Z zagranicy

Opuszczały głowy a pociąg przejeżdżał nad nimi – wzruszająca historia psiej wierności [WIDEO!]

psy_toryW pobliżu wsi Cegłówka na ukraińskim Zakarpaciu na torowisku leżała ranna sunia. Nie mogła się poruszać. Jej towarzysz, jak tylko nadjeżdżał pociąg, kładł się obok niej na torach – wówczas obydwa psy przywierały do torowiska dopóki skład ich nie minął.

Historię psów nagłośnił na jednym z portali społecznościowych Denis Malafiejew. Bez względu na śmiertelne niebezpieczeństwo para psów towarzyszyła sobie przez dwa dni leżąc na torach kolejowych.

„Kilka prób zabrania zwierzęcia z torów okazało się bezowocnych, gdyż pies na wszelkie sposoby bronił jej przed nami! W pewnym momencie zauważyłem pociąg i stanąłem obok psów. Usłyszawszy sygnał maszynisty, pies podszedł do suki, przytulił się i położył obok niej. Zwierzęta opuściły głowy i pociąg przejechał. Chłopaki, pies robił tak przez dwa dni z rzędu!” – pisze Denis Malafiejew.

Według internauty historia psiaków skończyła się szczęśliwie – wolontariuszom udało się zabrać psy do schroniska.

Na poniższym nagraniu widać, jak pies ochrania sunię:

 

Źródło: Biełsat, Facebook, You Tube

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

6 komentarzy

6 Komentarzy

 1. Soroka

  27 grudnia 2016 at 16:48

  Niedaleko mojego miejsca zamieszkania kilka lat temu też był podobny przypadek, z tym że jeden pies już nie żył, a drugi przy nim warował. Właściciele psa zaniepokojeni jego nieobecnością zaczęli go szukać i znaleźli go warującego przy nie żywym psie, obok toru kolejowego.
  Ludzie dużo mogą się nauczyć od psów.

 2. pokrzywa

  28 grudnia 2016 at 21:38

  Cieszę się z tej wspaniałej informacji bo świadczy ona że i na Ukrainie są ludzie zasługujący na szacunek i uznanie. A psy to moje ukochane zwierzęta.

  • na szubienicę!

   29 grudnia 2016 at 00:56

   przecież to Zakarpacie. Tam żyją Rusini a nie chachły ukraińskie.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra