Z kraju

Rzecznik KEP upomina Janusza Korwin-Mikke za jego obraźliwe słowa o Franciszku

– nie oglądam telewizji, a wczoraj po raz pierwszy obejrzałem w Sieci przez dłuższą chwilę JŚw.Franciszka I Moim zdaniem to wcielenie Lucyfera; ten wzrok! Czasem ciarki przechodzą. Zawsze bałem się oo.Jezuitów… Warto spytać dzięki jakim piekielnym sztuczkom usunął On z Tronu JŚw.Benedykta XVI?!? – napisał na facebooku Janusz Korwin-Mikke.

Odpowiedział na tą wypowiedź rzecznik KEP Paweł Rytel wystosowując poniższy komunikat.

Znany z kontrowersyjnych wypowiedzi pan Janusz Korwin-Mikke umieścił wpis na Facebooku, który obraża Ojca Świętego Franciszka, a przez to uczucia religijne katolików, ponieważ papież jest dla nas następca św. Piotra.

Każdy człowiek ma prawo do dobrego imienia, o czym czytamy m.in. w Kodeksie Prawa Kanonicznego, kanon 220: „Nikomu nie wolno bezprawnie naruszać dobrego imienia, które ktoś posiada”. W tym kontekście nie można zapomnieć, iż hejt jest przeciw podstawowej zasadzie życia chrześcijańskiego, jaką jest przykazanie miłości Boga i bliźniego oraz przeciw zasadzie przyzwoitości w polityce.

Wspominając wizytę papieską w 2016 r. w Polsce oraz Światowe Dni Młodzieży z Papieżem, tym bardziej zechciejmy otoczyć modlitwą Ojca Świętego Franciszka.

Ks. dr Paweł Rytel-Andrianik

Rzecznik Konferencji Episkopatu Polski

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

66 komentarzy

66 Komentarzy

 1. klioes vel pislamista

  7 stycznia 2017 at 21:42

  O ile to prawda, to rzykra sprawa.
  JKM jest swoim najwiekszym wrogiem.
  Gorzej, ze przy tym swoim paplaniu pograza sprawe wolnosci.

  • LSED

   7 stycznia 2017 at 23:13

   JKM „pogrąża sprawę wolności”, bo krytykuje argentyńskiego komunistę?
   😀 😀 😀

   PS.
   https://www.facebook.com/janusz.korwin.mikke/photos/a.10150563803222060.370988.277681892059/10154194975457060/?type=3&theater

   • panMarek

    8 stycznia 2017 at 13:29

    Pierwsze słowa Franciszka do miliarda chrześcijan – tuż po wyborze w oknie biblioteki – brzmiały: „dzień dobry”!
    Dobrze, że siedziałem na łóżku, bo bym się przewrócił. Słowo!

    • tma

     8 stycznia 2017 at 19:13

     Fakt, że zabrzmiało to żałośnie i głupio… Ale to jeszcze nie jest apostazja. Naprawdę, nie oczekujmy od papieża, że będzie się zachowywał jak tania celebrytka. Ma prawo do pewnej wolności w sposobie bycia i pewien zakres swobody wypowiedzi.
     Papież to nie Chrystus.

     • johnie

      8 stycznia 2017 at 22:46

      Papież, to NAMIESTNIK Piotra. Czyli Jezusa 🙂 ..
      (Pomijając fakt posłania w malyny, przez Piotra i jego mafię, MAGDALENY, prawowitej Partnerki Jezusa, którą Jezus uczynił swą powiernicą i NAMIESTNICZKĄ 🙂 ..
      No dobrze, nieważne 😀 …
      Ro inaczej – skoro można było PrezydĘtem RP uczynić Nikodema Wałęsę, i jeszcze dać mu Nobla, to chyba nic już nie powinno dziwić, prawda ? 🙂 ..

     • tma

      9 stycznia 2017 at 05:46

      Mnie trochę dziwi, że w Polsce przez ok. 25 lat prymasem był człowiek o mentalności Borgogolio i jakoś to nikomu nie przeszkadzało. Wszystkim było dobrze w tym smrodku, a teraz nagle wielkie halo. A czym właściwie różni się Borgogolio od Glempa?

     • s z c

      1 maja 2017 at 07:04

      -Każdy człowiek ma prawo do dobrego imienia które jescze posiada. Franciszek stracił dobre imię i już dobrego imienia nie posiada z powodu czynów które wykonał i dokonuje. Nawet obowiązkiem psów pasterskich jest szczekać i ostrzegać, jak wilk drapieżny udaje właściciela stada i prawdziwego pasterza. Zamach na wieczne życie dusz ludzkich i troska o jak największą liczbę potępionych ludzi jest właśnie grzechem przeciwko Duchowi Świętemu i nie może być darowana ani w tym ani w przyszłym życiu. Ten grzech wyklucza ze swej natury możliwość działania Bożego Miłosierdzia. Jego wolny wybór, jego prawo, ale nie on sam sądzić siebie będzie, ale Bóg go osądzi. Za niego nie warto juz się modlić.

    • niepisior

     10 stycznia 2017 at 23:00

     Mną też to wstrząsnęło. Niestety kolejne publiczne wypowiedzi Franciszka tylko potwierdzają fakt, że należymy chyba do różnych kościołów. W Kościele Powszechnym (przedsoborowym!) był JEDYNY PRAWDZIWY Bóg, Syn Boży i Duch Święty. I JEDNA WIARA. I JEDEN KOŚCIÓŁ POWSZECHNY. Teraz od Franciszka dowiaduję się zdumiony, że rozwody są OK, że dzięki nieskończonemu miłosierdziu bożemu wszyscy zostaną zbawieni (co znaczy, że piekła nie ma), innowierców należy szanować i nie drażnić, bo mogłoby to ich „obrazić”… Jeżeli to NIE JEST zgorszeniem, to co nim jest?

  • johnie

   8 stycznia 2017 at 22:41

   Szanowny „Klioes”-sie 🙂
   Jak rozumiem – nie bardzo żyjesz Waść w realnej rzeczywistości 🙂 ..
   Niebieska pigułka ?..
   Czy czerwona :)..
   Jesteś Waść w ogóle w stanie – którąś wybrać ? 🙂
   Bo ja – nie widzę niczego niestosownego w wypowiedzi JKM 🙂 ..
   Jest to jego osobista opinia, którą WOLNO mu dowolnie publikować.
   Jeśli Papa Franek czuje się obrażony – zawsze może próbować dochodzić jakichś praw 🙂
   Ale CO MA do pyskowania w tej sprawie jakaś „świątobliwa” banda zdrajców Polski z pseudonimami TW i w czerwonych beretach ? 🙂
   WIELE natomiast widzę arogancji, wręcz BEZCZELNOŚCI, w wypowiedzi szanownego UZURPATORA na „tron” „moralnego autorytetu” dla Polaków, czyli wspomnianego przeze mnie wyżej – „polskiego” Episkopatu 🙂 ..
   Zbieranina zdradzieckiej, spasionej SWOŁOCZY antypolskiej, w czerwonych beretach, której się WYDAJE, że reprezentuje POLSKI KOŚCIÓŁ – powinna chyba lepiej trzymać swe oderwane od rzeczywistości buzie na kłódkę… Przecież nawet najciemniejszy chłop w Polsce wie, kim tak naprawdę jest aktualny Papa i co reprezentuje sobą WATYKAN w ogóle 🙂 .. Oraz jego pachołki w polskich diecezjach 🙂

 2. stan

  7 stycznia 2017 at 21:43

  Tylko katolik może być papieżem …

 3. Alex

  7 stycznia 2017 at 21:52

  Przecież Korwin Mikke napisał prawdę. Franek to heretyk, być może nawet heretk opętany. To ani nie jest katolik, ani chrzścijanin.

  Czym się tu gorszyć?

  A rytel to taki rytel bez rozumu.

  • tma

   8 stycznia 2017 at 05:03

   Nie czepiałbym się ks. Rytla, on przedstawia stanowisko KEP, a nie swoje.

   • johnie

    8 stycznia 2017 at 22:42

    Owszem. Jak ongiś Urban – „rząd” Jaruzela 🙂

 4. biblista

  7 stycznia 2017 at 22:10

  Ależ Korwin ma rację. Nie jest to tylko jego zdanie ale również zdanie bardzo wielu katolików w tym kilku kardynałów. Katolików, którzy choć raz w życiu sięgnęli po Pismo Święte i je przeczytali. Nie mówię o tych, którzy znają Pismo tylko z tego co ksiądz im powiedział. Prawdziwy katolik modli się do Boga. Boga o którym mówiono (jeszcze lata temu kiedy przygotowywałem się do I Komunii Świętej), że jest sędzią sprawiedliwym, który za dobre wynagradza a za złe karze.
  Nowoczesny katolik wraz z Episkopatem modlą się do „MIŁOSIERDZIELA” -nowego bożka. Rób c chcesz, kradnij, zabijaj w imię demokracji ludzi w Iraku, morduj, zdradzaj żonę (najlepiej z facetem) i ojczyznę. Miłosierdziel wybaczy. Ano zobaczymy.

  • Maciek

   7 stycznia 2017 at 23:01

   Papież Franciszek Lucyferem ? Lucyfer – ten co niósł światło przed Bogiem i zbuntował się – ucieleśnienie pychy . U papieża Franciszka to można różnych wad się dopatrywać ,ale pycha jest dosyć podrzędnym problemem . Pycha taka naprawdę rozwinięta to teraz pewnie może być zaobserwowana w lewoliberalnych elytach .

   Bożek miłosierdzia . Chyba w teologii katolickiej nie ma żadnych ograniczeń co do własnego osobistego okazywania miłosierdzia ,nadstawiania drugiego policzka itd. Postawa jak np. św. Maksymiliana Maria Kolbe jest ze wszech miar godna podziwu . Zachęcanie innych do takiej postawy jest niczym więcej jak głoszeniem Ewangelii .

   Problem pojawia się ,gdy ktoś ma realną władzę nad innymi i chce ,bez ich wiedzy „dysponować ich policzkami” , czy też błędne rozumienie miłosierdzia jako „będę grzeszył ,żeby okazać tobie miłosierdzie” np. kłamał . I w tych sprawach papież Franciszek także raczej nie odstępuje od magisterium .

   • Masław

    7 stycznia 2017 at 23:28

    Franciszek sieje zamęt. Jego pontyfikat jest faktycznie szkodliwy.Ale potrafi dbać o PR i wszelkie lewactwo się cieszy.
    A wypowiedź Korwina jest po prostu głupia i jest błędem. Ostatnio było cicho o JKM to o sobie przypomniał. A robi to zwykle w sposób szokujący.

   • Maciek

    7 stycznia 2017 at 23:33

    Tutaj kluczowe są chyba :
    „Błogosławieni miłosierni albowiem oni miłosierdzia dostąpią”

    „Błogosławieni ,którzy pragną i łakną sprawiedliwości ,albowiem oni będą nasyceni”
    wymierzanie sprawiedliwości = władza sądzenia innych .

    „Nie sądzie ,abyście nie byli sądzeni”

   • kalba

    8 stycznia 2017 at 06:46

    Nigdy nie znalazłeś się w sytuacji, gdy taki skromny narobił kłopotów, bo nie chciał ( z tej skromności oczywiście) skorzystać z normalnej gościnności gospodarzy? Papież przyjechał do Polski na ADAM, zażądał skromnego VW, bo standardowe limuzyny były nieskromnie. Organizatorzy musieli to kupić, a później sprzedać.

  • Przecław

   8 stycznia 2017 at 04:00

   MIŁOSIERDZIEL, z/t/j Franek Dzieńdoberek.

 5. Lucek

  7 stycznia 2017 at 23:29

  @ks. dr Paweł Rytel-Andrianik
  „Nikomu nie wolno bezprawnie naruszać dobrego imienia, które ktoś posiada” – a jeśli już nie posiada?

 6. adajoz

  7 stycznia 2017 at 23:41

  Książęta Kościoła się obruszyły, bo Mikke napisał parę słów prawdy o ich szefie, którego zresztą sami olewają jak tylko mogą. Tylko czekać aż KEP albo Papcio Franek pozwą Korwina za złamanie Kodeksu Prawa Kanonicznego! Czekam aż głos w tej sprawie zabierze abp Jędraszewski, będzie zlewka:)

 7. Kasia

  7 stycznia 2017 at 23:46

  Bergoglio moze byc „jedynie” fałszywym prorokiem torującym przyjscie antychrysta,nich Korwin zacznie czytać całą Biblię,zwłaszcza dokładnie Księgę Apokalipsy .

 8. Kasia

  7 stycznia 2017 at 23:47

  Korwin lubi sie przypomnieć,gdy widzi,że blaknie w mediach.

  • johnie

   8 stycznia 2017 at 22:57

   To nie on sam się „przypomniał”.
   To ktoś inny zaraz podchwycił, co Korwin, absolutnie nie dbając, co szczekają psy, czepiające się jego nogawek, wyszczekują, powiedzą :).
   Fakt – Korwin NIE nadaje się na szefa, nawet na polityka..
   Byłby za to doskonałym DORADCĄ..
   Niestety – nie ma komu wykorzystać jego potencjału 🙁 ..

 9. kalba

  8 stycznia 2017 at 06:52

  Mikke napisał o tym na prywatnym koncie. Ktoś to upublicznil. Nie sądzę, że chciał rozpocząć wojnę z Kościołem. Poza tym, jako żyjący w grzechu, powinien być potraktowany, jako głos diabła.

  • LR

   9 stycznia 2017 at 08:35

   Prywatne konto, które mogę czytać bez logowania… aha…

 10. gieptil

  8 stycznia 2017 at 08:36

  Korwin to notoryczny idiota, który ma podobno w ogródku pogański posąg, któremu co dzień oddaje pokłony. Olać to bydlę.
  Do Franciszka mam owszem dużo krytycyzmu, no mam. Ale już nie takich papieży Kościół Katolicki przetrwał, bywały lepsze egzemplarze.
  Więc spokojnie dzieci boże, duch święty nad wami czuwa.

  • Olrob

   8 stycznia 2017 at 09:44

   Czym jest notoryczny idiotą?

   • asc

    8 stycznia 2017 at 14:11

    „Notorycznym idiotą” to jesteś ty .Wystarczy prześledzić twoje wpisy przypominające miotanie się i plucie świra w kaftanie

    • Olrob

     9 stycznia 2017 at 10:56

     Buahahaha
     Nie da się prześledzić moich wpisów bo nie mam konta w serwisie prawy.pl. Pod nikiem „olrob” może pisać każdy.
     Wygląda więc na to że sam jesteś idiotą.

     • asc

      9 stycznia 2017 at 12:41

      To nie było do ciebie ale „uderz w stół a idiota się odezwie”

  • StanTheMan

   8 stycznia 2017 at 10:34

   «Błogosławieni ubodzy w duchu, albowiem do nich należy królestwo niebieskie» (Mt 5, 3)Co do ciebie to o żadnym duchu niestety mowy nie ma bo jesteś kretynem.

  • LSED

   8 stycznia 2017 at 13:27

   @gieptil – Mocne słowa jak na klinicznego mikrocefala.

  • Joanna d'Arc

   8 stycznia 2017 at 14:44

   Swego czasu widziałam p. Janusza KM, jak przyjmował Komunię św., co mnie wielce zdziwiło. Widocznie żyje w związku sakramentalnym…

  • johnie

   8 stycznia 2017 at 22:53

   Rozczarowuje mnie Pan, Panie „gieptil” 🙁
   Jak można nazwać Korwina idiotą, w dodatku „notorycznym” ?…
   Nie zna Pan Pana Ozjasza ? 🙂 ..
   I to od 30-tu lat, tego samego, mówiącego zawsze to samo ?…
   Według Pana, to IDIOTA ? 🙂 …
   Hmm !..
   JA osobiście – życzyłbym sobie więcej takich „idiotów”.
   ,zamiast tej bandy sprzedawczyków w „rządzie warszawskim”, oraz w jego „opozycji”…

   • gieptil

    9 stycznia 2017 at 00:39

    On już od chyba 40 lat opowiada różne banialuki. I też po kościołach, a niektórzy naiwni księża pozwalali mu nieraz robić spotkania w salkach parafialnych.
    Ale do rzeczy. On jest tak głupi, że nawet nie zdaje sobie sprawy ze swojej głupoty. Czy papież Franciszek jest Lucyferem, to na pewno nam nie powie Korwin który jest pseudointelektualnym menelem. Bo on taki jest, kiedyś dawałem się nabierać na te jego banialuki, ale to było dawno.
    Taka informacja to musi być znak od Boga. Gdyby taki komunikat przekazał św. Maksymilian Kolbe, który wstał z grobu, to należałoby to potraktować poważnie. Gdyby ją przekazał Ojciec Pio, który wstał z grobu, to też. To są sprawy daleko poza naszym rozumieniem świata, to musi być znak. Osoba która nas o tym poinformuje musi być bez wątpienia natchniona Duchem Świętym. A Korwin to taki natchniony, że tylko boki zrywać.

    • StanTheMan

     9 stycznia 2017 at 11:54

     A może byś przestał łykać to co łykasz? Jak nie jesteś w stanie czegoś pojąć to nie znaczy że to jest głupie, masz po prostu ograniczenia z których nie zdajesz sobie sprawy:)

  • niepisior

   10 stycznia 2017 at 23:19

   Duch Święty czuwa według woli Bożej. Uprzejmie przypominam, że niejaka HGW (ta od parad gejów, tęczowego łuku przed kościołem Zbawiciela i okradania obywateli) jest gorliwą aktywistką Ruchu Odnowy w Duchu Świętym. Nie wiem, co na to Duch Święty, ale hierarchowie nie ogłosili, że to jakaś herezja czy bluźnierstwo, więc znaczy Duch Święty jest raczej z HGW niż z tobą.

 11. Zona

  8 stycznia 2017 at 10:30

  ale w żadnym razie ów KEP nie upomni rządu i posłów którzy są za dalszym ciągłym mordowaniem życia poczętego, nie upomni bo nie zarzyna się kury znoszącej złote jaja…

  • StanTheMan

   8 stycznia 2017 at 18:04

   No właśnie, kościół nie broni nienarodzonych,przestał również prowadzić nawracanie i nie popiera prozelityzmu żydów, prawosławnych itd, itd,. Kardynałom, którzy zadali papierzowi uprawnione pytania grozi się ekskomuniką. Czy to jest nadal Koścół Chrystusowy? Czy już może kolejna loża masońsko-żydowska?

 12. Zona

  8 stycznia 2017 at 10:33

  swoją drogą skoro KEP walczy z „hejtem” to największy dowód że Kościół staje na głowie…

  • johnie

   8 stycznia 2017 at 23:05

   To nie KOŚCIÓŁ „staje na głowie”, lecz jego uzurpancka „wierchuszka” w czerwonych beretach, pasąca się na swoich synekurach.. I opowiadająca swoje aroganckie głupoty, uduchowionym i „miłosiernym” głosem, wyszkolonym na studiach teologicznych na KUL-u i innych takich 🙂
   KOŚCIÓŁ to WIERNI, oraz rzesze drobnych wyrobników na Parafiach…
   ILU trzeba jeszcze Pieronków i innych Życińskich ? 🙂 Uzurpujących sobie prawo do arbitralnego i protekcjonalnego tonu „autorytetu moralnego” wobec swoich pasanych owieczek ? 🙂 …
   Kardynałowie, to NIE KOŚCIÓŁ… Tak samo, jak „rząd warszawski” – NIE JEST reprezentantem Polaków 🙂 .. ANI, oczywiście – jego „opozycja”, czyli banda żydo-ubeckiej swołoczy, z różnymi Lisami, Schetynami, czy Maćkami Stuhrami, albo innymi „profesorami” Hartmanami, czy Baumanami 🙂 ..

 13. zenek

  8 stycznia 2017 at 10:49

  KorwinMikkke jeden z oszołomów, nic dodać nic ująć

  • StanTheMan

   8 stycznia 2017 at 18:07

   zenek z twoim IQ byłbym bardzo ostrożny wyrażając jakiekolwiek opinie 🙁

 14. wiesscar

  8 stycznia 2017 at 13:04

  cenzura na prawy.pl
  posty mi nie przeszly,

  • johnie

   8 stycznia 2017 at 23:06

   Niemożliwe. Pan Halva nie cenzuruje tu niczego, jak mi się zdaje..
   Musiał być jakiś błąd techniczny…

 15. Adam

  8 stycznia 2017 at 16:03

 16. zjs

  8 stycznia 2017 at 16:33

  Może nie Lucyfer, ale z pewnością lewak, przesiąknięty marksizmem jak większość południowo-amerykańskiego kleru. Słowo szybsze niż myśl. Później wygładzacze słów tłumaczą to wiernym.

 17. Leszek1

  9 stycznia 2017 at 01:45

  Ja odbieram Korwina jako przecietnego aktora ktory musi szokowac, zeby utrzymac sie na scenie. Do tego sluza te wszystkie atrybuty poczynajac od muszki i staropolskiego wasika do policzkowaniu jakiegos durnia i spluwy w garsci. To nie byloby szkodliwe, tylko troche smieszne, ale zmiennosc jego pogladow i partii politycznych oznacza ze jest tylko pospolitym karierowiczem. Ja go skreslilem, kiedy – w celu zdobycia glosow Narodowcow, okreslil Marszalka Pilsudskiego jako „bandyte z Bezdan”. Chyba racje maja ci, ktorzy uwazaja, ze to jest kompletny idiota.

  • StanTheMan

   10 stycznia 2017 at 17:00

   Obawiam się że kompletnym idiotom jesteś ty kolego. Korwin jest zapewne jedynym politykiem na polskiej scenie, który nie zmienił głoszonych poglądów przez co najmniej 40 lat – tzn. gdzieś od 1976 kiedy zacząłem interesować się polityką i opozycją. A co do Piłsudskiego to najdelikatniej mówiąc bardzo nie jednoznaczna postać, gdybyś poznał trochę historię zamiast się nadymać to może powstrzymał byś się od takich nieuprawnionych opinni.

  • johnie

   12 stycznia 2017 at 20:35

   No, muszę zaprotestować..
   Piłsudski SŁUSZNIE został tak określony.
   I to jeszcze dość łagodnie, muszę dodać…
   Proszę podszkolić się z historii.
   Z tej PRAWDZIWEJ historii, na temat Piłsudskiego (czy jak mu tam naprawdę było, bo miał nazwisk i ksywek sporo..). Kim był naprawdę ten kolesław i ile zła wyrządził Polsce, za co go pod niebiosa wynoszą jeszcze do dzisiaj…

 18. Andrzej z Balto

  9 stycznia 2017 at 15:21

  Ci co popierają Franciszka na tym forum są widocznie niezbyt zaznajomieni z działalnością tego „papieża”. Jego „Amoris laetitia” świadczy o heretyckich tendencjach. Zresztą inne działania także. Odsyłam do internetu i jest tam mnóstwo materiału na te tematy, np. na portalu gloria.tv. Pisze także o tym pch24.pl. I tak, czterej wybitni kardynałowie (m.in. Kardynał Burke) wystosowali list otwarty do Franciszka by odpowiedział na pytania dotyczące chaosu względem Komunii dla rozwodników, tzw. „Dubia”. Franciszek nie odpowiedział. Grozi mu odsunięcie od tronu Piotrowego, by uchronić wiernych przed jawną herezją. No cóż, wygląda na to że Korwin ma dużo racji, a rzecznik KEP jest jakby oderwany od tego co się dzieje w Kościele Katolickim. Nasza hierarchia, oprócz biskupów Wróbla i Wątroby milczy. Brak autorytetów typu Wyszyńskiego i Wojtyły aż nadto oczywisty.

 19. HwwD

  10 stycznia 2017 at 23:43

  Nie,.. nie zgadzam sie z opiniami tych którzy nazywają JKM idiotą. Ten pan jest cwaniakiem i to dużego formatu. Jeszcze za Komuny paszport miał kiedy chciał, co na owe czasy było „mistrzostwem świata!” Jezdził po całym swiecie na turnieje brydżowe i nieźle sobie żył z tego. Miał „układy” z SB (Bog raczy wiedziec jakie) i dlatego nigdy mu paszportu nie odmówili. Po prostu jak to sie wtedy mówiło „umiał sie ustawic”.Również ta sama umiejetność „ustawiania sie” pozwolila mu na uzyskanie mandatu europosla.. i znów niezle sobie zyje, a ludziom robi wodę z mózgu. Fakt bycia europosłem (tej ‚okropnej faszystowskiej Unii do której czuje taki niesamowity wstręt) wytlumaczyl iz pozycja europosla ulatwi mu walke z Unią. Ma wstręt do Unii ale jak widac jego milosc do pieniedzy jest wieksza od owego wstretu. Za owa heroiczna ‚walke’ z Unia JKM dostaje od Unii 40 tys. zlotych miesiecznie. Hehe, w taki oto sposob niezłomny i a jakze NIEPRZEKUPNY JKM „rozwala” Unie…. aż trudno uwierzyć że są jeszcze ludzie którzy dają sie nabrać na takie prymitywne zagrywki i nadal popierają tego bezczelnego PAJACA!

  • LSED

   11 stycznia 2017 at 13:00

   Przekupiłeś prolu siostrę oddziałową czy za dobre sprawowanie podłączyli ci internet na oddziale zamkniętym?

 20. StanTheMan

  12 stycznia 2017 at 09:13

  @HwwD – a skąd ty o tym wszystkim wiesz s-beku, powiedział ci oficer prowadzący?

 21. Pingback: Ruscy chcą skompromitować Trumpa... kontaktami ze sobą. Kowalski & Chojecki NA ŻYWO 11.01.2017 - iTVPolska Internetowa Telewizja Polska: Nowości z Polskiego YouTube

 22. Elajna

  12 stycznia 2017 at 17:05

  Św. Piotra nie było nigdy W Rzymie.To Chrystus jest głową Kościoła jako wspólnoty wierzących w Niego. KRK to mafia żerująca na naiwności swoich zindoktrynowanych owieczek.

 23. cialis_online

  19 kwietnia 2017 at 11:13

  Hello!
  cialis online ,

 24. i

  19 kwietnia 2017 at 17:48

 25. online_cialis

  19 kwietnia 2017 at 18:58

  Hello!
  online cialis ,

 26. cialis

  19 kwietnia 2017 at 21:49

 27. cialis

  20 kwietnia 2017 at 18:40

 28. tabletas

  24 kwietnia 2017 at 20:49

 29. mobsex

  17 maja 2017 at 10:07

  I’m so happy to read this. This is the type of manual that needs to be given and not the random misinformation that’s at the other blogs. Appreciate your sharing this greatest doc.

 30. loans

  25 maja 2017 at 21:26

 31. Fabian Swearegene

  27 maja 2017 at 05:30

  I would like to thnkx for the efforts you’ve put in writing this web site. I am hoping the same high-grade website post from you in the upcoming as well. In fact your creative writing abilities has encouraged me to get my own website now. Really the blogging is spreading its wings quickly. Your write up is a great example of it.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra