Z kraju

Ks. Isakowicz-Zaleski do redaktorów „TP”: Michnik wam na drogę!

Przysłowiowej suchej nitki nie pozostawił na „Tygodniku Powszechnym” ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski, który w ostrych słowach skrytykował gazetę za atakowanie Patriotycznej Pielgrzymki Kibiców na Jasną Górę.

„”Tygodnik Powszechny”, który prawem kaduka wciąż używa nazwy „katolicki”, krytykuje księży z Patriotycznej Pielgrzymki na Jasną Górę. Znów taka sama zasada: Nie byłem, nie pomogłem, ale się będę wymądrzał. Jak w „Gazecie Wyborczej”” zauważył ks. Isakowicz-Zaleski.

W jego ocenie „najwyższy więc czas, aby redakcja TP przeniosła się wreszcie z zajmowanych budynków Kurii Metropolitalnej w Krakowie do duchowej macierzy, czyli do lokalu wspomnianej GW”. „Chciałoby się rzec: Michnik wam na drogę! Mało kto będzie po was płakać” dodał.

Wcześniej ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski nie szczędził słów krytyki pod adresem związanego z „Tygodnikiem Powszechnym” jezuity Grzegorza Kramera, atakującego uczestników wyżej wymienionej pielgrzymki. „Nie był, nie widział, w niczym nigdy nie pomógł, a krytykuje. I to kłamliwie. Typowe dla „salonu” i tzw. „Kościoła otwartego”” stwierdził duchowny obrządków ormiańskiego i łacińskiego. Nie omieszkał zauważyć, że KOD i inne media lewackie to od razu te ataki przedrukowały.

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Kliknij, aby dodać komentarz

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra