Z zagranicy

Niemcy protestowali przeciwko rozmieszczeniu w Polsce wojsk USA

Setki Niemców wzięło udział w sobotnim proteście w portowym mieście Bremerhaven. Demonstrowali przeciwko rozmieszczeniu w Polsce oddziałów NATO oraz – co można było wyczytać z transparentów – w imię budowy dobrych stosunków i przyjaźni z Rosją.

Amerykański sprzęt wojskowy, w tym 87 czołgów i 144 transporterów opancerzonych zostało zadokowanych w porcie, by później przetransportować je stamtąd na wschód.

Protestujący maszerowali przez miasto niosąc transparenty i bannery, na których przeczytać można było m.in. „Żadnego rozmieszczenia NATO! Skończyć z militarystycznym marszem przeciwko Rosji!”, „Precz z NATO”.

– Jestem tutaj, aby dać Rosji pokój, ponieważ obawiam się nowych wojen… a to wielkie manewry, które mnie przerażają, i jestem tutaj, aby przeciwko nim zaprotestować – powiedział w rozmowie z Press TV jeden z uczestników manifestacji.

Rozlokowanie wojsk USA w Polsce w ramach NATO ma na celu zapewnienie bezpieczeństwa przed ewentualną rosyjską agresją. Amerykański sekretarz stanu Ashton Carter zapowiedział podjęcie takich działań w zeszłym roku, deklarując, że siły te będą brały udział w regularnych manewrach w regionie.

Niepokoju takim rozwojem sytuacji nie kryje Rosja, z którą Niemcy nie od dziś sympatyzują. W odpowiedzi na – jej zdaniem – „agresywne” działania NATO, Rosja wzmocniła zdolność bojową w południowo-zachodniej części kraju.

NATO zawiesiło w zasadzie całkowicie współpracę z Rosją jako część wysiłków na rzecz wymuszenia na tym kraju oddania Półwyspu Krymskiego oraz wycofania się z Ukrainy.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

56 komentarzy

56 Komentarzy

 1. OZ

  8 stycznia 2017 at 11:02

  A to Niemcy nie mają innych problemów, np. z tzw. uchodżcami ???

  • mgrabas

   9 stycznia 2017 at 09:56

   Niemcy nie chcą WOJNY ATOMOWEJ tak blisko swojej granicy!

   • panMarek

    10 stycznia 2017 at 18:17

    Podoba mi się to, że Polacy i Amerykanie swobodnie podróżują po niemieckiej ziemi a oni mogą tylko protestować.
    Vivat Polacy i Amerykanie!

 2. z-k

  8 stycznia 2017 at 11:06

  Ja też jestem przeciw. Ze stacjonowania obcych wojsk w swojej Ojczyźnie cieszą się tylko agenci obcych służb i obcych interesów, zaprzańcy, telewizyjni ogłupieńcy jako tzw, pożyteczni idioci tudzież przykoszarowe panienki i ich alfonsi.

  • xoxo

   9 stycznia 2017 at 04:27

   W Niemczech od dziesiatkow lat stacjonuja I maja bazy zolnierze USA, im wolno, nam nie

   • Trc

    9 stycznia 2017 at 18:01

    Gdy dojdziecie w szkole do czasów IIWŚ, to dowiesz się dlaczego USA stacjonuje w Niemczech i ile Niemcy mają w tym tego rzekomego interesu.

   • Egzorcysta

    10 stycznia 2017 at 18:23

    Obce wojska stacjonuja w obcych krajach tylko wtedy kiedy te kraje sa ich koloniami.Niemcy od 1945 roku sa kolonia USA.Nie zostali nia dobrowolnie, a rzad „polski” oddal Polske w arende w zamian za paro do dostaniego zycia i prawo dozgonnych apanazy i bycia na swieczniku.Jestes dumny z tego ze za twoje pieniadze sa tu amerykanie, tak samo jak ksiaze Filip z syfilisu.

   • moherowy beret

    14 stycznia 2017 at 19:47

    A co Niemcy mają do powiedzenia w sprawie baz NATO na terenie Niemiec?
    NATO ma w świecie około 800 baz i nie zdarzył się ani jeden wypadek,żeby zlikwidowali bazę i opuścili teren.

 3. Janusz

  8 stycznia 2017 at 11:11

  „Rozlokowanie wojsk USA w Polsce w ramach NATO ma na celu zapewnienie bezpieczeństwa przed ewentualną rosyjską agresją” – a cóż to za nonsens? Dlaczego US-mani mieliby bronić Polski? Czy kiedykolwiek bronili? Wspierali Hitlera niemal całą wojnę, sprzedali nas w Teheranie i Jałcie żydokomunie sowieckiej, oddali w niewolę żydokomunie w Polsce, okradli Balcerowiczem i s-ką, zniewolili oszukańczym długiem; trzeba być zdrajcą p. Macierewicz, albo niespełna rozumu, żeby ściągać do Polski tych zbrodniarzy, urodzonych morderców. Po NATO-wskich bombardowaniach Belgradu w 1999r., tuż pod naszym nosem, w Europie, przez 78 dni, gdzie zamordowali 2000 cywilów (w tym niemal 100 dzieci), a ranili 8000 osób, Serbowie tak rozszyfrowali skrót NATO: „New American Terrorist Organisation”. Błąd jest tylko taki, że nie „Nowa” i nie „amerykańska”, a żydowska (w zarządzie), prywatna armia banksterska. Yankee Go Home!

  • Tomasz

   9 stycznia 2017 at 16:45

   Janusz internetu….

   • hansi

    10 stycznia 2017 at 07:10

    Dlaczego, Panie „Tomaszu” ?..
    Czyżby Pan „Janusz” zapodał powyżej coś niezgodnego z prawdą i stanem faktycznym ??…
    Pan jest innego zdania, niż Pan „Janusz” ? 🙂 ..

   • Bron

    15 stycznia 2017 at 00:18

    Tomasz tefałenu. Niestety wszystko co powyżej to prawda.

 4. Soroka

  8 stycznia 2017 at 11:53

  Oto mamy najlepszy dowód, że Niemcy to ruscy wasale! Ciekawe jaki Makrela miała pseudonim w KGB?

 5. Jacek

  8 stycznia 2017 at 12:01

  „NATO zawiesiło w zasadzie całkowicie współpracę z Rosją jako część wysiłków na rzecz wymuszenia na tym kraju oddania Półwyspu Krymskiego oraz wycofania się z Ukrainy.” – dlatego „osiedlili się w Polsce i to na naszej zachodniej granicy! Koń by się uśmiał.

 6. stan

  8 stycznia 2017 at 12:10

  Kto wpuszcza obce wojska na swoje terytorium, jest zdrajcą, a państwo traci niepodległość, o ile oczywiście jest niepodległe.

  • xoxo

   9 stycznia 2017 at 04:31

   po raz 2 pisze ze w Niemczech od dziesiatek lat maja bazy I wojsko USA

   • Ela

    10 stycznia 2017 at 18:05

    Jako okupanci ciemnoto!!!
    Niemcy wcale ich nie chca i juz od lat protestuja, tym bardziej ze Amis wypuszczaja z terenu Niemiec drony ktore morduja ludzi na calym swiecie. To jest niezgodne z Niemiecka konstytucja ktora mowi ze z ziemi niemieckiej nie moze juz nigdy wyjsc wojna czy agresja wobec innych krajow. Jak widac okupanci maja to gdzies i trzymaja Niemcow nadal za pysk. Powoli jednak ludzie sie buntuja i oby jak najwiecej!

 7. skok

  8 stycznia 2017 at 12:48

  Czytajac komentarze tej smierdzacej czerwonym moczem bolszewickiej menelii to mamy tyko potwierdzenie ze polaczki z tzw.czerwonego Łajna pruboja paczkowac w ramach BOLSZEWIDKIEGO INTERNACJONALISTYCZNEGO SABATU „Obroncow pokoju” z wytycznymi z Moskwy .!!!

  • hansi

   10 stycznia 2017 at 07:17

   ..a poza tym – dobrze się Pan/Pani czuje ? 🙂 ..

  • Ela

   10 stycznia 2017 at 18:08

   Skok, proponuje powtorzyc podstawowke bo z ortografia,stylem i wiedza historyczna kiepsko!!!

 8. okrągły stolik

  8 stycznia 2017 at 16:45

  W 1993 wyszły ruskie wojska, w 2017 wchodzą amerykańskie. To błąd, lepiej było budować polską armię. Historia „sojuszy” powinna czegoś uczyć.
  Amerykanie w ostatnich latach zaprowadzają „demokrację” w różnych krajach, po nich tylko zniszczenia, zabici, chaos i wojna. W 2016 również do polskiej demokracji mieli zastrzeżenia…

  • Leszek1

   10 stycznia 2017 at 17:37

   Dlatego wlasnie minister obrony narodowej zawziecie buduje polska armie, szkolac przyszlych zolnierzy przez cale dwa dni w miesiacu.

 9. TZ.

  8 stycznia 2017 at 18:33

  Obecność wojsk amerykańskich (tak jak w czasie zimnej wojny w RFN) chroni nas w pewnym stopniu przed niebezpiecznymi manewrami politycznymi i militarnymi tak Rosji, jak i Niemiec. Dlatego Niemcy (którzy wciąż pamiętają o swoim Schlesien, Ostpommern i Ostpreussen i nie są skłonni z nich zrezygnować) protestują przeciw wojskom USA w Polsce.

  • hansi

   10 stycznia 2017 at 07:19

   Ano, można to i tak widzieć… Fakt.. Nie wiem, co lepsze – dżuma, czy cholera ? 🙂

 10. markx

  8 stycznia 2017 at 21:40

  macierewicz zdrajca sprowadził us mordercow…na latarnie…

 11. Leszek1

  9 stycznia 2017 at 00:21

  To jest zupelnie naturalna reakcja Niemcow. Oni od dawna byli przeciwni bazom USA na swoim terenie. Obecnosc wojsk US na terenie Polski przeszkadza sojuszowi Niemiecko-Rosyjskiemu, ktory z cala pewnoscia skutkowal by rozbiorem Polski. Nie jest tylko pewne czy Wojska amerykanskie zostaly do nas wyslane, by nas chronic przed Rosja, czy tez po to by tlumic niepokoje spoleczne na podstawie POLSKIEJ Ustawy 1066.

  • Leszek1

   9 stycznia 2017 at 03:22

   P.S. Amerykanie na terenie Polski sa jak dotychczas rozlokowani wzdluz granicy z Niemcami.

   • hansi

    10 stycznia 2017 at 07:22

    Mogą więc także i ochronić POLLIN przed zakusami „rewizjonistycznymi” Niemców, którzy przecież, jak ten lis w kurniku – już-już witają się z gąską, już mieli w zasięgu ręki odzyskanie swoich „Ziem Utraconych” 🙂
    Tyle, że to NIE DLA NAS – Gojów, lecz dla Nowej Szlachty Jerozolimskiej…
    Ale przy okazji 🙂 .. Większy drapieżnik – ochroni nas „przy okazji”, przed mniejszym drapieżnikiem… Co nie zmienia NASZEGO statusu ofiary 🙂 ..

    • Leszek1

     10 stycznia 2017 at 17:32

     @hansi. Jest dokladnie tak jak piszesz. Chociaz trudno okreslic, ktory z drapieznikow jest wiekszy.

 12. Alex

  9 stycznia 2017 at 01:49

  Dzisiaj zeby osiągnąć pokój to potrzebne sa czołgi ,to wina słabej polityki zagranicznej putina ktory ściągnął do swoich granic NATO,brak wyobraźni czy nieprzewidywalność sytuacji?,podczas ostatniego szczytu NATO w W/wie zaprezentowano dowody zbrodni w Smolensku w 2010 roku,niestety prawda ujrzała światło dzienne o różnych sprawkach rzadu Rosji czego w efekcie bylo przegrupowanie wojska w armii amerykańskiej w celu zapobiegnięcia rosyjskiej eskalacji konfliktów na kraje bałtyckie,zbrodniczy reżim Putina został zbombardowany sankcjami ktore ubożała Rosję i do tego przy granicy z Rosja bedzie stacjonować NATO!!!,to porażka Ławrowski i jego polityki zagranicznej,moze skończyć jak Beria?

 13. desat

  9 stycznia 2017 at 10:41

  Wojska sprowadzone do Polski nie sa przeciw ruskim tylko przeciw nam,szykuje sie chyba szybki przewrocik w stylu majdanu i wojska te beda ochraniac nowy zarzad kraju a walczyc beda z narodem wspoldzialajac z v kolumna.

  • Tomasz

   9 stycznia 2017 at 16:49

   Czyli rząd ściągnął usarmy przeciw sobie?Dobre proszki…

 14. kronos

  9 stycznia 2017 at 17:18

  Piszę do autora tego gówno-artykułu z gówno-portalu! Gdzie tępa łajzo masz jakieś zdjęcia? Tylko takie udało się zrobić??? przecież wielka demonstracja była to powinieneś mieć setki zdjęć a ty łajzo publikujesz jedno, marnej jakości i się trzepiesz?!?!?! Tępa prawicowa szmato pokaż zdjęcia z tej wielkiej manifestacji!!!

  • Codreanu

   9 stycznia 2017 at 22:08

   Ahhh potępiasz z jednej strony bolszewizm ale przeciwników rozmieszczania amerykańskich wojsk w Polsce nazywasz p*****kami? Jakie to bolszewickie, obrażać kogoś kto ma inne poglądy niż obowiązujące.

  • Leszek1

   10 stycznia 2017 at 03:25

   @Kronos. Skoro tak wielka przyjemnosc odczuwasz w grzebaniu sie w tym gowno-portalu, to powinno ci sprawic jeszcze wieksza przyjemnosc zanurzenie sie w gownie po uszy w jakiejs przydroznej latrynie. Widac, ze to robisz cyklicznie, bo jestes wypelniony dokladnie gownem, ktore wylewa sie z ciebie jak rzygowina. Twoje miejsce jest w sraczu, a nie w internecie. Tam sobie wypisuj swoje zasrane pretensje.

  • hansi

   10 stycznia 2017 at 07:30

   Widać, że Pan tu nowy 🙂
   Artykuł napisała Pani Anna Wiejak, która lubi szczuć 🙂
   Nie zawsze zapodając w zgodzie z rzetelnością dziennikarską 😉
   Ale bywają tu gorsi, np. Pan Kuźmiuk 😉 …

   • Leszek1

    10 stycznia 2017 at 17:58

    @hansi. Bardzo przepraszam, ale osobiscie cenie sobie artykuly p. Wiejak poniewaz wlasnie one poruszaja tematy, ktore wywoluja najwieksza ilosc reakcji.
    Jak dotad nie zauwazylem najmniejszych zamiarow szczucia ani niezgodnosci z rzetelnoscia dziennikarska. Mozliwe, ze to dlatego, iz jestem tu od niedawna.

 15. Tony

  9 stycznia 2017 at 21:29

  ale tak „by the way”: gdyby ruskie wysłali 88 czołgów i 144 transportery np. do Meksyku pod mur? W latach 60-tych próbowali to i owo wysłać na Kubę… i do dzisiaj usrael o tym filmy kręci i roztrząsa zagrożenie… a to tylko taka wysepka jest. No i najważniejsze: któremu POLSKIEMU dowódcy podlegać będą ci usraelmani?

  • Leszek1

   10 stycznia 2017 at 03:47

   Armia NATO nie podlega dowodctwu kraju na ktorym stacjonuje, wiec ma status armii okupacyjnej. W polaczeniu z wciaz aktualna Ustawa 1066 i dzalaniami pozornymi ministra Obrony Narodowej, moze to budzic niepokoj. Zostali tu pospiesznie wyslani, by zapobiec przyjazni niemiecko-rosyjskiej, albo celem sprowokowania Rosji do dzialan, lub celem poskromienia wolnosciowych zapedow tubylcow. Trudno rozszyfrowac intencje Prezesa.

   • hansi

    10 stycznia 2017 at 07:33

    Intencje Pana Prezia fucktycznie, trudno rozszyfrować 🙂
    Ale to nie on wysmażył „1066”..
    Lecz „mocodawcy”, zarówno jego, jak i reszty tej cyrkowni w Parszawie, bez względu na „opcje polityczne”..]
    Trzeba by zapytać PRAWDZIWEGO szefa tego „burdelu”, czyli Pana jenerała Marka Dukaczewskiego może ? 😉 ..

    • Leszek1

     10 stycznia 2017 at 17:46

     On nie wysmazyl, ale on podgrzewa ja dalej na wolnym ogniu. Stad wniosek, ze nadPremier i nadPrezydent ma nad soba nadPrezesa.

 16. Egzorcysta

  10 stycznia 2017 at 19:38

  Za ten protest, Polacy powinni byc Niemcom bardzo wdzieczni.Oczywiscie Niemcy nie robia tego dla Polakow, ale Niemcy i Polacy powinni widziec wspolny interes w tym aby nie doszlo do 3 wojny swiatowej w Europie, tym bardziej, ze sa w Niemczch elektrownie atomowe, nie tak daleko od granicy polskiej.USA nie moze zyc bez wojen, podbijania kolejnych panstw dla Rotschilda i jego ferajny, az Rotschild nie zostanie wladcza jedynym i wlascielem swiata.Gospodarka USA, opiera sie glownie na rabunku i przemysle zbrojeniowym, i wszdzie gdzie sa rozpoczynaja wojny i destabilizacje panstw.Wiec lepiej jak ich nie ma w Europie.W Niemczch staconuje ich ok 180tys, z Niemiec z miejscowosci Ramstein, s sterowane drony, ktore operuja na Bliskim Wschodzie, w Polsce wlasnie dzis przybywa ok 35 tys.Tam gdzie wojsko USA tam wojna dlatego lepiej zeby ich nie bylo.Wczoraj Kreml by wyjsc naprzeciw Trampowi podial decyzje o wycofaniu wojsk z Syrii.Putin robi wszystko by nie doszlo do 3 wojny swiatowej.Teraz ruch Trumpa. Dowoddztwo sil zbrojnych USA, planuje Obame postawic przed trybunal stanu,jako zbrodniarza wojennego.Za rzadow Obamy , stracilo zycie ponad 2 milony ludzi, czego nawet generalicja USA nie chciala.Jest szansa ze plany Zydow pojda w sina dal.Widac szanse, ale czy 7 miliardow ludzi potrafi sobie poradzic z 1000cem pomyslowych nadludzi i ich uzytecznymi idiotami zobaczymy za kilka miesiecy.Tak naprawde z tymi imograntami do Polski to byl picna wode,oni sa tylko zaplanowani dla Niemcow, Francji,Austrii,poniwaz te kraje wspolnie zagrazaja hegemonii Israela i ich psa USA.O Chiny i Rosje zatroscza sie pozniej.Nawet kot z mysza sie zaprzyjazni jak ujrza wspolnego wroga.A Tak miedzy nami, to czy Polacy byli i sa dobrymi sasiadami?Chaciabys miec Polaka za sasiada np gdzies na swiecie?To tez cos mowi,zylem w 40 lat prawie w roznych krajach na swiecie,i bedac szczery, wole Polaka nie miec za sasiada i powoli rozumiem dlaczgo Polska ma ciagle klopty z sasiadami, i to z kazdej strony.Moze pora zaczac sie zastanawiac nad tym fenomenem?( to tak na marginesie)

  • johnie

   11 stycznia 2017 at 21:10

   Oj, przykro tego słuchać, ale potwierdzam, niestety 🙁 To, o Polakach – sąsiadach…
   I oby się nie potwierdziło tak szybko, że nad Niemcami wisi jakiś okropny miecz katowski, który ma ich rozmieszać w ciągu dwóch lat.. Byłaby to rzecz niebywała w historii tej cywilizacji…
   I, prawdę mówiąc, NIE BARDZO widzę oczyma wyobraźni, jak PRAKTYCZNIE miałoby się to dokonać…
   Jak na razie – nie wskazuje na taki makabryczny scenariusz NIC, ale to NIC zupełnie…
   Ciapate się rozlazły, a większość z nich usiłuje się przystosować i jakoś żyć…
   No, zobaczymy.. Sytuacja nabrzmiewa…

 17. niepisior

  10 stycznia 2017 at 22:53

  Szwabstwo już zapomniało o „dobrodziejstwie” dzikiej, azjatyckiej hordy sowieckiej, która zgwałciła ponad 2 miliony niemieckich kobiet. Może chcą powtórki?

 18. tomek

  11 stycznia 2017 at 13:50

  kolaboranci z niemiecami rosja i szmulami pilnuja wszystkich portali a szczegolnie prawicowych

 19. Michał

  13 stycznia 2017 at 13:02

  protestowała niemiecka agentura Putina, aby jego polska agentura promująca zaściankowy, anty-Europejski para-patriotyzm na poziomie moczarowców, miała o czym pisać..

 20. Zona

  14 stycznia 2017 at 22:55

  Tego się boicie, postępowi, okrągłostołowi adoratorzy unijnej biurokracji, palący świeczki w siedmioramiennych świecznikach? Moczarowców?

 21. Zona

  14 stycznia 2017 at 22:58

  Och nie dziwne że protestują. Dziwne że my Polacy milczymy… Co gorsza może się okazać że po zmianie władzy w waszyngtonie zostaniemy zupełnie na lodzie. Jak zawsze. Bo co z naszej Polski za partner? I dla kogo?

 22. Arlena Pantoni

  15 kwietnia 2017 at 20:07

  That is the awesome wonderful search system in the world

 23. Beulah Ven

  18 kwietnia 2017 at 10:46

  This is the very best search system in the world

 24. Alease Jimenez

  18 maja 2017 at 08:18

  Top 10 Reasons to Drink Warm Lemon Water Every Morning

 25. ChasBiarge

  19 lipca 2017 at 01:46

  Viagra Combien Ca Coute En Belgique online pharmacy Ribavirin Buy Online Fast Shipping

 26. KennHitthype

  19 lipca 2017 at 16:16

  Macrobid 100mg Where To Buy cialis buy online Ordering Cialis Online

 27. KelChalkhic

  19 lipca 2017 at 19:48

  Paul cialis Cafergot Bestellen

 28. ChasBiarge

  1 sierpnia 2017 at 17:41

  Cialis Depression cialis Medication Zithromax

 29. KelChalkhic

  1 sierpnia 2017 at 17:47

  Cialis Without Prescription Usa cialis buy online Buy Doxycycline Online With Mastercard

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra