Z kraju

Nie dla destrukcji suwerenności państw europejskich ze strony Unii Europejskiej!

prawica_rp_protestPublikujemy oświadczenie Prawicy Rzeczypospolitej w sprawie kolejnych prób ingerencji Unii Europejskiej w wewnętrzne sprawy państwa polskiego.

Oświadczenie Prawicy Rzeczypospolitej –
przeciw ingerencji Unii Europejskiej w wewnętrzne sprawy Polski

Dzisiejsza debata w Parlamencie Europejskim o stanie praworządności w Polsce to kolejny etap w procesie ingerencji instytucji unijnych w wewnętrzne sprawy Polski. Parlament Europejski kontynuuje działania podjęte na początku 2016 roku przez Komisję Europejską zmierzające do destrukcji ładu społeczno-moralnego w naszym kraju. Działania te stanowią akt ideologicznej arogancji, pogardy dla państwa polskiego i praw narodów europejskich.

Bezprawna ingerencja Unii Europejskiej w wewnętrzne sprawy Polski jest konsekwencją przyjęcia przez władze państwa polskiego – wbrew apelom Prawicy Rzeczypospolitej – Traktatu Lizbońskiego, który wymierzony jest w zasady suwerenności państwowej, obniżył pozycję Polski w UE i odrzucił jakiekolwiek odniesienie do chrześcijaństwa i praw rodziny. Debata w PE o sytuacji wewnętrznej w naszym kraju to potwierdzenie realizacji planów federalizacji Europy, zapoczątkowanej przez Traktat Lizboński.

Wzywamy rząd RP do wyrażenia jasnego stanowiska wobec władz UE, że działania podjęte przez Komisję Europejską przeciw państwu polskiemu i kontynuowane przez Parlament Europejski stanowią akt ideologicznej arogancji, pogardy dla praw narodów i niezrozumienia dla zasad solidarności europejskiej. Oczekujemy, że rząd polski przeciwstawi się destrukcyjnej działalności kierownictwa UE wymierzonej w zasadę suwerenności państwa polskiego.

Państwo polskie powinno zażądać od Unii Europejskiej zaniechania wspierania aborcjonizmu i politycznego ruchu homoseksualnego oraz wycofania się z narzucania imigracyjnej polityki multikulturalizmu Polsce i innym państwom Europy Środkowej.

Nie dla destrukcji suwerenności państw europejskich ze strony Unii Europejskiej.

Marian Piłka

Wiceprezes Prawicy Rzeczypospolitej

Krzysztof Kawęcki

Wiceprezes Prawicy Rzeczypospolitej

Jan Klawiter

Poseł na Sejm RP, przewodniczący Prawicy na Pomorzu

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

2 komentarze

2 Komentarzy

 1. hansi

  15 grudnia 2016 at 09:30

  Tek tek.
  Rychło w czas..
  Gdy już czapkę wiatr niesie, a róg huka po lesie 🙂 …
  PiS-iory TEŻ tak hukały (jałowo, a potem głosowały i podpisywały w podskokach, co Chazarnia kazała, identycznie, jak teraz..), gdy Tusk podpisywał „bez czytania” – jak sam się buc chwalił…
  TERAZ, to se możeta robić „Pol-exit”-shity, gdy wszystko już rozdane za darmo Niemcom i Żydowni i własna, „polska” Armia Polaków spałuje, a nawet i pozabija, gdy wystąpią „przeciwko demokracji” i gdy „faszyzm podniesie głowę”.
  Jak ja nie cierpię buńczucznych, a pustych deklaracji, PO FAKCIE 🙁 ..
  „Prawica”, taka jej mać…

 2. wiesscar

  15 grudnia 2016 at 10:35

  To było tak: naród polski uciekal przed Rosja w ramiona Brukseli.
  To jednak to samo tylko w bardziej cywilizowane formie.
  Znakomicie starsi bracia się czuli w komunizmie, w kapitalizmie i wśród masonów.
  Starszych braci nie ma chyba wśród Chińczyków.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra