Felieton

Zacznie się teraz eskalacja: wysadzono pomnik w Hucie Pieniackiej

Dziś w rozmowie tel. z Franciszkiem Bąkowskim (niegdyś mieszkańcem Huty Pieniackiej) po informacji od kolegi o wysadzeniu pomnika polskich ofiar SS w Hucie Pieniackiej usłyszałem min. jedno znamienne zdanie: „My wiemy z kim mamy do czynienia”.

Tak, wiemy: z tymi, którzy w bezpośredni sposób przejmują spuściznę po SS GALIZIEN, UPA i ich zbrodniach. Niestety, nasze rządy (łącznie z obecnym: nie ustawa – jak chcieliśmy z Wojtkiem Bakunem i innymi posłami klubu Kukiz’15, – ale tylko uchwała przegłosowana przez obecny rząd PIS, dodajmy: niemająca mocy prawnej, o zbrodni Ludobójstwa dokonanej przez nacjonalistów min z OUN i UPA 11 lipca 1943 roku) od 26 lat udają że tematu nie ma, co więcej bratają się z neonazistami na Ukrainie (Zostawmy historię historykom – Duda na Ukrainie), nic nie mówiąc o haniebnej ustawie gloryfikującej Banderę i UPA uchwalonej w zeszłym roku na Ukrainie jeszcze za rządów Prezydenta Komorowskiego, który klasycznie „schował głowę w piasek”, jak to się potocznie mówi.

Od lat piszę ja i wielu innych o Prawdzie, o tym że tylko poprzez odrzucenie najgorszej z ideologii – nacjonalizmu, nazizmu wywyższanie jednego narodu ponad drugi – możemy uratować przyjaźń sąsiedzką i pokój – tylko poprzez wskazywanie za wzór takich ludzi jak: Sprawiedliwi Ukraińcy i wymuszanie na rządach w Kijowie gloryfikowania dobrego wzorca etyczno-moralnego, jakim było ich postępowanie, jedynie może odmienić ten kraj.

Nie budowanie fałszywej i zakłamanej wizji – „bohatera”, a tak naprawdę zbrodniarza (Relacje) nie okazało się być wystarczającą przestrogą dla naszych polityków i prezydentów. Nikt nie protestował też z parlamentu europejskiego, kiedy neonazizm na Ukrainie, krzykliwe demonstracje przywiązania do tradycji nazistowskiej i SS przybierały coraz bardziej na sile. W zeszłym roku osiągało to już apogeum: Obchody – ale nie zwycięstwa 9 maja… tylko ku czci SS.

Niektóre portale podporządkowane obecnym władzom piszą o prowokacji rosyjskiej. Naiwne i w swoim przekazie wręcz groźne. Ponieważ odsuwa świadomość zagrożenia ze strony radykalnych bojówek neonazistwoskich, czy osób o takich poglądach już dawno lokujących się u nas w kraju. Nie raz miałem o tym sygnały o skrajnych nacjonalistach wielbiących SS i Banderę, czy chociażby nawet Ukraińcach, którzy nauczani przez 25 lat, że to bohater, po prostu nie znali innej „prawdy”?

Nawet jeżeli byłaby to prawda (o prowokacji rosyjskiej – którą jak sądzę przecież trzeba udowodnić), to portale, które piszą o tym w ten sposób same się pogrążają – bo przecież kto odpowiada za 25 lat rozwoju na Ukrainie myśli neonazistowskiej? Rosja???

Nie, za to ponoszą odpowiedzialność kraje sąsiednie i parlament europejski – które tak naprawdę dały Rosji idealną broń do walki z Ukrainą, o czym też wiele razy pisałem.

Idealną, ponieważ pamięć o niemieckim faszyzmie, o walkach z UPA, z innymi formacjami SS na terenie Rosji jest ciągle żywa i słusznie zresztą – umiejętnie podsycana.

Gorzkie to słowa, niestety, ale za ten stan ponosi winę wielu polityków, w tym też i PiS.

Od lat do nich przychodzę mówiąc o zagrożeniu wskazując dowody – niestety, reakcja jest prawie żadna.

Gdyby nie pojawienie się Kukiz’15 i moja współpraca z Wojtkiem Bakunem, która zaowocowała napisaniem projektu ustawy (jeszcze w 2015 roku uzgadnialiśmy te działania, nim w zasadzie został posłem), ze strony środowisk PiS-u nie byłoby działań, ani reakcji. Dopiero kiedy zostali powiadomienia o pracach stworzyli naprędce swój projekt ustawy i szybko ogłosili.

Jedynym naszym błędem było niezgłoszenie już gotowego naszego projektu napisanego i wysłanego do Wojtka dokładnie 9 i 10 lutego zeszłego roku.

Dlaczego?

Ponieważ uznaliśmy, że to może lepiej ze partia rządząca się za to zabrała w końcu. Że nam nie zależy na tym, kto go uchwali, ale że w ogóle powstanie.

Jak się myliliśmy. Partia rządząca doprowadziła do powstania uchwały nie ustawy, jeszcze na korytarzach sejmowych usłyszałem z ust posła Dworczyka że to żadna różnica – uchwała czy ustawa.

Wykazuje to tylko jego niekompetencję. Ustawa to akt prawny, uchwała to jednorazowy akt woli posłów.
Za aktem prawnym idą konkretne działania prawne.

Efekt jest taki, że na Ukrainie mają ustawę gloryfikującą zbrodniarzy, a ścigającą tych którzy podważają to kłamstwo ustawowe, a my nie mamy nic – nie możemy prawnie (z mocy Ustawy o Ludobójstwie dokonanym przez OUN-UPA) ścigać zbrodniarzy.

Gdyby powstała ustawa byłoby to tym aktem prawnym zagwarantowane.

Co teraz się stanie? Szykuje się chyba eskalacja, wątpię, aby polskie środowiska nacjonalistyczne zostawiły to wydarzenie samemu sobie, można zapewne też spodziewać się znaczącego pogorszenia sytuacji.

Moja obawa o przyszłość stale się powiększa, tym bardziej że w zeszłym tygodniu ze strony ukraińskich mniejszości w Polsce pojawiła się prowokacja z „Polskimi Obozami Koncentracyjnymi”.

Ktoś dąży do konfrontacji. Co widać wyraźnie.

Język siły przybiera na sile.

Niestety nasi politycy nie bronią nas przed konsekwencjami.

Nie potrafią?

Nie chcą…?

Źródło: Bezprzesady.com

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

58 komentarzy

58 Komentarzy

 1. tma

  10 stycznia 2017 at 13:11

  Dobrze wiemy, że Rosjanie lubią występować w roli wybawcy…
  Może o to właśnie chodzi, aby przygotować międzynarodową opinię publiczną na wkroczenie bohaterskiej czerwonej armii na Ukrainę i denazyfikację.
  Upaińscy pożyteczni idioci dadzą pretekst. Durnie skończeni.

  • Prezydent UPAD

   10 stycznia 2017 at 21:43

   Z dwojga złego, lepszym sąsiadem Rosja niż banderowska Ukraina. Jeśli zneutralizują ten banderowski nowo-twór, to tylko pogratulować.

   My możemy mieć jedynie pretensje do polskich rządów, w tym PiSowego „obozu nibypatriotycznego”. Szydło z Dudą oglądają się na Kaczyńskiego, a ten darł się „sława Upainie, herojam sława”.

 2. Aldona

  10 stycznia 2017 at 13:36

  Jestem zaskoczona naiwnością pana felietonisty.Jakież to proste wytłumaczenie. I to bez dochodzenia prokuratorskiego!Akurat Ukraina nie ma teraz żadnego interesu w wysadzaniu takich polskich pomników,ważą się bowiem losy zgody UE na ich ruch bezwizowy.To akurat to ruskie maja interes, bo amerykańskie wojska montują w Polsce wschodnia flankę NATO.I to ruskie prowokują uliczne demonstracje niemieckich komunistów protestujących przeciwko stacjonowaniu w Polsce żołnierzy NATO. Makrela i Putin blisko współpracują. A to co się dzieje z bajzlem w Sejmie to może być również niemiecka prowokacja, wykonywana rekami przedstawicieli stronnictwa pruskiego, które do tej pory rządziło naszym krajem jak niemiecką kolonią.Są interesy niemiecko- rosyjskie żeby unieczynnić Polskę, najlepiej polskimi rękami.

  • Faszysta

   10 stycznia 2017 at 13:56

   A na brak rak nie mozna narzekac…

 3. Jan

  10 stycznia 2017 at 16:28

  Uwazam ze Ukraine po 2 wojnie byla sowiecka i niech tak dalej bedzie,widzac ze u nich zbrodniarzy bandera jest bohaterem znaczy ze Ukraine jest faszystowska,ten caly Mandan byl sprowokowany checia ograbienia i przywlaszczenia dobr materialnych przez grupe zydowskich zlodzieji ktorzy okradli Polske,teraz chca bogatej Ukrainy po to zeby na sprywatyzowac i rozdzielic miedzy soba,u nas pod haslami Solidarnosci ,liderow odsunieto i zubozono do poziomu biedy a agents bolka wyniesiono na wyzyny,podobno scenariusz rysuje sie z Ukraine ,po upadku pomaranczowej rewolucji gdzie liderow opozycji odsunieto od wladzy nastal Majdan i nic dobrego z tego nie wyniknelo,Ukraina niech pozostanie dla bezpieczenstwa pod skrzydlami Rosji,to ten sam sposob myslenia jak u kacapow,a na sile wprowadzanie u nich demokracji moze skonczyc sie tak samo jak z krajami arabskimi

 4. Leszek1

  10 stycznia 2017 at 16:30

  Z cala pewnoscia pomnik zostal zniszczony, zeby przypomniec Polsce i swiatu o oficjalnym kulcie zbrodniarzy z OUN i UPA na Ukrainie. To karygodne zjawisko jest podsycane, przez zydowskiego prezydenta Ukrainy i akceptowane przez „nasz” rzad.

 5. derby

  10 stycznia 2017 at 19:20

  do tma i Aldony – wg Was marsze ku czci Bandery, które odbywają się na całej Ukrainie i uchwały ukraińskiej Werchownej Rady dot. kultu UPA to też ruska prowokacja?

  • Aldona

   10 stycznia 2017 at 20:11

   @derby- marsze ku czci Bandery nie muszą być rosyjską prowokacją dla Ukraińców, te raczej prowokują ich żydowscy oligarchowie z chęci zysku,żeby odwrócić uwagę od grabieży narodowego mienia i się podobać i uwiarygodnić „narodowo”. Niejaka złodziejka „piękna Julia milionerka” uwiarygadniała się w ten sposób, że farbowała włosy na blond i upinała sztuczny blond warkocz w koronę, na starą ukraińska modłę. Aby jeszcze więcej się nażreć i wykorzystać ukraińska biedę, hodują mit Bandery jako założyciela niepodległej Ukrainy.Innego mitu nie mają.A oligarchowie cynicznie wykorzystują nacjonalizm ukraiński dla kasy,gotowi paktować dla zbijania fortun z samym diabłem, chociaż na Wołyniu w tym samym czasie co Polaków, mordowano również Żydów… Sadzę ,że to Rosjanie mogą teraz podpuszczać i prowokować wybuchy pomników, by w Polsce dalej destabilizować sytuację. Przecież widać jak na dłoni,że w naszym kraju ścierają się wpływy niemieckie i rosyjskie.A te różne Rumuny w Sejmie i Szetyny to dodatkowe zagrożenie w postaci neoWSI.

   • MAC

    11 stycznia 2017 at 21:49

    A pani Oksana Zabużko, „pisarka” ukraińska publikowana w Polsce, która określa ludobójstwo dokonane na Polakach przez Ukrainców jako „wielkie świniobicie” (cytat) to też agentka Putina? Wiatrowycz to również agent Putina, Irina Farion to agentka Putina? Szuchewycz junior – też? Magistrat „Lviva” to agenci Putina? Po co w ogóle wysyłać desant komandosów z Moskwy do wysadzenia, czy też rozbicia pomnika na miejscu tej kaźni? Doskonale wiadomo, że za SS Galizien do Huty Pieniackiej szły hordy miejscowego ukraińskiego chłopstwa, które po zabawie polegającej na pastwieniu się nad polskimi ofiarami poszły zrabować ich mizerny dobytek. Ci sami ludzie jeszcze żyją wokół, razem ze swoim potomstwem. Atmosfera jest taka, że poczuli przyzwolenie – już można, i poszli pomnik rozwalić. Niedaleko Bykowni polscy archeolodzy znaleźli masową mogiłę ofiar z polskiej wsi Stary Gaj. Nie mogli od razu przeprowadzić ekshumacji, ale jak wrócili, to zastali tam, na tej mogile, całkiem nowy śmietnik odpadów komunalnych i ze szpitala. To też zrobili agenci Putina? Tak, wszyscy ci Ukraińcy z Małopolski Wschodniej są niewinni, oni tacy prości, oszukani przez kogoś i po prostu wierzą, że ten Bandera i Szuchewycz i ich kumple to byli dzielni żołnierze walczący z SS i Sowietami, a nie z polskimi niemowlętami, starcami i kobietami, i to dlatego niektórzy z nich się przebierają w hitlerowskie mundury.

 6. Karol1

  10 stycznia 2017 at 21:31

  czy ten filmik też jest ruską prowokacją? no chyba nie! też huta pieniacka , tylko pare lat wcześniej
  https://www.youtube.com/watch?v=8h1qgsgs520

 7. ZDubrawa

  10 stycznia 2017 at 21:31

  Wszystko jest ustalone to jest żydowski interes.Dwa zniewolone narody mają bić się miedzy sobą tak to leży w żydowskim interesie.Sadzę że poważne konflikty polsko ukrainskie sa nieuniknione.Żydowskie władze w tych krajach dązą do tego.

 8. Radwan

  11 stycznia 2017 at 02:56

  Ewa Siemaszko: Wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują na „łapki” rosyjskie. Słuchałam dziś rano radia Wnet, w którym Paweł Bobołowicz mówił, że pojawił się film z tego zdarzenia na You Tube z podpisem, że dokonał tego rzekomo Prawy Sektor. Prawy Sektor natychmiast się od tego odciął, wydając oświadczenie, że nie ma z tym nic wspólnego. Co ciekawe, we wspomnianym podpisie wskazującym na Prawy Sektor był błąd ortograficzny, którego nie mógł popełnić Ukrainiec. Ten błąd ortograficzny wskazywał na związek z językiem rosyjskim. Dowiedziałam się ponadto, że pierwsza informacja o zniszczeniu pomnika ukazała się na rosyjskim portalu rządowym.”

 9. MAC

  11 stycznia 2017 at 21:54

  Tak, oczywiście, to byli Moskale, zrzucony na spadochronach oddział specnazu, który następnie, przebrany za Czeczenów, poprosił o azyl w Polsce.To oczywiste, że ukraińcy nie robią błędów ortograficznych, to wykształcony, kulturalny naród. O, proszę, błąd wskazywał na język rosyjski nawet? A tezy o tym, że pomnik wysadziły ofiary, żeby się zemścić na sprawcach jeszcze nie było? No, to podsuwam pomysł. Puszczajcie, nie będzie roszczeń do praw autorskich.

 10. Augusto de Arruda Botelho

  16 marca 2017 at 18:24

  Hey would you mind sharing which blog platform you’re working with?
  I’m going to start my own blog in the near future but I’m
  having a hard time making a decision between BlogEngine/Wordpress/B2evolution and Drupal.
  The reason I ask is because your design seems different then most blogs
  and I’m looking for something unique. P.S Sorry for getting off-topic but I had
  to ask!

 11. Melba

  19 marca 2017 at 02:19

  Hey I know this is off topic but I was wondering if you knew of any widgets I could add to my blog that automatically tweet my newest twitter updates.

  I’ve been looking for a plug-in like this for quite some time
  and was hoping maybe you would have some experience with something like this.
  Please let me know if you run into anything.
  I truly enjoy reading your blog and I look forward to your new updates.

 12. Egli Diana Pinto

  20 marca 2017 at 09:55

  This is very interesting, You are a very professional blogger.
  I have joined your feed and look ahead to in the hunt for extra of your magnificent post.
  Also, I have shared your site in my social networks

 13. book recordings

  20 marca 2017 at 13:55

  Hi there would you mind letting me know which webhost you’re working with?
  I’ve loaded your blog in 3 different browsers and I must say this blog loads a lot faster then most.

  Can you recommend a good web hosting provider at a fair price?

  Many thanks, I appreciate it!

 14. Mckenzie

  20 marca 2017 at 23:10

  Hello, Neat post. There’s an issue together with your site in web
  explorer, could test this? IE nonetheless is
  the market chief and a big part of other people
  will leave out your great writing due to this problem.

 15. Dominique

  21 marca 2017 at 02:46

  You ought to take part in a contest for one of the finest websites on the web.
  I will highly recommend this blog!

 16. lack of motivation

  21 marca 2017 at 03:42

  Hi, i believe that i noticed you visited
  my site so i got here to go back the desire?.I am trying to find issues
  to enhance my site!I suppose its adequate to use a few
  of your ideas!!

 17. Itamar Serpa Fernandes

  21 marca 2017 at 05:36

  Hi, after reading this remarkable piece of writing i am
  too delighted to share my knowledge here with colleagues.

 18. Bernadette

  21 marca 2017 at 06:18

  May I simply say what a comfort to find someone that actually understands what they are talking about online.

  You actually realize how to bring a problem to light and make it important.
  More and more people really need to check this out and understand this side
  of the story. I was surprised that you are not more popular because you definitely possess the
  gift.

 19. Vernell

  21 marca 2017 at 07:23

  Hello! Do you know if they make any plugins to help with Search Engine Optimization? I’m trying to get my blog to rank for some targeted
  keywords but I’m not seeing very good success.
  If you know of any please share. Thanks!

 20. affect options spreads

  21 marca 2017 at 09:04

  If you are going for finest contents like I do, only pay a quick visit this web page everyday as it gives quality contents, thanks

 21. Tawanna

  21 marca 2017 at 10:22

  Greetings! Very helpful advice within this post! It’s the
  little changes that make the greatest changes. Thanks for sharing!

 22. Amanda

  21 marca 2017 at 12:20

  Hi there, this weekend is nice for me, since this moment i am reading
  this fantastic informative post here at my home.

 23. Madge

  21 marca 2017 at 13:29

  Do you have a spam issue on this website; I also am a blogger, and I
  was wanting to know your situation; many of us have created some
  nice procedures and we are looking to trade solutions with
  other folks, why not shoot me an email if interested.

 24. Madeleine

  21 marca 2017 at 14:01

  Asking questions are truly fastidious thing if you are not understanding something fully, but
  this article offers fastidious understanding yet.

 25. Theo

  21 marca 2017 at 21:03

  Hey There. I found your weblog the usage of msn. This is an extremely well
  written article. I will be sure to bookmark it and
  return to read extra of your useful info. Thanks for the post.

  I will certainly comeback.

 26. antibiotics including

  22 marca 2017 at 00:49

  Hello! This post could not be written any better! Reading
  this post reminds me of my old room mate! He always kept talking
  about this. I will forward this article to him. Pretty sure he will have
  a good read. Many thanks for sharing!

 27. sales arena

  22 marca 2017 at 10:31

  It’s remarkable to pay a quick visit this site and reading
  the views of all mates concerning this post, while I am
  also eager of getting experience.

 28. run your car with water

  22 marca 2017 at 19:20

  Simply desire to say your article is as surprising. The clearness on your publish is simply
  excellent and that i could suppose you are a professional on this subject.
  Well along with your permission let me to grasp your feed to stay updated with
  forthcoming post. Thanks 1,000,000 and please continue the rewarding work.

 29. Itamar Serpa Fernandes

  22 marca 2017 at 19:43

  I quite like looking through a post that can make men and women think.
  Also, thank you for permitting me to comment!

 30. Jarrod

  23 marca 2017 at 03:13

  Wow, fantastic blog layout! How long have you been blogging
  for? you make blogging look easy. The overall look of your website is
  great, as well as the content!

 31. Georges Sadala

  23 marca 2017 at 05:14

  Everything is very open with a really clear clarification of the challenges.

  It was truly informative. Your website is extremely helpful.
  Thank you for sharing!

 32. loan tips to enter market

  23 marca 2017 at 19:06

  Undeniably believe that which you said. Your favorite reason seemed to be on the net the easiest thing to be aware of.
  I say to you, I definitely get annoyed while people think about worries that they just do not know about.

  You managed to hit the nail upon the top and defined out the
  whole thing without having side effect , people can take a
  signal. Will probably be back to get more. Thanks

 33. Leandra

  24 marca 2017 at 08:51

  Hello there! This is kind of off topic but I need some help from an established blog.

  Is it difficult to set up your own blog? I’m not very techincal but I can figure things out pretty quick.
  I’m thinking about setting up my own but I’m not sure where to begin. Do you have any tips or suggestions?
  Thanks

 34. Jim

  24 marca 2017 at 22:39

  Hey! I could have sworn I’ve been to this site before but after reading through some of the post I realized it’s new to me.
  Anyhow, I’m definitely happy I found it and I’ll be book-marking and checking back
  often!

 35. Itamar Serpa Fernandes

  25 marca 2017 at 00:34

  This excellent website truly has all of the information and facts
  I needed about this subject and didn’t know who to ask.

 36. start an online business

  25 marca 2017 at 02:35

  I could not resist commenting. Very well written!

 37. Egli Diana Pinto

  25 marca 2017 at 07:55

  I read this paragraph fully regarding the comparison of latest
  and preceding technologies, it’s awesome article.

 38. advisors available

  25 marca 2017 at 16:18

  My partner and I stumbled over here by a different web address and thought I should check things out.
  I like what I see so i am just following you. Look forward to going
  over your web page yet again.

 39. perfectly shaped body

  25 marca 2017 at 20:52

  Pretty nice post. I simply stumbled upon your weblog and wanted to say that I’ve really loved surfing around your
  weblog posts. In any case I’ll be subscribing to your feed and I’m hoping you write
  again soon!

 40. credit based

  25 marca 2017 at 22:24

  Excellent article! We will be linking to this particularly great article on our
  site. Keep up the good writing.

 41. lottery working

  26 marca 2017 at 01:27

  I’m not that much of a online reader to be honest but your blogs really nice, keep it up!
  I’ll go ahead and bookmark your site to come back later.
  All the best

 42. credit based

  26 marca 2017 at 03:48

  I am curious to find out what blog system you happen to be working with?

  I’m experiencing some small security problems with my latest website
  and I’d like to find something more safeguarded. Do you have any recommendations?

 43. Hester

  26 marca 2017 at 04:52

  Have you ever thought about writing an ebook or guest authoring on other blogs?
  I have a blog based upon on the same ideas you discuss and would really like to have
  you share some stories/information. I know my viewers would appreciate your work.
  If you’re even remotely interested, feel free to shoot me an e-mail.

 44. Nannette

  26 marca 2017 at 08:43

  I was suggested this web site via my cousin. I am no longer
  sure whether or not this put up is written by means of him as nobody else realize such exact approximately my trouble.
  You’re incredible! Thanks!

 45. Augusta

  26 marca 2017 at 08:46

  I feel this is one of the most vital information for me.
  And i’m satisfied reading your article. However wanna commentary on few
  basic things, The web site taste is perfect, the articles is truly nice : D.
  Just right task, cheers

 46. Morgan

  26 marca 2017 at 08:54

  Hello colleagues, pleasant article and fastidious arguments commented
  at this place, I am in fact enjoying by these.

 47. body wrap orange county

  26 marca 2017 at 10:08

  I’m gone to say to my little brother, that he should also
  pay a quick visit this weblog on regular basis to
  take updated from newest news update.

 48. next winning

  27 marca 2017 at 03:36

  If some one wishes expert view regarding blogging then i suggest him/her to visit this web site,
  Keep up the fastidious work.

 49. Egli Diana Pinto

  27 marca 2017 at 04:54

  Today, while I was at work, my sister stole my iphone and tested to see if it can survive a 40 foot drop,
  just so she can be a youtube sensation. My iPad
  is now broken and she has 83 views. I know this is completely
  off topic but I had to share it with someone!

 50. how to beat the lottery

  27 marca 2017 at 05:38

  It’s an remarkable paragraph for all the web people; they
  will get advantage from it I am sure.

 51. Leonel

  27 marca 2017 at 13:19

  I’ve learn a few just right stuff here. Certainly value bookmarking for revisiting.
  I surprise how so much effort you place to create any such fantastic
  informative site.

 52. Adrianne

  28 marca 2017 at 12:13

  Hi I am so delighted I found your blog, I
  really found you by error, while I was looking on Digg
  for something else, Regardless I am here now and would just like to say thank
  you for a fantastic post and a all round thrilling blog (I also love the theme/design), I
  don’t have time to go through it all at the minute but I have bookmarked it and also added your RSS
  feeds, so when I have time I will be back to read a great deal more, Please do keep up the great work.

 53. overcome credit

  29 marca 2017 at 03:57

  What i do not understood is in reality how you are not actually much more smartly-favored than you may
  be now. You’re so intelligent. You recognize therefore considerably relating
  to this subject, made me in my opinion believe it from
  a lot of varied angles. Its like men and women don’t seem to be fascinated except it is something to accomplish
  with Lady gaga! Your individual stuffs great.
  Always take care of it up!

 54. Egli Diana Pinto

  29 marca 2017 at 06:04

  Hi there it’s me, I am also visiting this website on a regular basis,
  this site is actually pleasant and the visitors are truly sharing nice thoughts.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra