Z kraju

Ks. Isakowicz-Zaleski do redaktorów „TP”: Michnik wam na drogę!

Przysłowiowej suchej nitki nie pozostawił na „Tygodniku Powszechnym” ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski, który w ostrych słowach skrytykował gazetę za atakowanie Patriotycznej Pielgrzymki Kibiców na Jasną Górę.

„”Tygodnik Powszechny”, który prawem kaduka wciąż używa nazwy „katolicki”, krytykuje księży z Patriotycznej Pielgrzymki na Jasną Górę. Znów taka sama zasada: Nie byłem, nie pomogłem, ale się będę wymądrzał. Jak w „Gazecie Wyborczej”” zauważył ks. Isakowicz-Zaleski.

W jego ocenie „najwyższy więc czas, aby redakcja TP przeniosła się wreszcie z zajmowanych budynków Kurii Metropolitalnej w Krakowie do duchowej macierzy, czyli do lokalu wspomnianej GW”. „Chciałoby się rzec: Michnik wam na drogę! Mało kto będzie po was płakać” dodał.

Wcześniej ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski nie szczędził słów krytyki pod adresem związanego z „Tygodnikiem Powszechnym” jezuity Grzegorza Kramera, atakującego uczestników wyżej wymienionej pielgrzymki. „Nie był, nie widział, w niczym nigdy nie pomógł, a krytykuje. I to kłamliwie. Typowe dla „salonu” i tzw. „Kościoła otwartego”” stwierdził duchowny obrządków ormiańskiego i łacińskiego. Nie omieszkał zauważyć, że KOD i inne media lewackie to od razu te ataki przedrukowały.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

14 komentarzy

14 Komentarzy

 1. klioes vel pislamista

  9 stycznia 2017 at 21:40

  Na dobry początek 2017-ego roku

  To szczęśliwy rok dla Polski,
  Chociaż ledwie rozpoczęty!
  Alimenty już Kijowski
  Spłacił… (Fundusz KOD-u wzięty
  Został na informatyka…
  Dość on drogi, znać z cennika.)

  Swetru,“ nowoczesny Rysiek”,
  Jak Czarniecki, co przez morze…
  Na Maderze wrogów wysiekł.
  Majdan zaś w telewizorze
  (Prawie ze dwadzieścia osób!)
  Na wigilię chwali sposób:

  Pasztet! – Tradycyjne danie…
  (Taka nowa jest tradycja
  Pośród ciamajd w ciamajdanie.
  No i znikła prohibicja.)
  Znać, fantazja trwa w narodzie!…
  A więc padniesz, Kaczogrodzie!!!

 2. klioes vel pislamista

  9 stycznia 2017 at 23:12

  Trwając w dalszym ciągu w nieutulonej żałobie po śmierci profesora-majora(UB) Baumanna, uzupełniłem i poprawiłem wierszyk wspierający wiecznie żywe, światłe ideee tego piekłoszczyka:


  Bambo w Polsce

  Afrykanin jest Polakiem;
  Chrzci się półksiężyca znakiem.
  Bambo chłopię to urocze:
  Lubi panie brać za krocze
  Na ulicy, na festynie…
  Sra gdziekolwiek, tak jak świnie.
  Ale wody w toalecie
  Boi się. Bo sami wiecie:
  Wśród bakterii własnych zdrowo…
  Bambo multikulturowo
  Ubogaci nas! Muslima
  Cieszy, kiedy kozy dyma.
  Do dziewczynek obrzezania
  Bardzo też się Bambo skłania.
  I, jak jego brzmi przezwanie,
  Miłe jemu jest bimbanie.
  „Szkoła na nic się nie przyda.” –
  Bambo nęci pas Szahida…
  A Was nęci – świniojady! –
  Z imigrantem szukać zwady,
  Zamiast Polskę mu otworzyć…
  Aby zdążył się rozmnożyć.

 3. gieptil

  10 stycznia 2017 at 03:18

  Dla mnie to nie lewactwo, bo jak rozumiem lewacy powinni troszczyć się o ludzi prostych i biednych. Choć … nie bardzo wiadomo co to pojęcie ( lewactwo ) oznacza. Może ktoś wyjaśni, bo na razie chodzi to jako beztreściowy epitet.
  Ja bym raczej powiedział o nich hitlerowcy, i to nie jest przesada. Większość tych tzw. kiboli ( co za pogardliwe określenie ) bez trudu znajdzie pracę na zachodzie. A ci co już wyjechali zwracają uwagę na dwie sprawy. Tam jest praca dobrze zorganizowana, gdy w Polsce bywa różnie, też oczywiście lepiej płacą. No i SZACUNEK dla pracownika, gdy w Polsce zwykły pracownik jest zazwyczaj traktowany jako podczłowiek. I to jest wkodowane w kulturze tych tzw. elit z warszawka hitlerawka czy krakówek hitlerówek. Jest to tak wkodowane w ich sposób postrzegania świata, że jak który z nich przeczyta mój tekst to się bardzo oburzy – a cóż to, mamy to bydło ciemne traktować jako równych nam ludzi?
  A jak żyją ci ludzie lepsi rasowo, czyli nadludzie? Żyją zazwyczaj w dużych miastach, gdzie jest dostęp do dużej zazwyczaj państwowej kasy. Tylko trzeba wiedzieć z kim i jak pogadać, jak to przyklepać uklepać, z kim wymienić się w porę grzecznościami – łączą ich tysiące więzów koleżeńsko kombinatorskich, tak powstaje ten wytworny salon. Najsprytniejsi mają już pałace i po kilka wysokiej klasy samochodów.
  Przykład teatru Jandy to tylko mała ilustracja. Ale przykład gazwyb ( Polaków wyślemy do gazu ) to już lepiej. Dopiero teraz dowiedzieliśmy się że oni żyli przede wszystkim z reklam przedsiębiorstw państwowych i z zamówień PP na tę ich dość podłą gazetkę dla idiotów, robioną przez idiotów.
  A NFZ??? Dlaczego zlikwidowano kasy chorych w województwach i zrobiono jeden centralny NFZ? Bo ktoś tam w warszawka hitlerawka oburzył się – tyle kasy idzie poza naszymi biznesami, to zdrada naszej złodziejskiej sprawy. Musimy wziąć to do siebie, do nas do naszej ukochanej warszawki hitlerawki. A cóż z tego że centrale sprawne zarządzanie takimi funduszami ( kilkadziesiąt miliardów złotych ) jest niemożliwe. Chodzi o zarządzanie sprawne i efektywne, tym się nie da dobrze zarządzać z Warszawy, każdy fachowiec od organizacji i zarządzania dobrze to wie. Jeżeli to ma być dobrze zarządzane, to musi być zdecentralizowane. Ale wtedy nie byłoby „spadów” dla złodziei z hitlerawki. Jeżeli nawet ukradną tylko 1 % tej kwoty, to mamy kilkaset milionów złotych, kradną więcej.
  A telewizja państwowa żyjąca z podatku od telewizora? Żadna tajemnica że pilnuje tego biznesu duży gang, a nawet kilka gangów. Lepsi rasowo ludzie mają oczywiste przekonanie, że polskie ciemne bydło ma obowiązek ich utrzymywać.

  • gieptil

   10 stycznia 2017 at 04:26

   Jak to działa? Taki drobny przykład. W latach 90tych miałem kontakty z ludźmi z takiego drobnego zespołu niby ekspertów niby konsultantów. Tam zresztą było owszem kilka osób z realną wiedzą, ale tylko kilka. Oni głównie robili wtedy tzw. analizy prywatyzacyjne. Trzaskali według szymelu, który był w komputerze dla uczestników zespołu, wystarczyło znać hasło. Tylko zmieniało się dane firmy i odpowiednie liczby. Byli z tych cienkich co brali po 10-20 tysięcy za taką analizę. Bo co jasne wiedzieli, że w warszawka hitlerawka grube ryby i po milion kasują za taką analizę, ale nie dla nich były takie kawiory.
   Ale do rzeczy. Jak już zrobili grubo ponad 100 takich analiz, to zrobił się kłopot. Jakiś dyrektor jakiegoś małego przedsiębiorstwa z małej mieściny zadzwonił do szefa – macie błąd w tych waszych papierach. Szef zespołu ryknął – niemożliwe, my jesteśmy znakomici. Okazało się że jakiś drobny biuralista z tej małej firmy kupił kilka książeczek i zaczął sprawdzać tę analizę genialnego zespołu ekspertów. I znalazł prosty błąd w jednym ze wzorów. Niby nic, a jednak. Te analizy według dokładnie tego samego szymelu przez lata szły do urzędów wojewódzkich i też di ministerstw. I tam podobno były dokładnie sprawdzane. I kilkaset razy to niby było sprawdzane, tylko żaden z fachowców nie zauważył błędu.
   Czy wy rozumiecie o co mi chodzi. Na czele Polski głąb siedzi na głąbie, jakieś gangi zwykłych kretynów. I każdy rozumie dlaczego oni nie pchają się do roboty na zachodzie, który tak kochają, gdy Polakami gardzą. Tam nikt tych durniów by nie zatrudnił. A do czego im te debile potrzebne???

   • Marcin77

    14 stycznia 2017 at 05:35

    Słuchaj, Ty mądrze piszesz ale weź się odstosunkuj od Warszawy, ludzie z całej Polski tam przyjeżdżają i słoikom wydaje się że są z WWA.Warszawiacy to tacy sami ludzie jak gdzie indziej, uciskani we własnym kraju. Może powiedzmy prawdę w oczy, nami nie rządzą Polacy, tylko szabes goje.

 4. Masław

  10 stycznia 2017 at 07:34

  Dlaczego Kuria ich trzyma u siebie? Skoro użycza budynku? Pogonić to towarzystwo.
  A w ogóle kto jest właścicielem tego mało poczytnego szmatławca? Ostatnio to było chyba ITI, ale może coś się zmieniło.

 5. Jasiu PUKWATEREK

  10 stycznia 2017 at 08:40

  @ Ten który by sie odważył powiedzieć coś złego o Tygodniku Powszechnym jest faszystą, nazistą, antysemitą, ksenofobem i chorym z nienawiści rodem z afrykańskiego buszu.

 6. Maciek

  10 stycznia 2017 at 09:29

  To prawda! Tam rządzą żydzi i przechrzty. Taki jest Tygodnik Powszechny.

 7. Patryk

  10 stycznia 2017 at 09:51

  O. Grzegorz Kramer nie jest związany z „Tygodnikiem Powszechnym”, a portalem jezuickim Deon.pl. Sprawdzanie wiadomości zawartych w artykule to jest dziennikarstwo. Przeklejanie tweetów to jest głupota.

 8. Adam

  10 stycznia 2017 at 14:34

  Jak zwykle ksiądz T. Isakowicz-Zalewski ma rację.Tygodnik Powszechny trudno nazwać Katolicki.
  Zieje nienawiścią .

 9. m

  11 stycznia 2017 at 14:54

  Michnik wam na drogę! – :-)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))

 10. sztyme

  12 stycznia 2017 at 15:04

  tygodnik powszechny = gazeta wyborcza dla niewierzacych katolikow !!!

 11. myśliwy

  14 stycznia 2017 at 04:25

  uuuu ale mi się przytrafiło…. trafiłam na typowo czarne onrowskie squrwysyństwo portal prawy.pl
  miejsce ujadanie faszystowskich karaluchów onr i pisyebów.
  ale niech się nie cieszą bo koniec jest im bliski, wszystkich wyślą do San Escobaru razem z papciem i zaplutym karlem tak zwanym ruchadlem leśnym.

  • Marcin77

   14 stycznia 2017 at 05:37

   Tolerancja w jedną stronę

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra