Felieton

Kult alimenciarza

Z serdecznością, a wręcz czułością zwracam się z moich wiernych Czytelników, choć nastrój minorowy.

Już na dobre zagnieździł się Nowy Rok, jak kornik w ramach starego obrazu. Niecne podłostki publiczne miewają się nadal dobrze i zakłócają złośliwie nasze tęsknoty za pięknem oraz dobrem. W zanadrzu chowam opowieści o ludziach szlachetnych i występujących w obronie uciśnionych, bowiem pomniki bez piedestału wypełniają nadal noworoczną przestrzeń polityczno-wystawienniczą.

Piedestał bowiem zajęty przez „modnego alimenciarza”, który nie dość, że dopuszcza się przemocy ekonomicznej wobec własnych dzieci, to dumny jest z tego, że tak długo je okrada, okradając przy tym stado beeeeee-dorosłych. Koniec jednak z eufemizmami! Nawet jeśli wielu uchylających się nawykowo od płacenia alimenciarzy robi z siebie „męczenników alimentatorstwa”, to przypominam, że wśród słownikowych określeń alimenciarza jest znaczenie numer dwa: „alimenciarz to osoba skazana na karę więzienia za uchylanie się od płacenia alimentów”.

W Nowym Roku „modni alimenciarze” wolą trzymać się kurczowo wersji o ubóstwie – robią z siebie męczenników źle interpretowanych pojęć, skoro praktykują obłudę publiczną, przy której kołtuneria i dulszczyzna to pełzające robaczki z palpitacjami, skazane na dożywotnią karę za niecną krytykę mieszczańskiego domu. Dwulicowość, a także dulszczyzna dotyka przecież ludzi nie mających własnego zdania, a kult alimenciarza -„tylko” pławiących się w midasowych fakturach.

Nieszczęsna Zapolska nie przewidziała, że tłum będzie wycierał sobie usta dulszczyzną, a starożytni – że sławetna fraza „lucri bonus est odor ex re qualibet” – „wszelki zysk pięknie pachnie”, okaże się trafnym określeniem całej eskalacji zdarzeń, które miały miejsce zaledwie w ciągu kilku pierwszych dniu roku 2017.

Szczytem dwulicowości w najnowszej wersji „kultu alimenciarza” jest dopuszczanie się lawinowo rosnącego długu wobec własnych dzieci – czyli dumy ze stosowanej konsekwentnie przemocy ekonomicznej, a zarazem powoływanie się – szczególnie w udzielanych wywiadach i wpisach w Internecie na przywiązanie do wartości – w tym rodzinnych oraz zamieszczanie linków do stron z różnymi formami pomagania dzieciom etc. etc.

Zło kąsa długo, ale czeźnie szybko.

Tyle, że z ufną cierpliwością poczekać trzeba na rozwój wypadków. Przy tym – w internetowym, szczególnie medialnym lansowaniu się alimenciarzy uczestniczą patrzące wielkimi oczami dwie kosmate formy hipokryzji – pruderia i zakłamanie, bo w mniejszym stopniu popleczników irytują sponiewierane tysiące polskich złotych, niż zamarznięte skarpetki, leżące na samym środku zamarzniętego jeziora.

Alimenciarz trzęsie dolną partią pleców ze strachu albo pęka z dumy… jak balon każdej medialnej manipulacji.

W Nowym Roku życzę moim wiernym Czytelnikom, by nie marnowali (patriotycznej) energii na tych, którzy (medialnie również) nie zasługują a dzielnym, samotnym rodzicom oraz pokrzywdzonym dzieciom – by sprawiedliwości stało się zadość.

Marta Cywińska

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

42 komentarze

42 Komentarzy

 1. hansi

  9 stycznia 2017 at 09:52

  „..Piedestał bowiem zajęty przez „modnego alimenciarza”..”
  Spokojnie. Właśnie go odstrzeliwują, ci sami, którzy go wystrugali z banana (S. Michalkiewicz).
  Ciekawe, kto ma zająć jego miejsce na tym, wspomnianym przez Panią, „Piedestale”.
  Ponownie „Donek” ? 🙂 Czy może Cimoszewicz, którego ogłupiała fejsbukowo” młodzież nie zna ? 🙂 Czy może inny jakiś Maciek Stuhr ? 🙂 Żydo-komuna, kreując na „jasnego idola” „walczącej z faszyzmem i o demokrację” Polski taką ścierkę, jak Kijowski, wykazała chyba skrajną już arogancję i SZYDERSTWO z całkowicie już prawie zdeptanych Polaków..
  Ciekawe, zaiste, KOGO Ubecja wystawi teraz na następcę Prezesa..
  Donek – na Prezydenta (skoro mogła nim być taka swołocz, jak Bul-Komorowski, czy taki, doskonale serwilistyczny pajac, jak Duda..). A kto na szefa „rządu warszawskiego” ? (G. Braun). Kijowskiego właśnie odstrzelili, aferą fakturową.
  CHYBA, że pokażą JESZCZE WIĘKSZE szyderstwo z Polaków, puszczając przekręt „jasnego idola” – Kijowskiego w niepamięć medialną i POMIMO TO forsując tego śmiecia na nowego Bolka ?…
  Nie zdziwiłbym się…

  • Marta Cywińska

   9 stycznia 2017 at 23:17

   Do: hansi
   Kolejka chętnych do postawienia choćby czubka palców na piedestale długa jak w stanie wojennym.Tyle,że pomniki stawiane za życia wywracają się same. Klaun, bufon i alimenciarz, gdyby znali łacinę, dukaliby tak:” Exegi monumentum aere perennius” – „Zbudowałem sobie pomnik trwalszy od spiżu”, hoho, jak u samego Horacego. Piedestał zajęty? Stanie obok kolejny. Naiwni budują, gorliwcy strącają. Tylko narodu szkoda.

 2. Soroka

  9 stycznia 2017 at 11:59

  Kto alimenciarzy stawia na swoje czoło, jest gorszy od nich samych.
  Alimenciarze są owocem głupoty i złego wychowania kobiet i mężczyzn. Rozsądna kobieta, przygotowana do życia w małżeństwie, nigdy nie pozwoli się dotknąć żadnej kanalii, a rozsądny mężczyzna, przygotowany do życia w małżeństwie, nie dotknie kobiety niegodnej bycia żoną.
  Mam szczególnie silny wewnętrzny wstręt do alimenciarzy płci obojga!
  „Alimenciarz trzęsie dolną partią pleców ze strachu”
  Ależ pani Marto! A co z tą częścią ciała, która jest poniżej pleców? Nogi chyba nie wyrastają z pleców? Chyba nie chce Pani tej części ciała wyrzucić poza margines życia?

  • Marta Cywińska

   10 stycznia 2017 at 08:16

   Do Soroki:
   „Rozsądna kobieta, przygotowana do życia w małżeństwie” jest szczególnie łakomym kąskiem dla „mentalnego alimenciarza”, czyli zaburzonego oszusta, zaprzedanego złu, przynoszącego hańbę całej swojej rodzinie, wszak – najprościej ujmując – sprawia mu perwersyjną przyjemność długoterminowe stosowanie przemocy (również) ekonomicznej, a to tyko wierzchołek lodowej góry. Cytuję Pana „rozsądny mężczyzna, przygotowany do życia w małżeństwie, nie dotknie kobiety niegodnej bycia żoną”, – tyle,że różnica jest taka, kobiety dla dobra dzieci pojmują zazwyczaj odważnie walkę z zaburzonymi alimenciarzami- manipulatorami, a mężczyźni ulegają często bezterminowo „kobietom niegodnym bycia żoną”( nowa forma genderyzacji męskiego umysłu – ZNIEWOLENIE).O mentalności żeńskiego odpowiednika „modnego alimenciarza” polecam przeczytać tu:http://aidersonprochain.com/perverse-narcissique-comment-detecter-une-femme-manipulatrice/?utm_content=buffer8191b&utm_medium=social&utm_source=facebook.com&utm_campaign=buffer Jako wielbicielka malarstwa m.in. Boticelliego, Giorgione,a nawet Delvaux nie śmiałabym wyrzucić żadnej części ludzkiego ciała „poza margines życia” – to temat na zupełnie inną dyskusję… Serdeczności Soroce przesyłam.

 3. Czesław

  9 stycznia 2017 at 14:23

  W świetle tych ostatnio informacji że Pan Alimenciaż ze swoją żoną robili w Paryżu zakupy markowych ubrań i perfum z datków do puszki, to zasadne jest pytanie, czy to jest Nikoś Dyzma naszych czasów, czy wybitny agent Jarosława Kaczyńskiego?.

  • Soroka

   9 stycznia 2017 at 16:52

   To jest po prostu zwykły mamoniarz. Mamoniarz nie jest w stanie oprzeć się mamonie. Jest mamona, to się bierze i tyle. Tacy są wszyscy mamoniarze, nie wiesz o tym? Może też jesteś mamoniarzem i dlatego trudno Ci dostrzec belkę w swoim oku.

   • Marta Cywińska

    9 stycznia 2017 at 22:50

    Do: Soroka
    Ad. określenia „mamoniarz”- zastawiam się nad formą żeńską… mamoniarka? … może mamoniarzyca jak wampirzyca… Może nieoceniony Soroka będzie miał lepszy pomysł? „Mamona” kojarzona jest z pokusą.. z mamieniem.Dociekliwych Czytelników odsyłam jednak do „historii ewolucji” pojęcia mamony.

    • Soroka

     11 stycznia 2017 at 11:13

     Sam nie ośmieliłbym się proponować formy żeńskie słowa „mamoniarz”, ale wziąwszy przykład od naszej elity, jeżeli na kobietę pełniącą funkcję premiera mówi się „premierka”, to na kobietę mamoniarza, powinno się mówić „mamoniarka”, a bardziej pogardliwie „mamoniara”.
     W moim wpisie słowo „mamoniarz” jest eufemizmem słowa „materialista”. Materialista, to wyznawca religii materialistycznej, opartej na wierze w samoistne i bezprzyczynowe powstanie świata materialnego, a więc przypisują materii cechy boskie, dlatego materialiści. Wyznawcy tej religii uważają, że poza światem materialnym nie ma innego. Religia określa cel życia człowieka. Cóż może być celem życia człowieka z takim przekonaniem? Oczywiście maksymalne używanie świata, a do tego potrzebna jest mamona, czyli wszelkie bogactwo które na takie używanie pozwala. Jeżeli mamona jest tak bardzo przez tych ludzi pożądana, no to … mamoniarze. Nieprawdaż?

     • Marta Cywińska

      11 stycznia 2017 at 14:19

      Do Nieocenionego Soroki: Przypuszczam,że mamoniarze i mamoniary nie wyczuwają takiej subtelności jak eufemizm, bo ich potrzeby są po prostu prymitywne. Alimenciarze, alimenciary, mamoniarze, mamoniary mają zdeformowane sumienie. Na każdego, kto w jakikolwiek sposób krzywdzi dziecko albo przyczynia się do do jego krzywdy, w tym: pomaga alimenciarzowi w wymigiwaniu się od płacenia zaległości alimentacyjnych ( to też rodzaj zależności psychicznej, jak w przypadku osoby współuzależnionej) jest tylko jedno określenie.

  • Marta Cywińska

   9 stycznia 2017 at 23:00

   Do Czesława
   Warto przytoczyć znamienną, choć niestety rzadko przytaczaną w całości wypowiedź nieszczęsnego Żorża (!) Poniemirskiego z finalnej sceny powieści „Kariera Nikodema Dyzmy”. Cytuję na podstawie przedwojennego wydania i pozostawiam bez komentarza:
   „Milczeć! — wrzasnął Ponimirski i jego blada twarzyczka chorowitego dziecka zrobiła się czerwona z wściekłości. — Milczeć! Sapristi! Z was się śmieję! Z was! Elita Cha, cha, cha… Otóż oświadczam wam, że wasz mąż stanu, wasz Cincinnatus, wasz wielki człowiek, Szaleniec, Nikodem Dyzma to zwykły oszust, co was za nos wodzi, to sprytny łajdak, fałszerz, i jednocześnie kompletny kretyn! Idiota, nie mający zielonego pojęcia nie tylko o ekonomii, lecz o ortografii. To cham, bez cienia kindersztuby, bez najmniejszego okrzesania! Przyjrzyjcie się jego mużyckiej gębie i jego prostackim manierom! Skończony tuman, kompletne zero! Daję słowo honoru, że nie tylko w żadnym Oksfordzie nie był, lecz żadnego języka nie zna! Wulgarna figura spod ciemnej gwiazdy, o moralności rzezimieszka. Sapristi! Czy wy tego nie widzicie? Źle powiedziałem, że on was za nos wodzi! To wy wywindowaliście to bydlę na piedestał! Wy ludzie pozbawieni wszelkich rozumnych kryteriów! Z was się śmieję, głuptasy! Z was! Motłoch!…”.

 4. klioes vel pislamista

  9 stycznia 2017 at 21:43

  Na dobry początek 2017-ego roku

  To szczęśliwy rok dla Polski,
  Chociaż ledwie rozpoczęty!
  Alimenty już Kijowski
  Spłacił… (Fundusz KOD-u wzięty
  Został na informatyka…
  Dość on drogi, znać z cennika.)

  Swetru,“ nowoczesny Rysiek”,
  Jak Czarniecki, co przez morze…
  Na Maderze wrogów wysiekł.
  Majdan zaś w telewizorze
  (Prawie ze dwadzieścia osób!)
  Na wigilię chwali sposób:

  Pasztet! – Tradycyjne danie…
  (Taka nowa jest tradycja
  Pośród ciamajd w ciamajdanie.
  No i znikła prohibicja.)
  Znać, fantazja trwa w narodzie!…
  A więc padniesz, Kaczogrodzie!!!

  • Marta Cywińska

   9 stycznia 2017 at 22:37

   Do: klioes vel pislamista
   Dziękuję za wiersz.W Nowym Roku odnotowuję więc kolejną funkcję felietonu – wierszotwórczą. Polecam Autorowi książkę „Poezja świadectwa i sprzeciwu.Stan wojenny w twórczości wybranych polskich poetów”, Kraków 2004. Tak oto historia się powtarza, a felietoniści po jej prawej stronie mają ręce pełne roboty.

 5. cara hack playboy

  11 marca 2017 at 22:12

  326345 624039Thank you for your amazing post! It has long been quite insightful. I hope that you will continue sharing your wisdom with us. 745595

 6. legal testosterone

  18 marca 2017 at 01:26

  700645 48970I really got into this article. I found it to be interesting and loaded with unique points of interest. I like to read material that makes me think. Thank you for writing this great content. 429305

 7. economics tuition

  26 marca 2017 at 12:40

  920287 137320I found your weblog website on google and check a couple of of your early posts. Proceed to maintain up the very good operate. I just extra up your RSS feed to my MSN News Reader. Looking for ahead to reading extra from you later on! 178043

 8. resources

  29 marca 2017 at 13:07

  745228 870368I really prize your piece of work, Great post. 414874

 9. economics tuition

  29 marca 2017 at 21:40

  71213 889042Thank you for writing this tremendous top quality article. The information in this material confirms my point of view and you really laid it out well. I could never have written an article this good. 363140

 10. unlimited roadside assistance

  30 marca 2017 at 03:34

  601719 903908Thank you for writing this tremendous top quality article. The information in this material confirms my point of view and you really laid it out well. I could never have written an article this good. 462824

 11. social network password

  30 marca 2017 at 17:32

  607426 373249Hello! I just wish to give a huge thumbs up for the good info youve gotten right here on this post. I will likely be coming back to your blog for more soon. 141613

 12. 204636 993593What a lovely weblog page. I will surely be back once again. Please maintain writing! 242878

 13. retrouver un telephone

  31 marca 2017 at 02:48

  989395 584781What other people have stated and in some uncommon cases, suicide may possibly occur. 830108

 14. economics tuition singapore

  1 kwietnia 2017 at 20:27

  556338 733848There is visibly a bunch to know about this. I believe you made various good points in features also. 583994

 15. is motor club america a scam

  1 kwietnia 2017 at 21:40

  277979 963906Why didnt I consider this? I hear exactly what youre saying and Im so pleased that I came across your weblog. You actually know what youre talking about, and you created me feel like I need to learn a lot more about this. Thanks for this; Im officially a huge fan of your weblog 369242

 16. is motor club america a scam

  2 kwietnia 2017 at 03:55

  913120 645156Have you noticed the news has changed its approach recently? What used to neve be brought up or discussed has changed. Its that time to chagnge our stance on this though. 451090

 17. Best Best Online News in the World

  7 kwietnia 2017 at 18:54

  997675 67230Thank you for the auspicious writeup. It in truth used to be a amusement account it. Glance complex to much more added agreeable from you! Nevertheless, how could we be in contact? 9362

 18. Best Best Online News in the World

  7 kwietnia 2017 at 22:40

  77521 373761As soon as I detected this internet website I went on reddit to share some of the adore with them. 836755

 19. Best Best Online News in the World

  8 kwietnia 2017 at 06:36

  363953 477801Thanks for the fantastic post against your blog, it genuinely provides me with a look about this topic.??;~.?? 911553

 20. UK Chat Rooms

  9 kwietnia 2017 at 08:15

  849540 389679I discovered your weblog web website on google and check a couple of of your early posts. Continue to maintain up the superb operate. I just further up your RSS feed to my MSN News Reader. Searching for forward to studying extra from you in a whilst! 719117

 21. insta suite review

  15 kwietnia 2017 at 12:23

  Very good blog! Do you have any helpful hints for aspiring writers?

  I’m planning to start my own website soon but I’m a little lost on everything.
  Would you propose starting with a free platform like WordPress or go
  for a paid option? There are so many options out
  there that I’m totally overwhelmed .. Any tips? Appreciate it!

 22. harry styles sign of the times

  18 kwietnia 2017 at 11:44

  I am no longer positive the place you are getting your info, but good topic.
  I needs to spend a while studying much more or figuring out more.

  Thanks for wonderful information I used to be looking for
  this information for my mission.

 23. Indie

  18 kwietnia 2017 at 21:25

  I all the time used to read piece of writing in news papers but now as I am
  a user of internet therefore from now I am using net for articles or reviews, thanks to web.

 24. Subdivisions in Davao

  20 kwietnia 2017 at 09:09

  These are in fact fantastic ideas in on the topic of blogging.
  You have touched some pleasant things here. Any way keep up wrinting.

 25. Car for Lease in Gensan

  20 kwietnia 2017 at 14:15

  Spot on with this write-up, I honestly think this web site needs far more attention.
  I’ll probably be back again to read more, thanks
  for the info!

 26. Gensan Travel

  21 kwietnia 2017 at 14:35

  Thanks for sharing your info. I truly appreciate your efforts and I will be
  waiting for your further write ups thanks once again.

 27. elayzarraga.files.wordpress.com

  21 kwietnia 2017 at 18:55

  I am really happy to read this webpage posts which includes
  plenty of helpful information, thanks for providing these information.

 28. Switch Energy Supplier

  21 kwietnia 2017 at 21:05

  306397 699550Giving you the most effective News is really significantly imptortant to us. 487075

 29. gspot

  21 kwietnia 2017 at 21:08

  Thanks a bunch for sharing this with all of us you actually realize what you’re talking approximately!
  Bookmarked. Kindly additionally visit my website =).
  We will have a hyperlink exchange agreement between us

 30. Boost self-esteem

  22 kwietnia 2017 at 09:15

  Having read this I believed it was very informative.
  I appreciate you taking the time and energy to put this informative article together.
  I once again find myself personally spending a significant amount
  of time both reading and posting comments. But so what, it was still worthwhile!

 31. Switch Energy Supplier

  22 kwietnia 2017 at 11:15

  103958 817679you might have a great weblog here! would you wish to make some invite posts on my weblog? 648788

 32. Son Goku Battles Android 17

  23 kwietnia 2017 at 18:03

  I’m gone to say to my little brother, that he should also pay a
  quick visit this webpage on regular basis to obtain updated
  from hottest gossip.

 33. Computer Repair Orlando

  24 kwietnia 2017 at 13:10

  Wow, superb blog layout! How long have you been blogging for?
  you made blogging look easy. The overall look of your site
  is fantastic, let alone the content!

 34. crystal jellies

  26 kwietnia 2017 at 03:49

  I visited various sites but the audio quality for audio songs
  present at this site is genuinely excellent.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra