Z kraju

Endecja zaniepokojona kryzysem parlamentarnym nawołuje do opamiętania

endecja222Zarząd Stowarzyszenia Endecja wystosował list, w którym apeluje do wszystkich stron konfliktu i zwraca się z propozycją mediacji.

Zarząd Stowarzyszenia Endecja, wyraża głębokie zaniepokojenie trwającym kryzysem parlamentarnym. W naszym przekonaniu najwyższa pora by podjąć zdecydowane działania, celem zakończenia trwającego paraliżu Sejmu RP, który nie tylko utrudnia funkcjonowanie państwa i obniża jego autorytet międzynarodowy, ale także jest całkowicie niezrozumiały dla zdecydowanej większości polskiego społeczeństwa.

Zarząd Endecji wzywa posłów Nowoczesnej i Platformy Obywatelskiej, do natychmiastowego opuszczenia sali plenarnej Sejmu. Jest ona miejscem, w którym zapadać powinny kluczowe z punktu widzenia naszego kraju decyzje, nie powinna być natomiast areną wylewania frustracji po utraconej, w wyniku demokratycznych wyborów, władzy. Nasi posłowie wchodzący w skład klubu Kukiz’15: Sylwester Chruszcz, Marek Jakubiak, Adam Andruszkiewicz, Krzysztof Sitarski i Paweł Grabowski na sali plenarnej chcą wykonywać swoją pracę, nie zaś śledzić tragikomedię z posłami Platformy Obywatelskiej i Nowoczesnej w rolach głównych. Od protestujących oczekujemy zatem podporządkowania się regulaminowi Sejmu oraz oczekiwaniom społecznym i umożliwienie od dnia 11 stycznia 2017 roku podjęcia przez posłów pracy na rzecz obywateli.

Jednocześnie pragniemy zwrócić uwagę politykom Prawa i Sprawiedliwości, że u źródeł konfliktu była niezrozumiała decyzja marszałka Kuchcińskiego o ograniczeniu dostępu do parlamentarzystów mediom. Był to oczekiwany od dawna przez część opozycji pretekst do rozpoczęcia procesu destabilizacji kraju.

W związku z powyższym, mając na uwadze również kolejne potencjalne kryzysy parlamentarne wywoływane przez opozycje totalną, zwracamy się z apelem do partii rządzącej o rozważenie zmiany na stanowisku Marszałka Sejmu RP. W naszym przekonaniu, musi być to bowiem osoba przewidywalna, odporna na kolejne prowokacyjne zachowania parlamentarzystów PO i Nowoczesnej, potrafiąca zdecydowanie ale i z wyczuciem prowadzić prace Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej.

Jednocześnie sugerujemy, iż w razie dalszej eskalacji konfliktu, zaangażowane w powyżej opisany kryzys sejmowy partie, zwróciły się o aktywną mediacje do osób piastujących obecnie funkcje w polskim życiu politycznym, które jednocześnie nie opowiadają się po żadnej ze stron. Do takich należą Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda, jak również Przewodniczący Klubu Poselskiego Kukiz’15, Paweł Kukiz.

Zarząd Stowarzyszenia Endecja

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

54 komentarze

54 Komentarzy

 1. Soroka

  5 stycznia 2017 at 19:44

  „które jednocześnie nie opowiadają się po żadnej ze stron.”
  Co też to muszą być za oświeceni ludzie! To nikt w tym konflikcie nie ma racji? To co? W Polsce nie obowiązuje żadne prawo? Róbta co chceta, pełny luz i spontan? To po co apelować o zaprzestanie konfliktu?

  • Tomek

   5 stycznia 2017 at 23:04

   Róbta co chceta jest po obu stronach. Jedni robią trzodę i komedię w Sejmie, inni robią chlew i machlojki w Trybunale, chociażby. Jedni zarabiają 90 tysięcy na zbiórkach ogłupionych obywateli płacących na KOD, inni płacą 12 tys. panu „ministrowi” Misiewiczowi bez szkoły, a grube bańki innym „ekspertom” na stołkach w spółkach SP. Jedni i drudzy wykazują się przy tym dość wybitnym talentem do manipulacji i tłumaczenia swoich zachowań jakimiś niby szczytnymi celami, odwracaniem kota ogonem i zganianiem wszystkiego na drugą stronę. A tak naprawdę, zachowania jednych i drugich prowadzą do degenerowania polskiego życia politycznego i nie tylko. Z tej perspektywy apel Endecji jest bardzo trafiony i zasadny.

 2. stan

  5 stycznia 2017 at 20:29

  Ukradli nazwę prawdziwej endecji i rżną głupa.

 3. Coś cienka ta "Endecja"...

  5 stycznia 2017 at 22:02

  Apel do PO.N to strata czasu. To są ludzie bez honoru, „totalna” opozycja. Skutecznie zadziałałoby jedynie stosowanie prawa i wyprowadzenie przestępców z Sejmu. Jedna PiS jest z jakiegoś powodu pobłażliwy dla PO/N/KOD/…
  Druga część- obwinianie Marszałka – głupota. Przyjęcie narracji GW, TVN jakoby to marszałek był winny. Słuszne wyrzucenie pajacującego Szczerby to był tylko pretekst, gdyby nie to, zaraz byłby inny powód do odpalenia blokady Sejmu.

  • Coś cienka ta "Endecja"...

   5 stycznia 2017 at 22:05

   Marszałka można obwiniać jedynie właśnie o tą pobłażliwość (o ile nie jest to przykaz władz partii). Już zapowiedział, że 11 stycznia nie użyje Straży Marszałkowskiej. A przecież, jeśli „totalna opozycja” zablokuje też salę kolumnową i inne – zaprowadzenie porządku to będzie jego obowiązek.

 4. Departament Stanu USA organizuje ZAMACHY ?

  5 stycznia 2017 at 22:04

  To OFICJALNE rządy murzyna buraka obamy w USA oraz Departament Stanu USA oraz mafiozi z urzędów w Brukseli tzw. „unii europejskiej” NIE uznali legalnych demokratycznych prezydenckich i parlamentarnych wyborów 2015 roku w III RP na rządanie takiego chłystka z NIKĄD jak alimenciarza KOD-u Michała Kijowskiego.
  To właśnie OFICJALNE wsparcie i OFICJALNE przyjęcie z honorami alimenciarza KOD M.Kijowskiego w Departamencie Stanu w Waszyngtonie w DECYDUJACYM stopniu przyczyniło się do ZAMIERZONEGO organizowania i WYGENEROWANIA potężnego konfliktu politycznego w III RP z generowaniem przez Waszyngton pełzającego obecnego ZAMACHU STANU w Warszawie.
  To nie kto inny jak właśnie obecny prezydent USA burak obama, oraz kierowany przez niego za-żydzony Departament Stanu USA – oficjalna agencja rządową USA przyjęli OFICJALNIE w swoich urzędach w Waszyngtonie tego chłystka alimenciarza KOD-u Mateusza Kijowskiego, którego uznano w Waszyngtonie za „wiarogodnego” przedstawiciela „polskiej polityki” i jego tam oficjalnie NAMASZCILI w dniu 4 kwietnia 2016 roku jako REBELIANTA przeciwko demokratycznie wybranemu Sejmowi i też legalnie wyłonionemu rządowi III RP, który rekrutuje się z PiS.
  To właśnie to honorowe przyjęcie jak jakiegoś oficjalnego przedstawiciela z Polski i oficjalne NAMASZCZENIE tego folksdojcza KOD-arza Michała Kijowskiego w żydowskim ZAFAŁSZOWANYM Waszyngtonie jego NAJBARDZIEJ umocniło oraz przyprawiło skrzydeł do organizowania anty-demokratycznej REWOLNY przeciw legalnie wyłonionemu rządowi PiS w III RP pod koniec 2015 roku w Warszawie.
  Identycznie ten REBELIANT alimenciarz KOD M.Kijowski, który pojawił się NIKĄD też został NATYCHMIAST identycznie NAMASZCZONY w najważniejszych oficjalnych urzędach UE w Brukseli za wstawiennictwem BANDZIORA Donalda Tuska, który wcześniej był organizatorem ZAMACHU warszawsko-smoleńskiego, oraz też wcześniej też KUPCZYŁ interesem polskich obywateli na arenie mędzynardowej z potężnymi STRATAMI dla Polaków, aby tym sposobem dorabiać się PRYWATNIE i karierować „polskim kosztem” w SKORUMPOWANYCH urzędach Brukseli.
  To właśnie nie kto inny jak właśnie OFICJALNIE Departament Stanu w Waszyngtonie UPRAWOMOCNIŁ tego chłystka KOD-arza Kijowskiego jako „oficjalnego przedstawiciela” Polski oraz jego aktywnie POPARŁA tego chłystka Kijowskiego do organizowania kryminalnego awanturnictwa PRALIŻOWANIA Sejmu i całego legalnego rządu PiS + PRALIŻOWANIA działań oficjalnego legalnie DEMOKRATYCZNIE wybranego prezydenta III RP A.Dudy !
  Gdyby chłystek KOD-arz M.Kijowski razem z awanturnikami politycznymi jak Schetyna czy Petru, by nie byli NAMASZCZENI przez Departament Stanu w Waszyngtonie i SKORUMPOWANYCH masonów w Brukseli to ta REBELIA w III RP bez poparcia tak poważnych sił ZEWNĘTRZNYCH by tak pewnie się NIE awanturowała w III RP i by NIE organizowała PEŁZAJACEGO zamachu stanu w Warszawie w celu OBALENIA demokratycznie wyłonionego Sejmu III RP.
  Krótko mówiąc oficjalne władze w Waszyngtonie z za-żydzonym Departamentem Stanu organizują, wspierają SABOTAŻ demokracji w Polsce w celu wywołania identycznej WOJNY Domowej w Polsce tak jak to wcześniej ze SKRUMPOWANYMI urzędnikami w Brukseli CELOWO wywołali Wojnę Domową na Ukrainie, aby SKONFLIKTOWAĆ wewnętrznie, ROZWALIĆ na kawałki tą Ukrainę brutalnie SKOLONIZOWAĆ, aby ją następnie metodycznie RABOWAĆ finansowo !
  Oficjalne TOTALITARNE rządy USA depczą demokrację, są WROGIEM demokracji i Polski, są winne wywołania Wojny Domowej na Ukrainie, a teraz to samo organizują w Polsce razem ze chciwą MASONERIĄ urzędniczą z RAKA ZŁOŚLIWEGO Europy jakim są SKORUMPOWANE urzędy tzw. „unii europejskiej” którzy organizują KONFLIKTY i wojny za brane ŁAPÓWKI od bezkarnych rozwydrzonych kompleksów wojskowo-zbrojeniowych.

 5. Czesław

  6 stycznia 2017 at 07:01

  A ENDECJA po staremu, tylko gadać i przeszkadzać a tu trzeba tak jak zrobił Józef Piłsudski. Teraz to nawet nie potrzeba Zamachu, wystarczy Ziobro i szkodników-anarchistów do miejscowości wypoczynkowej o nazwie SZYMANY.

 6. Sylwia

  6 stycznia 2017 at 11:26

  Nowa forma w polskiej polityce, stoimy z boku i patrzymy jak się powybijają. A jak się nam poszczęści to coś ugramy na trupach. Przypominam, że NSZ walczył do końca o suwerenność I doskonale wiedział kto jest wrogiem Polski. Zresztą czym jest ta Endecja, niech wyprowadzą swoich ludzi na ulicę, by się policzyć. Kluby Gazety Polskiej są liczniejsze i lepiej zorganizowane, czy nawet ONR. Zresztą kto by wierzył w posłów Endecji, którzy weszli do sejmu jako Ruch Narodowy, a zostawili go przy pierwszej okazji i to po taśmach Kukiza. Sama ostatnio dużo czytam Dmowskiego, ale ta Nowa Endecja to jakieś panienki w porównaniu z prekursorem.

  • Tomek

   6 stycznia 2017 at 11:44

   Każdy ruch polityczny potrzebuje jakiegoś intelektualnego wsparcia, ludzi na określonym poziomie, aby przetrwał i się rozpropagował. Nie wystarczy iluś tam ludzi co się ich ściągnie, by wyszli na ulicę i demonstrowali. O miałkości intelektualnej obecnego ONR mówi się generalnie bardzo często. Kluby Gazety Polskiej – no proszę… Masowy ruch zbudowany wokół smoleńskich miesięcznic też nie ma szans stworzyć jakichkolwiek intelektualnych zrębów współczesnej prawicy, może być najwyżej zapleczem Jarosława Kaczyńskiego.

 7. wars

  6 stycznia 2017 at 17:48

  Udawaniem naiwnego i lansowaniem się na jedynego rozsądnego w tym burdelu gnojki z Endencji próbują zbijać kapitał polityczny. Negatywny stosunek Kukiza do narodowców i ciepły do Żydów wszyscy chyba znają przypomnę tylko, że już raz Żydzi pod rękę z bezpieką wyeliminowali „nieodpowiedzialną ekstremę” z Solidarności i przejęli władzę nad zbuntowanymi masami by potem przy „okrągłym stole” władzą nad Polską się podzielić…Teraz oburzonych na poprzednią władzę lemingów i odradzających się narodowców spacyfikuje i skanalizuje „Endencja” zbudowana z kawiorowych rewolucjonistów z Kukizem, Jakubiakiem i Ziemkiewiczem na czele, a o resztę „zadba” towarzysz Winnicki.
  Przypomnę więc stare przysłowie – jeżeli ktoś raz oszukał cię, hańba mu, jeżeli dwa razy, hańba tobie.

 8. Koniec Dobrej Zmiany?

  7 stycznia 2017 at 15:02

  To oświadczenie takie „ostre”, jakby w/w działacze chcieli „ostro” krytykować Kaczora za to, że jest zbyt piękny, zbyt mądry i zbyt dobry dla wszystkich… Nie wiem, czy PiS kompletnie odbiło, żeby zastanawiać sie nad rozwiązaniami „siłowymi”? Nie widzę, w tym momencie żadnej alternatywy dla tego rządu, dlatego ZANIM COŚ SIĘ STANIE przypomnę fragment felietonu napisanego przez…………. kiedy naprawdę pisał ostro:

  „ (…) Tymczasem książka pani (…) pozwalając się politykom „obozu postsolidarnościowego” wygadać, obnaża w nich taką ohydę, że wszystko, cokolwiek zdoła wymyślić Urban blaknie i staje się nieważne… (te rozmowy) pokazują, kim są ludzie, w których, jak durnie pokładaliśmy kiedyś nadzieję. Wielką zasługa autorki jest, że (…) potrafiła ich wprawić w dobry nastrój, jakby się znajdowali w gronie samych swoich i tym samym skłonić do bezwstydnego zaprezentowania całej swej duchowej nicości.
  Charakterystyczne zdanie z wywiadu, z (Jackiem) Merklem: „Rano odbieram telefon od Tuska. (…) W Warszawie kamienne twarze. Pytam co się stało? Donald mówi: trzasnęli w trzech od nas, co robimy? (…) Nie ma sprawy – powiedziałem do Tuska – obalamy rząd. Scenariusz rozpisaliśmy na role, jak to się w parlamencie robi, że ten pogada z tym, tamten z owym, siamty z owamtym (…)”.
  Albo wypowiedź Kaczyńskiego: ”Ze mną jednak Macierewicz rozmawiał rozsądnie. Mówił mi, słuchaj, tyżeś wymyślił partię nowoczesną, w stylu zachodnioeuropejskim, odciętą od wszystkich bagaży polskiej tradycji, z antysemityzmem, i nacjonalizmem na czele, i ja się z tobą generalnie rzecz biorąc zgadzam, ale ty nie widzisz tego społeczeństwa. (swoją drogą, uczył Marcin Marcina – przyp. autora felietonu). To społeczeństwo żyło w stanie zamrożonym, przez 50 lat i jest jest jakby z Sienkiewicza, nie z końca XX wieku i ZCHN jest tym, co właśnie potrzebuje!”
  Zaraz potem Kaczyński zastrzega: ”Ja nie wiem czy on to wierzył… ale jakby mi zaczął sprzedawać jakieś bajki endeckie to bym go wyśmiał”.
  Żeby już do końca było wesoło po tych wyznaniach Kaczyński stwierdza, że „Łopuszański to cynik”. Prezes PC jest, jak widać romantykiem, tylko trzeba wiedzieć, jak z nim rozmawiać, żeby nie wyśmiał.
  Podobnych cytatów można z książki wybrać kilkadziesiąt (…) wyziera z nich świat skurczony do kilku zadymionych gabinetów i toczonej w nich gry – trzasnęli w trzech od nas? No, to trzaśniemy w trzech od nich. Jakaś tam Polska sobie jest, ale wyłącznie jako przedmiot do ogrania i wygrania. Żadnej wizji nie ma i być nie może, z założenia: kto by się z nią wyrwał byłby wyśmiany. Kompletny brak kontaktu z rzeczywistością, w szczególny sposób przebija to z wywodów Balcerowicza, który prezentuje się, jako całkowicie wyrwany z jakiekolwiek kontekstu teoretyk.
  Do głosu dochodzą zapiekłe kompleksy i frustracje (…) szczególnie godny uwagi jest wywiad z Wiktorem Kulerskim, który w ogóle prezentuje się jako najnikczemniejszy i najbardziej odrażający ze wszystkich rozmówców (…) Obsesyjna nienawiść do Kościoła (…) prowokuje wręcz sytuacje humorystyczne, gdy Kulerski, jako kamień obrazy przedstawia fakt, że zakonnica miała czelność poprosić go, aby nie blokował wprowadzenia religii do szkół. Tak, wyobrażają sobie Państwo? Zakonnica ośmieliła się poprosić!!! Oto, jak się czarni rozpanoszyli!
  Oprócz wyżej bohaterów bezpośrednich prezentuje książka całe ich środowiska, od brzega do brzega. Jest to wyraz niewiarygodnego wręcz skarlenia i napuszonej głupoty; obraz, który dobija i każe wszelkie wiązane ongiś z „Solidarnością” nadzieje uznać za równie głupie, jak wczesną wiarę w Gomułkę, lub Gierka. „My”? Mowy nie ma. Nie żadne „my” tylko „wy”, a po „wy” jeszcze kilka soczystych słów. (…)”

  Stare, ale wolałbym, żeby nie było aktualne.

 9. Augusto de Arruda Botelho

  16 marca 2017 at 20:11

  Can you tell us more about this? I’d like to find out some additional information.

 10. Angelika

  19 marca 2017 at 04:35

  Excellent, what a weblog it is! This website provides valuable data to
  us, keep it up.

 11. Itamar Serpa Fernandes

  20 marca 2017 at 22:54

  Heya i am for the first time here. I found this board and I find It really useful
  & it helped me out much. I hope to give something back and help
  others like you helped me.

 12. Itamar Serpa Fernandes

  21 marca 2017 at 00:26

  What’s up, I check your blog daily. Your writing style
  is awesome, keep doing what you’re doing!

 13. Oren

  21 marca 2017 at 01:32

  This design is steller! You obviously know how to keep
  a reader amused. Between your wit and your videos, I was almost moved to
  start my own blog (well, almost…HaHa!) Fantastic job.
  I really loved what you had to say, and more than that, how you presented it.
  Too cool!

 14. Michell

  21 marca 2017 at 03:32

  It’s a shame you don’t have a donate button! I’d without a doubt donate to this superb blog!
  I guess for now i’ll settle for book-marking and adding your RSS feed to my Google account.
  I look forward to fresh updates and will share this blog with my Facebook group.
  Talk soon!

 15. Mercedes

  21 marca 2017 at 07:13

  Yes! Finally something about business coach.

 16. Shanel

  21 marca 2017 at 07:54

  Why viewers still make use of to read news papers when in this technological globe everything is
  accessible on net?

 17. Itamar Serpa Fernandes

  22 marca 2017 at 01:48

  My spouse and I absolutely love your blog and find almost
  all of your post’s to be exactly I’m looking for. Do you offer guest writers to write content
  for yourself? I wouldn’t mind composing a post or elaborating on a few of the subjects
  you write regarding here. Again, awesome web site!

 18. advisors stands

  22 marca 2017 at 02:19

  Good post however , I was wanting to know if you could write a litte more on this subject?
  I’d be very thankful if you could elaborate a little bit
  further. Kudos!

 19. credit cards

  22 marca 2017 at 06:11

  Hello to every , because I am in fact keen of reading this web
  site’s post to be updated on a regular basis. It consists of good information.

 20. Ward

  22 marca 2017 at 08:39

  When I initially commented I appear to have clicked on the -Notify me when new comments are added-
  checkbox and from now on every time a comment is
  added I receive 4 emails with the same comment.

  Perhaps there is a way you can remove me from that service?
  Kudos!

 21. credit card

  22 marca 2017 at 13:41

  Thanks a lot for sharing this with all of us you actually understand what you are speaking approximately!
  Bookmarked. Please additionally visit my web site =).
  We can have a link trade agreement between us

 22. Shauna

  22 marca 2017 at 17:30

  Hello! I know this is kinda off topic but I was wondering if you knew where I could
  find a captcha plugin for my comment form? I’m using the
  same blog platform as yours and I’m having problems finding one?
  Thanks a lot!

 23. successful lottery phone

  22 marca 2017 at 19:37

  When some one searches for his vital thing, thus he/she wants to be available that in detail,
  thus that thing is maintained over here.

 24. sales skills finding

  22 marca 2017 at 20:25

  Great blog here! Additionally your web site loads up very
  fast! What web host are you using? Can I get your affiliate link on your
  host? I want my website loaded up as fast as yours lol

 25. financial services marketing

  22 marca 2017 at 20:30

  Your style is so unique in comparison to other folks I’ve read stuff from.
  I appreciate you for posting when you’ve got the opportunity,
  Guess I will just book mark this blog.

 26. reputable financial advisors

  23 marca 2017 at 11:56

  If you are going for finest contents like I do, only pay a
  visit this site all the time as it provides feature contents, thanks

 27. sales skills identifying

  23 marca 2017 at 20:52

  Have you ever thought about adding a little bit more than just your articles?
  I mean, what you say is valuable and everything. However imagine if you added some great images or videos to give
  your posts more, „pop”! Your content is excellent but with pics and video
  clips, this blog could definitely be one of
  the most beneficial in its niche. Terrific blog!

 28. With havin so much content and articles do you ever run into any issues of plagorism or
  copyright violation? My website has a lot of unique content I’ve either written myself or
  outsourced but it looks like a lot of it is popping it up all
  over the internet without my authorization. Do you know any techniques to help protect against content from being stolen? I’d certainly appreciate it.

 29. cause toenail fungus

  24 marca 2017 at 05:41

  Very soon this web page will be famous amid all blogging viewers, due to it’s pleasant articles

 30. lottery guaranteed real

  24 marca 2017 at 06:13

  It’s awesome to visit this web site and reading the views of all
  friends regarding this piece of writing, while I am also zealous of getting know-how.

 31. business security

  24 marca 2017 at 06:33

  My brother recommended I might like this web site.
  He was totally right. This post actually made my day.

  You cann’t imagine just how much time I had spent for this
  info! Thanks!

 32. online business

  25 marca 2017 at 03:51

  It’s very straightforward to find out any topic on web as compared
  to textbooks, as I found this piece of writing at this web site.

 33. credit report

  25 marca 2017 at 06:34

  Hi there! This post couldn’t be written any better!

  Reading this post reminds me of my good old room mate! He always kept talking about this.
  I will forward this post to him. Pretty sure he will have a good read.
  Thanks for sharing!

 34. forex guide

  25 marca 2017 at 13:33

  Hello there, I found your web site by means of Google at
  the same time as looking for a similar subject, your website came
  up, it appears to be like good. I’ve bookmarked it in my google bookmarks.

  Hi there, simply became aware of your weblog through Google,
  and found that it’s truly informative. I am going to
  be careful for brussels. I’ll be grateful in the event you continue this in future.
  Lots of folks will probably be benefited from your writing.
  Cheers!

 35. financial failure

  25 marca 2017 at 14:17

  Simply wish to say your article is as astounding. The clearness in your
  publish is simply great and that i can assume you are a professional in this subject.
  Fine with your permission allow me to seize your feed to
  keep updated with approaching post. Thanks one million and
  please carry on the rewarding work.

 36. body reshaping

  25 marca 2017 at 17:22

  I am not sure the place you are getting your information, however great topic.
  I must spend some time studying much more or figuring out
  more. Thank you for magnificent information I used to be in search of
  this information for my mission.

 37. financial services

  25 marca 2017 at 18:00

  I think this is among the most important information for
  me. And i am glad reading your article. But wanna remark on few general things,
  The web site style is great, the articles is really nice : D.
  Good job, cheers

 38. advisors stands

  25 marca 2017 at 19:01

  Nice answer back in return of this difficulty
  with real arguments and describing everything
  regarding that.

 39. Kay

  26 marca 2017 at 06:39

  Thank you for any other excellent post. The place else may just anybody get that
  kind of info in such an ideal means of writing? I’ve a presentation subsequent week, and
  I’m on the look for such info.

 40. Nannette

  26 marca 2017 at 09:03

  Amazing blog! Do you have any tips and hints for
  aspiring writers? I’m hoping to start my own website soon but I’m a little
  lost on everything. Would you recommend starting with a free platform like WordPress
  or go for a paid option? There are so many choices out there
  that I’m completely confused .. Any suggestions?
  Thanks a lot!

 41. Minda

  26 marca 2017 at 09:42

  Hey I know this is off topic but I was wondering if you knew of any widgets I could
  add to my blog that automatically tweet my newest twitter updates.
  I’ve been looking for a plug-in like this for quite some time and
  was hoping maybe you would have some experience with something like this.
  Please let me know if you run into anything. I truly enjoy reading your blog and
  I look forward to your new updates.

 42. credit cards

  26 marca 2017 at 11:31

  Wonderful blog you have here but I was curious about if you knew of any community
  forums that cover the same topics discussed in this article?

  I’d really like to be a part of community where I can get advice from other knowledgeable people that share the same interest.

  If you have any recommendations, please let me know.
  Many thanks!

 43. Denese

  26 marca 2017 at 16:43

  With havin so much content and articles do you ever run into any problems of plagorism or copyright infringement?
  My website has a lot of completely unique content I’ve either created myself or outsourced but
  it seems a lot of it is popping it up all over the web without my agreement.

  Do you know any solutions to help stop content from being
  stolen? I’d truly appreciate it.

 44. weight loss centers

  26 marca 2017 at 18:32

  Hey I am so thrilled I found your blog, I really found you by error, while
  I was browsing on Askjeeve for something else, Anyways I am here now and would just like to say cheers for a marvelous post and a all round entertaining blog (I also love the theme/design), I don’t have time to look
  over it all at the minute but I have bookmarked it and
  also included your RSS feeds, so when I have time I
  will be back to read more, Please do keep up the fantastic work.

 45. business cards

  27 marca 2017 at 01:22

  Greetings! Very useful advice within this article!

  It’s the little changes that make the most significant changes.
  Thanks for sharing!

 46. car computer exchange

  27 marca 2017 at 05:30

  Very nice post. I just stumbled upon your weblog and wished to
  say that I have truly enjoyed surfing around your blog posts.

  In any case I will be subscribing to your
  rss feed and I hope you write again soon!

 47. Donny

  27 marca 2017 at 15:14

  I seriously love your site.. Excellent colors & theme.
  Did you develop this web site yourself? Please reply back as I’m trying to create my own site and would like to
  know where you got this from or just what the theme is named.
  Cheers!

 48. Egli Diana Pinto

  28 marca 2017 at 01:17

  Superb post however I was wanting to know if you could write a litte more on this subject?
  I’d be very thankful if you could elaborate a little bit more.
  Kudos!

 49. Egli Diana Pinto

  28 marca 2017 at 18:20

  Your means of explaining the whole thing in this article
  is truly good, all be able to simply be aware of it, Thanks a lot.

 50. Itamar Serpa Fernandes

  29 marca 2017 at 04:46

  Wow! Finally I got a web site from where I be able to
  really take useful data regarding my study and knowledge.

 51. Egli Diana Pinto

  29 marca 2017 at 05:19

  My brother suggested I might like this website. He was totally right.

  This post actually made my day. You cann’t imagine simply how much time
  I had spent for this information! Thanks!

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra