Z zagranicy

Jobbik do PiS: Nie zmierzajcie do politycznego końca

prawy.pl_images_nowe_rozne_a_z_j_jobbikKluczowe zasady polityki zagranicznej dla Ruchu dla Lepszych Węgier Jobbiku ma uznać narodową wolność Węgier jako wartość, która musi być chroniona we wszystkich okolicznościach – piszą przedstawiciele Jobbiku w specjalnie wydanym komunikacie.

– Podobnie w równym stopniu szanujemy decyzje podejmowane przez parlamenty innych krajów, niezależnie od ich politycznego zaangażowania czy kwestii ideologicznych – dodają.

– Wierzymy, że polsko-węgierska przyjaźń jest historycznym braterstwem datującym się na wiele wieków wstecz, wieków, które związały nasze narody w nawet najbardziej burzliwych epokach, a które nie może w żaden sposób być identyfikowane z przyjaźnią między Fideszem a polską partią Prawo i Sprawiedliwość. Jest ono bowiem znacznie głębsze – stwierdzili przedstawiciele Jobbiku, zwracając się do partii rządzącej Polską „z szacunkiem i troską”, aby nie powielała błędnych decyzji Fideszu.

– W ciągu ostatnich sześciu lat polityczna arena Węgier jasno wykazała arogancję i zacietrzewienie Fideszu w dążeniu do politycznego końca, bynajmniej nie prowadzące kraju w kierunku dumnego i wolnego narodu, ale zamiast tego – w kierunku duszącego się, zdeprawowanego państwa – uważa Jobbik. – Pozwólcie, że poprosimy rząd Polski, aby był mądrzejszy i bardziej rozważny niż przywódcy Węgier i nie podążał w złym kierunku – skonstatowali.

Źródło: Jobbik

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

1 komentarz

1 Komentarz

  1. Adam

    22 grudnia 2016 at 13:01

    Polacy powinni brać przykład z naszych braci Węgrów.Trzeba działać zdecydowanie , a nie obiecywać.Tytuł jest znamienny.Już raz rząd PIS oddał władzę bez walki.Mam nadzieję,że tego błędu nie powtórzy.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra