Z zagranicy

Obama przeznaczył 350 mln na bezpieczeństwo Ukrainy

politycy_obama_obamawc3Ustępujący prezydent Stanów Zjednoczonych Barack Obama podpisał Defence Act, potwierdzający przyznanie Ukrainie bagatela 350 mln dolarów na sprawy związane z bezpieczeństwem w ramach National Defense Authorizations Act (NDAA).

Pieniądze te mają zostać przeznaczone – jak twierdzi ukraiński ambasador w USA – na zabezpieczenie Ukrainy, w tym pomoc w postaci broni.

Warto zauważyć, że National Defense Authorizations Act (NDAA) na rok 2016 zakładał przekazanie 300 mln dolarów, tymczasem w budżecie na rok 2017 rozszerzono tę pomoc o kolejne 50 milionów.

Jak poinformowano wcześniej, ukraiński system bezpieczeństwa oraz wywiad został wzmocniony przez sprzęt i udzielenie pomocy technicznej straży granicznej Ukrainy w celu stworzenia i rozwijania zdolności obronnej. Temu celowi miały też służyć szkolenia dla oficerów wojska.

Źródło: UNIAN

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

177 komentarzy

177 Komentarzy

  1. Dotty

    9 listopada 2017 at 07:13

    WOW just what I was looking for. Came here by searching for change motor

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra