Z zagranicy

Uchodźcy kilku narodowości wymieniali uprzejmości – seria bijatyk w ośrodku w Badenii-Wirtembergii

prawy.pl_images_nowe_rozne_a_z_i_imigranci_seksRanni policjanci, cztery osoby trafiły do aresztu. W ośrodku dla uchodźców w Bad Säckingen w Badenii-Wirtembergii działy się „dantejskie sceny” . Doszło tam do serii bijatyk pomiędzy uchodźcami różnych narodowości. Do których dołączyli imigranci z sąsiednich ośrodków.

Jak donosi dziennik „Die Welt” w obozie dla uchodźców w Bad Säckingen w niemieckim kraju związkowym Badenia-Wirtembergia odegrały się w miniony weekend „dantejskie sceny”. Według gazety doszło tam nie do jednej, a kilku masowych bijatyk. Co najmniej trzy osoby zostały przy tym ranne, w tym jedna ciężko. Połowa to policjanci. Cztery osoby trafiły do aresztu. W bijatykach brała udział „nieokreślona liczba” osób. Pierwsza bijatyka wybuchła w sobotę wieczorem koło 22h. Kierownictwo ośrodka wezwało policje, której udało się spacyfikować okładających się pięściami, krzesłami i kawałkami drewna imigrantów. Spokój nie trwał jednak długo. W niedzielę bowiem awantura wybuchła na nowo — pisze „Die Welt”. Aż 11 ekip radiowozów zostało zmobilizowanych. Pod wieczór i ten spór został zażegnany, ale gdy tylko policja opuściła ośrodek, znajdujący się przy granicy z Szwajcarią, wybuchła kolejna, trzecia, bijatyka. Tym razem do awanturników dołączyli imigranci z sąsiednich ośrodków. – Kilka narodowości toczyło ze sobą spór, nie wiemy o co – mówi mediom rzecznik policji we Freiburgu.

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

130 komentarzy

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra