Recenzje

Grudniowy miesięcznik „Egzorcysta” przestrzega przed duchowością Wschodu

me52Szkodliwość medytacji wyrosłej z duchowości Wschodu jest tematem przewodnim grudniowego numeru miecznika „Egzorcysta”. Propagatorzy wschodniej duchowości promujący medytacje ukrywają przed mieszkańcami Zachodu jej religijny charakter, i to, że jest ona sprzeczna z chrześcijaństwem (tak czynią niestety też niektórzy duchowni w Kościele katolickim).

Duchowość Wschodu jest kreowana na atrakcyjniejszą do duchowości Zachodu, skuteczności takiej propagandy sprzyja laicyzacja, pustka po wytępieniu na Zachodzie chrześcijaństwa. Celem duchowości Wschodu jest osiągnięcie stanu pustki, dezindywiulaizacji czyli unicestwienie własnej osobowości. Medytacje wschodnie powodują zaburzenia świadomości i stany lękowe.

Nowe ruchy religijne odwołujące się do duchowości Wschodu wykorzystują to, że w tłumie ludzie zatracają swoją indywidualność, zachowują się zupełnie inaczej jako część zbiorowości, irracjonalnie i emocjonalnie. Guru, liderzy nowych grup religijnych manipulują adeptami, umiejętnie rozpoznają psychikę uczestników spotkań rekrutacyjnych i na tę psychikę oddziaływają. Członkowie grupy kreują atmosferę, która zniewala i uwodzi jednostki słabsze psychicznie.

Wykorzystywane w wschodnich medytacjach ćwiczenia oddechowe wywołują zmiany chemiczne we krwi, zmiany pracy mózgu, halucynacje. Dzięki medytacji można tak pobudzić swój mózg by mieć halucynacje postrzegane jako doświadczenia mistyczne. Odmienne stany świadomości można osiągnąć dzięki: medytacjom, ćwiczeniom, relaksacji, transowi wywołanemu śpiewem czy tańcem, muzyce, odurzaniu się kadzidełkami, elektrowstrząsom, specyficznym praktykom seksualnym.

Sekty poszukują nowych przeżyć mistycznych, opartych na doświadczeniach zmysłowych a nie na duchowych, doświadczeń działających na tych samych zasadach jak przeżycia osób chorych psychicznie czy doświadczenia po zażyciu narkotyków. W osiąganiu odmiennych stanów świadomości wykorzystuje się substancje przyjmowane do ustnie, wziewne, proszki wcierane w ciało.

Jan Bodakowski

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

9 komentarzy

9 Komentarzy

 1. wars

  15 grudnia 2016 at 12:54

  To wszytko prawda, ale…inni oferują nam COŚ, a co kościół ma nam do zaoferowania? Nawet wino podczas mszy świętej kapłan sam spija i się nie dzieli, świnia 😉

  • Szukający Drogi

   15 grudnia 2016 at 20:05

   No nie gadaj. W niektórych parafiach dobrodziej macza opłatek w winie. Ale fakt, sam wychyla ze 4 kielichy w niedzielę i przynajmniej jeden w dzień powszedni.

 2. tracący zaufanie

  15 grudnia 2016 at 13:26

  A czy przestrzegają w tym piśmie również przed Panem Towarzyszem PAPIEŻEM Franiem ‚DZIEŃDOBEREK’ Pierwym ??? Co robi i co mówi, a właściwie czego NIE robi i czego NIE mówi obecny papież jest groźniejsze od wszystkich razem wziętych wrogów Boga i Kościoła. To jest sabotażysta i dywersant, agent wpływu sił zła. Ostatnio wyskoczył podczas składania mu życzeń urodzinowych z oświadczeniem, niby do śmiechu, że składanie życzeń w przeddzień jubileuszu przynosi pecha, a składający życzenia rzuca urok, bo tak uważają w jego kraju. ŚMIESZNE ???? Nie w ustach Papieża podczas oficjalnego spotkania. Taka wypowiedź jest dobra dla polityka, dla komedianta, kabareciarza, artysty emocjonalnie niezrównoważonego, lecz nie dla PAPIEŻA, rozumiecie dla PAAAAPPIIIIEEEEEŻŻŻŻAAAAA!!!! Chyba, że łapie go starcza demencja, Parkinson, Alzheimer czy inna przypadłość odnośna do wieku, to może go trochę usprawiedliwić. Ale ma inne wyskoki, które powodują u mnie i kilku innych, znanych mi osób, utratę ZAUFANIA DO KSIĘŻY, DO BISKUPÓW, DO ZAKONNIKÓW, DO KLERU, DO KARDYNAŁÓW, podkreślam NIE do Boga, lecz do hierarchów od najmniejszego braciszka do Papieża. A to jest chyba nie bardzo zdrowe dla morale ludu bożego.

  • Szukający Drogi

   15 grudnia 2016 at 20:07

   Poproszę o link do źródła tej wypowiedzi papieża.

 3. Johnny Sadik

  29 stycznia 2017 at 05:24

  trap beats for sale

 4. Lynwood Crumb

  29 stycznia 2017 at 05:30

  Air Max 2012 Mens

 5. Jose Scales

  19 lutego 2017 at 18:21

  dom opieki radom

 6. Milan Elawar

  22 lutego 2017 at 07:16

  kahala franchising

 7. Mae Paray

  22 lutego 2017 at 08:40

  zabawki edukacyjne

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra