Z kraju

Płacz Wyborczej – Ministerstwo Sprawiedliwości broni krzyża celtyckiego

celt„Gazeta Wyborcza” ubolewa, że Ministerstwo Sprawiedliwości uznało, że krzyż celtycki i hasło White Pride „nie mogą podlegać arbitralnym zakazom jedynie z tego powodu, że niektóre grupy osób interpretują je w jeden kategoryczny sposób. I nie umieści go wśród symboli zakazanych.

W czerwcu 2016 roku w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 1 w Łodzi 60 uczniów wysłuchało pogadanki o zaletach uprawiania sportu. Prowadzącym był Dawid Ciszoń, kibic ŁKS Łódź. Na koniec dzieci dostały kalendarze z krzyżem celtyckim i napisem White Pride (Biała Duma). Wtedy Stowarzyszenie TrzyRzecze złożyło w sprawie kalendarzy doniesienie do prokuratury. Ale śledczy umorzyli dochodzenie. Później nastąpiła seria artykułów w „Wyborczej” i interpelacja posłanki PO Agnieszki Pomaski do Ministerstwo Sprawiedliwości. Jednak nic to nie dało. – Rzecznik Praw Obywatelskich informuje, że jest popełnianych coraz więcej przestępstw na tle nienawiści. Nie jestem zaskoczona odpowiedzią ministerstwa. Każda kolejna decyzja wymiaru sprawiedliwości daje środowisku radykalnemu coraz większą pewność siebie. – płacze na łamach „GW” posłanka Pomaska.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

7 komentarzy

7 Komentarzy

 1. Robert B.

  6 stycznia 2017 at 10:53

  Ale paktowanie z Niemcami w celu ograbienia Polski Żydom już nie przeszkadza… Cóż, kiedyś dojdzie między nimi prędzej czy później do zwarcia, bo nigdy nie było i nie ma miejsca na dwa narody panów… Ja będę się tylko biernie przyglądał tej wojnie w rodzinie…

 2. Tomek

  6 stycznia 2017 at 11:38

  Krzyż celtycki… To polskich symboli narodowych już wam wstyd, co poniektórym, używać?

 3. Codreanu

  6 stycznia 2017 at 16:28

  Tęcza albo inny symbol zboczeńców może być

 4. JARO

  6 stycznia 2017 at 19:41

  czy Stowarzyszenie TrzyRzecze nie jest czasem rasistowskie i nie podlega delegalizacji? a o szmatławcu już tyle razy pisalim, że szkoda czasu na powtórki;

 5. jok

  7 stycznia 2017 at 10:31

  Dobrze, jeśli choćby w niewielkim stopniu dokonuje się powrót do normalności, tj. do nie penalizowania wszystkiego tak jakby sobie życzyła gazeta zwana ży-ską. W przeciwnym razie byłoby gorzej niż dziś, i np. Michalkiiewcz siedziałby lub płacił krocie za „Judejczyków od tyłu”:)

 6. Rosario

  10 sierpnia 2017 at 07:07

  Aw, this was a fairly superior short article. Getting the period and true work in the direction of generate a constructive short article… nonetheless what can I say… I be reluctant a full ton and put on’t find the money for towards consider just about anything finished.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra