Z zagranicy

Decyzją Kolegium Elektorów Donald Trump oficjalnie uznany zwycięzcą wyborów w USA

https:__upload.wikimedia.org_wikipedia_commons_e_ee_Donald_Trump_by_Gage_SkidmoreDonald Trump uzyskał w poniedziałek 304 (niezbędne było zdobycie 270) głosów Kolegium Elektorów, które potwierdziły jego wybór na prezydenta Stanów Zjednoczonych. Hillary Clinton uzyskała ich 227.

Siedmiu „niewiernych” elektorów głosowało na innych kandydatów, co kosztowało Donalda Trumpa dwa głosy, a Clinton – cztery.

Wyniki głosowania w Kolegium Elektorów zostaną oficjalnie zatwierdzone 6 stycznia podczas wspólnego posiedzenia obydwu izb Kongresu.

– Wybory reprezentują ruch, który miliony ciężko pracujących mężczyzn i kobiet w całym kraju wsparły i umożliwiły jego rozwój. Wraz z tym historycznym krokiem możemy spojrzeć w przyszłość rysującą się w jasnych barwach. Będę ciężko pracował, aby zjednoczyć nasz kraj i być prezydentem wszystkich Amerykanów. Razem przywrócimy wielkość Ameryce – powiedział Donald Trump w specjalnie wydanym oświadczeniu po ogłoszeniu wyników głosowania elektorskiego.

Źródło: CNN

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

7 komentarzy

7 Komentarzy

 1. OZ

  20 grudnia 2016 at 13:04

  Panie Boże chroń Prezydenta Ameryki.

  Prezydent Trump zrobi wszystko co możliwe by Ameryka stała się na powrót AMERYKĄ WOLNOŚCI I PRAWA !!!

 2. wars

  20 grudnia 2016 at 13:04

  Ciekawe co się zmieni w „amerykańskim” TVNe, gdy Trump na tronie już siądzie, sądzę, że nic, oby nie zmieniło się na gorsze.

 3. Alibaba

  21 grudnia 2016 at 04:35

  Swiat skreca w prawo. Bardzo dobrze. Jeszcze Francja w kwietniu i wyjdziemy na prostą.

 4. Czesław

  21 grudnia 2016 at 07:08

  W nocy „reżimowe media” tzn INFO podało tą informację w nocy natychmiast, natomiast te wolne i niezależne dopiero rano i na końcu wiadomości, jako mało znacząca wiadomość. W innych sytuacjach tego typu wiadomości to TVN podaje błyskawicznie, wyprzedzając konkurencję a w tym przypadku to chyba liczyli na jakiś „cud” w wykonaniu jakiegoś amerykańskiego KOD-u.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra