Z zagranicy

Boluś w wywiadzie dla „Politico” znowu marzy – trzeba wyrzucić Polskę z UE

walesaLech Wałęsa wzywa do wykluczenia Polski z Unii Europejskiej. Dlaczego? Jego zdaniem tylko w ten sposób można wpłynąć na PiS i Jarosława Kaczyńskiego, by przestali łamać zapisy konstytucji.

– Nie lubię mówić źle o Polsce, ale nie mam już wyboru. Musi być tak, że jeżeli wchodzisz do jakiegoś klubu, ale nie przestrzegasz jego reguł, to cię z niego wyrzucają. Utrata prawa głosu w UE to za mało. Muszą nas wyrzucić. Jestem już na drodze do wieczności, to dopóki mam siły, to nie pozwolę na niszczenie Polski. A to właśnie robi obecna władza. (…) Jarosław Kaczyński i jego partia łamią zapisy konstytucji, ale także inne demokratyczne standardy. – On jest niebezpieczny i nieobliczalny. To się nie może dobrze skończyć. – opowiada Wałęsa. – Od 1989 roku Polska maksymalnie wykorzystała swoją szansę i proces transformacji zakończył się sukcesem. Świadczy o tym, fakt, że nasz kraj od wielu lat jest w czołówce najszybciej rozwijających się gospodarek w Europie. Jednak jeden błąd, jaki w tym czasie polscy politycy popełnili. (…) Zapomnieliśmy o ludziach, zapomnieliśmy, że powinniśmy im pomagać” – przyznaje. Wałęsa liczy też na to, że podczas kolejnych spotkań z ludźmi w całej Polsce uda mu się zbudować poparcie dla opozycji, która będzie w stanie pokonać PiS. Jestem praktykującym katolikiem. Muszę korzystać z moich talentów najlepiej jak potrafię, inaczej trafię do piekła – kończy wywiad z „Politico”.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

20 komentarzy

20 Komentarzy

 1. wiesscar

  16 grudnia 2016 at 14:09

  Jak Polske wyrzuca z UE to dobrze.
  Kaczyński chce reformować UE.
  Wygra wybory prezydenckie we Francji Le Pen lub Fillon (czy jak tam się nazywa), Merkel może nie zostać kanclerzem po wyborach parlamenrarnych w Niemczech.
  Może uda się coś w UE zmienić na plus.
  Jednak jak Polske wyrzuca z UE to się nie będziemy męczyć z tym lewactwem i masonami w Brukseli.

  • wiesscar

   16 grudnia 2016 at 14:13

   Chodzi jednak o to że Moskwa czyha na rozpad UE i NATO bo w bilateralnych relacjach boi się tylko USA i ChRL oraz przewagi technologicznej nad Rosja Niemiec. Reszta jest słabsza pojedynczo od Rosji.

   • wiesscar

    16 grudnia 2016 at 14:15

    Jakiś order czynownika Rosji trzeba będzie przygotować. Bolek będzie pekal z dumy.

   • Seff

    18 grudnia 2016 at 17:39

    Można być w NATO a nie być w UE. PoGoogl-uj Pan.

  • Ser

   16 grudnia 2016 at 21:51

   Fillon to tylko takiego gra,zeby wygrać wybory,i zabrać głosy Le Pen. Należy to tej samej frakcji co Sarkozi.

 2. wiesscar

  16 grudnia 2016 at 14:10

  Bolek popieram twój postulat by Polskę wyrzucono z UE.
  Wiernie służysz Moskwie.
  Czas dzwonić do Putina by ci przyznal odznaczenie.

 3. Maciek

  16 grudnia 2016 at 14:14

  Z tej UE to trzeba np. wyjść po angielsku ,ale gdy będzie ku temu odpowiednia pora . To jest istotna różnica między wyrzuceniem ,a suwerenną decyzją o wyjściu . Oj Boluś coś za bardzo utożsamia POlskę , bananową republikę POokrągłostołową ,POstPRL , czy jak to określił ktoś dobrze poinformowany tzn. państwo teoretyczne (CH D i K K) z Polską . Obecna władza przeprowadza demontaż tej rudery ,całe szczęście .

 4. wiesscar

  16 grudnia 2016 at 14:17

  Przypominam że nie tak dawno Bolek bredzil o powstaniu Niemcopolski.
  Co chwila cos wymyśla – bardzo twórczy czlowiek. Braki w wykształceniu nie krępują ani nie ograniczają jego wyobraźni.

 5. Robert B.

  16 grudnia 2016 at 14:23

  Boluś znowu podsłuchał jakąś rozmowę „starszych i mądrzejszych” i chce się dopasować… Oczywiście „starsi i mądrzejsi”, jak się dają podsłuchać, to zawsze im o coś chodzi… Boluś do zadania rozpropagowania tego nadaje się bardzo dobrze…

 6. lol

  16 grudnia 2016 at 14:27

  cienki bolek nic nie morze 😉

 7. wars

  16 grudnia 2016 at 16:38

  Słowa bardzo podobne do tych, które poprzedziły Nocną Zmianę…Jarosław Kaczyński już raz nie wyciągnął prawidłowych wniosków z upadku rządu Olszewskiego – skończyło się „kontrolowanym” upadkiem jego rządu i śmiercią brata, a teraz zamiast się zemścić i wsiąść za mordę to towarzystwo próbuje znowu się z nim bratać. Ku..wa – być może PiS robi to celowo, ale tak słabej władzy (i to przy takim układzie w parlamencie) i tak nieporadnej „pijarowo” jak obecna jak żyję nie widziałem. Widzą to też zdrajcy więksi i mniejsi i wygadują to co chcą, a robią to na co im ich „patroni” pozwolą, a ci pozwalają im na coraz więcej…właśnie blokują mównicę w Sejmie.

  • wiesscar

   16 grudnia 2016 at 17:25

   Nie było dużo Polaków 13 grudnia 2016 w Warszawie by dać odpór magdalence więc się rozzuchwalila. Wina jest nasza bierność.

   • wars

    16 grudnia 2016 at 18:08

    Najpierw dokształć się z psychologii, a zwłaszcza społecznej i politologii, a później ewentualnie bij się piersi…najlepiej własne. Politycy, a zwłaszcza zakon PC stanowiący jądro PiS od lat na różne sposoby zwodzą i zniechęcają patriotów do aktywności politycznej i manifestacji ulicznych – efekty są poczytaj sobie do czego prowadzi stała, nierozładowana frustracja…Skutki uboczne tej taktyki widoczne są na ulicy – krok po kroku PiS stał się zakładnikami Sakiewicza i jego KGP.

 8. Jazon59

  16 grudnia 2016 at 17:51

  Jeśli się przywróci karę śmierci za zdradę stanu to taki pokurcz nie odważy się
  szkalować Polski za granicą
  Jest jeszcze instytucja infamii( trzeba będzie mu wytłumaczyć bo nie obejmie swym umysłem

 9. bernardyn

  17 grudnia 2016 at 12:51

  „chlopcy ze w s i ” sa wszedzie,choc „w s i nie ma”. jednoczmy sie w modlitwie szczerej,ufnej i wytrwalej. z Panem Bogiem! bernardyn.

 10. goj

  17 grudnia 2016 at 18:44

  bezczelny zdrajaca!Nasi przodkowie takich na pale nabijali….

 11. Egzorcysta

  18 grudnia 2016 at 02:13

  Bolek,mordo ty nasza,zalatw Polsce ze wyjdzie z UE,a posle ci flache porzadnej whysky.I polwa narodu podziekuje za polxit i moze ten bolekszewizm troche ci wybaczy, mowiac w sumie to „zrobil dla Polaki tez cos dobrego”, bo narazie to wsadziles Polakow w goowno robiac interesy z Kiszczakiem i innymi.

 12. m

  18 grudnia 2016 at 12:07

  „Jestem już na drodze do wieczności,… ” – panie Walensa, to pan nie jest nieśmiertelny? Na pewno nie?

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra