Z zagranicy

Boluś w wywiadzie dla „Politico” znowu marzy – trzeba wyrzucić Polskę z UE

walesaLech Wałęsa wzywa do wykluczenia Polski z Unii Europejskiej. Dlaczego? Jego zdaniem tylko w ten sposób można wpłynąć na PiS i Jarosława Kaczyńskiego, by przestali łamać zapisy konstytucji.

– Nie lubię mówić źle o Polsce, ale nie mam już wyboru. Musi być tak, że jeżeli wchodzisz do jakiegoś klubu, ale nie przestrzegasz jego reguł, to cię z niego wyrzucają. Utrata prawa głosu w UE to za mało. Muszą nas wyrzucić. Jestem już na drodze do wieczności, to dopóki mam siły, to nie pozwolę na niszczenie Polski. A to właśnie robi obecna władza. (…) Jarosław Kaczyński i jego partia łamią zapisy konstytucji, ale także inne demokratyczne standardy. – On jest niebezpieczny i nieobliczalny. To się nie może dobrze skończyć. – opowiada Wałęsa. – Od 1989 roku Polska maksymalnie wykorzystała swoją szansę i proces transformacji zakończył się sukcesem. Świadczy o tym, fakt, że nasz kraj od wielu lat jest w czołówce najszybciej rozwijających się gospodarek w Europie. Jednak jeden błąd, jaki w tym czasie polscy politycy popełnili. (…) Zapomnieliśmy o ludziach, zapomnieliśmy, że powinniśmy im pomagać” – przyznaje. Wałęsa liczy też na to, że podczas kolejnych spotkań z ludźmi w całej Polsce uda mu się zbudować poparcie dla opozycji, która będzie w stanie pokonać PiS. Jestem praktykującym katolikiem. Muszę korzystać z moich talentów najlepiej jak potrafię, inaczej trafię do piekła – kończy wywiad z „Politico”.

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

76 komentarzy

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra