Z kraju

Czy rząd wstrzyma finansowanie kontrowersyjnej organizacji?

krajRząd Prawa i Sprawiedliwości dokonując szeregu korzystnych, w opinii środowisk konserwatywnych, zmian po wyborach utrzymał finansowanie bardzo kontrowersyjnej organizacji. Jej członkowie marzą aby odzyskać „ukraiński charakter” Ziemi Przemyskiej i Chełmszczyzny oraz nazywają Józefa Piłsudskiego terrorystą. Niechęć do niego ustępuje jedynie tej do Romana Dmowskiego.

Za dopłaty z polskich podatków Związek Ukraińców w Polsce, bo o nim mowa stanowczo utrzymuje, że jeden z największych bohaterów w historii był terrorystą. Nie pomogła interpelacja posłów Kukiz’15. Zadecydowało o tym Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji pod kontrolą partii, która na tradycjach piłsudczykowskich się opiera, przynajmniej teoretycznie i w większości. Niektórzy bowiem, nawet w Prawie i Sprawiedliwości preferują Romana Dmowskiego. I jego właśnie sowicie dopieszczana za polskie pieniądze ukraińska organizacja o zabarwieniu nacjonalistycznym nie cierpi jeszcze bardziej. Przeto można by oczekiwać, iż rząd obetnie dotacje ich głównemu organowi prasowemu, który nie raz nie omieszkał pisać o Polakach oraz ich bohaterach z pogardą. Raz jeszcze należy podkreślić – kąsając wściekle rękę, która ich karmi.

Proceder ten nie ulegał zmianom, pomimo zmieniających się rządów. Wydawało się, iż ukrócić to może dobra zmiana. Faktycznie odmówiono dotacji portalowi PROstir (100 tys.), jednak wspomniany Związek otrzymał ponad czterokrotnie więcej pieniędzy. Rzec by można „Panu Bogu świeczkę, a diabłu ogarek”, tyle że kolejność trzeba by odwrócić „Panu Bogu ogarek, a diabłu zaś świeczkę”. Lepiej było odebrać większą niż mniejszą dotację. W takim potraktowaniu sprawy jawi się jakiś zamysł. Być może wydawało się, iż lepiej odebrać pieniądze portalowi, który ma większy rozstrzał, niż niszowej gazecie czytanej przez Ukraińców w Polsce. Jej zasięg bowiem jest ograniczony, a Piotr Tyma, szef Związku wraz z Ukraińskimi z kolegami potrafi podnosić duże larum. Jeśli tak to zanalizowano – oznaczało to zbyt płytkie podejście do sprawy. Sęk w tym, że ukraiński budżet jest w stanie finansować kluczowe dla neobanderowców sprawy w Polsce, w tym portale i będzie to czynił.

Tak, jak pomimo straszliwych problemów ekonomicznych, biedy, wojny na wschodzie, gigantycznej inflacji – stawia pomniki Bandery. Toteż gdyby nawet niemała liczba dzieci miała nie jeść śniadania, a ukraińskich staruszków pozostać bez lepszej opieki medycznej, czy wieść życie na skraju nędzy – nie będzie to mieć dla nich znaczenia. Jedynymi ograniczeniami jakie mają są tylko fizycznie środki które posiadają – ich wydawanie: więcej na zbędne cele i mniej na racjonalne mogą oczywiście wyśrubować do bardzo wysokiej dysproporcji. Jednak nawet u nich ma ona jakieś ograniczenia. Sami ci altruiści grzać się czymś muszą, na dobrym poziomie żyć muszą, no i przede wszystkim potrzebne są pieniądze na środki, które ograniczą możliwości buntu ludu i trzymanie go na kursie takim jak chcą. Dlatego trudniej by im było wyjąć z kieszeni równowartość czterystu tysięcy niż stu. To aż tak proste. Cała natomiast polska pomoc finansowa idąca na cele racjonalne (tak należy przynajmniej w teorii założyć) pozwala przesunąć środki na cele irracjonalne. Dajemy Ukrainie, ale do portfela nie zaglądamy i warunków nie stawiamy. Prosimy jedynie grzecznie i wyrażamy nadzieję na coś. Taka tradycja.

I jedynym zaskakującym wołaniem na puszczy wydawał się głośny i stanowczy protest Witolda Waszczykowskiego przeciwko ogłoszeniu roku Bandery na Ukrainie. Któż spodziewałby się takiego postawienia sprawy: żądania czegokolwiek od Ukrainy (!). Wcześniej krytycznie wobec UPA wyrażał się wiceminister Jan Dziedziczak, czy w sposób stanowczy w odniesieniu do Bandery wyraził się konsul w Łucku Wiesław Mazur. Zaistniały również inne wypowiedzi jednak w swoim tonie nieco łagodniejsze. Na takie artykułowanie spraw wielu ludziom przyszło czekać przez lata, tylko czy należy się cieszyć i czy nie za późno? Dlaczego? Pytanie tylko czy te głosy będą miały jakieś konkretne konsekwencje w działaniach rządu czy pozostaną li tylko kojącymi polskie serca fajerwerkami?

Jakie będą stosunki między Polakami a ukraińskimi imigrantami?

Skąd mniej lub bardziej słuszny w środowiskach kresowo-patriotycznych strach przed rolą powierzchownych fajerwerków i przełożenia się nowych prądów MSZ na rząd? Weźmy pod uwagę dwa fakty. Pierwszym z nich jest ociąganie się w przyjęciu odpowiednich zapisów prawnych, które pomagałby tępić neobanderyzm i jego symbole na terenie Polski, wobec zwiększającej się liczby Ukraińców na terenie naszego kraju. Jeśli bowiem ktoś ma w Polsce pracować to Ukraińcy, a nie neobanderowska V kolumna. Drugim właśnie wspomniana i kontynuowana polityka finansowania tygodnika ZUwP – „Nasze Słowo” i tej organizacji. Problemem jest bowiem jakiekolwiek zagrożenie zwiększenia czytelnictwa i docieralności tegoż tygodnika do Ukraińców oraz zmieniania ich w zwolenników UPA. Pobyt zwykłych Ukraińców w Polsce ma bowiem jeden (dla niektórych wątpliwy i niekalkulujący się) plus – to ograniczenie neobanderowskich treści, które do nich docierają.

Niestety tę rolę może doskonale spełnić ukraińska organizacja, jej inicjatywy, powiązane z nią media oraz imprezy. Może nie jesteśmy krajem dobrobytu na miarę Szwajcarii, lecz pobyt w Polsce pokazuje Ukraińcom wyraźnie, że można inaczej. Najwięcej zaś propagandy skierowanej do samych Polaków sączy się natomiast nie z portali dla nich przeznaczonych. Przebija się ona z niektórych ukraińskich mediów (także Naszego Słowa) za pośrednictwem urabianych Ukraińców, którzy stają się znajomymi Polaków. Polacy natomiast mają nadal ograniczoną wiedzę w temacie, toteż nie są w stanie zbijać zasłyszanych manipulacji. Może i wiedzą, że „był Wołyń” (właśnie po filmie „Wołyń” czy uchwale wołyńskiej, lub dotarły do nich strzępy informacji o efektach działalności środowisk kresowych), Bandera zły, ale na cały szereg opracowanych krętactw pozostają bezradni. Nikt ich nie uczy jak sobie z tym radzić.

Tymczasem w mediach, nie tylko ukraińskich, ale i polskich pojawia się cała masa gotowych pseudo tez, półprawd czy wyjątków od reguły, które mają zmienić patrzenie na rzeczywistość. Bitwa odbywa się także oddolnie, gdy budują się polsko-ukraińskie przyjaźnie i albo będą się one budować na prawdzie, albo na fałszu i niedomówieniach, jakie każdy kto chce będzie mógł we właściwym czasie zdetonować. Znajomość krętych ścieżek neobanderowskiej argumentacji nie winna być tylko domeną pojedynczych pracowników IPNu, których nieomalże zresztą nie ma. Są to bowiem pojedyncze nazwiska. O ile rzeczywiście chcemy z Ukraińców zrobić sobie przyjaciół winna trafić pod strzechy. Sam wielokrotnie widziałem efekty polemik z Ukraińcami, z których ci uczciwi, a była ich większość przyznawali rację i zaciągali bardziej zażyłe przyjaźnie. Przyjaźnie, które w razie czego będą odporne na wrogą, na poły wojenną propagandę neobanderowską. Odporne w momencie, gdy po raz kolejny nacjonalistom ukraińskim nie spodoba się jakaś uchwała polskiego sejmu, albo polska kinematografia. Zbieramy bowiem tyle ile siejemy, a inni z naszego pola tyle ile damy im zasiać.

Można zrozumieć, że zwolennikom sprowadzania większej ilości Ukraińców do Polski chodzi o swoistą symbiozę, która zrealizuje się podczas ratowania polskiego systemu emerytalnego, czy demografii. To polityka ryzykowna, bo żaden z inicjatorów nie zająknie się nawet półgębkiem o ukraińskim nacjonalizmie i zarządzaniu ryzykiem, związanym z jego ewentualnym wystąpieniem. Pewnie boją się, iż ktoś zacznie torpedować ich pomysł – właśnie ze względu na ów ryzyko. Podejście to bardzo głupie, bo raczej należałoby pokazać, iż ma się na ten temat wiedzę oraz, że zamierza się nadeń zapanować. W przeciwnym wypadku założenie symbiozy wyda się tylko pobożnym życzeniem. Zamiast niego pojawić się może element wiecznie niezadowolonego roszczeniowego i pasożytniczego ukraińskiego nacjonalizmu.

Piłsudski terrorystą? I kto tu jest prorosyjski?

Nacjonalizm ukraiński w naszym państwie w latach międzywojennych pełnił rolę odpowiednika muzułmańskiego terroryzmu. Bo dla członków OUN zabicie kobiety i dziecka nie stanowiło problemu, a wręcz było głównym elementem zbiorczej polityki. I tutaj dochodzimy do sedna sprawy – dlaczego tak usilnie gazeta związana z ZUwP podkreśla, iż Marszałek Piłsudski był terrorystą. Otóż najprawdopodobniej czyni to dlatego, by pokazać, że niepodległościowcy zawsze są subiektywnie traktowani przez kraj okupujący jako terroryści. Ma stanowić o tym sprawa odrębności spojrzeń. To myślenie jednak zawiera w sobie nie tyle dwa błędy, co raczej dwie świadome próby zignorowania faktów.

Po pierwsze nie okupowaliśmy swoich własnych południowo-wschodnich terytoriów II RP, lecz tak jak i Ukraińcy byliśmy tam autochtonami. Nie zajęliśmy ich w wyniku zaborów, w szczęku kibitek i kajdan. Nie byliśmy tak jak carskie rodziny, które stanowiły nasiedleńców. Mało tego, ale na samym Wołyniu polskość była przez carat usuwana, polskość autochtoniczna. I to jej resztki dużo bardziej niż osadnictwo wojskowe było później na Wołyniu tępione. Po drugie wreszcie ludzie przyszłego Marszałka nie dopuścili się ludobójstwa na ludności cywilnej i w ogóle nie mieli praktyki mordowania kobiet i dzieci, niczym muzułmańscy terroryści. Bo z tymi – kiedy się przeanalizuje pewne czynniki – łączy ukraińskich nacjonalistów niemało: fałszywe uśmiechy, gdy jest ich niewielu, larum o dyskryminacji gdy jest ich więcej. I wreszcie podejmowanie bezczelnych działań przy dalej zwiększającej się ilości, aż do dramatu, którego Polska na szczęście od kilkudziesięciu lat ponownie nie doświadczyła. Dramatu ludobójstwa rzecz jasna.

Taktyka robienia z Komendanta terrorysty jest w pewnym sensie humorystyczna, bo to działanie propagandą caratu. Caratu, co do którego istnieje silne zauroczenie w środowiskach prorosyjskich w Polsce. I otóż te same środowiska nacjonalistów ukraińskich oraz ich polskich przyjaciół oskarżają w sposób hojny każdego kto im nie pasuje o prorosyjskość. Czyniąc to w sposób mniej lub bardziej uzasadniony, w większości mniej. Kopiowanie retoryki caratu jest dla środowisk neobanderowskich i koncesjonowanych przez nich polskich patriotów dozwolone. Bowiem w swoich założeniach przyjmują masową produkcję propagandy, przy zauważaniu u innych każdej drobnostki, która w sposób uzasadniony, lub absurdalny pozwala rzucić podejrzenie. I otóż zostawiając finanse w rękach jednej z najbardziej kontrowersyjnych organizacji w Polsce (a organizacje mniejszości czasami takimi bywają) zostawia się możliwości prowadzenia działalności, w tym „młynu propagandowego”.

Czy mamy do czynienia z V neobanderowską kolumną w Polsce?

Czymkolwiek, by nie dogodzić Piotrowi Tymie oraz jego kolegom z organizacji zawsze będzie on nie tylko krzywdował, ale i popierał rządy, jakie najbardziej mu odpowiadają. To jest takie, które mogą postawić interes jego grupy ponad polski. Ludzie, choćby się w tym wahający są dlań i tak mniej wygodni. Krzyk o szykanowaniu mniejszości ukraińskiej w Polsce, tak czy inaczej ma miejsce. Ludzie zaprzyjaźnieni i związani z Tymą są częstymi gośćmi Fundacji Batorego, związanej z Georgem Sorosem i jego pieniędzmi. To człowiek, który nie ukrywa swoich preferencji politycznych i nadto wyraźnie pragnie maczać palce w tworzeniu rzeczywistości różnych krajów na świecie. Nie ukrywa tego, choć pewnie jest zaledwie jednym z takich ludzi.

Dziwnym trafem od lat ta sama Fundacja interesuje się stosunkami polsko-ukraińskimi i konserwowaniem miękkiego podejścia wobec ukraińskiego nacjonalizmu – tak samo proporcjonalnie jak niekorzystna jest dla środowisk polskich patriotów. Niestety i tak nie wszyscy będą chcieli dostrzegać tu wspólny mianownik. Stanowisko Piotra Tymy i Związku Ukraińców w Polsce nie zmieni się. Po cóż zatem finansować jakkolwiek jego organizację? Czyżby dlatego, iż ma kilku wspólnych znajomych będących doradcami lub wodzirejami przy rządzie, na który narzeka? Zarówno prezes ZUwP, jak i Andrij Deszczyca, ambasador Ukrainy w Polsce, to ludzie dla których Organizacja Ukraińskich Nacjonalistów i Ukraińska Powstańcza Armia – ludobójcy polskich kobiet i dzieci są bohaterami. I obaj doskonale znają polską mentalność, wrażliwość, idealizm i w końcu niestety naiwność. Pan ambasador potrafi śpiewać polski hymn na 11 listopada zresztą niemiłosiernie fałszując, drugi zaś potrafi opowiadać jeszcze bardziej zmyślne historie, które trafiają do serc polskich patriotów.

Ich działalność jednak w najmniejszym stopniu nie przekłada się na dostrzeganie polskiej wrażliwości w ogóle. Bowiem o szanowaniu wrażliwości polskich patriotów, z których wielu czarują – nie ma co wspominać. Są w stanie jedynie pilnować swojej. A co z tym idzie pilnują zdefiniowanych przez siebie interesów, nie polsko-ukraińskich, czy nawet ukraińskich, lecz interesów ukraińskich nacjonalistów. Względnie interesów grup, które im na forum międzynarodowym sprzyjają. Ukraińcy w Polsce mogą w jednej opinii polskim stratom ludnościowym (w odniesieniu do Polaków migrujących na zachód) pomóc, w innych tą imigrację Polaków wymusić, nie pozwalając by rynek, a nie państwo podniósł płace.

Przy czym jeśli nawet pierwsza grupa ma rację to Ukraińcy, których przyjmujemy pod własny polski dach winni służyć interesom Polski, a nie środowiska ukraińskich nacjonalistów. Możliwość godziwego przeżycia, tak czy inaczej bardziej odczuwana jest przez Ukraińców przyjeżdżających do Polski, niż przez zwykłych Polaków, którzy liczą raczej na powrót swoich rodzin, choćby z Wysp Brytyjskich. I można się spierać czy sprowadzanie Ukraińców, miast podniesienia polskich płac przeszkadza w powrocie Polaków, czy pomaga poprzez wzrost ekonomii i wypłacalność ZUSu.

Jaką drogę obiorą władze państwowe?

Wszystko to jednak, niezależnie od tego, którą opinię się przyjmie nie zmienia faktu zaniedbania podstawowych spraw związanych z bezpieczeństwem. A szczególnie polityką uświadamiania Ukraińców przyjeżdżających do Polski w roli banderyzmu i neobanderyzmu. Pozwala się na rozszerzanie się kampanii dezinformacyjnej z Ukrainy, poprzez próbę wpływania na nas czynników ze wschodu, którym nie w smak inicjatywy takie jak Wojciecha Smarzowskiego lub Michała Dworczyka. Bowiem poruszanie tematu w sposób rzetelny jest w propagandzie neobanderowskiej jego upolitycznianiem. Stąd hasło „Zostawmy historię historykom” należy tłumaczyć: „Niechaj historia nie trafi pod strzechy”.

Neobanderowcy będą wykonywali pomruki wściekłości, czy nawet wpadali w histerię za każdym razem, gdy jakaś prywatna inicjatywa okaże się zbyt mocna. A cóż dopiero rzec, gdy na tym polu zachce cokolwiek uczynić państwo polskie i złamać ich monopol? Wszak dopiero co uzyskali sznurki sąsiedniego państwa, jeszcze chwiejącego się, a monopol należy utrzymać. Żadne neobanderowskie działania ukraińskiego IPN, kierowanego przez negacjonistę wołyńskiego Wołodymyra Wiatrowycza, żaden manipulacyjny tekst Piotra Tymy, żadne publiczne wychwalania neobanderyzmu przez duchownych cerkwi grekokatolickiej, żadna uchwała oddająca hołd ukraińskim mordercom nie jest wg ukraińskich nacjonalistów „upolitycznianiem sprawy”. W ich myśleniu najkorzystniejszym układem będzie taki, gdy społeczeństwo ukraińskie masowo przyswoi banderowską propagandę, pseudowartości, roszczenia i agresję, tymczasem w Polsce antidotum będzie posiadać jedynie wąska, łatwa do zgniecenia grupa.

Państwo polskie musi wreszcie uchwalić odpowiednie prawa, zabezpieczające polskich obywateli (Nie tylko Polaków) przed neobanderyzmem. Poza tym musi rozdać broń i nie chodzi tutaj o broń palną (co stanowiłoby równie cenną inicjatywę), lecz broń w postaci wiedzy społeczeństwu. Wiedzy, za której pomocą przeciętny Polak bez trudu potrafiłby obalić neobanderowskie manipulację fałszujące rzeczywistość przeszłą, a poprzez to także współczesną. Brak takich działań, wraz z podtrzymaniem dotacji dla jednej z najbardziej kontrowersyjnych organizacji w Polsce z pewnością nie jest omawianym krokiem.

Aleksander Szycht

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

164 komentarze

164 Komentarzy

 1. Leszek1

  5 stycznia 2017 at 19:12

  Brawo Autor. Naprawde rzetelny artykul precyzujacy problemy z ktorymi Polska musi sie borykac przyjmujac Ukraincow i jednoczesnie okreslajacy sposoby likwidacji tych problemow. Dobrze zaobserwowany wzrost agresji w stosunku do Polakow – od serdecznosci poszczegolnych ludzi, poprzez widoczna niechec malych grup i organizacji, po roszczeniowa polityke i otwarta nienawisc wiekszych zorganizowanych grup.

 2. Igor Sobotnicki

  5 stycznia 2017 at 19:19

  Uwazam,ze za pieniadzy obywateli Polski wszysci organizacje mniejszosciej narodowych sa zabowiazane do wykonywania prawa panstwa polskiego i ukrancy tu nie jest wyjatkiem.

 3. Soroka

  5 stycznia 2017 at 19:36

  „nazywają Józefa Piłsudskiego terrorystą”
  A to ciekawe! Na tym portalu też podobnie go nazywają ci, co najbardziej szczekają na Ukraińców.

  • Boruta

   5 stycznia 2017 at 23:41

   ale chyba nie pod przygotowanie gruntu do chwalenia UPA

 4. z-k

  5 stycznia 2017 at 20:14

  A na drugim planie sekretarz KC PZPR i najlepszy zięć teścia z NKWD, w przerwie pomiędzy struganiem z banana kolejnych spadkobierców kamienic, czujnie nadzoruje przekazywanie banderowcom Zakierzonnego Kraja.

  • Lolo

   5 stycznia 2017 at 20:30

   Pierwszy z lewej Miron syn banderowca z sotni mściciele.

  • jagoda

   5 stycznia 2017 at 20:39

   a ten z kieliszkiem w dłoni to nie kolejny mołojec Unii Wolności i entuzjasta Żydolandu Wielkiego od Bydgoszcza po Jałtę, którego S. Michalkiewicz określa jako „chłop spod Biłgoraja opętany przez żydów”?

 5. Gangi PO-PiS hodują ukraińską ŻMIJĘ !

  5 stycznia 2017 at 20:40

  Nie ulega to najmniejszej wątpliwości, że neo-banderowski syjonistyczny przestępczy PiS hoduje jadowitą ŻMIJĘ ukraińską na Polskim organiżmie, która to rozwydrzona bezkarna ŻMIJA UKRAIŃSKA już KĄSA i zabija Polaków w Polsce !
  Anty-polski neo-banderowiec mafiozo Jarosław Kaczyński z innymi gangsterami jak „marszałek sejmu” Kuchciński, czy jego zastępca Terlecki … itp. z Rzeszowszczyzny są UKRAINCAMI z polskim obywatelstwem organizują kolejną RZEŹNIE Polakom FINASUJĄC w potężnym zakresie ukraińską neo-banderowską krwawą V kolumnę.
  W „polskim” obecnym Sejmie jest pełno zakamuflowanych UKRAIŃCÓW z polskim obywatelstwem, którzy po stronie PO organizują rebelie osłabiając interesy Polaków w Polsce i na arenie mędzynarodowej.
  To neo-banderowcy z PiS zmówieni z przestępczym gangiem PO zorganizowali NIE legalnie SPRZECZNE z oficjalnym prawem polskim sprowadzenie co najmniej 2 milionów UKRÓW do Polski, którzy zostali wyhodowani na neo-banderowskich doktrynach UPA i oni NIE nawidzą Polski i ją zwalczali i będą zwalczać.
  Sprowadzeni ukrańcy do III RP na 200% będą o wiele większą groźną ZAKAŁĄ dla polskich obywateli niż teraz są ŻYDZI zamieszkali w Polsce, którzy prowadzą SABOTAŻ polskich interesów na wielka skalę na wszystkich możliwych płaszczyznach!
  To masowe finansowanie wszelkich organizacji ukrainców zamieszkałych w III RP przez rządzących anty-polskich gangsterów PO-PiS ma na celu wzmocnienie ŻMIJI UKRAINSKIEJ, która już dotkliwie kąsa Polaków w Polsce.
  Ukraincy, którzy się gromadzą i organizują na Śląsku, zwłaszcza we Wrocławiu, tam też wspierani przez anty-polskich urzędników miejskich zatrudnionych przez ŻYDA Rafała Dudkiewicza jako prezydenta miasta Wrocławia od 2002 roku.
  Dudkiewicz jest na stanowisku prezydenta Warocławia od 2002 roku do dzisiaj dzięki FAŁSZERSTWOM wyborczym.
  Ukraincy są też wspierani w Polsce przez niemiecką i żydowską dyplomację grasującą w Polsce oraz ich grasujące służby specjalne.
  Ukraińcy koncentrują się w południowo-wschodniej Polsce, gdzie już przejęli władzę w polskich urzędach administracji państwowej i planują organizować „plebiscyty-referenda” w celu siłowego ODERWANIA Rzeszowszczyzny i Lubelszczyzny od Polski. Podobna sytuacja jest też na Pojezierzu Mazurskim, gdzie ukraińcy są też w zmowie z autoktonami niemiemeckimi, a w Warszawie są w zmowie anty-polskiej z ŻYDAMI rewizjonistami grasującymi na Mazowszu.
  ZOBACZYCIE jak już niedługo ukraińcy finansowani przez RABOWANEGO polskiego podatnika wyrosną na potężną ŻMIJĘ, która będzie otwarcie KĄŚĄĆ Polaków w Polsce, aby Polaków UŚMIERCIĆ identycznie jak na Wołyniu i całych POLSKICH Kresach wschodnich, aby następnie Polaków WYRŻNĄC w celu przywłaszczenia sobie przez ukrainców polskich majatków, którzy to ukraincy przybłąkali się na POLSKĄ ziemię, aby krwawo zagarnąć Polski majątek po wyrżnięciu Polaków.
  STANOWCZO rządajmy dokonania AUDYTU finansowego za okres od 2013 roku do dzisiaj w całej III RP w celu rzetelnego OBLICZENIA ile „polskie władze” PO-PiS-PSL sprezentowały MILIARDÓW złotch na rzecz organizacji ukraińskich grasujących w Polsce oraz na reżimu neo-banderowskiego w Kijowie !
  Ile setek tysięcy „studentów ukraińskich” zamieszkałych w Polsce jest na utrzymaniu polskiego podatnika i otrzymuje bez-wrotne finansowanie polskiego podatnika?
  Ile polski podatnik zapłacił za leczenie awanturników neo-banderowskich w Polsce, przywiezionych na leczenie do Polski po krwawym puczu-zamachu od 2014 roku do dzisiaj ?
  Na jaką wartość polskich złotych został przekazany za DARMO polski sprzęt wojskowy z polskiej armii dla zabijaków ukraińskich wyrzynających ruskich na „ukrainie” ?
  Kiedy zostaną ODDANE Polskie WŁASNOŚCI jak kościoły oraz budowle sakralne ZAGRABIONE tam mieszkającym Polakom przez oficjalne TOTALITARNE rządy ukrańskie na terenie obecnej tzw. „ukrainy”.
  Dlaczego ta obecna „ukraina” NIE ma parafowanych swoich granic nawet w porozumieniach dwu-stronnych z państwami sąsiadującymi z tą „ukrainą” ?(gdyż ta tzw. ‚ukraina” zagarnęła-PRZYWŁASZCZYŁA Polskie, Ruskie, Węgierskie tyrytoria zupełnie BEZ-prawnie!)
  Granice tzw. „ukrainy” ustanowione w jedną nocy w 1991 roku przez paru pijaczków w Puszczy Białowieskiej NIGDY NIE zostały uznane przez społeczność mędzynarodowaą na forum ONZ ani innej mędzynarodowej organizacji !
  Polski Lwów i cała ziemia na zachód rzeki Dniepr do obecnej granicy Polski zostały ZAGRANIETE NIE legalnie w 1991 roku przez tzw. powstały „rząd ukraiński” !

 6. kresowiak

  5 stycznia 2017 at 20:40

  znam ukraińców z zachodniej ukrainy poznałem ich dobrze jak najdalej od tego towarzystwa jeszcze polska będzie żałować że ich tu wpuściła

 7. tomek

  5 stycznia 2017 at 22:13

  jak juz pisalem kacapy sa wszedzie co nie znaczy ze bronie banderystan

 8. mir

  5 stycznia 2017 at 22:26

  Broń palną też. Gdyby polska ludność Wołynia miała broń palną, taką jedynie do obrony domu, życia swojego, rodziny i sąsiadów – nie byłoby rzezi wołyńskiej. PiS sprowadzając banderyzujących się Ukraińców wyrządza Polsce wielką krzywdę. Mamy najbardziej rozbrojone społeczeństwo, idealny grunt na kolejną tragedię narodu polskiego.

  • Faszysta

   6 stycznia 2017 at 11:32

   Niemcy oferowali bron samorzadom polskich wsi. AK zabronila przyjecia bo to „kolaboracja” z wrogiem…

 9. Zona

  5 stycznia 2017 at 22:46

  a ja uważam że rząd sponsoruje takie organizacje z których poglądami się zgadza i o przypadku nie ma tu mowy

 10. jaro7

  5 stycznia 2017 at 23:17

  Sprawa wygląda tak! Na upainie rządzą żydzi(prezydent i premier),w Polsce też,żydzi chcą wymieszać upaińców z Polakami aby łatwiej nimi rządzić,podobnie działają na Zachodzie gdzie stworzyli multi kulti(Barbara Spectre).Dlaczego przekazano do Izraela około 6tys paszportów polskich in blanco?O czy rozmawiali z żydami Duda *w NY) i Szydło w IzraeluPo co firma izraelska chce kupić 49% udziałów w niedochodowym lotnisku w Radomiu?

 11. Czesław

  6 stycznia 2017 at 06:50

  PARTYZANCI i TERRORYŚCI. Zwracam uwagę, że partyzanci tacy jak bojowcy Piłsudskiego czy AK-owcy atakowali struktury państwowe okupanta tj. policjantów, żandarmów, urzędników itp., natomiast terroryści atakują najczęściej bezbronną ludność cywilną tak jak to robiły rezuny Bandery a obecnie robią to terroryści islamscy. Według mojej wiedzy obecnie to partyzanci kurdyjscy atakują tylko struktury państwowe a unikają atakowania cywilów.

 12. Egzorcysta

  6 stycznia 2017 at 06:55

  Rzad albo nie rozroznia organizacji albo kieruje sie tym co moze zyskac, czyli korpucja, a kiedy jakis murzyn okaze sie krnabrny badz maloskuteczny, rzad wyawala go za burte, jednoczesnie zajscie relacjonuje odwrotnie.Czyli prawda jest inna.
  Innymi slowy rzad przestaje dawac kase tym ktorzy stoja w obornie podatnika.Prostakom z rzadu lewakom ,czyli komus na niskim poziomie rowoju,nawet nie wypada chcec oszwabic ludzi prawych.Ale ciagle probuja tolewactwo sie ngdy nie nauczy, gdzie ich miejsce w szergu.Glupiemu nie godzi sie rzadic marzejszym , lewy jest lewackim glabem, ktory tylko dzieki rozwojowi ma szanse stac sie prawym, a nigdy dzieki strzelniu prwym ludzoom w tyl glowy.Lewak musi pojac ze zeby stac sie prawym czlowiekiem musi pokornie uczyc sie zyc od prawych ludzi, a nie siodlac prawych ludzi.

 13. Jarek

  6 stycznia 2017 at 12:26

  Na zdjęciu sami banderowcy. Jednego już w sejmie nie ma. Chodzi o Sycza. Pozostałych, przy urnach wyborczych, musimy z sejmu wyprowadzić, ale to jeszcze 3 lata musimy poczekać.

 14. Wiem

  6 stycznia 2017 at 13:40

  Uwaga polski narodzie.Ani Ukraińcom mieszkajacym w Polsce,ani też tym Ukraińcom,którzy przyjada do naszego kraju nic złego się nie stanie.Zwiekszą sie dotacje zarówno na „Nasze słowo”,jak i na Zwiazek Ukraińców w Polsce a to z tego powodu,że glosujący w wyborach Ukraińcy zapewnią wygraną PiS-owi na kolejne dwie kadencje.Taki jest plan.Możemy pożegnać się z Polską!!!

 15. Czesław

  7 stycznia 2017 at 07:32

  To znaczy że Lech Kaczyński spoczywa na Wawelu obok terrorysty. Ale się porobiło.

 16. Adam

  7 stycznia 2017 at 13:32

  Rząd w sprawie Ukraińców śpi w najlepsze. Banderowcy obrażają Polaków ,rząd nie reaguje.Do tego jeszcze Polacy łożą na Ukraińców.PIS to jak na razie wielkie rozczarowanie.Nie ma działania tylko
  zapowiedzi.Należy usunąć z rządu szkodników.

 17. cyran6

  7 stycznia 2017 at 23:17

  Może po prostu pytać każdego Ukraińca pracującego w Polsce, czy chce przekazać ten 1% na swoich banderowców, i już. Ciekawe, czy by dali………. hihhihihihi!

 18. cayt-london

  10 stycznia 2017 at 12:55

  banderowska swolocz i chujec tak jak juz ktos wyzej zacytowal s. michalkiewicza bilgorajski chlop opetany przez zydow jego malzonka chyba jest de domo ockrent???

 19. Augusto de Arruda Botelho

  16 marca 2017 at 18:22

  Hello i am kavin, its my first time to commenting anywhere, when i read this piece of writing
  i thought i could also make comment due to this brilliant piece of writing.

 20. Tonya

  19 marca 2017 at 16:22

  We stumbled over here from a different page and thought I
  might check things out. I like what I see so now i am following you.
  Look forward to looking into your web page again.

 21. Itamar Serpa Fernandes

  21 marca 2017 at 00:23

  I take pleasure in, result in I discovered exactly
  what I used to be looking for. You’ve ended my 4 day lengthy hunt!
  God Bless you man. Have a nice day. Bye

 22. Rebekah

  21 marca 2017 at 00:50

  Thanks for sharing your thoughts about owner needs business.
  Regards

 23. Kayla

  21 marca 2017 at 11:11

  Everything is very open with a really clear clarification of the challenges.

  It was truly informative. Your site is very useful.
  Thanks for sharing!

 24. Cruz

  21 marca 2017 at 12:14

  Greetings from Ohio! I’m bored to tears at work so I
  decided to browse your website on my iphone during
  lunch break. I really like the info you provide here and can’t wait to take
  a look when I get home. I’m amazed at how quick your blog
  loaded on my mobile .. I’m not even using WIFI, just 3G ..
  Anyhow, superb site!

 25. Cliff

  21 marca 2017 at 12:24

  I don’t know if it’s just me or if everyone else encountering problems with your website.
  It seems like some of the written text on your content are running off the screen. Can somebody else please provide feedback and let
  me know if this is happening to them too? This could be a issue with my
  web browser because I’ve had this happen before.
  Many thanks

 26. Lincoln

  21 marca 2017 at 14:10

  What i do not realize is in fact how you are now not actually a lot more neatly-liked than you may be now.
  You are so intelligent. You realize therefore significantly when it comes to this subject, produced me in my view consider it from so many numerous
  angles. Its like women and men don’t seem to be interested
  unless it is something to accomplish with Girl gaga!
  Your own stuffs outstanding. Always care for it up!

 27. Kathaleen

  21 marca 2017 at 15:45

  Really no matter if someone doesn’t know after
  that its up to other users that they will assist, so
  here it takes place.

 28. financial obligations

  22 marca 2017 at 08:58

  You really make it seem so easy with your presentation but I find
  this topic to be actually something which I think
  I would never understand. It seems too complicated and extremely broad for
  me. I am looking forward for your next post,
  I’ll try to get the hang of it!

 29. augment velashape

  22 marca 2017 at 09:41

  This blog was… how do you say it? Relevant!!
  Finally I have found something which helped me. Thanks a lot!

 30. ready made html

  22 marca 2017 at 13:06

  What’s up, always i used to check web site posts
  here early in the daylight, since i love to
  find out more and more.

 31. Antonetta

  22 marca 2017 at 15:01

  Hello, its pleasant paragraph concerning media print, we
  all be aware of media is a impressive source of facts.

 32. prospective advisor

  22 marca 2017 at 16:14

  Ahaa, its good dialogue concerning this post here at
  this webpage, I have read all that, so at this time me also commenting at
  this place.

 33. raising sales

  22 marca 2017 at 16:28

  You actually make it seem so easy with your presentation but I find this topic to be really something that I think I would never understand.
  It seems too complicated and very broad for me.
  I am looking forward for your next post, I will try to get the hang
  of it!

 34. sales skills locating

  23 marca 2017 at 00:26

  I’m not sure exactly why but this weblog is loading extremely slow
  for me. Is anyone else having this issue or is it a problem on my end?
  I’ll check back later and see if the problem still exists.

 35. endermologi treatment

  23 marca 2017 at 02:12

  Hey this is kind of of off topic but I was wanting to
  know if blogs use WYSIWYG editors or if you have to manually code with HTML.
  I’m starting a blog soon but have no coding knowledge
  so I wanted to get guidance from someone with experience.
  Any help would be greatly appreciated!

 36. Zoila

  23 marca 2017 at 03:49

  I’m not sure why but this weblog is loading incredibly slow for me.
  Is anyone else having this problem or is it a problem on my end?
  I’ll check back later on and see if the problem still exists.

 37. Alison

  23 marca 2017 at 07:29

  I couldn’t refrain from commenting. Very well written!

 38. Egli Diana Pinto

  23 marca 2017 at 07:54

  I really like it whenever people come together and share views.
  Great website, stick with it!

 39. Itamar Serpa Fernandes

  23 marca 2017 at 10:15

  Superb post however I was wondering if you could write
  a litte more on this topic? I’d be very thankful if you could
  elaborate a little bit further. Many thanks!

 40. mlm marketing strategy

  23 marca 2017 at 17:30

  Inspiring quest there. What happened after? Good luck!

 41. retirement investing advisor

  24 marca 2017 at 05:10

  Stunning story there. What occurred after?
  Thanks!

 42. Fidel

  24 marca 2017 at 13:46

  Hmm is anyone else experiencing problems with the pictures on this blog loading?

  I’m trying to find out if its a problem on my end or if it’s the blog.

  Any feedback would be greatly appreciated.

 43. Shantell

  24 marca 2017 at 18:26

  I don’t even know how I ended up here, but I thought this post was good.
  I do not know who you are but definitely you’re going to a famous blogger if you aren’t already 😉 Cheers!

 44. fresh food store

  24 marca 2017 at 21:53

  Hello! I know this is kinda off topic however I’d figured
  I’d ask. Would you be interested in exchanging links or maybe guest authoring a blog article
  or vice-versa? My website covers a lot of the same subjects as
  yours and I believe we could greatly benefit from each other.
  If you might be interested feel free to shoot
  me an email. I look forward to hearing from you! Wonderful blog by the way!

 45. Augusto de Arruda Botelho

  24 marca 2017 at 23:07

  I’m not that much of a internet reader to be honest but your blogs really nice,
  keep it up! I’ll go ahead and bookmark your site to come back down the road.
  Cheers

 46. Itamar Serpa Fernandes

  25 marca 2017 at 00:00

  Everything is very open with a clear explanation of the issues.
  It was definitely informative. Your website is very helpful.
  Thanks for sharing!

 47. Nelly

  25 marca 2017 at 00:32

  Can I simply say what a comfort to discover a person that truly understands what they are talking about on the internet.
  You definitely realize how to bring a problem to light and make it important.
  A lot more people have to check this out and understand this side of your story.
  I was surprised that you aren’t more popular given that you certainly have the gift.

 48. Heather

  25 marca 2017 at 10:34

  Thanks for every other excellent post. The place else may anybody get that kind of info in such an ideal
  way of writing? I’ve a presentation next week, and I’m on the look for such info.

 49. travel emails

  25 marca 2017 at 19:19

  Keep on working, great job!

 50. foreign exchange rates

  25 marca 2017 at 21:01

  I could not refrain from commenting. Exceptionally well written!

 51. needs business

  27 marca 2017 at 02:37

  This blog was… how do I say it? Relevant!!
  Finally I have found something that helped me. Thanks!

 52. Egli Diana Pinto

  28 marca 2017 at 02:36

  My family members always say that I am wasting my
  time here at web, however I know I am getting know-how all the time by
  reading thes good articles or reviews.

 53. Novella

  28 marca 2017 at 05:30

  This post will help the internet people for building up new weblog or even a
  blog from start to end.

 54. Egli Diana Pinto

  28 marca 2017 at 08:36

  If some one needs expert view regarding blogging and site-building afterward i propose him/her to pay a visit this web site, Keep up the fastidious work.

 55. Silvia Odete Morani Massad

  30 marca 2017 at 10:44

  I am regular reader, how are you everybody?
  This piece of writing posted at this website is really fastidious.

 56. shaped body

  30 marca 2017 at 16:06

  After exploring a number of the articles on your web page,
  I really appreciate your way of writing a blog. I bookmarked it
  to my bookmark webpage list and will be checking back soon. Please check
  out my web site too and let me know what you think.

 57. spinning session

  30 marca 2017 at 18:59

  Nice post. I learn something totally new and challenging on sites I stumbleupon every day.

  It’s always exciting to read content from other authors and use something from their websites.

 58. Egli Diana Pinto

  1 kwietnia 2017 at 05:11

  I enjoy, cause I found just what I was looking for. You’ve ended my
  4 day lengthy hunt! God Bless you man. Have a great day.
  Bye

 59. Augusto de Arruda Botelho

  3 kwietnia 2017 at 19:44

  I like the helpful information you provide in your articles.

  I will bookmark your blog and check again here frequently.
  I am quite sure I will learn plenty of new stuff right here!
  Best of luck for the next!

 60. Itamar Serpa Fernandes

  4 kwietnia 2017 at 08:38

  If some one needs expert view on the topic of blogging after that i propose him/her to pay
  a quick visit this blog, Keep up the fastidious
  work.

 61. specific website traffic

  4 kwietnia 2017 at 16:36

  Hello there! I just wish to give you a huge thumbs up for the excellent information you
  have got here on this post. I’ll be returning to
  your site for more soon.

 62. Itamar Serpa Fernandes

  4 kwietnia 2017 at 23:21

  You need to take part in a contest for one of the best sites online.
  I am going to highly recommend this site!

 63. Lavonne

  5 kwietnia 2017 at 23:18

  I do consider all of the concepts you have offered in your post.
  They’re really convincing and can certainly work. Still,
  the posts are too brief for starters. May you please lengthen them a little from subsequent time?
  Thank you for the post.

 64. serious pest

  5 kwietnia 2017 at 23:36

  Do you have a spam problem on this site; I also am a blogger, and I
  was wondering your situation; we have created some nice methods
  and we are looking to swap methods with others, why not shoot me an email if interested.

 65. fast and quick ways to make money

  6 kwietnia 2017 at 11:04

  You are so awesome! I don’t suppose I have read through a
  single thing like that before. So good to find
  someone with original thoughts on this issue. Really..
  many thanks for starting this up. This web site
  is one thing that is needed on the web, someone with a bit of originality!

 66. Augusto de Arruda Botelho

  6 kwietnia 2017 at 12:24

  With havin so much content do you ever run into any problems of plagorism
  or copyright infringement? My blog has a lot of completely unique content I’ve either created myself
  or outsourced but it seems a lot of it is popping
  it up all over the internet without my agreement. Do you know any methods to
  help stop content from being stolen? I’d certainly appreciate it.

 67. Nan

  7 kwietnia 2017 at 07:34

  After I originally commented I seem to have clicked the -Notify me when new comments are added-
  checkbox and from now on every time a comment is added I receive four emails with the exact same comment.

  Is there a way you can remove me from that service? Kudos!

 68. Zelda

  7 kwietnia 2017 at 13:47

  We absolutely love your blog and find nearly all of your
  post’s to be what precisely I’m looking for. Do you offer guest writers to write content to suit your needs?
  I wouldn’t mind publishing a post or elaborating on a lot of
  the subjects you write regarding here. Again, awesome web log!

 69. website names

  7 kwietnia 2017 at 22:21

  Have you ever considered creating an ebook or guest authoring on other sites?

  I have a blog based upon on the same topics you discuss and
  would really like to have you share some stories/information. I know my audience
  would enjoy your work. If you’re even remotely interested, feel free to
  shoot me an e-mail.

 70. Selina

  8 kwietnia 2017 at 15:14

  It’s remarkable to go to see this web page and reading the views of all colleagues on the topic of this paragraph, while
  I am also zealous of getting knowledge.

 71. Jodi

  9 kwietnia 2017 at 09:24

  This paragraph gives clear idea designed for the new viewers of blogging, that really how to do blogging.

 72. Stan

  9 kwietnia 2017 at 11:57

  You need to be a part of a contest for one of the greatest blogs online.
  I’m going to highly recommend this web site!

 73. Delmar

  9 kwietnia 2017 at 11:58

  Hello there! This is kind of off topic but I need some guidance from
  an established blog. Is it very hard to set up your own blog?
  I’m not very techincal but I can figure things out pretty fast.
  I’m thinking about making my own but I’m not sure where
  to begin. Do you have any points or suggestions? With thanks

 74. Catherine

  9 kwietnia 2017 at 16:19

  I am genuinely happy to read this webpage posts which contains lots of valuable
  facts, thanks for providing such information.

 75. Kiara

  10 kwietnia 2017 at 00:00

  Awesome article.

 76. harga seragam kerja

  10 kwietnia 2017 at 00:14

  Hello everybody, here every person is sharing these knowledge, thus it’s pleasant to read this weblog, and I used to go to see this weblog daily.

 77. Trevor

  10 kwietnia 2017 at 03:21

  Thanks for sharing your thoughts on ig. Regards

 78. Randell

  10 kwietnia 2017 at 05:49

  Very descriptive article, I liked that a lot.
  Will there be a part 2?

 79. Siobhan

  11 kwietnia 2017 at 03:21

  I’m not sure where you are getting your info, but great topic.

  I needs to spend some time learning more or understanding more.

  Thanks for great info I was looking for this
  info for my mission.

 80. Kelly

  11 kwietnia 2017 at 07:15

  Wow, amazing blog structure! How lengthy
  have you been running a blog for? you make blogging
  look easy. The whole look of your web site is magnificent, let alone the
  content material!

 81. Anya

  11 kwietnia 2017 at 11:05

  It’s an awesome article in support of all the online users;
  they will get benefit from it I am sure.

 82. Leanne

  11 kwietnia 2017 at 11:12

  Thanks for ones marvelous posting! I actually enjoyed reading it, you may be a great
  author.I will be sure to bookmark your blog and will often come back very soon. I want to encourage one to continue your
  great job, have a nice morning!

 83. Brenda

  11 kwietnia 2017 at 13:04

  Hi there colleagues, pleasant post and fastidious arguments commented here, I am really enjoying by these.

 84. Noelia

  11 kwietnia 2017 at 14:22

  Yes! Finally someone writes about ig.

 85. Augusto de Arruda Botelho

  11 kwietnia 2017 at 19:45

  We stumbled over here from a different page and thought I might as well check things out.
  I like what I see so now i’m following you. Look forward to looking
  into your web page again.

 86. Veronique

  11 kwietnia 2017 at 22:12

  Informative article, exactly what I wanted to find.

 87. Doug

  12 kwietnia 2017 at 12:10

  If you are going for finest contents like
  I do, just pay a visit this web page daily because it offers feature
  contents, thanks

 88. Georges Sadala

  12 kwietnia 2017 at 20:01

  First off I would like to say awesome blog! I had a quick question which I’d
  like to ask if you do not mind. I was interested to know how you center yourself
  and clear your head before writing. I’ve had a tough time clearing my
  mind in getting my ideas out there. I do enjoy writing but it just seems like the first 10 to 15 minutes are generally wasted just trying to figure out how
  to begin. Any ideas or hints? Thanks!

 89. xiaosangna.com

  13 kwietnia 2017 at 00:49

  I think that what you said made a bunch of sense. However,
  consider this, suppose you were to write a awesome headline?
  I am not saying your information isn’t good, however suppose you added a title to maybe grab people’s attention? I mean Czy rząd
  wstrzyma finansowanie kontrowersyjnej organizacji?

  – Prawy.pl is kinda plain. You might look at Yahoo’s home page and note how they create
  post titles to grab viewers to click. You might add a related video or a picture or two to grab readers interested about what
  you’ve written. Just my opinion, it could bring your website
  a little livelier.

 90. Augusto de Arruda Botelho

  13 kwietnia 2017 at 02:47

  Hi! I realize this is kind of off-topic but I needed to ask.
  Does running a well-established blog like yours require a
  large amount of work? I am brand new to writing a blog but I
  do write in my diary on a daily basis. I’d like to start a blog so I can share
  my experience and views online. Please let me know if you have
  any ideas or tips for new aspiring bloggers.
  Thankyou!

 91. Ara

  13 kwietnia 2017 at 06:25

  Heya i’m for the first time here. I found this board and I find
  It truly useful & it helped me out much. I hope to give something back and aid others like you aided me.

 92. Marshall

  13 kwietnia 2017 at 08:08

  I really like your blog.. very nice colors & theme.
  Did you make this website yourself or did you hire someone to do it for
  you? Plz respond as I’m looking to create my own blog and would like to know where u got this from.
  many thanks

 93. Georges Sadala

  13 kwietnia 2017 at 13:12

  I am genuinely glad to read this website posts which carries tons of helpful
  facts, thanks for providing these information.

 94. Rickie

  13 kwietnia 2017 at 14:27

  Greetings! Very useful advice in this particular article!

  It is the little changes which will make the largest changes.

  Thanks a lot for sharing!

 95. hello!,I like your writing so so much! percentage we keep in touch extra
  about your article on AOL? I need an expert in this house to resolve my problem.

  Maybe that’s you! Looking forward to see you.

 96. Jonna

  13 kwietnia 2017 at 21:59

  fantastic issues altogether, you just gained a new reader.
  What could you suggest in regards to your post that you simply made
  some days in the past? Any certain?

 97. Egli Diana Pinto

  14 kwietnia 2017 at 02:07

  Hello to all, the contents present at this web page are genuinely
  amazing for people experience, well, keep up the good work fellows.

 98. Torsten

  14 kwietnia 2017 at 04:09

  It’s a pity you don’t have a donate button! I’d without a doubt donate to this fantastic blog!

  I guess for now i’ll settle for book-marking and adding your RSS feed to my Google account.
  I look forward to fresh updates and will share this blog with my Facebook group.
  Chat soon!

 99. Quentin

  14 kwietnia 2017 at 08:34

  Excellent site. Lots of useful info here. I’m sending it to several friends ans also sharing in delicious.
  And naturally, thanks for your effort!

 100. Selena

  15 kwietnia 2017 at 03:14

  Really no matter if someone doesn’t be aware of afterward its up to other users that they will assist,
  so here it occurs.

 101. Marylin

  15 kwietnia 2017 at 17:57

  I’m not sure why but this weblog is loading incredibly slow for
  me. Is anyone else having this issue or is it a issue on my end?
  I’ll check back later and see if the problem still
  exists.

 102. Lionel Bizzaro

  15 kwietnia 2017 at 20:27

  This is the awesome wonderful search engine in the planet

 103. Lora

  15 kwietnia 2017 at 21:53

  I am regular reader, how are you everybody? This article posted
  at this web site is truly pleasant.

 104. Tawny Rux

  15 kwietnia 2017 at 23:24

  Perfect Post I really enjoyed reading it

 105. Lavenia Durant

  16 kwietnia 2017 at 00:00

  Great Insight I really enjoyed learning through it

 106. sports car

  16 kwietnia 2017 at 01:49

  Hey very interesting blog!

 107. Quentin

  16 kwietnia 2017 at 03:48

  Superb post but I was wanting to know if you could write
  a litte more on this subject? I’d be very thankful if you could elaborate a little bit further.
  Thank you!

 108. car computer exchange

  16 kwietnia 2017 at 06:10

  I could not resist commenting. Very well written!

 109. Hazel

  16 kwietnia 2017 at 06:22

  Good way of describing, and pleasant paragraph to obtain facts concerning my presentation subject,
  which i am going to present in academy.

 110. Laverne

  16 kwietnia 2017 at 19:16

  Greetings! This is my first visit to your blog!
  We are a collection of volunteers and starting a new initiative in a community in the
  same niche. Your blog provided us beneficial information to work on. You have done a wonderful job!

 111. car computer exchange

  17 kwietnia 2017 at 00:52

  bookmarked!!, I really like your site!

 112. Augusto de Arruda Botelho

  17 kwietnia 2017 at 03:09

  Exceptional post but I was wondering if you could
  write a litte more on this topic? I’d be very thankful if you could elaborate a
  little bit further. Cheers!

 113. Alphonse Windover

  18 kwietnia 2017 at 10:58

  That is the awesome wonderful search system in the planet

 114. Shannon Gravette

  18 kwietnia 2017 at 15:55

  Good post. I absolutely like this site . Stick with it!

 115. The Lost Ways Survival PDF

  18 kwietnia 2017 at 23:22

  Superb story as well as terrific site. So thankful I discovered this on Twitter!

 116. Matilda

  19 kwietnia 2017 at 08:16

  This article offers clear idea in support of the new people of blogging, that
  really how to do blogging.

 117. Dorotha Peleg

  19 kwietnia 2017 at 11:32

  Excellent article. I surely love your site. Keep it up!

 118. Augusto de Arruda Botelho

  20 kwietnia 2017 at 09:20

  Pretty section of content. I just stumbled upon your blog and in accession capital to assert that I acquire actually
  enjoyed account your blog posts. Any way I’ll be subscribing to your augment and even I achievement you access
  consistently fast.

 119. Augusto de Arruda Botelho

  20 kwietnia 2017 at 11:45

  After checking out a few of the blog posts on your web page,
  I seriously appreciate your way of blogging. I
  saved it to my bookmark webpage list and
  will be checking back in the near future. Take a look at my web site as well and
  let me know how you feel.

 120. Tatiana

  20 kwietnia 2017 at 17:25

  Outstanding quest there. What occurred after? Good luck!

 121. Brook

  20 kwietnia 2017 at 19:43

  Does your website have a contact page? I’m having a tough time locating it but, I’d like to shoot
  you an e-mail. I’ve got some ideas for your blog you might be
  interested in hearing. Either way, great website and I look
  forward to seeing it improve over time.

 122. Margarette

  21 kwietnia 2017 at 06:43

  Pretty! This has been a really wonderful article. Thanks for providing this information.

 123. Fermin

  21 kwietnia 2017 at 10:21

  What’s up everybody, here every person is sharing such knowledge, so it’s
  fastidious to read this webpage, and I used to pay a
  quick visit this web site all the time.

 124. www.woolsf.com

  21 kwietnia 2017 at 12:26

  Wow that was unusual. I just wrote an incredibly long comment but after I clicked submit my comment
  didn’t show up. Grrrr… well I’m not writing all
  that over again. Anyways, just wanted to say superb blog!

 125. Augusto de Arruda Botelho

  21 kwietnia 2017 at 17:47

  This site was… how do you say it? Relevant!! Finally I’ve found something which helped me.
  Thank you!

 126. Antwan

  22 kwietnia 2017 at 06:07

  I’m not that much of a online reader to be honest but your blogs really nice, keep it up!
  I’ll go ahead and bookmark your site to come back later.

  Cheers

 127. Itamar Serpa Fernandes

  22 kwietnia 2017 at 15:20

  Thanks for finally talking about >Czy rząd wstrzyma
  finansowanie kontrowersyjnej organizacji? – Prawy.pl <Loved it!

 128. Dewey

  22 kwietnia 2017 at 15:38

  Hello, this weekend is fastidious in favor of me, since
  this moment i am reading this fantastic informative post here at my residence.

 129. Gabrielle

  22 kwietnia 2017 at 20:56

  Do you have a spam problem on this website; I also am a blogger,
  and I was wondering your situation; many of us have developed some nice procedures
  and we are looking to swap strategies with other folks, please shoot me an email if interested.

 130. corburt erilio

  23 kwietnia 2017 at 05:54

  It’s in reality a great and useful piece of info. I’m happy that you just shared this helpful info with us. Please keep us informed like this. Thanks for sharing.

 131. Buddy Falley

  23 kwietnia 2017 at 16:22

  Awesomely done write-up. I absolutely love your site. Thanks!

 132. Kristine

  24 kwietnia 2017 at 04:06

  I used to be able to find good info from your articles.

 133. Benny Sable

  24 kwietnia 2017 at 08:25

  I appreciate so much for your effort in writing this post.

 134. tv wall installation maryland

  24 kwietnia 2017 at 10:26

  Thank you for sharing with us, I conceive this website truly stands out : D.

 135. Greta Blaustein

  24 kwietnia 2017 at 11:14

  Hi There! We are looking for some people that are interested in from working their home on a part-time basis. If you want to earn $500 a day, and you don’t mind developing some short opinions up, this is the perfect opportunity for you! Simply check out the link here NOW!

 136. Fabian Colona

  24 kwietnia 2017 at 18:30

  Thank you greatly for your time in writing this article.

 137. writing jobs online

  24 kwietnia 2017 at 21:06

  I thank you greatly for your effort in writing this blogpost.

 138. tv wall mounting virginia

  25 kwietnia 2017 at 19:42

  What’s Happening i am new to this, I stumbled upon this I’ve found It absolutely helpful and it has helped me out loads. I hope to contribute & aid other users like its aided me. Great job.

 139. tv wall mounting maryland

  26 kwietnia 2017 at 02:33

  Have you ever considered writing an e-book or guest authoring on other websites? I have a blog based upon on the same ideas you discuss and would love to have you share some stories/information. I know my audience would value your work. If you are even remotely interested, feel free to send me an e mail.

 140. transation services San Jose

  26 kwietnia 2017 at 07:29

  Having read this I thought it was very informative. I appreciate you taking the time and effort to put this article together. I once again find myself spending way to much time both reading and commenting. But so what, it was still worth it!

 141. translation company San Jose

  26 kwietnia 2017 at 10:29

  With havin so much written content do you ever run into any problems of plagorism or copyright violation? My blog has a lot of completely unique content I’ve either written myself or outsourced but it appears a lot of it is popping it up all over the internet without my authorization. Do you know any solutions to help protect against content from being stolen? I’d really appreciate it.

 142. car computer exchange

  27 kwietnia 2017 at 00:22

  I like it whenever people get together and share opinions.
  Great site, continue the good work!

 143. Alberto

  27 kwietnia 2017 at 13:52

  Superb blog! Do you have any recommendations for aspiring writers?

  I’m hoping to start my own blog soon but I’m a little
  lost on everything. Would you recommend starting with a free platform like WordPress or go
  for a paid option? There are so many options out there that I’m
  totally overwhelmed .. Any tips? Many thanks!

 144. Krystyna

  27 kwietnia 2017 at 16:29

  There is definately a lot to know about this issue.

  I love all of the points you’ve made.

 145. Stephany

  28 kwietnia 2017 at 00:10

  Hey there terrific website! Does running a blog like this require
  a lot of work? I’ve absolutely no expertise in computer programming however I had been hoping to start
  my own blog in the near future. Anyway, should you have any recommendations or tips
  for new blog owners please share. I know this is off subject however I
  simply wanted to ask. Thank you!

 146. w88

  28 kwietnia 2017 at 06:25

  Some truly fantastic info , Gladiola I noticed this.

 147. good business

  28 kwietnia 2017 at 10:21

  Wonderful web site. Plenty of useful information here.
  I’m sending it to several friends ans also sharing in delicious.
  And certainly, thank you to your effort!

 148. classified ads

  28 kwietnia 2017 at 15:22

  I keep listening to the news bulletin speak about receiving boundless online grant applications so I have been looking around for the most excellent site to get one. Could you advise me please, where could i find some?

 149. secrets network marketing

  28 kwietnia 2017 at 17:23

  Fine way of explaining, and nice post to take data about my presentation subject, which i am going to convey in college.

 150. w88 link vao

  28 kwietnia 2017 at 20:53

  This internet site is my aspiration, real wonderful pattern and perfect articles.

 151. Tabung Pemadam kebakaran

  29 kwietnia 2017 at 07:49

  he blog was how do i say it… relevant, finally something that helped me. Thanks

 152. Alat pemadam kebakaran

  29 kwietnia 2017 at 18:18

  Keep up the superb work, I read few posts on this site and I believe that your website is very interesting and has sets of superb information.

 153. I am really enjoying the theme/design of your web site.
  Do you ever run into any web browser compatibility problems?
  A number of my blog visitors have complained about
  my blog not operating correctly in Explorer but looks great
  in Chrome. Do you have any solutions to help fix this issue?

 154. Tabung Pemadam api

  30 kwietnia 2017 at 02:04

  Definitely believe that which you said. Your favorite justification appeared to be on the net the easiest thing to be aware of. I say to you, I definitely get irked while people consider worries that they plainly don’t know about. You managed to hit the nail upon the top as well as defined out the whole thing without having side effect , people could take a signal. Will likely be back to get more. Thanks

 155. rezster.com

  30 kwietnia 2017 at 07:06

  I am now not certain the place you are getting your info, but great
  topic. I needs to spend a while finding out much more or figuring out more.
  Thank you for wonderful information I was in search of this
  information for my mission.

 156. Alat pemadam api

  30 kwietnia 2017 at 07:15

  Thank you for sharing excellent informations. Your site is very cool. I’m impressed by the details that you have on this website. It reveals how nicely you understand this subject. Bookmarked this website page, will come back for extra articles. You, my friend, ROCK! I found just the information I already searched everywhere and just couldn’t come across. What a perfect website.

 157. Marilou

  30 kwietnia 2017 at 08:32

  Everything is very open with a clear explanation of the issues.

  It was truly informative. Your site is extremely helpful.
  Many thanks for sharing!

 158. Chicago party entertainment

  30 kwietnia 2017 at 10:11

  It’s hard to find knowledgeable people on this topic, but you sound like you know what you’re talking about! Thanks

 159. Tabung Pemadam kebakaran

  30 kwietnia 2017 at 12:50

  Wow that was odd. I just wrote an extremely long comment but after I clicked submit my comment didn’t appear. Grrrr… well I’m not writing all that over again. Regardless, just wanted to say wonderful blog!

 160. Alat pemadam api

  30 kwietnia 2017 at 19:28

  Hi, I think your site might be having browser compatibility issues. When I look at your website in Safari, it looks fine but when opening in Internet Explorer, it has some overlapping. I just wanted to give you a quick heads up! Other then that, fantastic blog!

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra