Z zagranicy

Niemcy protestowali przeciwko rozmieszczeniu w Polsce wojsk USA

Setki Niemców wzięło udział w sobotnim proteście w portowym mieście Bremerhaven. Demonstrowali przeciwko rozmieszczeniu w Polsce oddziałów NATO oraz – co można było wyczytać z transparentów – w imię budowy dobrych stosunków i przyjaźni z Rosją.

Amerykański sprzęt wojskowy, w tym 87 czołgów i 144 transporterów opancerzonych zostało zadokowanych w porcie, by później przetransportować je stamtąd na wschód.

Protestujący maszerowali przez miasto niosąc transparenty i bannery, na których przeczytać można było m.in. „Żadnego rozmieszczenia NATO! Skończyć z militarystycznym marszem przeciwko Rosji!”, „Precz z NATO”.

– Jestem tutaj, aby dać Rosji pokój, ponieważ obawiam się nowych wojen… a to wielkie manewry, które mnie przerażają, i jestem tutaj, aby przeciwko nim zaprotestować – powiedział w rozmowie z Press TV jeden z uczestników manifestacji.

Rozlokowanie wojsk USA w Polsce w ramach NATO ma na celu zapewnienie bezpieczeństwa przed ewentualną rosyjską agresją. Amerykański sekretarz stanu Ashton Carter zapowiedział podjęcie takich działań w zeszłym roku, deklarując, że siły te będą brały udział w regularnych manewrach w regionie.

Niepokoju takim rozwojem sytuacji nie kryje Rosja, z którą Niemcy nie od dziś sympatyzują. W odpowiedzi na – jej zdaniem – „agresywne” działania NATO, Rosja wzmocniła zdolność bojową w południowo-zachodniej części kraju.

NATO zawiesiło w zasadzie całkowicie współpracę z Rosją jako część wysiłków na rzecz wymuszenia na tym kraju oddania Półwyspu Krymskiego oraz wycofania się z Ukrainy.

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

237 komentarzy

237 Komentarzy

  1. Itamar Serp

    3 listopada 2017 at 09:33

    Keep on working, great job!

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra