Z zagranicy

100 tys. euro nagrody za schwytanie terrorysty

islamista_berlinWładze Niemiec oferują 100 tys. euro nagrody za informację prowadzącą do schwytania terrorysty, który 19 grudnia wjechał uprowadzonym truckiem w bożonarodzeniowy jarmark w Berlinie.

Jak się okazało, terrorysta zbiegł, natomiast policja aresztowała nie tego człowieka, który był odpowiedzialny za masakrę. Najprawdopodobniej dzięki uporczywej, bohaterskiej walce Łukasza Urbana, napadniętemu kierowcy ciężarówki, organa ścigana znają personalia zamachowca. Jest to 23-letni Tunezyjczyk, który posługiwał się imieniem – obok wielu innych – Anis Amri. Mężczyzna może być uzbrojony i niebezpieczny.

W kabinie ciężarówki znaleziono jego pozwolenie na pobyt w Niemczech. Był on znany służbom bezpieczeństwa, które od czerwca bieżącego roku rozważały jego deportację.

list_gonczy_islamista

Źródło: BBC, Bild

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

17 komentarzy

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra