Z zagranicy

Decyzją Kolegium Elektorów Donald Trump oficjalnie uznany zwycięzcą wyborów w USA

https:__upload.wikimedia.org_wikipedia_commons_e_ee_Donald_Trump_by_Gage_SkidmoreDonald Trump uzyskał w poniedziałek 304 (niezbędne było zdobycie 270) głosów Kolegium Elektorów, które potwierdziły jego wybór na prezydenta Stanów Zjednoczonych. Hillary Clinton uzyskała ich 227.

Siedmiu „niewiernych” elektorów głosowało na innych kandydatów, co kosztowało Donalda Trumpa dwa głosy, a Clinton – cztery.

Wyniki głosowania w Kolegium Elektorów zostaną oficjalnie zatwierdzone 6 stycznia podczas wspólnego posiedzenia obydwu izb Kongresu.

– Wybory reprezentują ruch, który miliony ciężko pracujących mężczyzn i kobiet w całym kraju wsparły i umożliwiły jego rozwój. Wraz z tym historycznym krokiem możemy spojrzeć w przyszłość rysującą się w jasnych barwach. Będę ciężko pracował, aby zjednoczyć nasz kraj i być prezydentem wszystkich Amerykanów. Razem przywrócimy wielkość Ameryce – powiedział Donald Trump w specjalnie wydanym oświadczeniu po ogłoszeniu wyników głosowania elektorskiego.

Źródło: CNN

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

95 komentarzy

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra