Z zagranicy

Poroszenko: Nie ma alternatywy dla polsko-ukraińskiego strategicznego partnerstwa

duda_poroszenkoSkładając Polakom powinszowania z okazji 25 rocznicy nawiązania stosunków dyplomatycznych między Ukrainą a Polską, ukraiński prezydent Petro Poroszenko podkreślał, że obydwa kraje i narody zbudowały mocne fundamenty partnerskich relacji, stale potwierdzając powszechną chęć do współpracy dla świetlanej europejskiej przyszłości w zjednoczonej Europie – poinformowało biuro prasowe kancelarii prezydenta Ukrainy.

Poroszenko zaznaczył, że wysoce ceni wsparcie Polski, która była pierwszym krajem uznającym niepodległość i suwerenność Ukrainy. Wyraził przy tym szczególną wdzięczność za konsekwentne i przemyślane wysiłki dokonywane przez Polskę w celu poprawienia międzynarodowej jedności i solidarności z Ukrainą w tych trudnych czasach, odnosząc się przy tym do konieczności odparcia rosyjskiej agresji.

– Dzisiejszy wysoki poziom ukraińsko-polskich relacji wymaga mądrości i dojrzałości naszych narodów, które nauczyły się doceniać wzajemną przyjaźń i braterstwo po tragicznych wydarzeniach z przeszłości. Wierzę, że ukraińsko-polskie strategiczne partnerstwo nie ma żadnej alternatywy i w przyszłości rozwinie ducha zaufania, szacunku i wzajemnego wsparcia – mówił Petro Poroszenko, składając gratulacje na ręce prezydenta Polski Andrzeja Dudy.

Głowa państwa ukraińskiego życzyła swojemu polskiemu odpowiednikowi dobrego zdrowia, niewyczerpanych zasobów energii i dalszych sukcesów w działaniu na rzecz jego ziemi ojczystej. Całemu narodowi polskiemu życzył pokoju, harmonii i pomyślności.

Trzeba przyznać, że dwulicowa polityka zagraniczna naszych wschodnich sąsiadów nabiera rozpędu. Wyżej przytoczone słowa padły z ust przywódcy, który kultywuje w swoim kraju pamięć o ludobójcach mordujących dziesiątki tysięcy Polaków tylko za to, że byli Polakami. W tym kontekście można jedynie się domyślać, czym skończy się ta cała ukraińsko-polska „przyjaźń”…

Źródło: UNIAN

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

9 komentarzy

9 Komentarzy

 1. Pingback: Diagnosis Kondiloma Akuminata

 2. Infant car seat canopy

  12 listopada 2017 at 01:21

  Looking forward to reading more. Great post. Cool.

 3. Model Papers

  14 listopada 2017 at 22:39

  Johnny Depp is my idol. such an amazing guy *

 4. domain registrar

  15 listopada 2017 at 10:21

  Genuinely no matter if someone doesn’t be aware of then its up to other visitors that they will assist, so here it happens.

 5. Pingback: Menghilangkan Kondiloma

 6. Pingback: Cara Mengobati Penyakit Kondiloma

 7. Pingback: Crystal X Bisa Mengobati Kutil Kelamin DiGorontalo Utara

 8. Pingback: cara menghilangkan kutil dengan mudah

 9. Pingback: mata kutil

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra