately stumbled upon this web site.
  Studying this information So i’m satisfied to express that I have a very good
  uncanny feeling I discovered just what I needed.
  I such a lot for sure will make sure to do not forget this site and give it a glance regularly.

 34. Ruben

  24 marca 2017 at 18:07

  Hi I am so glad I found your blog, I really found you by mistake, while I was looking on Google for something else, Nonetheless I am here
  now and would just like to say kudos for a marvelous post and a
  all round thrilling blog (I also love the theme/design), I don’t have time to read through it all
  at the minute but I have bookmarked it and also added in your RSS feeds, so when I have time I
  will be back to read a great deal more, Please do keep up the excellent
  jo.

 35. Egli Diana Pinto

  24 marca 2017 at 18:38

  Hi there, this weekend is fastidious for me, because this moment i am
  reading this enormous informative piece of writing here
  at my residence.

 36. social networking financial

  24 marca 2017 at 23:16

  Do you mind if I quote a couple of your articles as long
  as I provide credit and sources back to your website?
  My website is in the very same niche as yours
  and my visitors would really benefit from a lot of the information you present here.

  Please let me know if this alright with you. Thanks!

 37. Leonard

  24 marca 2017 at 23:24

  I’m impressed, I must say. Seldom do I encounter a
  blog that’s both equally educative and entertaining, and let me tell you, you have
  hit the nail on the head. The issue is something that not enough men and women are speaking intelligently about.
  I’m very happy that I found this during my search for something regarding this.

 38. Juliana

  24 marca 2017 at 23:29

  Oh my goodness! Awesome article dude! Thank
  you so much, However I am experiencing troubles with your RSS.
  I don’t understand the reason why I am unable to join it.
  Is there anyone else having the same RSS problems? Anyone that knows the
  answer can you kindly respond? Thanks!!

 39. Mauricio

  25 marca 2017 at 00:24

  Wow, this article is pleasant, my younger sister is analyzing such things,
  so I am going to let know her.

 40. financial services

  25 marca 2017 at 10:24

  Hi to every , for the reason that I am really keen of reading this blog’s post to
  be updated daily. It contains pleasant material.

 41. credit report

  25 marca 2017 at 19:00

  I visited many blogs but the audio quality for audio songs current at this site is in fact marvelous.

 42. Itamar Serpa Fernandes

  25 marca 2017 at 23:42

  Hello, I enjoy reading through your article. I wanted to write
  a little comment to support you.

 43. hydrogen kits for cars

  26 marca 2017 at 00:09

  I couldn’t resist commenting. Exceptionally well written!

 44. lotto plus

  26 marca 2017 at 07:21

  I loved as much as you will receive carried out right
  here. The sketch is tasteful, your authored subject matter stylish.
  nonetheless, you command get bought an impatience over that you wish be delivering the following.
  unwell unquestionably come further formerly again since exactly the same nearly very often inside case you shield
  this increase.

 45. Cathleen

  26 marca 2017 at 09:30

  Wow, this paragraph is nice, my sister is analyzing these kinds of things, so I am going to let know her.

 46. Evelyne

  26 marca 2017 at 11:12

  Hi there, after reading this amazing post i
  am as well delighted to share my experience here with friends.

 47. Christine

  26 marca 2017 at 18:34

  Hello There. I found your blog using msn. This is an extremely well written article.
  I’ll make sure to bookmark it and return to read more of your
  useful information. Thanks for the post. I’ll definitely comeback.

 48. Chet

  26 marca 2017 at 22:34

  I’m not sure why but this weblog is loading incredibly slow for me.
  Is anyone else having this issue or is it a problem on my end?

  I’ll check back later on and see if the problem still exists.

 49. car computer exchange

  27 marca 2017 at 02:59

  Very nice article, exactly what I wanted to find.

 50. Egli Diana Pinto

  27 marca 2017 at 03:08

  Really no matter if someone doesn’t be aware of after that
  its up to other people that they will help, so here it occurs.

 51. Ivory

  27 marca 2017 at 13:07

  Hi, this weekend is nice designed for me, for the reason that this point in time i am reading this wonderful informative post
  here at my home.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra