Z zagranicy

Antysemickie hasła na marszu ku czci Bandery w Kijowie! Wyborcza milczy

marsz_banderyAni Gazeta Wyborcza, ani żadne inne media mainstreamu nie zająknęły się nawet na temat antysemickich haseł, jakie wznosili neobanderowcy podczas niedzielnego marszu w Kijowie. Co więcej, nie zareagowały na to żadne inne europejskie media.

„Żydzi precz!” – takie okrzyki wznosili ukraińscy neonaziści, jak co roku oddający hołd zbrodniczemu przywódcy ukraińskich nacjonalistów z okazji rocznicy jego urodzin (w tym roku – 108). Fragment nagrania uwieczniającego neobanderowskie propozycje rozwiązania kwestii żydowskiej na Ukrainie umieścił na swoim profilu na jednym z portali społecznościowych dyrektor Ukraińskiego Komitetu Żydowskiego Eduard Doliński.

Warto w tym miejscu zaznaczyć, że wprawdzie w przeszłości banderowcy dokonywali mordów głównie na Polakach, to jednak również i na Żydach i o tym bardzo często się zapomina. Owa niechęć, jeżeli nie nienawiść, do społeczności żydowskiej kwitnie na Ukrainie i teraz, przy czym wydaje się zupełnie niezrozumiałe, dlaczego środowiska żydowskie na całym świecie milczą w tej sprawie niczym zaklęte.

Nagranie z uwiecznionymi antysemickimi hasłami zobaczyć można na stronie:

http://vesti-ukr.com/politika/218201-na-marshe-bandery-potrebovali-izhnat-iz-ukrainy-evreev-video

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

10 komentarzy

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra