Pasażerowie – nowy film SF już w kinach

pasazerowie_plakat„Pasażerowie” to nowy film science fiction wyświetlany w polskich kinach. Jego bohaterem jest Jim, który zdecydował się przenieść się z Ziemi na nową planetę Homestead II. Podróż trwającą 120 lat ma przebyć w stanie hibernacji wraz z 258 członkami załogi i 5000 innych pasażerów (na statku Avalon). Niestety w trakcie podróży, 90 lat przed osiągnięciem celu kapsuła hibernacyjna Jima ulega awarii a on sam budzi się na opustoszałym statku, bez kontaktu z załogą czy innymi pasażerami.

W role Jima Prestona wcielił się Chris Pratt. Odtwórczynią Aurory Lane, kobiety, która pojawia się w życiu samotnego pasażera, jest Jennifer Lawrence. Trzecią z kolei postacią w filmie jest Artur, robot w role którego wcielił się Michael Sheen, a czwartą członek załogi Gus Mancuso (w tej roli Laurence Fishburne).

„Pasażerowie” to sympatyczny klasyczny film SF. Jego zaletą jest brak lewicowej propagandy czy wątków gender. Film wyświetlany w kinach w całej Polsce, w tym i w warszawskim kinie Kinoteka, nie porusza ważnych kwestii społecznych (jak to często bywa w utworach fantastycznonaukowych). Najważniejsze są wątki emocjonalne – samotności, pragnienia miłości, miłości, winy i wybaczenia (dokładniej napisać nie mogę by nie zdradzić fabuły).

Scenariusz filmu, dynamiczna akcja, świetne efekty cyfrowe, zapewniają dobra rozrywkę. Można co najwyżej czepiać się pewnego istotnego elementu, który wydaje się mało prawdopodobny (istotna rzecz dla bohaterów jest tylko jedna na całym statku). Z drugiej strony jednak taka konstrukcja scenariusza daje możliwość nakręcenia kontynuacji. Konkludując „Pasażerowie” to świetny film na randkę, płeć piękna ma zapewniony wzruszający romans, a płeć brzydka film akcji i klasyczne kino akcji.

Jan Bodakowski

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

16 komentarzy

16 Komentarzy

 1. Rae

  5 listopada 2017 at 00:48

  thx for the info

 2. Situs Bola Nation

  6 listopada 2017 at 12:46

  i frequent hair salons because i always want to keep my hair in top shape..

 3. Pingback: beli obat kutil kelamin diJambi ampuh

 4. investigatore privato Novara

  12 listopada 2017 at 18:47

  Dit is wat ‚n waarde inhoud! 🙂

 5. Pingback: obat kutil kelamin di apotik

 6. Travel Insurance Surrey

  21 listopada 2017 at 11:41

  Could not disagree with the main ideas. Wonder how things will develop over the coming years.

 7. Pingback: cara mengobati penyakit wasir

 8. Pingback: obat herbal denature

 9. Pingback: spilis

 10. impresa di pulizie Monza

  7 grudnia 2017 at 18:03

  Dette er hvad der er et vaerdiindhold! 🙂

 11. Bitcoin pharmacy

  9 grudnia 2017 at 14:43

  tbanks for the info

 12. Pingback: Obat kutil kelamin

 13. Pingback: Obat bisul di kemaluan wanita

 14. Pingback: Merk Obat Kutil Di Apotik

 15. Pingback: Apa Obat Kutil Kelamin Di Apotik

 16. Pingback: cara menghilangkan kutilan

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra