Bez kategorii

Żałoba narodowa w Rosji. Odnaleziono wrak Tu-154

tupolew_154Poniedziałek był w Rosji dniem żałoby narodowej po katastrofie samolotu ministerstwa obrony, który wczoraj spadł do Morza Czarnego z 92 osobami na pokładzie, w tym 64 członkami Chóru Aleksandrowa. Służby poszukiwacze odnalazły wrak, podczas gdy śledczy starają się wyjaśnić przyczyny katastrofy. Kadłub rosyjskiego samolotu Tu-154 leży w odległości niespełna dwóch kilometrów od brzegu, na głębokości 25-27 metrów. Fragmenty są rozrzucone na powierzchni około 400 metrów kwadratowych dna.

Minister transportu Maksim Sokołow po posiedzeniu komisji do zbadania tego zdarzenia mówiąc o możliwych powodach katastrofy stwierdził – Śledczy nie zaliczają ataku terrorystycznego do najbardziej prawdopodobnych przyczyn tragedii. Za to wymienił problem techniczny lub błąd pilota. Dzisiaj w pobliżu Soczi kontynuowanana była akcja poszukiwawcza, w której bierze udział ponad 3,5 tys. ludzi, w tym ok. 140 nurków. W akcji wykorzystywane są 32 okręty, pięć śmigłowców i drony. W odległości niespełna dwóch kilometrów od brzegu, na głębokości 25-27 metrów został odnaleziony kadłub Tu-154, który zniknął z radarów dwie minuty po starcie z lotniska Soczi-Adler i spadł do Morza Czarnego. Według przedstawicieli władz panowały wówczas dobre warunki pogodowe. Na pokładzie znajdowały się 92 osoby – 84 pasażerów i ośmiu członków załogi. Samolotem podróżowało 64 członków słynnego Chóru Aleksandrowa, którzy byli w drodze do bazy lotniczej Hmejmim w Syrii, wojskowej części lotniska w Latakii, gdzie mieli dać noworoczny koncert. Na pokładzie było także dziewięciu rosyjskich dziennikarzy, a także szefowa organizacji Sprawiedliwa Pomoc Jelizawieta Glinka, bardzo ceniona i znana w Rosji jako „doktor Liza”. We wczorajszej katastrofie Tu-154 zginęły wszystkie 92 osoby, wszystkie znajdujące się na pokładzie. Rosyjskie media, powołując się na własne źródła, poinformowały, że wrak jest mocno uszkodzony. Część fragmentów samolotu już wyciągnięto na powierzchnię.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

6 komentarzy

6 Komentarzy

 1. tma

  27 grudnia 2016 at 10:26

  Przypuszczam, że przyczyną był tort noworoczny dla wojaków w Syrii, który obluzował się podczas startu. A potem to już było… z górki. Ech, bohaterowie nie przywiązują uwagi do szczegółów, jak nie zardzewiała lina na Kuzniecowie to…

 2. Elroy Louil

  22 lutego 2017 at 07:17

  Plus de News

 3. Carolann Lippard

  22 lutego 2017 at 08:37

  viagra auckland

 4. Dion Mckendree

  23 lutego 2017 at 21:48

  New Bloomfield DUI Attorney

 5. mp4 porn

  14 maja 2017 at 02:23

  This movie will go down in history like New Coke, and Crystal Pepsi.

 6. turquoise hair fascinator

  23 maja 2017 at 23:15

  I dugg some of you post as I cogitated they were very helpful very beneficial

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra