Recenzje

Pasażerowie – nowy film SF już w kinach

pasazerowie_plakat„Pasażerowie” to nowy film science fiction wyświetlany w polskich kinach. Jego bohaterem jest Jim, który zdecydował się przenieść się z Ziemi na nową planetę Homestead II. Podróż trwającą 120 lat ma przebyć w stanie hibernacji wraz z 258 członkami załogi i 5000 innych pasażerów (na statku Avalon). Niestety w trakcie podróży, 90 lat przed osiągnięciem celu kapsuła hibernacyjna Jima ulega awarii a on sam budzi się na opustoszałym statku, bez kontaktu z załogą czy innymi pasażerami.

W role Jima Prestona wcielił się Chris Pratt. Odtwórczynią Aurory Lane, kobiety, która pojawia się w życiu samotnego pasażera, jest Jennifer Lawrence. Trzecią z kolei postacią w filmie jest Artur, robot w role którego wcielił się Michael Sheen, a czwartą członek załogi Gus Mancuso (w tej roli Laurence Fishburne).

„Pasażerowie” to sympatyczny klasyczny film SF. Jego zaletą jest brak lewicowej propagandy czy wątków gender. Film wyświetlany w kinach w całej Polsce, w tym i w warszawskim kinie Kinoteka, nie porusza ważnych kwestii społecznych (jak to często bywa w utworach fantastycznonaukowych). Najważniejsze są wątki emocjonalne – samotności, pragnienia miłości, miłości, winy i wybaczenia (dokładniej napisać nie mogę by nie zdradzić fabuły).

Scenariusz filmu, dynamiczna akcja, świetne efekty cyfrowe, zapewniają dobra rozrywkę. Można co najwyżej czepiać się pewnego istotnego elementu, który wydaje się mało prawdopodobny (istotna rzecz dla bohaterów jest tylko jedna na całym statku). Z drugiej strony jednak taka konstrukcja scenariusza daje możliwość nakręcenia kontynuacji. Konkludując „Pasażerowie” to świetny film na randkę, płeć piękna ma zapewniony wzruszający romans, a płeć brzydka film akcji i klasyczne kino akcji.

Jan Bodakowski

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

1 komentarz

1 Komentarz

  1. johnie

    1 stycznia 2017 at 22:18

    O ! I TAKIE felietony niech Pan pisze, Panie Bodakowski 🙂 .. Lepiej nie o polityce :).. Anie o gospodarce 🙂 ..
    Na pewno ten film wkrótce obejrzę. Właśnie dzięki Pana informacji, że film pozbawiony jest propagandy lewicowej i genderowej, hej 😀 ..
    Dziękuję 🙂

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra