Z kraju

Płacz Wyborczej – Ministerstwo Sprawiedliwości broni krzyża celtyckiego

celt„Gazeta Wyborcza” ubolewa, że Ministerstwo Sprawiedliwości uznało, że krzyż celtycki i hasło White Pride „nie mogą podlegać arbitralnym zakazom jedynie z tego powodu, że niektóre grupy osób interpretują je w jeden kategoryczny sposób. I nie umieści go wśród symboli zakazanych.

W czerwcu 2016 roku w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 1 w Łodzi 60 uczniów wysłuchało pogadanki o zaletach uprawiania sportu. Prowadzącym był Dawid Ciszoń, kibic ŁKS Łódź. Na koniec dzieci dostały kalendarze z krzyżem celtyckim i napisem White Pride (Biała Duma). Wtedy Stowarzyszenie TrzyRzecze złożyło w sprawie kalendarzy doniesienie do prokuratury. Ale śledczy umorzyli dochodzenie. Później nastąpiła seria artykułów w „Wyborczej” i interpelacja posłanki PO Agnieszki Pomaski do Ministerstwo Sprawiedliwości. Jednak nic to nie dało. – Rzecznik Praw Obywatelskich informuje, że jest popełnianych coraz więcej przestępstw na tle nienawiści. Nie jestem zaskoczona odpowiedzią ministerstwa. Każda kolejna decyzja wymiaru sprawiedliwości daje środowisku radykalnemu coraz większą pewność siebie. – płacze na łamach „GW” posłanka Pomaska.

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

7 komentarzy

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra