Z zagranicy

Vera Lengsfeld oskarża niemiecki rząd że nie walczy z terroryzmem i przyrównuje do KC PZPR przed Stanem Wojennym

veraVera Lengsfeld działaczka opozycji z czasów NRD i była posłanka Bundestagu z ramienia CDU znana ostatnio w Polsce z emocjonalnego listu do rodziny zamordowanego Łukasza Urbana znowu nie pozostawia suchej nitki na rządzie Republiki Federalnej Niemiec i kanclerz Angeli Merkel. Przyrównując ich do KC PZPR przed wprowadzeniem Stanu Wojennego.

 

Polityk na swoim blogu oskarżyła niemiecki rząd, że zamiast walczyć z terroryzmem każą nam się do niego przyzwyczaić. – Po zamachu w Berlinie potwierdziło się to, co wyraźnie rysowało się od samego początku: politycy oraz media chcą działać dalej jak dotychczas. Obywatele mają nie zadawać niewygodnych pytań wobec nieodpowiedzialnej polityki, której wynikiem jest nie tylko tych 12 zabitych i ponad 40 rannych na Breitscheidplatz. Pierwszą, która założyła opinii publicznej kaganiec, była posłanka Zielonych Katrin Göring-Eckardt: „Żałoba i współczucie teraz. I nic więcej!” – napisała (po zamachu) na Twitterze. Z szacunku dla ofiar i ich rodzin należało wyrażać wyłącznie współczucie. Broń Boże uprawiać analizę błędów popełnionych przez polityków. To właśnie bliscy ofiar – w przekonaniu byłej działaczki enerdowskiej opozycji – liczyli na „mea culpa” polityków i przyznanie się przez nich do popełnionych błędów. Kto żąda, by milczeć z szacunku dla ofiar, ten je instrumentalizuje. Prezydent Francji Francois Hollande po zamachach w Paryżu ogłosił walkę z terroryzmem, podczas gdy szef MSW Niemiec Thomas de Maizière poradził Niemcom, by się przyzwyczaili do terroru, bowiem „nie można być absolutnie bezpiecznym”. Jakie to banalne. Każdy wie, że życie jest niebezpieczne – od kołyski po grób. Ale terroryści to nie pioruny, tsunami, orkany, spadające dachówki czy inne nieszczęścia, które mogą spotkać każdego. Terrorystów nie należy tolerować i akceptować tylko zwalczać. W Niemczech Merkel dokonano zamachu terrorystycznego. Muszą być polityczne konsekwencje! Moim zdaniem należy powołać w tym celu komisję śledczą w Bundestagu. Mamy nieznaną liczbę ludzi w kraju, którzy przyjechali do nas bez dokumentów lub ze sfałszowanymi dokumentami. Nikt nie wie, kim są. To jest pierwsza rzecz, którą należy sprawdzić. Oraz wiek tzw. „nieletnich” uchodźców. Metoda rentgenowska, która się do tego świetnie nadaje, nie jest jednak dopuszczona w Niemczech! Mało tego: dalej wpuszcza się ludzi bez dokumentów do kraju, nawet jeśli przybywają do nas samolotem i przy wylocie musieli jeszcze posiadać paszport. Niemieccy politycy z uporem maniaka udają, że „nic się nie stało” i zamiast walczyć z terroryzmem chcą cenzurować krytyków o to, że są jak polscy komuniści. Oni są jak politbiuro w PRL tuż po powstaniu Solidarności. Traciło stopniowo kontrolę aż musiało ogłosić stan wojenny, by utrzymać się u władzy. – napisała  na swoim blogu Vera Lengsfeld.

 

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

6 komentarzy

6 Komentarzy

 1. Szukający Drogi

  29 grudnia 2016 at 18:39

  Tak, tak. Bo przeca solidarność powstała wbrew woli politbiura i bez ich wiedzy i pomocy. Korea północna, Białoruś czy Rosja jest przepełniona opozycją i oddolnymi ruchami wolnościowymi. Pleciesz androny kobieto.

 2. Rafał Karkosz

  30 grudnia 2016 at 12:31

  Masz całkowitą rację opzoycja w Korei Płn. jest, ale pogrzebana pod ziemią, z Chin opozycja uciekła na Tajwan zaraz po zakończeniu wojny, w Rosji także jest i nigdy nie przejmie władzy, a niewygodni dziennikarze giną na ulicach nagrywani miejskim monitoringiem. Do Białorusi nie będę się odnosił ponieważ Łukaszenka jest zwykłym dyktatorem, ale i bardzo sprawnym politykiem działającym dla dobra swojego narodu (jeszcze nie dał ruskiej armii wejść na teren swojego kraju).

 3. UK Chat Rooms

  18 marca 2017 at 19:30

  658217 498006I adore foregathering valuable information, this post has got me even a lot more information! . 66899

 4. www.gedget.ae

  19 marca 2017 at 14:12

  597449 213160Wow you hit it on the dot we shall submit to Plurk in addition to Squidoo well done انواع محركات الطائرات 387691

 5. economics tuition

  21 marca 2017 at 12:34

  772089 533520It can be tough to write about this subject. I believe you did an superb job though! Thanks for this! 456760

 6. economics tuition

  26 marca 2017 at 15:37

  883386 514343Aw, this was a extremely nice post. In thought I want to put in writing like this moreover ?taking time and actual effort to make a extremely great write-up?nevertheless what can I say?I procrastinate alot and definitely not appear to get one thing done. 992521

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra