Z zagranicy

Nacjonalistyczny Jobbik odbiera wyborców Fideszowi

prawy.pl_images_nowe_rozne_a_z_j_jobbikLiczba Węgrów wspierających Fidesz spadła o 7 proc., jednocześnie wzrosła liczba osób, które wspierają Jobbik w jego dążeniu do utworzenia rządu w następnych wyborach – wynika z badań opinii publicznej przeprowadzonych w listopadzie przez Instytut Republikon.

Raport określa Jobbik jako zwycięzcę, natomiast Fidesz – jako przegranego. Inne ostatnio przeprowadzone badanie, tym razem przez Nézőpont, również pokazało rozczarowanie wyborców Fideszem oraz wzrost notowań Jobbiku.

Obok standardowych pytań o preferencje polityczne, Instytut Republikon regularnie prowadzi ankiety odnośnie do tego, jakiego rządu chcieliby węgierscy obywatele po kolejnych wyborach, przy czym respondentom oferuje się trzy możliwości: Fidesz, Jobbik oraz rząd lewicowo-liberalny.

W oparciu o odpowiedzi udzielone na to ostatnie pytanie, stwierdzono, że odsetek wyborców życzących się kontynuowania przez Fidesz rządów po kolejnych wyborach spadł z 54 do 47 proc. w obrębie grupy stanowiącej zwolenników wspomnianej partii. 28 proc. respondentów chciałoby rządów lewicowo-liberalnych, podczas gdy 20 proc. popiera pomysł, aby tworzenie nowego rządu powierzyć nacjonalistom z Jobbiku.

Z badań opublikowanych przez Instytut Republikon wynika również, że Jobbik jest drugim pod względem popularności ugrupowaniem. Przy czym wyborcy Fideszu przechodzą do Jobbiku. Obecnie partię Viktora Orbana popiera 29 proc., podczas gdy 13 proc. wspiera Jobbik.

Źródło: Jobbik

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

273 komentarze

273 Komentarzy

 1. corporate bonding events

  9 listopada 2017 at 07:24

  I couldn’t resist commenting. Well written!

 2. resort asbestos

  13 listopada 2017 at 04:20

  Right away I am going to do my breakfast, afterward having
  my breakfast coming again to read additional news.

 3. Travel Advisor

  15 grudnia 2017 at 13:03

  Keep working ,great job!

 4. auto group

  18 grudnia 2017 at 13:57

  Keep working ,remarkable job!

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra