Z zagranicy

Tu-154 rosyjskiego ministerstwa obrony runął do morza

tupolew_154Należący do rosyjskiego ministerstwa obrony samolot Tu-154 spadł do Morza Czarnego – poinformowała rosyjska agencja TASS. Na pokładzie znajdowały się 92 osoby, w tym muzycy Chóru Aleksandrowa. Nic nie wskazuje na to, aby ktokolwiek ocalał.

Szczątki maszyny i podwozie zostały odnalezione jakieś 6 km od wybrzeża Morza Czarnego. Ministerstwo Obrony Narodowej Rosji poinformowało, że samolot zniknął z radarów o 5:40 rano czasu moskiewskiego, tuż po tym jak wystartował z lotniska w Soczi.

Wśród wspomnianych wyżej ofiar 83 to pasażerowie, w tym rosyjscy mechanicy, którzy lecieli uczcić Nowy Rok w bazie powietrznej Hmeymim w Syrii, muzycy Chóru Aleksandrowa oraz dziewięciu przedstawicieli rosyjskich mediów.

Źródło: UNIAN

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

10 komentarzy

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra