Z zagranicy

USA uczyniły pierwszy krok w celu zaprzestania finansowania aborcyjnego giganta

planned_parenthood_budynekSenat Stanów Zjednoczonych podjął pierwszy krok w celu zaprzestania finansowania zbrodniczej korporacji Planned Parenthood. Tym samym powoli wypełniają się zapowiedzi nowo wybranego prezydenta Donalda Trumpa, który jeszcze podczas swojej kampanii wyborczej oświadczył, że skończy z finansowaniem zabijania nienarodzonych dzieci z pieniędzy podatników.

Senat USA zaakceptował ustawę o budżecie, co stanowi wstęp do zaprzestania kierowania publicznych pieniędzy do aborcyjnego giganta. Uchylona została również ustawa Obamacare, do czego zastosowano procedurę uzgadniania budżetu.

Głosowanie w Senacie pokazało głębokie rozłamy między Demokratami a Republikanami – zmiany przeszły 51 głosami przy 48 głosach przeciw.

Środowe głosowanie to zaledwie początek debaty nad budżetem na 2017 rok – w najbliższych miesiącach czeka nas cała seria starć w tym temacie. Budżet najpierw musi uzyskać końcową akceptację w Senacie, a później dopiero w Izbie Reprezentantów. Wcześniej kilka komisji będzie musiało wystąpić ze specjalnymi rozwiązaniami prawnymi uchylającymi Affordable Care Act, i te rozwiązania będą musiały powrócić pod obrady obydwu izb Kongresu w celu ostatecznego przegłosowania.

Źródło: LifeNews

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

3 komentarze

3 Komentarzy

 1. NYInsider

  6 stycznia 2017 at 17:52

  Trump krok po kroku realizuje swój program wyborczy. Obecnie pracuje nad obcięciem federalnego kurka finansowego dla miast-sanktuariów, które odmawiają deportacji nielegalnych imigrantów. Za dwa tygodnie Trump będzie już urzędującym prezydentem. Jazgot i tupanie nóżkami przez MoveOn.org (finansowaną przez Sorosa organizację do złudzenia przypominającą KOD) nic już nie pomogą!

 2. Tomek

  6 stycznia 2017 at 20:06

  Ten artykuł to lekkie przekłamanie, jak i parę wcześniejszych artykułów, które tu się już pojawiały, sugerujące, jakoby Trump gwarantował ograniczenie aborcji czy zniszczenie Parent Parenthood. Prawda jest taka:
  1. Aborcja w USA nie jest finansowana z budżetu, więc nikt nie likwiduje żadnego finansowania aborcji
  2. Planned Parenthood wykonuje szereg innych zabiegów, które są normalnymi zabiegami – od np. doradztwa w sprawie diety dla matek w ciąży, po np. profilaktykę raka piersi. Te zabiegi to większość zdecydowana zabiegów, jakie ta organizacja wykonuje i to za to dostaje kasę od rządu, tyle że odbywa się to na takich samych zasadach jak każda inna placówka, wykonująca zabiegi medyczne.
  3. To, co zrobił Kongres, to działania w celu ograniczenia bezpłatnej służby medycznej wprowadzonej przez Obamę. Pisanie, że to działanie mające na celu zaprzestanie finansowania PP jest równie zabawne, jakby napisać, że obniżenie finansowania służby zdrowia z budżetu to pierwszy krok w celu ograniczenia w Polsce aborcji.

  Oczywiście, ja też niezmiernie cieszyłbym się z upadku zbrodniczego PP, handlującego organami abortowanych dzieci. Niezmiernie bawi mnie jednak naiwność czy niewiedza co do podejścia Trumpa do tej sprawy. Trump nie chce żadnego zakazu aborcji. Chce jedynie doprowadzić do zniesienia federalnego prawa, nakazującego dopuszczalność aborcji na życzenie w każdym stanie. ALE – chce tego dlatego, że uważa, iż każdy stan powinien decydować za siebie. W tym, jak będzie chciał zachować aborcję na życzenie, to takie jego prawo.

 3. Everett Kostal

  29 stycznia 2017 at 10:08

  xero accounting

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra