Felieton

Pożyteczna opozycja

anna_wiejak_felietonJeszcze parę dni protestów opozycji a słupki poparcia dla Jarosława Kaczyńskiego wystrzelą w kosmos. Jeżeli Ryszard Petru i spółka postawili sobie za punkt honoru utrwalenie władzy PiS, to trzeba przyznać, że idzie im naprawdę świetnie, o czym świadczy 35-procentowe poparcie dla tej frakcji.

W końcu nikt tak pięknie się nie kompromituje jak Nowoczesna wespół z Platformą Obywatelską. Niesmak po świątecznych występach sejmowych opozycji totalnej pozostał, chociaż Święta Bożego Narodzenia już za nami. Wielkimi krokami zbliża się Nowy 2017 Rok i wszystko wskazuje na to, że przywita nas on kolejnymi odsłonami politycznych awantur.

Żeby było śmieszniej poseł i posłanka PO zostali przyłapani na szperaniu w pozostawionych w sali plenarnej Sejmu przez posłów Prawa i Sprawiedliwości rzeczach – wyprzeć się nie wyprą, gdyż jest nagranie z monitoringu.

Jeżeli do tego wszystkiego dodamy trwające w zasadzie od początku kadencji tego rządu szczucie na Polskę nie tylko brukselskich eurokratów, cyrk z Trybunałem Konstytucyjnym, notoryczne łamanie prawa i twierdzenia, że wszystko to w imię wolności od faszyzmu i kaczyzmu, to może się okazać, że nawet ci, którzy do wyborów nie chodzili, gdyż uważali, że nie ma na kogo głosować, przy najbliższym głosowaniu udzielą poparcia frakcji Kaczyńskiego mimo że ta święta przecież nie jest.

Nic zatem dziwnego w tym, że Jarosław Kaczyński chce ową totalną opozycję hołubić, aby ta kompromitowała się i dalej i mocniej. Jego pokojowe gesty, ewidentnie świadczące o jego wyższości intelektualnej nad specami od brylowania w internetowych memach, jedynie jeszcze bardziej rozsierdziły Ryszarda i Myszkę-Agresorkę, domagających się teraz samorozwiązania Sejmu i nowych wyborów, na które Jarosław Kaczyński, a za nim cały PiS, nigdy się nie zgodzi, gdyż nie jest to w ich interesie. Wręcz przeciwnie – wykorzystają opozycyjny klangor do własnych celów.

Jarosławowi Kaczyńskiemu porykiwania tuzów totalnej opozycji są tym bardziej na rękę, że stawiają PiS w roli ofiary a ponadto mają szansę przykryć dalsze uszczuplanie polskiej suwerenności w postaci zbliżającego się konsensusu w sprawie traktatu handlowego między Unią Europejską a Stanami Zjednoczonymi (TTIP). Zajęci wojenkami i podjazdami Polacy, zamęczani nimi przez media, nawet nie zauważą, kiedy koniec demokracji w Polsce stanie się faktem, natomiast nasz kraj zacznie spełniać rolę kolonii międzynarodowych korporacji.

Rolą Polaków nie jest zatem obecnie dawać się wciągać w polityczne potyczki, ale patrzeć uważnie na ręce i rządzącym i tym, którzy oderwani od żłobu starają się wyrwać dla siebie jakieś ochłapy, jak nie od koncernów to od Sorosa. Ważne jest, aby nie dać sobie narzucić myślenia, że toczy się tu jakaś naprawdę poważna walka o władzę, jako że ta ostatnia toczy się na poziomie ponadnarodowym, ale o tym w mediach jest cicho.

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

6 komentarzy

6 Komentarzy

 1. Soroka

  29 grudnia 2016 at 11:19

  A pani Anna chciałaby, aby totalnej opozycji rosło?
  W Polsce nie mamy wielkiego wyboru, a PiS jest obecnie najlepszą alternatywą. Jest to wynik świadomości Polaków. Jeżeli ta świadomość jest gnojona od 1944 roku przez ruskiego okupanta Polski. Na prawym.pl też gmyrają macki ruskiego okupanta. Odzywają się szczególnie pod tekstami odsłaniającymi niewygodną prawdę o Rosji i jej niszczących Polskę działaniach.

 2. Hipokryci

  29 grudnia 2016 at 12:59

  Przypominam, PO, PiS, SLD, Nowoczesna, PSL, Kukiz, wsparli bunt na Ukrainie przeciw legalnie wybranym władzom. dorpowadzili do tego ze taki Balcerowicz, Nowak maja dlaje co krasc. Tera jak w Polsce to samo to PiS lamentuje w niebo głosy.

 3. Sprawiedliwosc

  29 grudnia 2016 at 15:32

  Soroka, napisz cos o Ukraincach, których polski rząd wspiera i popiera. A nie zapomnij ap Amerykańcach co to w świecie tak mieszaja.

  • Soroka

   29 grudnia 2016 at 16:11

   A po co? Przecież w tych tematach jest już i tak przesada. Ukraina jest w łapach wszelkiego tałatajstwa i moim zdaniem należy Ukraińcom pomóc się z tego uwolnić, a nie ich antagonizować.
   Amerykanie, tak jak inni imperialiści, czyli Rosja, Chiny, Indie, realizują swoje interesy. Jedni są bardziej skurwiali, drudzy trochę mniej, ale wszyscy są. To są wszystko państwa, których religią państwową jest materializm.
   Jeżeli interesuje Cię jakiś szczegół, to proszę o pytanie uzupełniające.

 4. wars

  29 grudnia 2016 at 21:20

  Rolą Polaków nie jest – zbyt dosłownie cytuje pani otrzymaną instrukcję – ja rozumiem, że was zadaniują i naciskają, że zamieszanie w burdelu na Wiejskiej coraz większe, że budżet, że okupacja Sejmu, sędziowie się buntują, w USA nowe rozdanie, ale ten sam żydowski szuler karty rozdaje, że koniec roku i czas podsumowań i rozliczeń…ale nawet w takich warunkach trzeba zachować zimną krew i takie wpadki językowe nie powinny się zdarzać. Oficer prowadzący powinien z wami przeprowadzić rozmowę dyscyplinującą.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra