Z zagranicy

Ambasadorowie 10 krajów na dywaniku w izraelskim MSZ za rezolucję RB ONZ

prawy.pl_images_nowe_rozne_a_z_i_izrael_flagaAmbasadorowie 10 krajów zostali w niedzielę wezwani do MSZ Izraela w związku z poparciem przez ich państwa przyjętej w piątek rezolucji Rady Bezpieczeństwa ONZ, która żąda wstrzymania żydowskiego osadnictwa na Zachodnim Brzegu Jordanu – poinformował izraelski MSZ.

Za rezolucją Rady Bezpieczeństwa ONZ głosowało 14 krajów; przedstawicieli dziesięciu spośród nich – Wielkiej Brytanii, Chin, Rosji, Francji, Egiptu, Japonii, Urugwaju, Hiszpanii, Ukrainy i Nowej Zelandii – izraelskie ministerstwo spraw zagranicznych wezwało w niedzielę, aby, jak pisze Reuters, udzielić im reprymendy. Nie wezwano ambasadora USA, ponieważ kraj ten nie poparł w głosowaniu rezolucji. Podczas piątkowego głosowania w Radzie Bezpieczeństwa ONZ USA wstrzymały się od głosu i dzięki temu rezolucja żądająca od Izraela wstrzymania budowy osiedli na okupowanych terytoriach palestyńskich została przyjęta.

Dzięki informacjom, które posiadamy, nie mamy wątpliwości, że administracja (prezydenta Baracka) Obamy zainicjowała (rezolucję), stała za nią (…) i domagała się, by została przyjęta. Przez dekady amerykańskie administracje i rządy Izraela nie zgadzały się w kwestii (żydowskich) osiedli, ale zgadzaliśmy się, co do tego, że Rada Bezpieczeństwa nie jest miejscem, w którym należy rozwiązywać ten problem. Z niecierpliwością czekam na współpracę z prezydentem elektem Donaldem Trumpem i wszystkimi naszymi przyjaciółmi w Kongresie, zarówno Demokratami, jak i Republikanami, aby przeciwdziałać szkodliwym konsekwencjom tej absurdalnej rezolucji – mówił wyraźnie wściekły premier Izraela Benjamin Netanjahu.

W przyjętym w piątek dokumencie RB ONZ podkreślono, że osiedla żydowskie są „pozbawione mocy prawnej i stanowią rażące pogwałcenie prawa międzynarodowego”. W sobotę premier Izraela oznajmił, że uważa tę rezolucję za „stronniczą i haniebną”.

Komentarz Prawego – Polscy politycy powinni się uczyć od Izraela jak traktować społeczność międzynarodową kiedy przyjmuje rozwiązania niekorzystnego dla kraju i obywateli.

 

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

8 komentarzy

8 Komentarzy

 1. wiesscar

  26 grudnia 2016 at 15:12

  Izrael szybko kradnie ziemię Autonomii Palestyńskiej i to uniemożliwi powstanie państwa palestyńskiego.
  ONZ chce by istniał Izrael i Palestyna.
  Dwa państwa obok siebie.
  Izrael chce wygonic Palestyńczyków z Autonomii i ukraść im ziemie.

  • wiesscar

   26 grudnia 2016 at 15:17

   Żydzi podpieraja się starymi pismami że to ich ziemię.
   Jednak jest coś takiego jak zasiedzenie.
   Palestyńczycy żyli na tej ziemi i poprzez zasiedzenie ta ziemia należy do nich.
   Zatem powinny być dwa panstwa: Izrael i Palestyna.

 2. Soroka

  26 grudnia 2016 at 15:53

  Ciekawe dlaczego Ukraina tak nie postąpiła w sprawie swoich wschodnich terenów zabranych przez Rosję?
  Ziemię dał Pan Bóg wszystkim ludziom do równoprawnego użytkowania, a więc należy do Boga, ludzie mogą jej jedynie używać!

  • NIE ma czegoś takiego jak "ukraina"

   27 grudnia 2016 at 23:38

   Kłamco OSZOŁOMIE „soroko” NIGDY NIE było i NIE ma czegoś takiego jak tzw. „ukraina”, wiec jakiś ZAFAŁSZOWANY bełkot o „zbieraniu” ziemi przez Ruskich to zwykła twoja GŁUPOTA wynikająca z wbitej kłamliwej PROPAGNDY to twojego pustego ŁABA !!!
   BEŁKOTANIE o jakiejś tam fikcyjnej i SZTUCZNEJ „ukrainie” jest zwykłym bełkotem.
   Całe terytorium SZTUCZNIE sfabrykowanej tzw. „ukrany” w 1991 roku przez jakiś pijaczków w nocy przy wódce w Puszy Białowieskiej to NIE legalna KOMEDIA.

   Faktycznie to NIGDY NIE było i NIE ma jakieś tam „ukrainy”, a to o czym bełkoczą neo-naziści żydo-ukraincy w ROSYJSKIM Kijowie to zwykły BEŁKOT.

   tzw. „ukraina” to JEDYNIE SZTUCZNY twór POLITYCZNY sfabrykowany przez Prusaków w ostatnich gdzieś tam 100 latach, aby podpłacone jakieś PROSTACKIE wieśniactwo nazywające siebie „u-karmi” na terenach tzw. „u-kraja” Rosji i Polski posługujący się MESZANKĄ języka polskiego z ruskim językiem zamieszkałe na RUSKICH i POLSKICH rdzennych ziemiach zostali PODPŁACENI-wynajęci przez Prusaków/Niemców aby atakowali państwa Rosja aby jego osłabiac od wewnątrz w interesie Niemców.
   Identycznie było w Krulestwie Polski, gdzi eprusacy/Niemcy wynajęli tych prostackich wieśniaków „u-krów” aby osłabiali jednośc państwa Polskiego. Te „u-kry” zostali PODPŁACENI przez Niemców i są WYKOŻYSTYWANI do spiskowania przeciwko Panstwu Polskiemu.
   NIGDY przenigdy NIE było, nie ma i NIE bedzie czegoś takiego jak tzw. „ukraina”.
   Wszystkie terytoria na Wschód od Rzeki Dniepr to etniczna ROSJA, zamieszkała w 90% przez etnicznych Ruskich posługujących się językiem rosyjskim.
   Wszystkie ziemie na Zachód o rzeki Dniepr to WŁASNOŚĆ Królestwa Polskiego i Polaków, których w latach 1940 do dzisiaj WYŻYNALI Polaków wynajęci przez prusaków/Niemców LUDOBUJCY tzw. „banderowcy ukraincy”.
   To też Prusacy/Niemcy wynajęli niemieckich politologów, którzy WYMYŚLILI jakiś tzw. język „ukraiński” wykorzystując do tego język polski i rosyjski jako GWARY posługującego sią tam prostackiego chłopstwa i parobków rolnych, którym ci Niemcy SPREPAROWALI do tego nowego wynalzaku-bełkotu językowo-GWAROWEGO gramatykę, a potem na bazie tego Niemcy sfinansowali spreparowanie SKRAJNEGO nacjonalizmu ukraińskiego razem z UPA , który wyrżnoł brutalnie 1 milion Polaków, aby PRZYWŁASZCZYĆ ziemię tych zabitych Polaków i ich majątek – to było i jest zaczynem tzw. „ukrainy”.
   NIGDY do tej pory ŻADNE państwo sąsiadujące z tą SZTUCZNĄ sfabrykowaną „ukrainą” NIE uznało nawet w umowach dwustronnych granic tej tzw. „ukrainy” i NIGDY społeczność mędzynarodowa ani ONZ NIE uznała prawnie jakich kolwiek granic tzw. SEZONOWEJ „ukraniny” !!
   tzw. „ukraina” to SZTUCZNY twór sfabrykowany przez Niemców teraz popierany przez żydów NEOKONÓW waszyngtońskich do rozbijania oraz ZWALCZANIA państw Rosji i Polski !

 3. tma

  26 grudnia 2016 at 21:23

  Pod względem genetycznym dziedzicami biblijnych żydów są obecni Palestyńczycy, a nie ta międzynarodowa zbieranina z całego świata, wymieszana genetycznie, która rości sobie pretensje do religii i ziemi biblijnych żydów. Równie dobrze Polacy mogliby uważać siebie za potomków Zulusów.

 4. Paweł

  26 grudnia 2016 at 21:57

  Nielegalny, bandycki izrahell niech zgnije i zginie.

 5. kbog

  27 grudnia 2016 at 20:35

  Jak na razie to Izrael stwarza bez przerwy problemy. To jego gierki i zachłanność prowadzą do wojen na Bliskim Wschodzie. Ostatnio przeszkadza mu nawet ONZ. Wszyscy mają myśleć tak jak to małe państewko. Nie dość mu tego , że z jego powodu zginęło setki tysięcy ludzi w sąsiednich państwach.
  Ostatnio to małe państewko ma tylko żądania i pretensje do wszystkich wokół, tylko nie do siebie.

 6. Ziggy

  2 stycznia 2017 at 13:46

  Izrael”Przez dekady amerykańskie administracje i rządy Izraela nie zgadzały się w kwestii (żydowskich) osiedli, ale zgadzaliśmy się, co do tego, że Rada Bezpieczeństwa nie jest miejscem, w którym należy rozwiązywać ten problem”
  Wiec gdzie jest miejsce na rozwiazywanie takich problemow?W Knesecie?

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra