Z zagranicy

Ambasadorowie 10 krajów na dywaniku w izraelskim MSZ za rezolucję RB ONZ

prawy.pl_images_nowe_rozne_a_z_i_izrael_flagaAmbasadorowie 10 krajów zostali w niedzielę wezwani do MSZ Izraela w związku z poparciem przez ich państwa przyjętej w piątek rezolucji Rady Bezpieczeństwa ONZ, która żąda wstrzymania żydowskiego osadnictwa na Zachodnim Brzegu Jordanu – poinformował izraelski MSZ.

Za rezolucją Rady Bezpieczeństwa ONZ głosowało 14 krajów; przedstawicieli dziesięciu spośród nich – Wielkiej Brytanii, Chin, Rosji, Francji, Egiptu, Japonii, Urugwaju, Hiszpanii, Ukrainy i Nowej Zelandii – izraelskie ministerstwo spraw zagranicznych wezwało w niedzielę, aby, jak pisze Reuters, udzielić im reprymendy. Nie wezwano ambasadora USA, ponieważ kraj ten nie poparł w głosowaniu rezolucji. Podczas piątkowego głosowania w Radzie Bezpieczeństwa ONZ USA wstrzymały się od głosu i dzięki temu rezolucja żądająca od Izraela wstrzymania budowy osiedli na okupowanych terytoriach palestyńskich została przyjęta.

Dzięki informacjom, które posiadamy, nie mamy wątpliwości, że administracja (prezydenta Baracka) Obamy zainicjowała (rezolucję), stała za nią (…) i domagała się, by została przyjęta. Przez dekady amerykańskie administracje i rządy Izraela nie zgadzały się w kwestii (żydowskich) osiedli, ale zgadzaliśmy się, co do tego, że Rada Bezpieczeństwa nie jest miejscem, w którym należy rozwiązywać ten problem. Z niecierpliwością czekam na współpracę z prezydentem elektem Donaldem Trumpem i wszystkimi naszymi przyjaciółmi w Kongresie, zarówno Demokratami, jak i Republikanami, aby przeciwdziałać szkodliwym konsekwencjom tej absurdalnej rezolucji – mówił wyraźnie wściekły premier Izraela Benjamin Netanjahu.

W przyjętym w piątek dokumencie RB ONZ podkreślono, że osiedla żydowskie są „pozbawione mocy prawnej i stanowią rażące pogwałcenie prawa międzynarodowego”. W sobotę premier Izraela oznajmił, że uważa tę rezolucję za „stronniczą i haniebną”.

Komentarz Prawego – Polscy politycy powinni się uczyć od Izraela jak traktować społeczność międzynarodową kiedy przyjmuje rozwiązania niekorzystnego dla kraju i obywateli.

 

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

9 komentarzy

9 Komentarzy

 1. wiesscar

  26 grudnia 2016 at 15:12

  Izrael szybko kradnie ziemię Autonomii Palestyńskiej i to uniemożliwi powstanie państwa palestyńskiego.
  ONZ chce by istniał Izrael i Palestyna.
  Dwa państwa obok siebie.
  Izrael chce wygonic Palestyńczyków z Autonomii i ukraść im ziemie.

  • wiesscar

   26 grudnia 2016 at 15:17

   Żydzi podpieraja się starymi pismami że to ich ziemię.
   Jednak jest coś takiego jak zasiedzenie.
   Palestyńczycy żyli na tej ziemi i poprzez zasiedzenie ta ziemia należy do nich.
   Zatem powinny być dwa panstwa: Izrael i Palestyna.

 2. tma

  26 grudnia 2016 at 21:23

  Pod względem genetycznym dziedzicami biblijnych żydów są obecni Palestyńczycy, a nie ta międzynarodowa zbieranina z całego świata, wymieszana genetycznie, która rości sobie pretensje do religii i ziemi biblijnych żydów. Równie dobrze Polacy mogliby uważać siebie za potomków Zulusów.

 3. kbog

  27 grudnia 2016 at 20:35

  Jak na razie to Izrael stwarza bez przerwy problemy. To jego gierki i zachłanność prowadzą do wojen na Bliskim Wschodzie. Ostatnio przeszkadza mu nawet ONZ. Wszyscy mają myśleć tak jak to małe państewko. Nie dość mu tego , że z jego powodu zginęło setki tysięcy ludzi w sąsiednich państwach.
  Ostatnio to małe państewko ma tylko żądania i pretensje do wszystkich wokół, tylko nie do siebie.

 4. Ziggy

  2 stycznia 2017 at 13:46

  Izrael”Przez dekady amerykańskie administracje i rządy Izraela nie zgadzały się w kwestii (żydowskich) osiedli, ale zgadzaliśmy się, co do tego, że Rada Bezpieczeństwa nie jest miejscem, w którym należy rozwiązywać ten problem”
  Wiec gdzie jest miejsce na rozwiazywanie takich problemow?W Knesecie?

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra