Żydowscy kolaboranci Hitlera – Ireneusza T. Lisiaka

2 grudnia nakładem Wydawnictwa Capital ukaże się książka „Żydowscy kolaboranci Hitlera” Ireneusza T. Lisiaka. Autor książki łamie niepisaną zasadę milczenia wśród historyków i porusza „zakazany” temat współpracy Żydów z Niemcami w czasie II wojny światowej. „Żydowscy kolaboranci Hitlera” to niezwykle ciekawe, bogato udokumentowane opracowanie, ukazujące niechlubną stronę losów narodu żydowskiego.

 

Oficjalna promocja książki odbędzie się podczas Targów Książki Historycznej, w czwartek 28 listopada o godzinie 16.00 w sali kinowej Zamku Królewskiego w Warszawie. Podpisywanie książki od 15.20 oraz po spotkaniu przy stoisku nr 93 (Capital-3SMedia) – Arkady Kubickiego (wejście od strony Wisłostrady).

Mocną stroną książki jest niewątpliwie jej bogata bibliografia. Autor zebrał w niej świadectwa (pamiętniki i wspomnienia Żydów z II wojny światowej) oraz dokumenty ilustrujące współpracę Żydów z Niemcami podczas II wojny światowej. Odwołuje się także do prac znanych żydowskich intelektualistów, takich jak Hannah Arendt i Alexander Donat. W ten oto sposób odsłania się prawdziwy, szokujący obraz tego, w jaki sposób w dzieło eksterminacji zaangażowani byli sami Żydzi. Począwszy od historii ruchu syjonistycznego i omówienia stosunków żydowsko-niemieckich przed wojną, wreszcie odsłaniając kulisy żydowskiej kolaboracji podczas II wojny światowej – w gettach, obozach, Gestapo, NSDAP czy Wehrmachcie…

Autor opisuje nieznane dotąd fakty (np. kulisy „prowokacji w Hotelu Polskim”) i przybliża sylwetki największych żydowskich kolaborantów, m.in. Chaima Rumkowskiego, Mojżesza Meryna, Abrahama Gancwajcha czy Rudolfa Kastnera. Zdrada interesów własnego narodu, której motywem była chęć przetrwania, ale często również prymitywna chęć wzbogacenia się kosztem słabszych.

Dlaczego temat kolaboracji Żydów jest dziś nadal „zakazany”? Komu zależy na ukryciu prawdy? I dlaczego tak łatwo o współudział w zbrodni hitlerowskiej oskarża się dzisiaj Polaków?

Książkę polecamy szczególnie tym, którzy cenią literaturę historyczną opartą o rzetelne źródła i odważnie mówiącą o prawdzie.

Żydowscy kolaboranci Hitlera, Ireneusz T. Lisiak, Warszawa 2013, Wydawnictwo Capital, stron 300, format A5, okładka miękka.

Książkę można zamówić już teraz w sklepie www.CapitalBook.pl , Tel. 533 496 436
e-mail: sklep@capitalbook.pl w cenie 32 zł

 


Ireneusz T. Lisiak – ur. 1948 we Wrocławiu. Inżynier, absolwent Politechniki Krakowskiej. Relegowany ze studiów polonistycznych za udział w protestach studenckich w 1968 roku. W ramach represji został objęty 3-letnim zakazem studiów. W 2011 roku odznaczony przez Prezydenta RP „Krzyżem Wolności i Solidarności” za całokształt działań w opozycji.

 


Wydawnictwo Capital specjalizuje się w publikacji książek o tematyce prawicowej. Dotychczas wydało m.in. takie pozycje jak: „Oprawcy” Tadeusza M. Płużańskiego, „Mity przeciwko Polsce” Leszka Żebrowskiego, „Myśli nowoczesnego Polaka” Romana Dmowskiego, „Potępić UPA” Wiktora Poliszczuka. Wydawnictwo po roku działalności doczekało się pierwszego wyróżnienia. Książka „Mity przeciwko Polsce” Leszka Żebrowskiego została nominowana do Nagrody Literackiej im. Józefa Mackiewicza 2013.

BC

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

23 komentarze

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra