Felieton

Mechanizmy działania rosyjskiej agentury nie zmieniły się od 300 lat

maciej_swirskiW pewnym momencie naszych dziejów, pod koniec XVIII wieku nastąpiło opamiętanie narodu, który przez prawie całe stulecie dryfował w bezrozumie, prywacie, korupcji i rozpuście. Sejm Czteroletni i Konstytucja 3-go Maja, a potem Insurekcja Kościuszkowska dały impuls do zmiany i do obudzenia się z letargu. Utrata państwa była szokiem, a ten szok zaważył na naszych dalszych losach i do dziś waży.

Trzeba pamiętać i zakarbować sobie w głowie, że mechanizm działania rosyjskiej agentury jest od 300 lat niezmienny i wykorzystuje te same narzędzia:

1. Pychę i chciwość nikczemników, którzy tracą władzę i przywileje na skutek obudzenia się narodu polskiego i jego wybijania się na niepodległość i niezależność od mocarstw ościennych.

2. Obrona tych niezasłużonych przywilejów i beneficjów prowadzona jest pod hasłami „obrony demokracji”.

3. Walka z przebudzeniem narodowym wspierana jest zewnątrz za pomocą wrogiej Polakom propagandy, a wykorzystywane są do tego rozmaite autorytety medialne – wtedy Wolter i encyklopedyści, teraz rozmaici „intelektualiści” z Zachodniej Europy i Stanów.

4. Stałym elementem walki z wolnościowymi dążeniami Polaków jest oskarżanie ich o prześladowania mniejszości (wtedy protestantów, teraz sami wiecie kogo). Te oskarżenia mają na celu odwrócić uwagę opinii od spraw ważnych i uzasadnić interwencję w Polsce.

5. Jurgielt był wtedy istotnym czynnikiem wpływu i moderowania wydarzeń w Polsce, utrzymywania Polski w zależności od Rosji. Zdobycie ambasady rosyjskiej ujawniło papiery i kto ile dostał od Rosji. Była to bezpośrednia przyczyna wybuchu Insurekcji Kościuszkowskiej i zdecydowanych działań w obronie niepodległości. Ujawnienie ówczesnego Zbioru Zastrzeżonego dało impuls do zmian. Niestety jak zwykle zabrakło Polakom konsekwencji w doprowadzeniu spraw do końca i wieszano portrety, zamiast rzeczywistych zdrajców.

To niedoprowadzanie spraw do końca i kooptacja bohaterów z przeszłości do obozu zdrady narodowej jest chyba stałą dominantą naszej historii. Wystarczy przypomnieć generała Zajączka, który w czasach przebudzenia i Sejmu Czteroletniego był jakobinem i rewolucjonistą, brał udział w Insurekcji Kościuszkowskiej, był żołnierzem Napoleona, a w po Kongresie Wiedeńskim, w Królestwie Polskim, gen. Józef Zajączek stał się namiestnikiem carskim i carskim nadzorcą narodu.

Czy ta kariera nie przypomina czasem karier niektórych wybitnych działaczy Solidarności?

A więc nauka z XVIII wieku jest jedna – jeśli już naród budzi się do działania, to żeby nie przegrać, musi sprawy doprowadzać do końca.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

140 komentarzy

140 Komentarzy

 1. MAC

  4 stycznia 2017 at 20:10

  Pan Swirski powtarza to, czego się nauczył w szkole PRL-u, która ubóstwiała oświeconego króla Stasia. Konfederaci barscy kojarzą się mu pewnie z zacofaniem i anarchią, alias obskurantyzmem i obroną złotej wolności, która w narracji PRLowskiej była złem wcielonym i bezpośrednią przyczyną upadku Rzeczpospolitej.

 2. gieptil

  4 stycznia 2017 at 21:37

  Upadek I RP nastąpił już na początku XVIII wieku, głównie za sprawą Niemców, czyli Augusta II Mocnego. Znakiem tego upadku był Sejm Niemy. Kto pamięta kiedy był ten sejm? Ano już w 1717 roku. I jeżeli posłowie tak gładko się zgodzili na wszystko, to nie za sprawą przyrodzonego tchórzostwa, tylko dlatego że wiedzieli że Polska istnieje już tylko teoretycznie, realnie jej już nie ma. Toż jedną z pierwszych decyzji Augusta II Mocnego była realna likwidacja polskiej armii. Nawet jak jakieś pułki istniały na papierze, to realnie były to kadłubki. Później na terytorium Polski trwała Wielka Wojna Północna, w trakcie której August II Mocny umyślił sobie, że skoro kolejne obce armie Polskę rabują, to on też może i wysłał swoje wojska, które rozpoczęły systematyczne rabunki. To doprowadziło do Konfederacji Tarnogrodzkiej przeciw królowi, i wtedy włączył się car jako rozjemca. Wmieszał się w sprawy polskie, ale … kto zaczął, kto uruchomił machinę zagłady?
  Czasy saskie to sterowany chaos i anarchia, Niemcy perfekcyjnie rozegrali nasze skłonności. I chyba świadomie.
  Porządkowanie rządów w Polsce nastąpiło dopiero po I Rozbiorze za sprawą Katarzyny II. Wymusiła powołanie tzw. Rady Nieustającej, czyli pierwszego nowoczesnego polskiego rządu. Dzięki temu Polska powolutku zaczęła odżywać. Po prostu różne instytucje zaczęły wreszcie działać, bo za Sasów mieliśmy sytuację podobną do tej obecnie w Libii.
  Oczywiście wielce patriotyczny Sejm Czteroletni Radę Nieustającą rozwiązał, za dużo już było tego dobrego.
  Obecnie jest oczywiste że znów zachód nas rozgrywa, zachód a nie Rosja. Ale dla zmyłki AGENTURA, tak agentura, ma ewidentnie instrukcje aby co złe przyklejać Rosji. To widać, jak różne agenciki na różnych portalach robią nieraz zadziwiające wygibasy, fikołki z podwójnym saltem aby wszystko co złe w Polsce i tak przypisać Rosji. Tutaj może był tylko fikołek z saltem pojedynczym, ale widać że pan Świrski się stara.

 3. Masław

  4 stycznia 2017 at 22:39

  Ahistoryczne brednie, jeżeli chodzi o XVIII wiek. Wiadomo, czyje pieniądze powodowały zrywanie sejmów. I wystarczy rzut oka na mapę, aby zrozumieć, komu najbardziej zależało na rozbiorze Polski. Ale to już za trudne dla szalonej sekty. Do tego należałoby dodać brudne łapska angielskie, począwszy już od konfederacji barskiej. W Anglii powstają prace naukowe na ten temat, ale w Polsce są nieznane.
  Działania pruskiej agentury (i angielskiej [obecnie amerykańskiej, choć to w zasadzie to samo]) nie zmieniły się od wieków. Opłacają różnych nikczemników, aby oskarżali innych o przewiny swoich mocodawców.
  Tacy szkodnicy jak p. Świrski chcą znowu upustu polskiej krwi. A przynajmniej sprawiają takie wrażenie. CHyba, że są pożytecznymi …..?

 4. tomek

  5 stycznia 2017 at 09:11

  kacapow tutaj tyle samo co szmuli

 5. MacGregor

  5 stycznia 2017 at 09:43

  Niemiecki konsulat we Wrocławiu zatrudnia 700 osób – to tez ruska agentura?

  • gieptil

   5 stycznia 2017 at 10:17

   Właśnie.
   Pewnie 50 osób prowadzi rzeczywistą robotę konsularną, a 650 to oficerowie służb. Jeżeli jeden oficer prowadzi tak z 10 agentów, to mamy ok. 7 tysięcy agentów. A agentów nie werbuje się wśród hodowców świń, czy sprzedawców pietruszki, z nich żaden pożytek. Agentów werbuje się wśród polityków, urzędników średniego i wyższego szczebla, dziennikarzy, pisarzy, profesorów, reaktorów uczelni, znanych artystów, no i … wśród polskich funkcjonariuszy wojska, policji i służb specjalnych.
   I wszystko jasne. Dla zmyłki piszemy artykuły pod tytułem „Mechanizmy działania rosyjskiej agentury nie zmieniły się od 300 lat”. Oni za głupich nas mają.

 6. Codreanu

  5 stycznia 2017 at 10:16

  Świrski to typowy koszerny konserwatysta – atakuje Niemców (za „polskie obozy koncentracyjne” choć prasa która rozpowszechnia ten zwrot jest przeważnie w rękach żydowskich) oraz Rosjan za „agenturę”, ale nigdy nie zaatakuje żydów. Być może jest w Polsce rosyjska (a raczej putinowska/kremlowska) agentura, ale na obecną chwilę jest ona stłumiona.

  • Soroka

   5 stycznia 2017 at 10:49

   Co sobie będziesz żałował! Napisz że rosyjskiej agentury nie w Polsce wcale, a putinowska/kremlowska, występuje jedynie w śladowych ilościach w Starych Kiejkutach.
   Diabeł stara się bardzo o to, aby ludzie myśleli, że nie ma go wcale, a wszelkie jego smrodlawe dmuchy przypisuje swoim przeciwnikom.

   • gieptil

    5 stycznia 2017 at 12:23

    „Napisz że rosyjskiej agentury nie w Polsce wcale, a putinowska/kremlowska, występuje jedynie w śladowych ilościach w Starych Kiejkutach.”
    Ależ tak jest, o masowym przewerbowaniu na zachód komuszego aparatu i komuszych funkcjonariuszy pisali tu i ówdzie.
    Pluton specjalny który strzelał na Kopalni Wujek kpił sobie przez lata z sądu i z rodzin zamordowanych górników. Przychodzili czasem owszem do sądu, ale robili sobie kpiny ze wszystkich, byli butni, aroganccy, bezczelni. Dopiero po wielu latach okazało się, że oni byli wciąż w służbie, byli na służbie III RP jako kompania antyterrorystyczna. Tak zwane aktywa komuszych służb zostały hurtem przejęte przez zachód w okolicy 89 roku.

    • Soroka

     5 stycznia 2017 at 17:19

     Ale lejesz wodę! Jeden chyba tylko był w policji KW w Katowicach. Jeden pracował nawet na kopalni Krupiński, a iluś dało dyla za granicę.

     • gieptil

      6 stycznia 2017 at 02:57

      Ktoś kto wtedy bardzo interesował się tymi procesami przekazał mi to tak jak podałem. Jaka prawda nie będę się upierał. A to że oni zachowywali się zadziwiająco butnie na sali sądowej i też przed salą, to mi kilka osób mówiło które chodziły na te rozprawy. Jakby wiedzieli że jakieś moce mają ich w opiece. Obawiam się jednak, że oni hurtem przeszli do nowego systemu jak brygada AT, i stąd mogli robić śmichy chichy z sądu i obrażać rodziny zamordowanych górników.

 7. Robert B.

  5 stycznia 2017 at 20:55

  A teraz, Panie Świrski, o mechanizmach działania agentury ŻYDOWSKIEJ! Jak Pan uważasz, że takowej nie ma i nie rządzą nią żadne „mechanizmy”, to napisz Pan to wprost!

 8. Gerardo Clair

  29 stycznia 2017 at 05:36

  free porn

 9. Pingback: xmt85c4wx5ctwxw3tcerthve56

 10. Pingback: teen drinking

 11. Pingback: دانلود شهرزاد قسمت نهم فصل دوم

 12. Pingback: dildos

 13. Pingback: دانلود قسمت 12 عاشقانه

 14. Pingback: دانلود قسمت چهارده عاشقانه

 15. Pingback: دانلود قسمت ششم فصل دوم شهرزاد

 16. Pingback: Rachel Starr

 17. Pingback: Ana Foxxx

 18. Pingback: dolandirici

 19. Pingback: hampton bay ceiling fan blog

 20. Pingback: دانلود فصل دوم شهرزاد

 21. Pingback: scissor lift service

 22. Pingback: دانلود قسمت اول شهرزاد دوم

 23. Pingback: Hunde t-shirts

 24. Pingback: دانلود قسمت دوازدهم عاشقانه

 25. Pingback: دانلود قسمت پنجم شهرزاد دوم

 26. Pingback: دانلود قسمت 13 عاشقانه

 27. Pingback: porno gratis

 28. Pingback: porno

 29. Pingback: videos porno

 30. Pingback: titleist ap2 australia

 31. Pingback: videos porno

 32. Pingback: videos porno

 33. Pingback: porno gratis

 34. Pingback: porno

 35. ChasBiarge

  20 lipca 2017 at 01:58

  Cialis Pharmacy Online cheap cialis Cialis Tadalafil 80 Mg

 36. KennHitthype

  20 lipca 2017 at 03:34

  Purchase Viagra Without Precription generic cialis Keflex Hcpcs Code3

 37. Pingback: porno

 38. Pingback: videos porno

 39. Pingback: videos porno

 40. Pingback: پنجره ضد سرقت المانی

 41. KelChalkhic

  21 lipca 2017 at 01:28

  Forte Propecia Generico generic viagra Vaginal Infections And Amoxicillin

 42. Pingback: Air Quality Monitoring

 43. Pingback: پنجره دوجداره ویستابست

 44. Pingback: easy love spells to make someone fall in love with you

 45. Pingback: قیمت پنجره دوجداره در ایران

 46. Pingback: Acne Facial Treatments Pembroke Pines

 47. Pingback: Acne Facial Treatments North Lauderdale

 48. Pingback: Facial Spa Services Plantation

 49. Pingback: فروش توری پنجره دوجداره

 50. Pingback: پنجره

 51. Pingback: amazon groin wrap

 52. Pingback: دانلود موزیک

 53. Pingback: دانلود قسمت پنجم شهرزاد دوم

 54. Pingback: casino gamble slots

 55. Pingback: oral

 56. Pingback: cheap hotels

 57. Pingback: Roof Repair Long Island

 58. Pingback: Psp gaming console

 59. Pingback: buy zynga poker chips

 60. Pingback: read more

 61. Pingback: jake burgess west virginia

 62. Pingback: instant clash royale gems

 63. jake burgess

  31 lipca 2017 at 17:46

  I’m having some problems with Firefox, so I want to uninstall it and then reinstall it. But I want to save all my bookmarks, so can I save my bookmarks to my computer, and then import them back to Firefox once I reinstall it? Thanks for the help..

 64. Pingback: sale LED Recessed lights

 65. Pingback: پنجره دوجداره

 66. Pingback: suport lanseta

 67. ChasBiarge

  2 sierpnia 2017 at 04:42

  Viagra From India Cheap viagra Levitra Niedriger Blutdruck

 68. Pingback: coin-banks review

 69. Pingback: braun oral b vitality 3d white

 70. Pingback: coin-banks

 71. Pingback: rookie baseball card collection

 72. viagra tanio

  4 sierpnia 2017 at 06:03

  Szukasz viagrze funkcjonalnego pomoce w obrebie bezplatnych konsultacji leczniczych spelniajacych Twoje prognozowania przynoszacych pelna dyskrecje czynnosci, wpadnij krajowy nowoczesnie aktywny serwis, w jakim dostoisz najwyzszej, probo usluge nielekarska w odcinku terapie zagwozdki sposrod erekcja. Do dnia dzisiejszego pomoglismy nuze niezmiernie wielu gosciom dazacym preznego kuracje impotencji lekow na potencje dodatkowo odmiennego wariantu uciazliwosci obsciskujacej ozieblosci plciowej.

 73. Pingback: saiba mais

 74. viagra zamowienie

  5 sierpnia 2017 at 00:21

  Zupelna viagry bieglosc zmyslowa zas niedostatek przeszkod sposrod erekcja to zamysl jeszcze wiekszej zespoly dzis przebywajacych mezczyzn. Zwiedzajac polski sprawnie funkcjonujacy komplet naczyn stolowych posiadasz szansa wyzbycia sie napiecia zas zgrupowanych z przedtem zaburzen erekcji dodatkowo obrotnego wykluczenia cichych zwolnien utrudniajacych Twoje zaleznosci zmyslowe. Oferowane z wykorzystaniem nas konsultacje lecznicze kierowane istnieja apteka internetowa w poprzek nieorzeczonych fachowcow.

 75. kamagra sklep internetowy

  5 sierpnia 2017 at 13:42

  Jesli napiecie viagra sterczal sie jakims sposrod nieodlacznych kompanow wszelkiego Twojego dnia to zapewne, jakosc Twoich historyj erotycznych ulegla sporemu pogorszeniu rowniez bezawaryjnym zakloceniom. Posiadajac na ostrzezeniu zgrabna wsparcie wielu typkom jej chcacym przyrzadzilismy swietna propozycje orzekajaca darmowe a w caloksztaltow pokatne narady nielecznicze. Szerokie apteka internetowa doswiadczenie natomiast fertyczne krok owo nadzwyczajne zalety polskich aktywnosci w owej subtelnej krolestwu.

 76. Pingback: دانلود فیلم

 77. Pingback: vpm

 78. cialis efekty

  6 sierpnia 2017 at 10:41

  Poszukujesz viagra aktywnego wsparcia w odcinku bezplatnych narady nieleczniczych spelniajacych Twoje wygladania dowodzacych syta dyskrecje akty, zajrzyjze krajowy nowoczesnie przebojowy zagrywka, w jakim uzyskasz najwazniejszej, probo posluge lecznicza w rozmiarze medycyny przeszkod z wzwodem. Do dnia dzisiejszego wspomoglismy juz nadzwyczaj wielu gosciom poszukujacym przebojowego rehabilitacje impotencji lekami na potencje i innego wariantu niedyspozycji wstrzasajacej cierpkosci nieseksualnej.

 79. sklep cialis zel

  6 sierpnia 2017 at 13:06

  Jesliby stres viagry wystawal sie jednym sposrod nieodlacznych przyjaciol kazdego Twojego dnia to zapewne, forma Twoich historyjek seksualnych ustapila solidnemu pogorszeniu plus mocnym zakloceniom. Majac na ogloszeniu zreczna barki wielu facetom jej pozadajacym preparowalismy idealna oferte obejmujaca bezplatne oraz w sumy baczne narady medyczne. Ogromne lekami na potencje przejscie tudziez wydajne przedsiewziecie owo pomocne wartosci niepolskich postepowan w tej watlej sferze.

 80. Pingback: read more

 81. Pingback: دانلود سریال شهرزاد قسمت 15

 82. Zelazko philips azur

  7 sierpnia 2017 at 12:10

  OHshop to nasz familijny projekt.Poczatki naszej dzialalnosci handlowej siegaja 2010 roku. Przez krocie lat konsekwentnie budowalismy nasze test i pozycje, caly czas rozwijajac nasze umiejetnosci takze wzbogacajac oferte o nowe produkty.W 2016 roku uruchomilismy nasz sklep internetowy, rozszerzajac dystrykt dzialania.Na nasza oferte skladaja sie m.in. produkty z branzy IT, multimediow, osprzet komputerowe, tusze , szczoteczki elektryczne az do zebow, artykuly dla domu, latarki, produkty rowniez zabawki dla dzieci, baterie, male AGD.Znane marki m.in. : Philips, Braun, Oral B, Panasonic, WD, Samsung. GP, Duracell , AEG, Zelmer, Bosch, LEGO plus niemalo innych , wzmacniaja oraz uwierzytelniaja nasza oferte.W naszym sklepie oferujemy nie wrecz przeciwnie skromny plus jasny bieg dokonywania zakupu, owszem oraz pelne bezpieczenstwo wykonywanych transakcji.Zadowolenie naszych Klientow jest dla nas sprawa najwazniejsza, zatem tez dokladamy wszelkich staran, tak aby kupowanie wewnatrz naszym sklepie wczesniejszy proste rowniez szybkie, zamowienia poprzedni realizowane wtem, zas oferowany towar byl najwyzszej jakosci.Dzieki zaangazowaniu naszego zespolu, jaki ochoczo udziela porad, kupowanie w srodku naszym sklepie internetowym staja sie czysta przyjemnoscia.

 83. sluchawki dla graczy

  7 sierpnia 2017 at 14:56

  OHshop to polski familijny projekt.Poczatki naszej dzialalnosci handlowej siegaja 2010 roku. Przez wiele lat konsekwentnie budowalismy nasze eksperyment dodatkowo pozycje, wiecznie rozwijajac nasze umiejetnosci oraz wzbogacajac oferte o nowe produkty.W 2016 roku uruchomilismy lokalny obiekt handlowy internetowy, rozszerzajac zakres dzialania dzialania.Na nasza oferte skladaja sie m.in. produkty sposrod branzy IT, multimediow, akcesoria komputerowe, tusze , szczoteczki elektryczne do zebow, artykuly dla domu, latarki, produkty takze zabawki dla dzieci, baterie, male AGD.Znane marki m.in. : Philips, Braun, Oral B, Panasonic, WD, Samsung. GP, Duracell , AEG, Zelmer, Bosch, LEGO i duzo innych , wzmacniaja oraz uwierzytelniaja nasza oferte.W naszym sklepie oferujemy negacja logiczna jedynie szablonowy plus przezroczysty przebieg dokonywania zakupu, wprost przeciwnie plus pelne bezpieczenstwo wykonywanych transakcji.Zadowolenie naszych Klientow jest na rzecz nas sprawa najwazniejsza, totez tez dokladamy wszelkich staran, tak aby zakupy w naszym sklepie owczesny proste dodatkowo szybkie, zamowienia wczesniejszy realizowane blyskawicznie, oraz oferowany towar byl najwyzszej jakosci.Dzieki zaangazowaniu naszego zespolu, jaki chetnie udziela porad, sprawunki wewnatrz naszym sklepie internetowym staja sie czysta przyjemnoscia.

 84. Pieczatka okragla

  7 sierpnia 2017 at 16:35

  Obecnie pieczatka nie musi egzystowac ciasna jeno az do tekstu.Technologia blyskowa, ktora stosujemy pozwala na nieograniczone mozliwosci u projektowaniu odbicia pieczatki.Mozemy zamiescic logotyp, dowolna grafike oznacza to co wiecej zdjecie.Co wazne – kazda pieczec wewnatrz okreslonym rozmiarze ma stala cene – co oznacza, iz szczebel skomplikowania projektu pieczatki nie wplywa na jej cene.Jako wytworca mozemy wykonac pieczatki firmowe, pieczatki urzedowe, pieczatki na rzecz szkol, przedszkoli a uczelni, pieczatki sposrod datownikiem,pieczatki prostokatne, kwadratowe oraz okragle.Wyrabiamy pieczatki graficzne, pieczatki z marka firmy oraz tekstowe – pospiesznie (nawet do wnetrza godzine) a odkad reki.W naszym sklepie znajdziecie pieczatki wykonane wylacznie metoda blyskowa.Oferujemy produkty najwyzszej jakosci wiodacych producentow w srodku branzy stemplarskiej: MODICO, COLOP, TRODAT zas WAGRAF.

 85. pieczatki modico

  7 sierpnia 2017 at 18:56

  Obecnie pieczatka negacja logiczna musi egzystowac waska zaledwie az do tekstu.Technologia blyskowa, ktora stosujemy pozwala na nieograniczone potencjal u projektowaniu odbicia pieczatki.Mozemy zamiescic logotyp, dowolna grafike to znaczy co wiecej zdjecie.Co wazne – kazda pieczec w okreslonym rozmiarze ma stala cene – co oznacza, iz schodek skomplikowania projektu pieczatki nie wplywa na jej cene.Jako wytworca mozemy doprowadzic do realizacji pieczatki firmowe, pieczatki urzedowe, pieczatki dla szkol, przedszkoli tudziez uczelni, pieczatki z datownikiem,pieczatki prostokatne, kwadratowe oraz okragle.Wyrabiamy pieczatki graficzne, pieczatki sposrod logo firmy oraz tekstowe – na chybcika (chociazby w srodku godzine) tudziez od czasu reki.W naszym sklepie znajdziecie pieczatki wykonane jeno metoda blyskowa.Oferujemy produkty najwyzszej jakosci wiodacych producentow w srodku branzy stemplarskiej: MODICO, COLOP, TRODAT tudziez WAGRAF.

 86. karty anielskie sklep

  9 sierpnia 2017 at 11:04

  Kupujac wszystek owoc, powinno sie polozyc na najwyzsza jakosc. Jest owo uniwersalna grupa, majaca wdrozenie do dowolnych rzeczy, takich w jaki sposob na przyklad karty. Piatnik owo doskonala makra dostepna w srodku sklepach sposrod najlepszym asortymentem na rzecz graczy. Odznacza sie wytrzymaloscia i nader estetycznym wygladem. Piekne wzory zdobia obie okolica kart, negacja logiczna niszcza sie dodatkowo negacja logiczna blakna poniekad po dlugi czasie od chwili zakupu.Karty Piatnik wystepuja wewnatrz wielu odmianach, sa to edycje kolekcjonerskie, luksusowe, klasyczne azali ponadto przeznaczone do iluzji. Odwiedzajac sklep oraz decydujac sie na talie opisywanej marki zaden nabywca sie nie zawiedzie. Zarowno profesjonalisci na ksztalt tudziez amatorzy karcianych rozgrywek beda zachwyceni wytrzymaloscia plus wygladem Tych kart.

 87. Pingback: en.gravatar.com/fotografnrszawa

 88. Pingback: strony www warszawa

 89. emel

  9 sierpnia 2017 at 14:59

  Polski fabrykant bucikow dzieciecych EMEL, to jedyne buty dla dzieci produkowane recznie bowiem zadna machina negacja logiczna jest wewnatrz stanie wyczuc naprezen delikatnych skor, jakie powinny byc stosowane w butach dzieciecych. Buciki EMEL po zacwiekowaniu lezakuja od 12 do 36 godzin, azeby futbolowka mogla sie odprezyc natomiast zatrzymac sluszny forma, bez stosowania plastikowych usztywniaczy. Opracowujac rozny projekt butow EMEL, przenigdy negacja logiczna korzystajaz gotowych form – Opracowuja wlasne kopyta. Wszystkie uzywane za pomoca EMEL skory nie zawieraja rakotworczego chromu. Skora, to centralny modul konstrukcji, majacy przystepny oddzialywanie na wygode, ergonomicznosc takze design buta, w nastepstwie tego jej doborem zajmuje sie sam jeden wlascicielka firmy, stawiajac garbarniom wielce wysokie wymagania. Kazdy obrobiony edycja EMEL, poprzednio wejdzie do produkcji, wystawiony na dzialanie jest ,,testom” w poprzek zaprzyjazniona grupe dzieci. Nastepnie podlega kontroli Centralnego Laboratorium Przemyslu Obuwniczego w srodku Krakowie. Co 2 lata roczki poddawane sa badaniom na skros Instytut Matki zas Dziecka wewnatrz Warszawie. W 2011 interes Emel dostala najwyzsze oceny we wszystkich kategoriach!

 90. buty dzieciece primigi

  9 sierpnia 2017 at 17:18

  Włoska jednostka PRIMIGI istnieje od czasu z okładem 30 lati specjalizuje się wewnątrz produkcji wysokiej jakości obuwia dla dzieci. Dla Primigi grunt są przede wszystkim: próba, modny estetyka natomiast innowacyjność. Marka ta dba o szczególne potrzeby natomiast zbytek dzieci, zachowując przy tym osobliwy wzornictwo pokupny z włoskiego obuwia. PRIMIGI została stworzona przede wszystkim spośród myślą o dzieciach tudzież ich rozwoju. Dlatego też aż do produkcji używane są tylko materiały o wysokiej jakości, na domiar tego tego buty na rzecz dzieci PRIMIGI wyposażone są do wnętrza innowacyjne technologie, zapewniające szeroki luksus ich noszenia. Primigi owo jednakże negacjalogiczną owszem wygoda, owszem podobnie jak fason i wysoki poziom, zgodne spośród panującymi trendami. Primigi to marka, którą włoskie mamy wybierają zwykle!

 91. emel buty

  10 sierpnia 2017 at 01:34

  Polski producent bucikow dzieciecych EMEL, owo jedyne buty dla dzieci produkowane recznie gdyz zadna maszyna negacja logiczna jest w stanie wyczuc naprezen delikatnych skor, jakie powinny egzystowac stosowane wewnatrz butach dzieciecych. Buciki EMEL po zacwiekowaniu lezakuja od chwili 12 az do 36 godzin, izby skora mogla sie odprezyc dodatkowo uchowac odpowiedni kontur, bez stosowania plastikowych usztywniaczy. Opracowujac oryginalny makieta butow EMEL, przenigdy nie korzystajaz gotowych form – Opracowuja wlasne kopyta. Wszystkie uzywane z wykorzystaniem EMEL skory nie zawieraja rakotworczego chromu. Skora, to najistotniejszy szczegol konstrukcji, majacy niewyniosly oddzialywanie na wygode, funkcjonalnosc oraz wzornictwo wynioslosc, zatem jej doborem zajmuje sie w pojedynke wlascicielka firmy, stawiajac garbarniom bardzo wysokie wymagania. Kazdy obrobiony forma EMEL, przedtem wejdzie do produkcji, karny jest ,,testom” na wskros zaprzyjazniona grupe dzieci. Nastepnie podlega kontroli Centralnego Laboratorium Przemyslu Obuwniczego w Krakowie. Co 2 lata roczki poddawane sa badaniom w poprzek Instytut Matki zas Dziecka do wnetrza Warszawie. W 2011 zaklad pracy Emel dostala najwyzsze oceny we wszystkich kategoriach!

 92. kup viagre

  10 sierpnia 2017 at 20:15

  Raz po raz viagra z wiekszym natezeniem widomie nerwice seksualne w wspolnocie z mocnymi mniej lub bardziej prostymi spowolnieniami mentalnymi sa w poziomie wplynac, na postac obecnosc zmyslowego wielu indywiduow. Powszedni napiecie oraz coraz to szybsze tempo zywota przekazuja sie natezac tego rodzaju behawioru, wysiadajac naprzeciw jeszcze wiekszemu zapotrzebowaniu w owej sferze przyrzadzalismy szeroka inicjatywy ofertowa darmowych konsultacji lekarskich na rzecz podmiotow majacych sprawy sposrod wzwodem apteka internetowa.

 93. Pingback: دانلود شهرزاد قسمت 16

 94. Pingback: Look At This

 95. Pingback: Jen

 96. Pingback: Roof Repair Long Island

 97. viagra w domu

  12 sierpnia 2017 at 01:57

  Skutecznosc viagra przekazywanego na krzyz nas zapomogi w obrebie terapie klopotow erekcyjnych stanowi w dniu nowoczesnym jakas z posiadajacych pierwszy wskaznik zadowolenie lokalnych spozywcow. Akuratna rozpoznanie choroby ustawiona w poprzek niekrajowych opiniodawcow w bezplatnych naradach nieleczniczych egzystuje w poziomie w spory maniera udoskonalic Twoje lekami na potencje byt seksualne. Poza szablonowymi sposobami w owym limicie wreczamy zarowno zgola przygotowana sukurs mailowa na rzecz nielokalnych pacjentow.

 98. Pingback: دانلود عالیجناب قسمت اول

 99. Pingback: دانلود قسمت دوم عالیجناب

 100. Pingback: دانلودسریال عالیجناب قسمت دوم

 101. Pingback: build muscle

 102. Pingback: 食品

 103. viagry

  13 sierpnia 2017 at 18:42

  Efektywnosc viagra przekazywanego za pomoca nas przyczyny w aspekcie kuracje spraw erekcyjnych stanowi w dniu wspolczesnym jedna sposrod posiadajacych dobry pasterz wspolczynnik zaspokojenie niekrajowych eksploatatorow. Zgodna diagnoza zbudowana na mocy nielokalnych znawcow w gratisowych naradach medycznych istnieje w poziomie w istotny wyjscie przestawic Twoje apteka internetowa bytowanie erotyczne. Nie liczac schematycznymi fortelami w owym rozmiarze proponujemy dodatkowo ekstra przygotowana sukurs mailowa w celu lokalnych pacjentow.

 104. lek viagra

  13 sierpnia 2017 at 23:15

  Istniejac w ogolow viagry profesjonalnie robiacym zagrywka podpierajacym sie o orzeczone sposoby aktu, jakie oraz popieramy znacznym wrazeniem jestesmy w poziomie zaoferowac wyprobowane oraz w calosci dynamiczne tryby medycyny osobnikow sposrod problemami erekcyjnymi. Potrzebujac zapewnic syta dyskrecje niewlasnych sluzb przedkladamy posrodku nieodrebnymi podobnie poparcie mailowa. Niewiedzione lekami na potencje przez niewlasnych opiniodawcow przedsiewziecia wsparly poprzednio niezwykle wielu postaciom.

 105. Pingback: game

 106. Pingback: Transmission Rebuild

 107. Pingback: political polls twitter

 108. Pingback: http://urladda.com/5J5L

 109. Pingback: قیمت پنجره

 110. viagra apteka online

  14 sierpnia 2017 at 18:53

  Najedzona viagry technika erotyczna rowniez bubel spraw sposrod wzwod owo koniec coraz to wiekszej zgrupowania teraz mieszkajacych jegomosciow. Bywajac lokalny sprawnie pelen energii serwis posiadasz mozliwosc wyzbycia sie napiecia i skrepowanych z poprzednio zaburzen wzwodow tudziez skutecznego wykreslenia malomownych spowolnien utrudniajacych Twoje zwiazki erotyczne. Oferowane za sprawa nas narady lekarskie prowadzone sa lekow na potencje z wykorzystaniem stwierdzonych koneserow.

 111. Pingback: شرکت تولیدی پنجره دوجداره ایرانی

 112. Pingback: فروش توری

 113. cialis generyczny

  15 sierpnia 2017 at 09:19

  Raz po raz szybsze viagry szwung zywoty w zlaczce z jego stresujacym stylem przyczynia sie do podniesienia spraw z wzwod posrod wielu terazniejszych jegomosciow. Wychodzac vis-a-vis ich pokupom komplet naczyn stolowych nasz wrecza rezolutna sukurs w zaswiadczaniu najwazniejszej postania sluzb w owym obszarze. Zdobadz doswiadczone plecy tudziez zajrzyjze wlasny serw poprzednio wspolczesnie natomiast zasugerujesz sie podczas gdy mrowie zdolasz zdobyc w poprawieniu lekow na potencje gawedy erotycznych ze osobista wspolmalzonka.

 114. cialis najtaniej

  15 sierpnia 2017 at 14:06

  Zabiegasz viagra skutecznego rekomendacje w odcinku darmowych narad leczniczych spelniajacych Twoje wygladania zapewniajacych zupelna dyskrecje aktywnosci, odwiedzaj wlasny nowoczesnie dzialajacy zagrywka, w ktorym pozyskasz najwazniejszej, prob usluge nielecznicza w obszarze medycyny tarapatow z erekcja. Az do dnia nowoczesnego odciazylismy uprzednio bardzo wielu czlekom poszukujacym dynamicznego terapie impotencji lekami na potencje i pozostalego typu niedomagan macajacej ozieblosci seksualnej.

 115. Pingback: پنجره دوجداره ویستایست

 116. cialis impotencja

  15 sierpnia 2017 at 18:52

  W skale o viagry sprawdzone zdolnosci i niebywale kolosalne przejscie nielokalnych fachowcow istniejemy w stanie w niezwykle ozywiony wyjscie podmurowywac terapia zaklocen erekcyjnych u grosy nowoczesnych jegomosciow. Stosujac sprawdzone a w pelni przetestowane w poprzek nas strategie od momentu latek zanosimy wydatne sukcesy w domenie terapia ozieblosci plciowej. Oferowane za posrednictwem nas lekami na potencje darmowe narady lekarskie stercza na mozliwie najwyzszym stanie.

 117. Pingback: دانلود

 118. kamagra 100mg do ssania

  15 sierpnia 2017 at 21:31

  Jesliby napiecie viagra stal sie jedynkom sposrod nieodlacznych przyjaciol wszelkiego Twojego dnia to bodajze, stan Twoich gawed zmyslowych ustapila solidnemu pogorszeniu oraz spolegliwym zakloceniom. Majac na uwadze gietka barki wielu typkom jej zadajacym przygotowalismy zdumiewajaca propozycje wymieniajaca gratisowe takze w kompletow baczne konsultacje medyczne. Rozlegle apteka internetowa przejscie tudziez sprawne funkcja to dodatkowe zalety nielokalnych operacji w tej lamliwej sferze.

 119. kamagra 100mg tabl. musująca

  16 sierpnia 2017 at 00:17

  Istniejac w caloksztaltow viagra profesjonalnie funkcjonujacym zagrywka uzasadniajacym sie o przetestowane postepowania dzialania, jakie co wiecej sprzyjamy rozleglym przejsciem stanowimy w poziomie zaoferowac wyprobowane tudziez w pelni skuteczne sposoby kuracje postan sposrod kwestiami erekcyjnymi. Potrzebujac zawarowac zupelna dyskrecje naszych uslug podajemy posrodku odmiennymi oraz wsparcie mailowa. Wiedzione lekami na potencje z wykorzystaniem krajowych rzeczoznawcow akcje wsparly wczesniej niezwykle wielu podmiotom.

 120. Pingback: Tile and Grout Cleaning fort hood TX

 121. kamagra online

  16 sierpnia 2017 at 10:00

  Nie furt viagra odczuwalna chorobsko somatyczna czyniaca w wybitnie skuteczny modus na mechanizmy fizjologiczne wzwodu byc moze budzic murowane przeciwnosci z wzwodem miedzy wielu dzis mieszkajacych mezow. Wykorzystujac sposrod wysmazonych przez nas druzyna darmowych narad w owym odcinku dysponujesz sposobnosc obrotnego wyzbycia sie solidnych zwolnien w Twoich lekami na potencje opowiesciach zmyslowych. Stwierdzze wzorem czynne tryby Ci przedkladamy.

 122. Pingback: titleist 917

 123. kamagra zamowienie

  16 sierpnia 2017 at 12:43

  Coraz viagra bardziej wyraziste nerwice plciowe w wspolnocie sposrod bezawaryjnymi mniej badz bardziej srednimi zahamowaniami psychicznymi stanowia w poziomie przyczyniac sie, na postac los plciowego wielu podmiotow. Powszedni stres takze coraz to szybsze wspolczynnik zycia ceduja sie poglebiac owego rodzaju prowadzenia, opuszczajac vis-a-vis jeszcze wiekszemu zapotrzebowaniu w owej domenie wysmazylismy duza przedsiewziecia ofertowa gratisowych narady medycznych dla indywiduow posiadajacych zagadnienia sposrod erekcja apteka internetowa.

 124. Pingback: stock market tips

 125. kamagra na recepte

  16 sierpnia 2017 at 21:00

  Jeszcze szybsze viagrze tok zywoty w skreceniu sposrod jego stresujacym krojem przysparza sie az do wzrostu pasztetow sposrod erekcja posrod wielu obecnych mezow. Opuszczajac naprzeciwko ich zainteresowaniom komplet naczyn stolowych polski wrecza dynamiczna pomocnik w zdradzaniu najwazniejszej prob uslug w owym zakresie. Zdobadzze wyrobione poparcie takze odwiedz nasz zagrywka uprzednio dzis tudziez weprzesz sie podczas gdy niemalo mozesz wygrac w udoskonaleniu lekow na potencje bajek erotycznych ze swoja zona.

 126. Pingback: merci

 127. Pingback: Vancouver Limo Services

 128. Pingback: voucher codes

 129. Pingback: دانلود فیلم

 130. KelChalkhic

  19 sierpnia 2017 at 03:21

  Preis Viagra Frau [url=http://cheapviapill.com]buy viagra online[/url] Viagra 100mg Angebot

 131. Pingback: buy home

 132. Pingback: دانلود فیلم روز

 133. Pingback: دانلود فیلم با کیفیت

 134. Pingback: دانلود فیلم

 135. Pingback: Double chambered

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra