Felieton

Od gadania nie zwiększy się liczba polskich szkół na Litwie

renata_cytacka1No tak, w końcu „dobra zmiana” do nas dotarła i pan Minister Jan Dziedziczak przyznał nam rację: „Niestety, strona litewska w niezrozumiały dla na sposób ignoruje głos państwa polskiego w tej sprawie”, czyli w sprawie oświaty polskiej na Litwie. Czemu się tu dziwić, przecież o tym fakcie tłumaczyliśmy od początku. Toż prawda oczywista!

A oto, co p. Jan Dziedziczak stwierdza: „Litwa musi sobie odpowiedzieć na pytanie, czy jest nowoczesnym krajem Unii Europejskiej, czy jest krajem Rady Europy czy byłą postsowiecką, zakompleksioną republiką”. To na tą odpowiedź pan minister może czekać do końca świata i o jeden dzień dłużej…
A może czas już działać, a nie gadać?! Bo od tego gadania to samo nic się nie zrobi. No może jeszcze mniej szkół z polskim językiem nauczania na Litwie zostanie.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

2 komentarze

2 Komentarzy

  1. Kazimierz S

    14 grudnia 2016 at 22:50

    Kiedy wreszcie prawy.pl przestanie publikować Panią Cytacką ?! Toż to jawna „zdrada stanu” ! Czyż już Żurawski vel Grajewski nie powiedział wyraźnie, że musimy poświęcić naszych rodaków na Wileńszczyźnie !? Wzywam pana Kuźmiuka do osobistej interwencji w redakcji!! Przecież to grozi odmianą Polskich nastrojów społecznych, a co za tym idzie – że przestaniemy bezwarunkowo lizać d… amerykanom! ba, nawet gorzej! – grozi że zaczniemy bronić Polaków !!!!

  2. wars

    15 grudnia 2016 at 07:53

    Dziedziczak ma swoje zadania…które wypełnia – od jego gadania rosną PiSowi u elektoratu notowania. I o to chodzi, tak jak z newsem PAPu o tym, że Kaczyński w rozmowie z Poroszenką/Walcmanem twardo mówił o UPA…A szkoły? Obchodzą Polaków na Litwie i narodowców w Polsce, a to zwłaszcza po wyborach nie jest ważny elektorat.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra