Z kraju

Obowiązujący w Polsce i w UE system współwinny śmierci Łukasza Urbana – kierowcy nie mają możliwości obrony

prawy.pl_images_nowe_rozne_a_z_p_pudzianDo takich wniosków można dojść, kiedy zdamy sobie sprawę, że kierowcy wyruszający w dalekie trasy do krajów Zachodu są w zasadzie pozbawieni możliwości obrony przed agresywnymi islamskimi imigrantami, sprowadzanymi na konkretne zlecenie polityczne. Kierowcy nie są uzbrojeni, chociaż powinni. Co więcej, jak wskazuje Mariusz Pudzianowski, zawodnik MMA i właściciel firmy transportowej, nie mogą mieć w kabinie nawet kija bejsbolowego.

– Przypomnijcie sobie akcję, którą nagłośniłem niemalże rok temu, gdy chciałem chronić swoich kierowców za pomocą prostego kija bejsbolowego – napisał Mariusz Pudzianowski na profilu swojego przedsiębiorstwa transportowego. – Komuś się to nie spodobało… a teraz pamiętajcie proszę o Panu Łukaszu, bo jego postawa była wprost bohaterska – dodał.

Rzeczywiście, rok temu Mariusz Pudzianowski chciał bronić swoich ciężarówek z użyciem kija bejsbolowego przed napastliwymi imigrantami. Wówczas sprawą zajęła się Prokuratura Rejonowa Warszawa Śródmieście. Jej zadaniem było sprawdzenie, czy doszło do złamania prawa z tytułu naruszenia art. 256 Kodeksu Karnego, dotyczącego m.in. nawoływania do nienawiści na tle różnic rasowych i wyznaniowych.

Zawiadomienie zostało złożone przez jedną z organizacji, która prowadzi projekt pt. „HejtStop”. Za tego typu wykroczenie grozi kara grzywny, ograniczenia wolności lub nawet pozbawienia wolności do dwóch lat.

Sprawa tragicznej i bohaterskiej śmierci Łukasza Urbana udowodniła, że kij bejsbolowy to za mało i każdy kierowca powinien być wyposażony w broń palną. Problem w tym, że nakaz rozbrajania obywateli, aby nie mogli się bronić przed częstokroć dobrze uzbrojonymi islamistami, idzie z samych szczytów Brukseli i nic nie zapowiada, aby coś miało się w tej materii zmienić.

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

22 komentarze

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra