Z zagranicy

Poroszenko: Nie ma alternatywy dla polsko-ukraińskiego strategicznego partnerstwa

duda_poroszenkoSkładając Polakom powinszowania z okazji 25 rocznicy nawiązania stosunków dyplomatycznych między Ukrainą a Polską, ukraiński prezydent Petro Poroszenko podkreślał, że obydwa kraje i narody zbudowały mocne fundamenty partnerskich relacji, stale potwierdzając powszechną chęć do współpracy dla świetlanej europejskiej przyszłości w zjednoczonej Europie – poinformowało biuro prasowe kancelarii prezydenta Ukrainy.

Poroszenko zaznaczył, że wysoce ceni wsparcie Polski, która była pierwszym krajem uznającym niepodległość i suwerenność Ukrainy. Wyraził przy tym szczególną wdzięczność za konsekwentne i przemyślane wysiłki dokonywane przez Polskę w celu poprawienia międzynarodowej jedności i solidarności z Ukrainą w tych trudnych czasach, odnosząc się przy tym do konieczności odparcia rosyjskiej agresji.

– Dzisiejszy wysoki poziom ukraińsko-polskich relacji wymaga mądrości i dojrzałości naszych narodów, które nauczyły się doceniać wzajemną przyjaźń i braterstwo po tragicznych wydarzeniach z przeszłości. Wierzę, że ukraińsko-polskie strategiczne partnerstwo nie ma żadnej alternatywy i w przyszłości rozwinie ducha zaufania, szacunku i wzajemnego wsparcia – mówił Petro Poroszenko, składając gratulacje na ręce prezydenta Polski Andrzeja Dudy.

Głowa państwa ukraińskiego życzyła swojemu polskiemu odpowiednikowi dobrego zdrowia, niewyczerpanych zasobów energii i dalszych sukcesów w działaniu na rzecz jego ziemi ojczystej. Całemu narodowi polskiemu życzył pokoju, harmonii i pomyślności.

Trzeba przyznać, że dwulicowa polityka zagraniczna naszych wschodnich sąsiadów nabiera rozpędu. Wyżej przytoczone słowa padły z ust przywódcy, który kultywuje w swoim kraju pamięć o ludobójcach mordujących dziesiątki tysięcy Polaków tylko za to, że byli Polakami. W tym kontekście można jedynie się domyślać, czym skończy się ta cała ukraińsko-polska „przyjaźń”…

Źródło: UNIAN

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

21 komentarzy

21 Komentarzy

 1. Robert B.

  4 stycznia 2017 at 18:38

  Uległość PiS-u wobec Ukrainy ma TYLKO jedno źródło: oni wiedzą, że rządzą tam czosnkowi…

  • Soroka

   4 stycznia 2017 at 19:04

   Pieprzy się wam wszystko! Dopiero co czytaliśmy, że banderowcy manifestując wznoszą antyżydowskie okrzyki, a teraz piszesz, że tam rządzą czosnkowi, a innym razem banderowcy. Klepiecie bez ładu i składu, co ślina na język przyniesie!

   • Robert B.

    4 stycznia 2017 at 19:08

    Wszystko się zgadza. Na Ukrainie czosnkowi rządzą i… DZIELĄ…

    Przecież muszą mieć jakieś powody do spacyfikowania prawdziwych Ukraińców, gdy ci będą się chcieli żydowskich pasożytów pozbyć. Wtedy wyciągnięta zostanie karta „antysemityzmu”…

    Jeżeli ty takiej prostej sprawy nie rozumiesz, to źle z tobą… Chyba że…

    • Soroka

     5 stycznia 2017 at 10:29

     Nie zakręciło ci się w głowie od tych pokrętnych uzasadnień?

     • Paweł

      5 stycznia 2017 at 11:21

      Nie Soroka, to Ty jesteś znany z pokrętnych wypowiedzi.
      Jeżeli tak prostej prawdy nie widzisz to jesteś albo niedorozwinięty w co nie chcąc być niegrzeczny wątpie albo gorszy wariant że jesteś……

   • anty żyd

    5 stycznia 2017 at 21:33

    żydowska opozycja na Ukrainie,wolna-polska.pl-zdjecia mowiace wiecej niz tysia slow.

 2. johnie

  4 stycznia 2017 at 19:09

  I znowu, kolejny chazarski bandzior deklaruje, że „nie ma alternatywy”..
  Nie było alternatywy też i dla innej żydowskiej swołoczy – Balcerowicza.
  I jeszcze chodzi po świecie, nie powieszony…
  W Rzeszy – że „nie ma alternatywy” – głosi też i towarzyszka Merkel.

 3. POPiS

  4 stycznia 2017 at 19:17

  Król czekolady robił interesy w Rosji, gdy jego żołnierze ginęli w konflikcie z Rosją. To co on mówi nie ma więc znaczenia. Liczą się fakty, robienie bohaterów z ludobójców. Polityka wschodnia PiS to kontynuacja działań PO.

  • LSED

   5 stycznia 2017 at 11:39

   Król czekolady nie robił, ale cały czas robi interesy w Rosji.

   • anty żyd

    5 stycznia 2017 at 21:34

    wolna-polska.pl-żydowska opozycja na Ukrainie.

 4. stan

  4 stycznia 2017 at 19:58

  Tu Poroszenko ma rację: dla PiSu nie ma alternatywy, musi wykonywać polecenia spółkowania z banderią, bo inaczej wiatr historii ich zmiecie.

  • Paweł

   5 stycznia 2017 at 11:44

   PiS spółkuje z Żydami i dlatego wydaje Polskę na cwelowanie przez Banderię.
   Żydzi i PiS dobrze wiedzą czym jest banderia ale w geszeftach handlowcy zawsze nie znali granic.

 5. Stefek

  4 stycznia 2017 at 20:04

  Kiedy wreszcie ukraińcy zniosą embargo dla wyrobów spożywczych z Polski??? Skoro tak się świetnie układa z naszym nierządem???

 6. Zona

  4 stycznia 2017 at 20:06

  Oto realna polityka POPiSu… Przykrywana udawanym konfliktem który osiągnął poziom cyrku dla ubogich. A że parę dni temu przeszedł na ukrainie kolejny marsz nazistów gloryfikujących UPA to nic. Całuski do obiektywu i czułe uściski dłoni. Niech żyje przyjaźń. Precz z „ruskimi agentami”…

  • Paweł

   5 stycznia 2017 at 11:34

   Banderowcy na Ukrainie są chwilowo potrzebni rządzącym nią Żydom. Jak już przestaną być potrzebni to zostaną albo samotnie przerobieni na nawóz historii albo w śmiertelnym zwarciu z Polakami wspólnie stworzymy nawóz historii tym samym stwarzając poszerzone miejsce dla Judeopolonii pomiędzy Wartą a wschodnimi rubieżami dawnej Polski.
   Tak czy owak jest to bat na Polskę bo czegoś takiego jak Ukraina to i tak nie było. Państwowość tego stworu jest tak samo uprawniona jak i państwowość ZSRR. Żydzi tak właśnie kalkulują i całe konflikty i układanki są tylko po to aby stworzyć pozory prawnej legalności przed opinią światowż takiego przekształcenia już za kilka lub najwyżej kilkanaście lat.

 7. Janusz

  5 stycznia 2017 at 00:11

  Waltzman winszuje, ale nie można się dziwić, że neożydokomuna w Polsce uznała i dalej popiera żydostwo na Ukrainie; jak powiadają, kruk krukowi łba nie urwie. W końcu żydowski ZSRR pierwszy uznał powstanie Izraela w Palestynie tuż po wojnie, następni byli żydowscy US-mani. Dziś żydowscy przyjaciele swoich plemiennych przyjaciół w naszym nieszczęśliwym kraju, tudzież zadaniowaniwanych szabesgojów, zasypują Polskę bezcłowym zbożem, niszcząc polskie rolnictwo oraz tanim, byle jakim węglem, niszcząc górnictwo, konsolidowane właśnie do przejęcia przez Rotszyldów, a 2 mln Ukraińców zabieraja nam pracę i co najmniej 500 tys. z nich żeruje wraz z żydostwem na 500 plus. Kwitnie też szmugiel broni z Ukrainy – do kogo ją tutaj szmuglują, w jakim celu?

 8. Poklos

  5 stycznia 2017 at 09:34

  Banderowska Ukraina to juz nie problem Ukrainy zachodniej ale cala mlodziez jest w pozostawych czesciach Ukrainy w poszukiwaniu za identifikacja i ja otrzymuje w postaci banderyzmu. Banderyzm jest glownym puktem nowej narodowej identifikacji Ukrainy. To bardzo niebezpieczny kierunek dla polityki 40 mln Kraju. Ten ladunek bedzie szukal wyladowania.
  Po konflikcie w Dabasie bedzie inny Konflikt – najprawdopodobnie z Polska. Ludzki matertial na Ukrainie sie nie zmienil tak samo jak nie zmienily sie inne narody np. -Niemcy itd. Zmieniaja sie tylko warunki bytowania. Ciemnota, okrucienstwo, goraca krew, nieszczerosc, gleboki kompleks i kultywowana od wiekow nienawisc do Polakow jest faktem.

 9. F/X

  5 stycznia 2017 at 12:57

  Do dojrzałości to Ukrainie to jeszcze baaaaardzo daleko, chce być narodem demokratycznym, a forsuje faszyzm banderowski i nawet nie ma zatwierdzonych granic.

  • Faszysta

   8 stycznia 2017 at 13:37

   Nie ma banderowskiego faszyzmu, jest tylko faszyzm faszystowski. Wyznaniowo, etnicznie i klasowo neutralny.

 10. Slawomir Tomasz Roch

  5 stycznia 2017 at 14:51

  Panie Poroszenko nie ma alternately dla ogloszenia OUN – UPA oraz jej upiornych przywodcow Bandery, Szuuchewycza, Diaczenki i innych demonicznych zbrodniarzy, zwyklych zwyrodnialcow, ogloszenia ich swiatowymi liderami: ludobojcow, sadystow i najbardziej podlych wynaturzenia zborow! Co do herszta Szuchewycza to wiadomo, osobiscie dowodzil UPA w czasie Rzezi Wolynskiej! Co do Bandery, tworcy tej demonicznej formacji ukrainskiej, winny ludobojstwa bez dwoch zdan nigdy tez nie odcial sie od tego co bandy UPA zgotowaly niewinnym ludziom. Z kolei Diaczenko wslawil sie walkami i niszczeniem Powstania Warszawskiego i takze nigdy nie odcial sie od rzeznikow banderowskich. Panie Poroszenko do dziela, prosze ich poslac jak najszybciej na smietnik historii, gdzie miejsce wszystkich zasluzonych wielce ludobojcow. Z wolynskim Szczesc Boze

 11. A.Duda to DUREŃ patentowany !!!

  5 stycznia 2017 at 18:25

  Przygłup A.Duda uznał za „prezydenta” takiego krwawego PUCZYSTĘ i oczywistego ZBRODNIARZA Petro Poroszenko za RÓWNEGO sobie jako Prezydenta III RP wybranego legalnie Polsce.
  Przecież ten BAŁWAN Duda doskonale wie, że ten ZBRODNIARZ Petro Poroszenko był współorganizatorem KRWAWEGO PUCZU w neo-banderowskim nazistowskim Kijowie w lutym 2014 roku i DORWAŁ się do władzy za pomocą KRWAEGO przewrotu z NIE LEGALNIE z brutalnym PODEPTANIEM Konstytucji i wszelkich praw na tej tymczasowej „ukrainie” !
  Głupiec A.Duda i jego neo-banderowski anty-polski syjonistyczny przestępczy GANG PiS poniosą ODPOWIEDZIALNOŚĆ za popieranie NIE legalnego krwawego PUCZU w Kijowe w ten sposób, że ten BAŁWAN Duda razem z gangiem PiS zostaną też NIE legalnie OBALENI przez krwawych rebeliantów KOD-arza Kijowskiego + ludobójców złodzeji PO-PSL.
  Ci KOD-arze na czele z alimenciarzem Kijowskim zostali oficjalnie NAMASZCZENI 5 kwietnia 2016 roku przez Dapartament Stanu USA – oficjalną agencje rządową waszyngtońską.
  To NAMASZCZENIE KOD-arza Kijowskiego w żydowskim ZAFAŁSZOWANYM Waszyngtonie polegało na tym, że on został OFICJALNIE przyjęty ze wszystkimi honorami jak jakiś oficjalny „polityk” z III RP w Departamencie Stanu USA.
  Właśnie ten akt traktowania KOD jako coś oficjalnego co JAKOBY „reprezentuje Polskę” całkowicie ROZWYDŻYŁO KOD-arzy kryminalistów, folksdojcza Kijowskiego i jego popleczników z PO/nowocześni-ZŁODZIEJE-Petru do zorganizowania NIE-legalnego SIŁOWEGO brutalnego ZABLOKOWANIA Sejmu III RP w grudniu 2016 w celu NIE dopuszczenia głosowania na NAJWAŻNIEJSZĄ ustawą o Budżecie Finansowym Państwa Polskiego na następny rok budżetowy.
  Rząd awanturniczego ZBRODNICZEGO murzyna buraka obamy z Waszyngtonu tym oficjalnym przyjmowaniem w Departamencie Stanu USA tego chłystka KOD-arza Kijowskiego jako „oficjalnego przedstawiciela” Polski UPRAWOMOCNIŁ oraz WSPERA tego chłystka Kijowskiego do kryminalnego awanturnictwa PRALIŻOWANIA legalnego rządu PiS i oficjalnego legalnego prezydenta A.Dudy !
  Skrajny awanturnik mędzynarodowy i ZBRODNIARZ burak obama identycznie też NAMAŚCIŁ w 2013 roku awanturników neo-banderowców nazioli z Kijowa razem z PUCZYSTĄ Poroszenko, którzy dokonali ZAMACHU stanu na ukrainie. Gdyby Departament Stany tych nazioli ukraińskich by nie namaścił, to NIE byłoby krwawego PUCZU, ZAMACHU w Kijowie w lutym 2014 roku na legalnego Prezydenta ukrainy!
  To ten NIE-legalny ZAMACH na demokracje na Ukrainie czyli KRWAWY pucz w Kijowie w 100% WSPERANY przez ludobójcę buraka obamę i za-żydzony w 99% Departament Stanu USA w Waszyngtonie oraz masońsko-pedalską Brukselą właśnie doprowadził do ROZPADU tej ukrainy, a do tego Rosja NIC a NIC NIE miała !
  Ten rozwydrzony głupi nie odpowiedzialny BANDYTA burak obama razem z za-żydzonym Departamentem Stanu USA teraz wspierają DEPTANIE DEMOKRACJI w III RP, identycznie jak w 2014 roku wspierali PODEPTANIE demokracji na Ukrainie !
  Głuptas A.Duda i ciemniaki żydo-neo-banderowskie z gangu PiS są tak DURNI, że do dzisiaj nie rozumieją, że aktywne POPIERANIE aktywistów krwawego PUCZU w Kijowie 2014, która to metodologia krwawego PUCZU kijowskiego sponsorowanego z USA była i jest NIE legalne, była i jest krwawym PUCZEM ale została przez A.Dudę i PiS „ZALEGALIZOWANA” co się właśnie obruci PRZECIWKO Dudzie i kacykom gangsterom PiS „kaczystom” !
  Właśnie za-żydzony Departament Stanu USA, który robi w CHUJA ten rząd PiS w Warszawie – przeniósł metodologię obalania legalnej władzy na grunt w Warszawie, a te BARANY z PiS razem z tym ciemniakiem A.Dudą temu przyklaskują, co jest BUMERANGIEM generującym OBALENIE A.Dudy jako prezydenta III RP i także OBALENIE tego legalnego rządu gangu PiS przez takich chłystków jak KOD-arz Kijowski oficjalnie NAMASZCZONYCH przez Departament Stanu w Waszyngtonie do zorganizowania KRWAWEGO zamachu w Warszawie na rząd PiS !
  Oficjalny rząd murzyna LUDOBUJCY buraka obamy jest WROGI III RP i jest INSPIRATOREM tego całego pełzającego PUCZU KOD-arzy Kijowskiego, gdyż on OTRZYMAŁ wsparcie OFICJALNYCH agend rządowych USA jak Departament Stanu USA, Senatu USA i Kongresu USA, którzy oficjalnie WSPIERAJĄ KOD-arzy i usiłują ZLIKWIDOWAĆ demokracje w III RP tak jak ZLIKWIDOWALI na Ukrainie aby, wstawić swoje marionetki w Kijowie w interesie żydo-banksterów ZŁODZEJI z Waszynktonu/New Yorku + na ZAMÓWIENIE ludobójców z TOTALITARNYCH pedalskich reżimów z Brukseli, Berlina i zbutwiałych żydo-neokoów okupujących żydoską MELINE „biały dom” w Waszyngtonie.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra