Wybór publicystyki historycznej Dariusz Baliszewskiego już w księgarniach

baliszewskiNakładem wydawnictwa Rytm ukazał się wybór publicystyki Dariusza Baliszewskiego „Wojna, tajemnica, miłość”. Na łamach publikacji czytelnicy znajdą teksty autora o kontrowersyjnych kwestiach z dziejów Polski (choć opisanych czasami zgodnie z polityczną poprawnością jak w tekście o rewelacjach Grossa).

Teksty Baliszewskiego przedstawiają czytelnikom Proces Norymberski, Zamach Majowy (Baliszewski wpisuje się w sanacyjną narracje), wyzwolenie Zaolzia (rzekomo wstydliwe dla Polski), wojnę Finlandii z ZSRR, agresje sowiecką na Estonię, konferencje w Teheranie i Jałcie, Stan Wojenny (autor publikacji publikuje list od Jaruzelskiego w którym szeregowiec Jaruzelski chwali Baliszewskiego za ten tekst), wydarzenia z II wojny światowej, ucieczkę naczelnego wodza z Polski, wojnę obroną we wrześniu 29, zamachy na Hitlera w Warszawie i Wilczym Szańcu, Zbrodnie Katyńską, bitwy pod Monte Casino i Lenino, Powstanie Warszawskie, działalność AK.

W swoich tekstach Baliszewski opisał takie osoby jak Beck, Narutowicza, Niewiadomskiego (autor publikacji robi z niego wariata), Retinger, Wieniawa, Dołęga Mostowicz, Nowotko, Świerczewski, Bierut, Mikołajczyk, Hess, Pużak, Mościcki, Sendler, de Gaulle. Kutscher i inni.

Jan Bodakowski

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

21 komentarzy

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra