Z zagranicy

Antysemickie hasła na marszu ku czci Bandery w Kijowie! Wyborcza milczy

marsz_banderyAni Gazeta Wyborcza, ani żadne inne media mainstreamu nie zająknęły się nawet na temat antysemickich haseł, jakie wznosili neobanderowcy podczas niedzielnego marszu w Kijowie. Co więcej, nie zareagowały na to żadne inne europejskie media.

„Żydzi precz!” – takie okrzyki wznosili ukraińscy neonaziści, jak co roku oddający hołd zbrodniczemu przywódcy ukraińskich nacjonalistów z okazji rocznicy jego urodzin (w tym roku – 108). Fragment nagrania uwieczniającego neobanderowskie propozycje rozwiązania kwestii żydowskiej na Ukrainie umieścił na swoim profilu na jednym z portali społecznościowych dyrektor Ukraińskiego Komitetu Żydowskiego Eduard Doliński.

Warto w tym miejscu zaznaczyć, że wprawdzie w przeszłości banderowcy dokonywali mordów głównie na Polakach, to jednak również i na Żydach i o tym bardzo często się zapomina. Owa niechęć, jeżeli nie nienawiść, do społeczności żydowskiej kwitnie na Ukrainie i teraz, przy czym wydaje się zupełnie niezrozumiałe, dlaczego środowiska żydowskie na całym świecie milczą w tej sprawie niczym zaklęte.

Nagranie z uwiecznionymi antysemickimi hasłami zobaczyć można na stronie:

http://vesti-ukr.com/politika/218201-na-marshe-bandery-potrebovali-izhnat-iz-ukrainy-evreev-video

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

14 komentarzy

14 Komentarzy

 1. Codreanu

  4 stycznia 2017 at 09:27

  Dla nas to korzystna sytuacja, jeżeli żydzi i banderowcy zaczęli by się brać wzajemnie za głowy.
  Wtedy każdy myślący Polak nie powinien ingerować w ten konflikt, wyjątek stanowi ochrona życia rodaków.
  Nie powtarzajmy błędu z II wojny światowej, za który płacimy do dziś.

 2. Robert B.

  4 stycznia 2017 at 09:43

  I tu się z nimi akurat zgadzam. Najlepiej by było, gdyby żydostwo wyniosło się całkowicie zewsząd. Ucichłaby wtedy większość wojen i niepokojów społecznych. Nie chcą się unieść honorem „nawet” po holokauście, nadal ryją licząc, że nikt nie zauważy, że chodzi im o ujarzmienie całych narodów (mają w tym celu wypracowany przez wieki modus operandi), w końcu doproszą się reakcji… Tak jak to zawsze z nimi na przestrzeni dziejów bywało…

  • Soroka

   4 stycznia 2017 at 10:38

   Widzisz! A tak się na mnie rzuciłeś, gdy napisałem że ci banderowcy, to ruska agentura.
   Gdyby na Ukrainie rej wodzili Żydzi, tak jak twierdzicie, to banderowcy nie fluchciliby na Żydów.
   Widocznie ruskie chcą w Polsce i na Ukrainie rozpalić antysemityzm, bo nasilają się obu krajach prowokacje mające rozpalić takie antagonizmy.

   • Robert B.

    4 stycznia 2017 at 10:40

    Antysemityzmu nikt nie musi „rozpalać”. Wystarczy, że w jakimś miejscu są Żydzi i od razu jest antysemityzm.

   • Masław

    4 stycznia 2017 at 22:28

    Ale ty głupi jesteś. Walcman prezydentem. Dał zarobić kumplowi i współrodakowi Kołomojskiemu kupując za publiczne pieniądze bankrutujący bank. Chazarska sitwa. To dopiero afera, nawet jak na tamtych złodziei.

 3. Soroka

  4 stycznia 2017 at 10:32

  Co ma gadać, gdy jedni swoi plują na drugich swoich!

 4. Rejtan

  4 stycznia 2017 at 10:53

  Jak Żyd może być antysemitą? Dziś historia pokazuje że w szeregach NSDAP byli Żydzi, więc dlaczego ma się to nie powtórzyć na Ukrainie w szeregach banderowców?

 5. TOR

  4 stycznia 2017 at 12:06

  wykrzykiwali jeszcze „smert woroham”, pewnie myśleli o Polakach

 6. hansi

  4 stycznia 2017 at 12:23

  PANI Aniu jedyna 🙂
  „..несли во главе колоны большой портрет Бандеры, а также баннеры с надписями „Победим второй Хазарский каганат”, „Наша религия – национализм! Наш пророк – Степан Бандера”. Мероприятие обошлось без нарушений. Всего в акции приняли участие около 800 человек.”
  Okrzyki „Żydzi – precz !” są tam mocno dyskusyjne, ale i możliwe 🙂
  Zareagował TAMTEJSZY Jewrej, zaledwie wpisem na Pejsbuku 🙂 Ale „antysemityzm” i „mowa nienawiści” – NIE SĄ zakotwiczone w ich „Prawie”, jak są mocno już zakotwiczone na terenie Pollin, przez „naszych” Jewriejów i Szabes-Gojów w polskich władzach naczelnych, obowiązujące dla polskich Gojów, jeśli np. spalą kukłę żyda 🙂
  ILE „należy się” w „polskim” Sądzie za okrzyk „Przecz z Żydami !” ? :)..
  Trzy lata, bez zawiasów ?.. Czy więcej ? 🙂 ..
  Ale – jak widać w zacytowanym przeze mnie tekście rosyjskim – około 800 (zaledwie..) banderowców (jak u nas KODowców..) niosło TRANSPARENT z napisem „Zwyciężymy z drugim chazarskim Kaganatem” 🙂 .. Czyli na rzeczy coś jednak było 🙂
  Tym razem Pani Wiejak NIE łże 🙂

  A tak swoją drogą, to myślę, że Jewriejów nie lubią też i sami Żydzi (przynajmniej ci, których znam osobiście), nawet w samym Izrahellu :), gdzie obywatele dzielą się na co najmniej trzy KASTY – w zależności od „prawdziwości” ich „krwi” 🙂 ..
  Ciekawe, do której kasty w ich hierarchii Kibucu, należy „nasz” „Naczelny Rabin” (nie ma takiej instytucji u Żydów..) – Michael Schudrich, ten, który z taką ojcowsko – i z politowaniem uśmiechającą się miną, pozuje do chanukowych zdjęć – kolejnym, ubranym w jarmułkę szabesgojoskim pajacom w Belwederze i w Knessejmie 🙂 …
  Shalom ! 🙂

 7. gieptil

  4 stycznia 2017 at 13:24

  Żydzi czyli naród wybrany, do głupoty. Jak tym durniom wytłumaczyć, że robią pod siebie.
  Żydzi amerykańscy wsparli poważnie Hitlera, ułatwili mu zdobycie władzy. W najwyższych władzach III Rzeszy było całkiem sporo żydów – robili w tym wypadku za ubermenszów, i pewnie bardzo im się to podobało.
  Jakieś wspomnienia czytałem, to było chyba w 1940tym roku, żydzi pracowali na polu chyba, czy drogę budowali, i … radośnie śpiewali „Śmigły Rydz nie nauczył nas nic, a Hitler złoty nauczy nas roboty”. Jak można być takim głupim. Później ci żydzi przenieśli się do getta. Nikt ich nie zmuszał, sami się przenieśli. Getta były wtedy bezpiecznymi przystaniami. Polacy walczyli, za jednego zabitego Niemca Niemcy zabijali 100 albo 1000 przypadkowych osób z okolicy. A żydzi deklarowali, że Hitler jest złoty człowiek i mowy nie było i żadnej walce. Więc getta były bezpiecznymi przystaniami. Żydowskie zarządy w gettach Judenraty żyły w doskonałej komitywie z Niemcami, nawet wspólnie czasem imprezowali.
  Ale Hitlerowi się odmieniło, i wiosną 1942 roku zarządził likwidację gett. Judenraty się dostosowały i karnie wydawały kolejne partie żydów do gazu. Żydów do wagonów do Oświęcimia nie zapędzali esesmani czy gestapowcy, tylko policja żydowska na polecenie Judenratów.
  Ci durnie sami robią pod siebie. A ja bym chciał się kiedyś dowiedzieć dlaczego oni mają do nas pretensje, co nas Polaków.
  W mojej rodzinie ojciec i wujek był w NSZ, tam żydów nie lubili. Ale pewnie za sprawą ich ojca, a mojego dziadka, żydom jednak pomagali. Dziadek był z tradycji PPS, tam żydów lubili. Ale przepraszam k…wa, co my jeszcze więcej mieliśmy zrobić. Nawet ludzie z nacjonalistycznych środowisk żydom nieraz pomagali. Ale jak żydzi kochają robić pod siebie, to niech nie mają do nas pretensji. Niech lepiej zastanowią się nad sobą.

  • gieptil

   4 stycznia 2017 at 13:31

   Już chyba nie muszę dodawać. Jakby wtedy Niemcy się zorientowali że moja rodzina pomaga żydom, to by ich wszystkich wystrzelali. A to była rodzina liczna, wtedy były rodziny liczne. Więc by zabili prawie 10 osób, tylko za to że pomagali żydom. A żydzi chyba najwyraźniej uważają, że to byli kretyni. Bo „mądrzy” po żydowsku, to by zaraz pobiegli na gestapo i żydów zakablowali. I to jest koniec rozmowy, oni nie mają żadnego moralnego tytułu do oceniania Polaków.

   • gieptil

    5 stycznia 2017 at 13:24

    No i nikt nie komentuje moich wykwitów, co jasne ruskiego agenta.

 8. wars

  6 stycznia 2017 at 14:25

  Dlaczego media milczą? Ponieważ żydowscy złodzieje którzy przejęli władzę na Ukrainie, nie mogą / nie chcą, tak jak premier Hrojsman, ukrywać swojej żydowskiej tożsamość – o ogromnej korupcji, braku reform i zawłaszczaniu państwa przez oligarchów mówią dziś wszyscy Ukraińcy – media zauważając temat musiałyby, albo (tak jak Anna Wiejak) pisać, że antysemickie nastroje to spadek po nazistowskim banderyźmie, który się odrodził, albo przyznać, że ci którzy dziś rządzą Ukrainą czyli Żydzi to wyjątkowe kanalie i złodzieje – tak źle i tak nie dobrze – przynajmniej na razie, bo później zapewne zostanie to wykorzystane do rozprawienia się z Ukraińcami, którzy będą chcieli pozbyć się pasożydów.

 9. Emilio Bustos

  29 stycznia 2017 at 05:25

  free people search

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra