Z kraju

Rzecznik KEP upomina Janusza Korwin-Mikke za jego obraźliwe słowa o Franciszku

– nie oglądam telewizji, a wczoraj po raz pierwszy obejrzałem w Sieci przez dłuższą chwilę JŚw.Franciszka I Moim zdaniem to wcielenie Lucyfera; ten wzrok! Czasem ciarki przechodzą. Zawsze bałem się oo.Jezuitów… Warto spytać dzięki jakim piekielnym sztuczkom usunął On z Tronu JŚw.Benedykta XVI?!? – napisał na facebooku Janusz Korwin-Mikke.

Odpowiedział na tą wypowiedź rzecznik KEP Paweł Rytel wystosowując poniższy komunikat.

Znany z kontrowersyjnych wypowiedzi pan Janusz Korwin-Mikke umieścił wpis na Facebooku, który obraża Ojca Świętego Franciszka, a przez to uczucia religijne katolików, ponieważ papież jest dla nas następca św. Piotra.

Każdy człowiek ma prawo do dobrego imienia, o czym czytamy m.in. w Kodeksie Prawa Kanonicznego, kanon 220: „Nikomu nie wolno bezprawnie naruszać dobrego imienia, które ktoś posiada”. W tym kontekście nie można zapomnieć, iż hejt jest przeciw podstawowej zasadzie życia chrześcijańskiego, jaką jest przykazanie miłości Boga i bliźniego oraz przeciw zasadzie przyzwoitości w polityce.

Wspominając wizytę papieską w 2016 r. w Polsce oraz Światowe Dni Młodzieży z Papieżem, tym bardziej zechciejmy otoczyć modlitwą Ojca Świętego Franciszka.

Ks. dr Paweł Rytel-Andrianik

Rzecznik Konferencji Episkopatu Polski

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

87 komentarzy

87 Komentarzy

 1. klioes vel pislamista

  7 stycznia 2017 at 21:42

  O ile to prawda, to rzykra sprawa.
  JKM jest swoim najwiekszym wrogiem.
  Gorzej, ze przy tym swoim paplaniu pograza sprawe wolnosci.

 2. stan

  7 stycznia 2017 at 21:43

  Tylko katolik może być papieżem …

 3. Alex

  7 stycznia 2017 at 21:52

  Przecież Korwin Mikke napisał prawdę. Franek to heretyk, być może nawet heretk opętany. To ani nie jest katolik, ani chrzścijanin.

  Czym się tu gorszyć?

  A rytel to taki rytel bez rozumu.

  • tma

   8 stycznia 2017 at 05:03

   Nie czepiałbym się ks. Rytla, on przedstawia stanowisko KEP, a nie swoje.

   • johnie

    8 stycznia 2017 at 22:42

    Owszem. Jak ongiś Urban – „rząd” Jaruzela 🙂

 4. biblista

  7 stycznia 2017 at 22:10

  Ależ Korwin ma rację. Nie jest to tylko jego zdanie ale również zdanie bardzo wielu katolików w tym kilku kardynałów. Katolików, którzy choć raz w życiu sięgnęli po Pismo Święte i je przeczytali. Nie mówię o tych, którzy znają Pismo tylko z tego co ksiądz im powiedział. Prawdziwy katolik modli się do Boga. Boga o którym mówiono (jeszcze lata temu kiedy przygotowywałem się do I Komunii Świętej), że jest sędzią sprawiedliwym, który za dobre wynagradza a za złe karze.
  Nowoczesny katolik wraz z Episkopatem modlą się do „MIŁOSIERDZIELA” -nowego bożka. Rób c chcesz, kradnij, zabijaj w imię demokracji ludzi w Iraku, morduj, zdradzaj żonę (najlepiej z facetem) i ojczyznę. Miłosierdziel wybaczy. Ano zobaczymy.

  • Maciek

   7 stycznia 2017 at 23:01

   Papież Franciszek Lucyferem ? Lucyfer – ten co niósł światło przed Bogiem i zbuntował się – ucieleśnienie pychy . U papieża Franciszka to można różnych wad się dopatrywać ,ale pycha jest dosyć podrzędnym problemem . Pycha taka naprawdę rozwinięta to teraz pewnie może być zaobserwowana w lewoliberalnych elytach .

   Bożek miłosierdzia . Chyba w teologii katolickiej nie ma żadnych ograniczeń co do własnego osobistego okazywania miłosierdzia ,nadstawiania drugiego policzka itd. Postawa jak np. św. Maksymiliana Maria Kolbe jest ze wszech miar godna podziwu . Zachęcanie innych do takiej postawy jest niczym więcej jak głoszeniem Ewangelii .

   Problem pojawia się ,gdy ktoś ma realną władzę nad innymi i chce ,bez ich wiedzy „dysponować ich policzkami” , czy też błędne rozumienie miłosierdzia jako „będę grzeszył ,żeby okazać tobie miłosierdzie” np. kłamał . I w tych sprawach papież Franciszek także raczej nie odstępuje od magisterium .

   • Masław

    7 stycznia 2017 at 23:28

    Franciszek sieje zamęt. Jego pontyfikat jest faktycznie szkodliwy.Ale potrafi dbać o PR i wszelkie lewactwo się cieszy.
    A wypowiedź Korwina jest po prostu głupia i jest błędem. Ostatnio było cicho o JKM to o sobie przypomniał. A robi to zwykle w sposób szokujący.

   • Maciek

    7 stycznia 2017 at 23:33

    Tutaj kluczowe są chyba :
    „Błogosławieni miłosierni albowiem oni miłosierdzia dostąpią”

    „Błogosławieni ,którzy pragną i łakną sprawiedliwości ,albowiem oni będą nasyceni”
    wymierzanie sprawiedliwości = władza sądzenia innych .

    „Nie sądzie ,abyście nie byli sądzeni”

  • Przecław

   8 stycznia 2017 at 04:00

   MIŁOSIERDZIEL, z/t/j Franek Dzieńdoberek.

 5. adajoz

  7 stycznia 2017 at 23:41

  Książęta Kościoła się obruszyły, bo Mikke napisał parę słów prawdy o ich szefie, którego zresztą sami olewają jak tylko mogą. Tylko czekać aż KEP albo Papcio Franek pozwą Korwina za złamanie Kodeksu Prawa Kanonicznego! Czekam aż głos w tej sprawie zabierze abp Jędraszewski, będzie zlewka:)

 6. Kasia

  7 stycznia 2017 at 23:46

  Bergoglio moze byc „jedynie” fałszywym prorokiem torującym przyjscie antychrysta,nich Korwin zacznie czytać całą Biblię,zwłaszcza dokładnie Księgę Apokalipsy .

 7. Kasia

  7 stycznia 2017 at 23:47

  Korwin lubi sie przypomnieć,gdy widzi,że blaknie w mediach.

  • johnie

   8 stycznia 2017 at 22:57

   To nie on sam się „przypomniał”.
   To ktoś inny zaraz podchwycił, co Korwin, absolutnie nie dbając, co szczekają psy, czepiające się jego nogawek, wyszczekują, powiedzą :).
   Fakt – Korwin NIE nadaje się na szefa, nawet na polityka..
   Byłby za to doskonałym DORADCĄ..
   Niestety – nie ma komu wykorzystać jego potencjału 🙁 ..

 8. kalba

  8 stycznia 2017 at 06:52

  Mikke napisał o tym na prywatnym koncie. Ktoś to upublicznil. Nie sądzę, że chciał rozpocząć wojnę z Kościołem. Poza tym, jako żyjący w grzechu, powinien być potraktowany, jako głos diabła.

  • LR

   9 stycznia 2017 at 08:35

   Prywatne konto, które mogę czytać bez logowania… aha…

 9. gieptil

  8 stycznia 2017 at 08:36

  Korwin to notoryczny idiota, który ma podobno w ogródku pogański posąg, któremu co dzień oddaje pokłony. Olać to bydlę.
  Do Franciszka mam owszem dużo krytycyzmu, no mam. Ale już nie takich papieży Kościół Katolicki przetrwał, bywały lepsze egzemplarze.
  Więc spokojnie dzieci boże, duch święty nad wami czuwa.

  • Olrob

   8 stycznia 2017 at 09:44

   Czym jest notoryczny idiotą?

   • asc

    8 stycznia 2017 at 14:11

    „Notorycznym idiotą” to jesteś ty .Wystarczy prześledzić twoje wpisy przypominające miotanie się i plucie świra w kaftanie

    • Olrob

     9 stycznia 2017 at 10:56

     Buahahaha
     Nie da się prześledzić moich wpisów bo nie mam konta w serwisie prawy.pl. Pod nikiem „olrob” może pisać każdy.
     Wygląda więc na to że sam jesteś idiotą.

     • asc

      9 stycznia 2017 at 12:41

      To nie było do ciebie ale „uderz w stół a idiota się odezwie”

  • StanTheMan

   8 stycznia 2017 at 10:34

   «Błogosławieni ubodzy w duchu, albowiem do nich należy królestwo niebieskie» (Mt 5, 3)Co do ciebie to o żadnym duchu niestety mowy nie ma bo jesteś kretynem.

  • LSED

   8 stycznia 2017 at 13:27

   @gieptil – Mocne słowa jak na klinicznego mikrocefala.

  • Joanna d'Arc

   8 stycznia 2017 at 14:44

   Swego czasu widziałam p. Janusza KM, jak przyjmował Komunię św., co mnie wielce zdziwiło. Widocznie żyje w związku sakramentalnym…

  • niepisior

   10 stycznia 2017 at 23:19

   Duch Święty czuwa według woli Bożej. Uprzejmie przypominam, że niejaka HGW (ta od parad gejów, tęczowego łuku przed kościołem Zbawiciela i okradania obywateli) jest gorliwą aktywistką Ruchu Odnowy w Duchu Świętym. Nie wiem, co na to Duch Święty, ale hierarchowie nie ogłosili, że to jakaś herezja czy bluźnierstwo, więc znaczy Duch Święty jest raczej z HGW niż z tobą.

 10. Zona

  8 stycznia 2017 at 10:30

  ale w żadnym razie ów KEP nie upomni rządu i posłów którzy są za dalszym ciągłym mordowaniem życia poczętego, nie upomni bo nie zarzyna się kury znoszącej złote jaja…

  • StanTheMan

   8 stycznia 2017 at 18:04

   No właśnie, kościół nie broni nienarodzonych,przestał również prowadzić nawracanie i nie popiera prozelityzmu żydów, prawosławnych itd, itd,. Kardynałom, którzy zadali papierzowi uprawnione pytania grozi się ekskomuniką. Czy to jest nadal Koścół Chrystusowy? Czy już może kolejna loża masońsko-żydowska?

 11. Zona

  8 stycznia 2017 at 10:33

  swoją drogą skoro KEP walczy z „hejtem” to największy dowód że Kościół staje na głowie…

 12. zenek

  8 stycznia 2017 at 10:49

  KorwinMikkke jeden z oszołomów, nic dodać nic ująć

  • StanTheMan

   8 stycznia 2017 at 18:07

   zenek z twoim IQ byłbym bardzo ostrożny wyrażając jakiekolwiek opinie 🙁

 13. wiesscar

  8 stycznia 2017 at 13:04

  cenzura na prawy.pl
  posty mi nie przeszly,

  • johnie

   8 stycznia 2017 at 23:06

   Niemożliwe. Pan Halva nie cenzuruje tu niczego, jak mi się zdaje..
   Musiał być jakiś błąd techniczny…

 14. zjs

  8 stycznia 2017 at 16:33

  Może nie Lucyfer, ale z pewnością lewak, przesiąknięty marksizmem jak większość południowo-amerykańskiego kleru. Słowo szybsze niż myśl. Później wygładzacze słów tłumaczą to wiernym.

 15. Andrzej z Balto

  9 stycznia 2017 at 15:21

  Ci co popierają Franciszka na tym forum są widocznie niezbyt zaznajomieni z działalnością tego „papieża”. Jego „Amoris laetitia” świadczy o heretyckich tendencjach. Zresztą inne działania także. Odsyłam do internetu i jest tam mnóstwo materiału na te tematy, np. na portalu gloria.tv. Pisze także o tym pch24.pl. I tak, czterej wybitni kardynałowie (m.in. Kardynał Burke) wystosowali list otwarty do Franciszka by odpowiedział na pytania dotyczące chaosu względem Komunii dla rozwodników, tzw. „Dubia”. Franciszek nie odpowiedział. Grozi mu odsunięcie od tronu Piotrowego, by uchronić wiernych przed jawną herezją. No cóż, wygląda na to że Korwin ma dużo racji, a rzecznik KEP jest jakby oderwany od tego co się dzieje w Kościele Katolickim. Nasza hierarchia, oprócz biskupów Wróbla i Wątroby milczy. Brak autorytetów typu Wyszyńskiego i Wojtyły aż nadto oczywisty.

 16. StanTheMan

  12 stycznia 2017 at 09:13

  @HwwD – a skąd ty o tym wszystkim wiesz s-beku, powiedział ci oficer prowadzący?

 17. Pingback: Ruscy chcą skompromitować Trumpa... kontaktami ze sobą. Kowalski & Chojecki NA ŻYWO 11.01.2017 - iTVPolska Internetowa Telewizja Polska: Nowości z Polskiego YouTube

 18. Elajna

  12 stycznia 2017 at 17:05

  Św. Piotra nie było nigdy W Rzymie.To Chrystus jest głową Kościoła jako wspólnoty wierzących w Niego. KRK to mafia żerująca na naiwności swoich zindoktrynowanych owieczek.

 19. Grant

  13 czerwca 2017 at 03:58

  Quiero darte las gracias por toda la orientación que ofreces en este artículo. Realmente, me ha servido mucho!

 20. mlb store sydney

  15 czerwca 2017 at 06:21

  Hi, I would like to subscribe for this webpage to get most recent updates, thus where can i do it please help out.

 21. lucy ann

  10 lipca 2017 at 19:27

  Ot53o5 Just Browsing While I was surfing yesterday I saw a great article about

 22. Mirina Collections

  13 lipca 2017 at 08:17

  There is noticeably a bundle to know about this. I assume you made certain nice points in features also.

 23. UhvgEroge

  18 lipca 2017 at 11:21

  student loan calculator loans personal loans loans for bad credit [url=https://personalloanblmi.org/]personal loans[/url] ’

 24. KmnAnago

  18 lipca 2017 at 12:37

  no credit check payday loans quick cash cash now [url=https://onlinepaydayloanscaym.org/]small loans[/url] ’

 25. pink hats and fascinators

  18 lipca 2017 at 14:45

  I am not sure where you are getting your info, but good topic. I needs to spend some time learning more or understanding more. Thanks for great info I was looking for this info for my mission.

 26. You made some decent points there. I looked on the internet for the issue and found most individuals will go along with with your website.

 27. FkobEroge

  18 lipca 2017 at 20:19

  bad credit loans payday loans bad credit loans [url=https://onlinepaydayloansolpl.net/]payday loan[/url] ’

 28. Bzabax

  19 lipca 2017 at 00:28

  auto loans cash advance lenders payday cash loan [url=https://cashadvancevrnk.net/]fast cash payday loans online[/url] ’

 29. BtyTah

  19 lipca 2017 at 03:36

  bad credit auto loan bad credit payday loans fresno [url=https://personalloanvikm.net/]instant personal loan[/url] ’

 30. LmnbBevy

  19 lipca 2017 at 04:48

  speedycash com online cash loans az laws payday loans [url=https://cashadvanceloanszrbu.net/]payday loans online same day[/url] ’

 31. NtbAnago

  19 lipca 2017 at 10:40

  poor credit personal loans payday loans canadian payday advance [url=https://installmentloanztvb.net/]get installment loan[/url] ’

 32. NtvCask

  19 lipca 2017 at 14:56

  money loan online payday loans no credit check small personal loans online [url=https://paydayloansbet.net/]cash advance usa[/url] ’

 33. GrbvAp

  19 lipca 2017 at 16:32

  bad credit car loan payday loans no credit check cash 1 payday loan [url=https://cashadvanceonlinevarc.net/]cash advance definition[/url] ’

 34. HjkLog

  19 lipca 2017 at 16:54

  small loans for bad credit online loans fast online loans [url=https://loansbadcreditzuik.net/]bad credit payday loans[/url] ’

 35. ChasBiarge

  20 lipca 2017 at 00:56

  Canadian Chemist Online cialis online Cialis Farmacocinetica

 36. cours de theatre paris

  20 lipca 2017 at 01:56

  Major thanks for the article post.Much thanks again. Awesome.

 37. LkjAnago

  20 lipca 2017 at 02:07

  cash 2u payday loans loan store cash advance payday loan [url=https://loansbadcredit365m.org/]what is payday loan[/url] ’

 38. KennHitthype

  20 lipca 2017 at 02:29

  Buy Amoxil Generic cheap cialis Kamagra Wikipedia

 39. NnmEroge

  20 lipca 2017 at 02:59

  credit repair personal loans ca payday loan laws [url=https://personalloan24rvb.org/]loan payday savings[/url] ’

 40. NybCask

  20 lipca 2017 at 07:47

  get payday loan online payday loans no credit check online payday loans [url=https://cashadvance24vrg.org/]pay day loan[/url] ’

 41. NhyLog

  20 lipca 2017 at 09:07

  online long term payday loans installment loan canadian online payday loans [url=https://installmentloan7vrt.org/]installment loan[/url] ’

 42. LebvAp

  20 lipca 2017 at 10:34

  canadian payday loans online payday loans online same day quick loans for bad credit [url=https://cashadvance365vvt.org/]online payday loans[/url] ’

 43. JybTah

  20 lipca 2017 at 14:59

  get personal loan bad credit quick and easy payday loan payday loans no credit check no faxing [url=https://paydayloans24brt.org/]instant payday loan no credit[/url] ’

 44. Bxvbax

  20 lipca 2017 at 19:38

  1500 payday loan guaranteed 3 month payday loans auto loans bad credit [url=https://paydayloans7dnk.org/]pay day loans[/url] ’

 45. GrvcBevy

  20 lipca 2017 at 19:45

  what is debt consolidation pay day loan help debt consolidation loan [url=https://paydayloans24nty.org/]cash in advance[/url] ’

 46. cream fascinator clip

  20 lipca 2017 at 21:29

  You made some clear points there. I did a search on the topic and found most people will agree with your blog.

 47. KelChalkhic

  21 lipca 2017 at 00:15

  Clobetasol In Canada Pharmacy viagra online Amoxicillin Rash Pics

 48. Adah Snachez

  21 lipca 2017 at 00:36

  There are some interesting points in time in this article but I don’t know if I see all of them center to heart. There is some validity but I will take hold opinion until I look into it further. Good article , thanks and we want more! Added to FeedBurner as wellyou have a great blog here! would you like to make some invite posts on my blog?

 49. VrtAnago

  21 lipca 2017 at 04:13

  a payday loan what is payday loan check cash advance [url=https://loansbadcredit24hvm.org/]quick faxless payday loan[/url] ’

 50. NcxEroge

  21 lipca 2017 at 04:37

  american cash loans personal loans bad credit cash loan advance [url=https://personalloan365ergh.org/]personal loans for bad credit[/url] ’

 51. shoes online shopping sites

  21 lipca 2017 at 08:01

  Actually, some of the very best ipad video games online are an evolution of the other current applications in the web.

 52. JmeCask

  21 lipca 2017 at 08:51

  loans with no credit check fast payday loans bad credit loans for military payday loans for mil [url=https://cashadvance300nty.org/]cash advance now[/url] ’

 53. SdfLog

  21 lipca 2017 at 09:47

  cash advance loan online payday loans instant approval axcess payday loans [url=https://installmentloan24erg.org/]bad credit personal installment loan[/url] ’

 54. LkmvAp

  21 lipca 2017 at 11:01

  100 faxless payday loans payday loans bad credit payday loans online [url=https://cashadvance7abt.org/]best online payday loans[/url] ’

 55. GjkTah

  21 lipca 2017 at 14:08

  low interest loan loan payday savings debt consolidation loans [url=https://paydayloans365erh.org/]what is a payday loan[/url] ’

 56. BrvBevy

  22 lipca 2017 at 16:28

  direct loans cash advance loan payday loan cash advance [url=https://paydayloans365vra.org/]online payday loans[/url] ’

 57. Nfrbax

  22 lipca 2017 at 19:02

  payday loans bad credit payday loans near me car payday loans [url=https://paydayloans77ewfb.org/]cash advance near me[/url] ’

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra