Z zagranicy

Doradca Obamy: Chiny stanowią większe zagrożenie niż Rosja

ben_rhodes_and_barack_obamaBen Rhodes, wiceszef narodowego doradcy bezpieczeństwa ds. komunikacji strategicznej prezydenta USA powiedział, że to Chiny, a nie Rosja, w długiej perspektywie stanowią główne zagrożenie dla USA.

Jeżeli chodzi o politykę bezpieczeństwa USA w długiej perspektywie czasu, „Chiny będą zdecydowanie silniejsze niż Rosja”. Tak stwierdził w wywiadzie udzielonym telewizji Al Jazeera.

Uważa on, że w najbliższej przyszłości, geopolitycznie, „Rosja stanowi bezpośrednie zagrożenie dla międzynarodowego ładu i stabilizacji”. – Chiny są dużo bardziej silnym krajem i o wiele lepiej ustawionym w zakresie konkurencyjności wobec Stanów Zjednoczonych niż Rosja – stwierdził.

Rhodes zaczął pracować z Barackiem Obamą w kampanii wyborczej w 2007 r. – pisał przemówienia przyszłemu prezydentowi. Przez lata wypracował sobie pozycję i zaczął mieć wpływ na politykę zagraniczną USA. Jest człowiekiem, który prowadził operacje medialne w celu przekonania sceptycznych Amerykanów do nuklearnego porozumienia z Iranem.

Źródło: UNIAN, Al Jazeera

Fot. Wikipedia

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

7 komentarzy

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra