Z kraju

Wiceprezes KSD wiedziała kto zabił ks. Niedzielaka? Dlaczego nie informowała o tym opinii publicznej?!

pietraszekTo informacje wręcz szokujące. Szczególnie, że dotyczą katolickiego dziennikarza, który od lat sprawuje wysoką funkcję w Katolickim Stowarzyszeniu Dziennikarzy. Osoby bardzo kontrowersyjnej, która będąc we władzach KSD doprowadziła swego czasu do ustąpienia ze stanowiska jednego z wiceprezesów stowarzyszenia, a w roku 2015 do usunięcia ze stanowiska Prezesa tego stowarzyszenia. W tym roku zaś doszło do utajnionego walnego zebrania członków i do rejestracji nowego zarządu, przy czym o tym, że jest zwołane walne zebranie KSD nie zostali powiadomieni m.in. członkowie oddziałów warszawskiego, lubelskiego, misyjnego i polonijnego, a informacja o tym, że odbyło się walne była trzymana przez kilka miesięcy w ścisłej tajemnicy aż do dnia w którym nowy zarząd został wpisany do Krajowego Rejestru Sądowego.

Nowe fakty dotyczące przeszłości i wiedzy jaką posiadała wiceprezes KSD rzucają nieco więcej światła na to dlaczego w KSD mogło dochodzić do takiej patologii i dezintegracji środowiska dziennikarzy katolickich. Coraz trudniej już tutaj mówić o przypadku.

Jest szokujące, że dziennikarka, podobno katolicka, nie informowała opinii publicznej o sprawie tak bulwersującej jak zabójstwo katolickiego księdza! Rodzi się przy tym uzasadnione pytanie: w czyim interesie trzymała to w tajemnicy?

O tej bulwersującej sprawie pisze Agnieszka Piwar, była sekretarz Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy:

Po tej informacji będziecie w ciężkim szoku. Wielu z Was – moich realnych i fejsbukowych znajomych – ma wśród znajomych na facebooku (a nawet zna osobiście) głównego świadka ZABÓJSTWA księdza Stefana Niedzielaka. Według oficjalnej informacji sprawców zabójstwa kapelana Rodzin Katyńskich nigdy nie wykryto. Oficjalnie wiemy, że z akt sprawy zabójstwa ks. Niedzielaka w niejasnych okolicznościach zniknęły materiały zabezpieczone podczas sekcji zwłok i ślady zabezpieczone na miejscu zbrodni. Sprawę śmierci kapłana umorzono 2 października 1990 roku. Tymczasem w Polsce jest przynajmniej kilka osób, które doskonale wiedzą kto zamordował ks. Niedzielaka, gdyż pewna osoba publiczna złożyła w tej sprawie zeznania.

Jak się okazuje morderca tuż po dokonanej zbrodni przyszedł do domu swojej znajomej i opowiedział jej, że właśnie zabił księdza. Znajomą mordercy księdza Niedzielaka okazuje się być Anna T. Pietraszek, wiceprezes Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy, związana z Telewizją Trwam i Radiem Maryja. Wiem, jesteście w szoku i pewnie zastanawiacie się teraz jakie relacje łączyły zabójcę ks. Niedzielaka z Pietraszek, skoro zaraz po dokonanej zbrodni przyszedł jej o tym opowiedzieć. Oczywiście fakt, że zabójca zwierzył się właśnie jej, w żaden sposób nie stanowi o winie tej kobiety (wręcz – zapewne wbrew jej woli – stawia Pietraszek w kłopotliwej sytuacji).

Większą winę ponoszą organy ścigania, które sprawę zamietli pod dywan (nawet po piętnastu latach od zabójstwa, kiedy Pietraszek w końcu zdecydowała się złożyć zeznania). Co ciekawsze, sprawę bestialskiej zbrodni miał wyciszać także Instytut Pamięci Narodowej (a tak przy okazji, Anna Pietraszek dostała później pracę w IPN).
Jak już wspomniałam – i jeszcze raz chcę to podkreślić – sama znajomość z zabójcą księdza Niedzielaka nie przesądza o jakiejkolwiek winie. Nie mogę tylko pojąć jednego – dlaczego główny świadek zabójstwa księdza Niedzielaka, czyli Anna T. Pietraszek od lat publicznie się oburza nad „głuchą ciszą” w związku ze śledztwem dotyczącym zabójstwa ks. Popiełuszki? [fragment przykładowego wywiadu w załączonym obrazku]. Dlaczego Pietraszek, która jak mało kto ma świadomość zamiecenia pod dywan sprawy zabójstwa ks. Niedzielaka – w sprawie zabójstwa ks. Niedzielaka siedzi cicho, za to publicznie pomstuje na „służby” i „niepatriotycznych prokuratorów”, który zamietli pod dywan sprawę zabójstwa ks. Popiełuszki? Dlaczego Pietraszek wszem wobec lansuje się na ks. Jerzym Popiełuszko (założyła między innymi grupę „Misjonarze Księdza Jerzego”)? Czy to sumienie nie daje jej spokoju i tak dziwnie odreagowuje, czy też mamy do czynienia ze zwykłą kpiną, cynizmem i wyrachowaniem?

Chcecie dowodów na szokujące powiązania Pietraszek z zabójcą ks. Niedzielaka? Proszę bardzo. 1 grudnia br. z ramienia wydawnictwa Editions Spotkania (właściciel Piotr Jegliński) ukazała się książka Leszka Szymowskiego pt. „Księżobójcy. Anatomia zbrodni”. Publikacja ta odsłania m.in. kulisy sprawy zabójstwa księdza Niedzielaka. Anna T. Pietraszek jest opisana jako główny świadek tej strasznej zbrodni (w książce potwierdzone jest to, co wyżej napisałam). Kilka dni po wydaniu książki „Księżobójcy”, Anna Pietraszek, jak gdyby nigdy nic, na antenie Radia Maryja w teatralnym wręcz stylu oburza się, że przełożeni morderców księdza Jerzego Popiełuszki, cytuję: „pracują, gdzieś spotykamy ich na ważnych stanowiskach w dzisiejszej policji, tylko szyto, kryto i nie ma dostępu do dokumentów” [link: http://www.radiomaryja.pl/…/nawolywanie-nieposluszenstwa-w…/]. Ironię zacytowanej wypowiedzi podbija fakt, że z książki Szymowskiego dowiecie się, iż znajomy Pietraszek który zabił ks. Niedzielaka, to… bardzo wpływowy warszawski policjant.

Czy teraz rozumiecie tę kpinę z Polaków? Czy nie zastanawia Was, dlaczego taka osoba jak Pietraszek regularnie pojawia się na antenie Radia Maryja, gdzie kreowana jest na wielką obrończynię partii rządzącej (tak, dokładnie!) i – dla uwiarygodnienia? – czcicielkę pamięci o legendarnym kapelanie Solidarności? Ludzie, ruszcie głową – kim może być osoba, która za „komuny” dostała paszport i jeździła m.in. do Afganistanu pod pretekstem (?) wysokogórskich wycieczek (tak właśnie zaczęła się kariera Pietraszek). Swoją drogą, zabójca ks. Niedzielaka był znajomym Pietraszek właśnie z górskich wycieczek.

Aha, i jeszcze jedno. Gdyby komuś przyszło do głowy podważyć wiarygodność książki „Księżobójcy”, bo np. ma jakieś ‚ale’ do autora. Ten argument utrącę jednym zdaniem: – Wiem, że to co napisał Szymowski o sprawie zeznań Pietraszek dotyczących zabójstwa ks. Niedzielaka jest prawdą, ponieważ kilka lat temu Pietraszek sama mi się do tego przyznała. Było to w czasach kiedy jeszcze należałam do Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy, a ona zaczęła panikować, bo czuła na plecach oddech węszącego Szymowskiego (podobno węszył też Sumliński, nie wiem czemu do dziś nic o tym nie napisał). Od wielu lat wiedziałam o zeznaniach związanych z tą straszną zbrodnią (oczywiście znacznie mniej wiedziałam niż ujawnił Szymowski w swojej książce), ale nic nie mogłam z tym zrobić (nie jestem dziennikarzem śledczym, nie mam dojścia do dokumentów i akt) i dopiero po ukazaniu się książki „Księżobójcy” mogę, to co wiedziałam od lat, z siebie wyrzucić.

Ps. kiedy z książki Szymowskiego dowiedziałam się, że IPN zamiatał sprawę pod dywan, to zaczęłam się zastanawiać do jakich SZANTAŻY posłużyła sprawa zabójstwa ks. Niedzielaka i kogo jeszcze mają „w garści” trzymając w sejfie nieujawnione dotąd teczki. Pietraszek niesamowicie nachalnie (np. na antenie Radia Maryja) lansuje i wychwala obecną władzą sprawowaną przez PiS. Apeluję więc raz jeszcze: – Ludzie, zacznijcie myśleć!

Blog Agnieszki Piwar

Artykuł pochodzi z portalu Dzienniknarodowy.pl

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

30 komentarzy

30 Komentarzy

 1. wars

  12 grudnia 2016 at 20:01

  Wśród zorganizowanych i rozpolitykowanych „zawodowych katolików” agentów jest bez liku…

 2. Arkadiusz Miksa

  13 grudnia 2016 at 09:35

  Jeśli to prawda to przykro tylko, że taka osoba dostała już kilka odznaczeń i dalej chodzi po katolickich mediach a one ją goszczą.

 3. Zona

  13 grudnia 2016 at 09:41

  kolejny kamyczek do środowiska RM…

  • Soroka

   13 grudnia 2016 at 10:02

   Ty, to zasypałbyś chętnie RM całym wagonem kamieni! Wiadomo komu RM przeszkadza! Wrogom Polski i Kościoła!

   • Tomasz

    15 grudnia 2016 at 16:32

    Puknij się w czerep od kiedy RM I TV są opiniotwórcze?a inne media Prawy PL PCH 24PL Do Rzeczy PL Kresy PL itd ? Chorujesz na paranoje wszędzie widzisz „ruskich agentów”bo mają inne zdanie np sprawach polityki wschodniej.

 4. Soroka

  13 grudnia 2016 at 09:49

  Cóż to jest za dowód w sprawie, że ktoś mówił, komuś się zwierzał? Przecież ten ktoś powie że nic takiego nie mówił i co wtedy? Ma go nagranego?
  Pierdoły saskie i konina!
  Pani Piwar kojarzy mi się z matrioszką, bo tylko jeden jej komentarz czytałem na prawy.pl i był przy nim obrazek z matrioszkami, a treść tego komentarza ostro zalatywała „stronnictwem ruskim”.

  • Zona

   13 grudnia 2016 at 09:54

   no i mamy obelgi i doszukiwanie się „ruskich” – stały repertuar przy niewygodnych/zakazanych tematach

 5. smutna

  13 grudnia 2016 at 09:51

  dziwne,ze ta informacja,nie zainteresowaly sie organy scigania zbrodni

 6. panda

  17 grudnia 2016 at 11:28

  Jak to świadek zbrodni? Przecież nie była przy zbrodni. Nie znoszę insynuacji, rzucania podejrzeń, oj, pani A.W. zajrzyj w swoje sumienie, po co oczerniasz ludzi, z zemsty, zawiści? Nie jesteś w KSD, dlaczego? Może to klucz do twoich zjadliwych artykulików?

 7. Kalina

  18 grudnia 2016 at 21:50

  Panią Pietraszko poznałam kiedys -robi wrażenie osoby uczciwej i konsekwentnej. NIe mogę sobie wyobrazić że mogłaby byc dwulicowa. A ten tekst p Wiejak zieje żółcia, np. to że p.Pietraszko dostala paszport w komunie. Paszport się jednak -czasem -dostawalo zwłaszcza od czasów Gierka, gdy sporo ludzi wyjeżdżalo na tzw. „100$”, a tym bardziej na wyprawy wysokogórskie.
  Że wiedziala i nie powiedziała? a komu -wtedy? Teraz pewnie juz zeznawala -ona ma b. rzadki i trudny certfikat dostępności bodaj do akt zastrzeżonych.
  Bąźmy ostrożni z oskarżeniami -zwlaszcza wobec tych najlepszych -zajmijmy się lepiej prawdziwymi „sukinsynami” (wg okreslenia Michalkiewicza.

 8. Anna Wiejak

  19 grudnia 2016 at 14:43

  Kalina – wrażenie to chyba za mało, żeby o kimś coś definitywnie stwierdzić…

 9. Miguneingzep

  28 września 2017 at 14:56

  Cialis Online Rush Delivery Valtrex Online Purchase Cialis Viagra Roma online pharmacy Online Stendra Discount Buy Priligy Cheap

 10. Miguneingzep

  2 października 2017 at 08:57

  Bentyl Tab Saturday Delivery Keflex Generic Brand Tadalafil 20mg Lowest Price buy levitra 20mg usa Cephalexin Used To Treat Dogs No Prescription Pharmacy Keflex

 11. Miguneingzep

  2 października 2017 at 11:18

  Viagra Maroc Prix Information About Priligy viagra Cheapest Tadalis Sx Price

 12. Miguneingzep

  5 października 2017 at 08:19

  Venta De Cialis Internet How Long Should I Take Amoxicillin Cephalexin For Sinus viagra Cialis Online Kaufen Per Uberweisung

 13. Miguneingzep

  5 października 2017 at 11:07

  Cephalexin Brand Name How To Buy Cialis Cheap Viagra For Aldre viagra Kamagra 100 Mg Capsule Is Amoxicillin A Pennicillin

 14. Miguneingzep

  8 października 2017 at 09:41

  Viagra A Basso Costo Cialis Nuovo cialis online Misoprostol Medsafe Achat Viagra Pharmacie En Orleans

 15. Miguneingzep

  13 października 2017 at 11:45

  Buy Now Tab Doxycycline Pharmacie En Ligne Kamagra viagra Generique En Ligne Kamagra Usage

 16. Miguneingzep

  13 października 2017 at 14:36

  Como Se Toma La Viagra mail order levitra 90 day supply Kamagra Aus Deutschland

 17. Miguneingzep

  14 października 2017 at 13:12

  Www7.Usa Pharmacy.Usa viagra online prescription Il Cialis Forum Propecia Comprimidos 1 Mg

 18. Miguneingzep

  20 października 2017 at 20:11

  Keflex Expansion Compensator viagra online Online Propecia Prescription Drugs Doxycycline Amoxicillin Combination Side Effects

 19. Miguneingzep

  20 października 2017 at 22:48

  Propecia Informacion Keflex Effects On Pregnancy generic viagra No Prescription Viagra Buy Prednisone Onlineno Prescription

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra