Recenzje

Wybór publicystyki historycznej Dariusz Baliszewskiego już w księgarniach

baliszewskiNakładem wydawnictwa Rytm ukazał się wybór publicystyki Dariusza Baliszewskiego „Wojna, tajemnica, miłość”. Na łamach publikacji czytelnicy znajdą teksty autora o kontrowersyjnych kwestiach z dziejów Polski (choć opisanych czasami zgodnie z polityczną poprawnością jak w tekście o rewelacjach Grossa).

Teksty Baliszewskiego przedstawiają czytelnikom Proces Norymberski, Zamach Majowy (Baliszewski wpisuje się w sanacyjną narracje), wyzwolenie Zaolzia (rzekomo wstydliwe dla Polski), wojnę Finlandii z ZSRR, agresje sowiecką na Estonię, konferencje w Teheranie i Jałcie, Stan Wojenny (autor publikacji publikuje list od Jaruzelskiego w którym szeregowiec Jaruzelski chwali Baliszewskiego za ten tekst), wydarzenia z II wojny światowej, ucieczkę naczelnego wodza z Polski, wojnę obroną we wrześniu 29, zamachy na Hitlera w Warszawie i Wilczym Szańcu, Zbrodnie Katyńską, bitwy pod Monte Casino i Lenino, Powstanie Warszawskie, działalność AK.

W swoich tekstach Baliszewski opisał takie osoby jak Beck, Narutowicza, Niewiadomskiego (autor publikacji robi z niego wariata), Retinger, Wieniawa, Dołęga Mostowicz, Nowotko, Świerczewski, Bierut, Mikołajczyk, Hess, Pużak, Mościcki, Sendler, de Gaulle. Kutscher i inni.

Jan Bodakowski

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

7 komentarzy

7 Komentarzy

 1. Nicky Witter

  29 stycznia 2017 at 10:08

  Driving in Miami

 2. Laquita Sheller

  29 stycznia 2017 at 10:37

  dj algerien

 3. Blair Wensman

  22 lutego 2017 at 08:35

  comcom bbw

 4. Yuriko Tulk

  22 lutego 2017 at 08:43

  christian louboutin pas cher

 5. Eddie Steinbrook

  29 czerwca 2017 at 05:26

  iherb discount code

 6. Boyce Parillo

  9 lipca 2017 at 03:11

  adonis golden ratio review

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra