Z zagranicy

Jobbik do PiS: Nie zmierzajcie do politycznego końca

prawy.pl_images_nowe_rozne_a_z_j_jobbikKluczowe zasady polityki zagranicznej dla Ruchu dla Lepszych Węgier Jobbiku ma uznać narodową wolność Węgier jako wartość, która musi być chroniona we wszystkich okolicznościach – piszą przedstawiciele Jobbiku w specjalnie wydanym komunikacie.

– Podobnie w równym stopniu szanujemy decyzje podejmowane przez parlamenty innych krajów, niezależnie od ich politycznego zaangażowania czy kwestii ideologicznych – dodają.

– Wierzymy, że polsko-węgierska przyjaźń jest historycznym braterstwem datującym się na wiele wieków wstecz, wieków, które związały nasze narody w nawet najbardziej burzliwych epokach, a które nie może w żaden sposób być identyfikowane z przyjaźnią między Fideszem a polską partią Prawo i Sprawiedliwość. Jest ono bowiem znacznie głębsze – stwierdzili przedstawiciele Jobbiku, zwracając się do partii rządzącej Polską „z szacunkiem i troską”, aby nie powielała błędnych decyzji Fideszu.

– W ciągu ostatnich sześciu lat polityczna arena Węgier jasno wykazała arogancję i zacietrzewienie Fideszu w dążeniu do politycznego końca, bynajmniej nie prowadzące kraju w kierunku dumnego i wolnego narodu, ale zamiast tego – w kierunku duszącego się, zdeprawowanego państwa – uważa Jobbik. – Pozwólcie, że poprosimy rząd Polski, aby był mądrzejszy i bardziej rozważny niż przywódcy Węgier i nie podążał w złym kierunku – skonstatowali.

Źródło: Jobbik

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

182 komentarze

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra