Z zagranicy

Węgry mają nadzieję, że ETS nie będzie się kierował poprawnością polityczną przy orzekaniu ws. kwot uchodźczych

prawy.pl_images_nowe_rozne_a_z_i_imigranci_burdyPál Völner, węgierski sekretarz stanu ds. sprawiedliwości, w wywiadzie udzielonym w środę dziennikowi Magyar Hírlap wyraził nadzieję, że Europejski Trybunał Sprawiedliwości orzeknie „zgodnie z prawem a nie polityczną poprawnością” w kwestii narzucanych przez Unię Europejską kwot uchodźczych.

Rząd w Budapeszcie zwrócił się do ETS w tej sprawie w grudniu 2015 roku, domagając się od Trybunału, aby ten anulował rezolucję Rady Europejskiej dotyczącą przymusu rozlokowania tzw. uchodźców we wszystkich krajach członkowskich UE. – Dotychczas nawet europejski mainstream polityczny zdał sobie sprawę, że to poważne wyzwanie – stwierdził Völner, dodając, że „europejscy politycy po prostu nie powinni ignorować opinii publicznej”.

Zwrócił przy tym uwagę, że o ile Grecja i Włochy wspierają system kwot narzucany przez Radę Europejską, podobnie zresztą jak Niemcy, Francja i Komisja Europejska, to Polska, Węgry i Słowacja się mu sprzeciwiają.

Źródło: dailynewshungary.com

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

129 komentarzy

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra