Z zagranicy

100 tys. euro nagrody za schwytanie terrorysty

islamista_berlinWładze Niemiec oferują 100 tys. euro nagrody za informację prowadzącą do schwytania terrorysty, który 19 grudnia wjechał uprowadzonym truckiem w bożonarodzeniowy jarmark w Berlinie.

Jak się okazało, terrorysta zbiegł, natomiast policja aresztowała nie tego człowieka, który był odpowiedzialny za masakrę. Najprawdopodobniej dzięki uporczywej, bohaterskiej walce Łukasza Urbana, napadniętemu kierowcy ciężarówki, organa ścigana znają personalia zamachowca. Jest to 23-letni Tunezyjczyk, który posługiwał się imieniem – obok wielu innych – Anis Amri. Mężczyzna może być uzbrojony i niebezpieczny.

W kabinie ciężarówki znaleziono jego pozwolenie na pobyt w Niemczech. Był on znany służbom bezpieczeństwa, które od czerwca bieżącego roku rozważały jego deportację.

list_gonczy_islamista

Źródło: BBC, Bild

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

7 komentarzy

7 Komentarzy

 1. wars

  21 grudnia 2016 at 19:24

  „W kabinie ciężarówki znaleziono jego pozwolenie na pobyt w Niemczech.” – to już prawie norma, że terroryści gubią dokumenty na miejscu przestępstwa 😉

  • goj

   22 grudnia 2016 at 22:01

   dokaldnie!podobno nawet przy WTC zostawili,zeby wiedzieli kto zrobil;-)

 2. pokrzywa

  21 grudnia 2016 at 19:38

  Niemiecka policja jest jednak precyzyjna i umie się znaleźć w każdej sytuacji. Nawet po zabiciu 12 osób (plus kierowca) potrafili grać w ciepło, ciepło, gorąco… I jednak po kilkunastu godzinach znaleźli pod siedzeniem kierowcy dokumenty terrorysty. Brawo policja!

 3. Janusz

  21 grudnia 2016 at 20:19

  Znalazłem – pieprzony Rotszyld ze swoim gangiem. Te 100 kawałków proszę przekazać na fundusz walki prawnej z banksterstwem w Polsce, dla ofiar przekrętu „na franka” żyrowanego obecnie koszernym złodziejom przez Dudę, Szydło, Morawieckiego, Kaczyńskiego i s-kę.

 4. jihnie

  21 grudnia 2016 at 20:24

  Pani Anno. ALEŻ znowu Pani pieprzy, ze hej 😀 ..
  Żeby Pani chociaż rozumiała po niemiecku, co sami Niemcy bajdurzą 🙂
  I byłaby Pani na BIEŻĄCO 🙂
  A potem poczytała – co mówią ich media INTERNETOWE, podobne do „prawy.pl” (czasem przy udziale RÓWNIEŻ – podobnych Pani – Bajkopisarzy 🙂 …).
  A na koniec – jak podsumowuje ten CYRK, w wydaniu wykonujących w podskokach rozkazy Izraela, niemieckich polityków i podległych im służb, oraz Policji – to by Pani takich bredni tutaj nie wypisywała 🙂 .. Przecież cały świat już się ŚMIEJE z Niemców i gardzi ich włazidupstwem Żydom 🙂 ..
  Niech Pani otworzy sobie RT.
  Ale PO NIEMIECKU. NIE po polsku, dla polskich Gojów..
  😀
  Wszyscy już dawno porównali rzekome przez Policję „znalezienie” pod nogami w kabinie, „karty tolerowanego pobytu” tego Tunezyjczyka i dni jego są już policzone, chociaż on sam tego jeszcze pewnie nie wie (że jest już trupem..) 🙂 ..
  Scenariusz jest TAKI SAM (i równie prymitywny i traktujący NAS, jak debili..), jak w „9/11”, Charlie Hebdo, Nicei i Paryżu 🙂 ..
  Profesjonalni zabójcy ROZSIEWAJĄ wręcz dookoła dowody osobiste, paszporty i inne ułatwienia poszukiwań 🙂 .. Po czym po iście bondowskich pościgach – „Tunezyjczycy” zostają ZASTRZELENI, z którego to powodu – już nie mogą zeznawać, więc „śledztwo” zostaje umorzone 🙂 ..
  A Pani tutaj – swoje dyrdymały wypisuje, a grupa ogłupiałych klakierów sekunduje 🙁 .. Polski bohaterski kierowca (to nie ironia, hołd tutaj Polakowi, dołączam słowa uznania polskiemu „TIR-owcowi” !, który nie miał szans z killerem..) NIKOGO NIE INTERESUJE, nawet, jeśli to BOLI PANIĄ i innych „patriotów” tutaj…
  Przypomina mi to, tak nawiasem mówiąc, PRETENSJE w latach 80-tych, niektórych „działaczy”, że Władzuchna ich NIE internowała 🙂 ..
  Poczuli się ZLEKCEWAŻENI, NIEWAŻNI 🙂 .. 😀 … Jak mały Jasio…
  Chyba już wszyscy tutaj zajarzyli wreszcie, że OD SAMEGO POCZĄTKU – NIE BYŁO tu mowy W OGÓLE o Polsce i o Polaku ?.. Przecież od samego początku, nawet niemiecki kłamliwy „BILD” podawał (aż się zdumiałem !..) PRAWDĘ rzetelną, jak na dziennikarzy przystało… Mówili, co wiedzieli.. A że g..no wiedzieli…
  A Pani Wiejak zrobiła nagonkę, że aż ziało z „prawego.pl” nienawiścią do Niemców, i to do trzeciego ich pokolenia wstecz i siedem pokoleń naprzód (modą iście żydowską..) 😀
  😀
  Ech, ludzie 😀 …

  • wars

   21 grudnia 2016 at 21:16

   Lecz się, serio.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra