Z kraju

Nie zapłacił 22 mln podatku! Prokuratura: Nie naruszył interesu publicznego

Kolejna odsłona sejmowej komisji śledczej ds. Amber Gold i kolejne szokujące fakty – Bogusław Michalski, były dyrektor Departamentu Postępowania Przygotowawczego w Prokuraturze Generalnej, przyznał, że jego podwładni nie podjęli żadnych działań po uzyskaniu informacji o działaniach urzędników skarbowych, którzy pozwolili na to, by Marcin P. nie zapłacił 22 milionów złotych podatku dochodowego.

Zapytany o pismo o umorzeniu postępowania w tej sprawie Bogusław Michalski stwierdził: „Z pozoru wszystko w porządku. Postanowienie to spełnia wszystkie wymogi tego rodzaju pisma”, powodując u poseł Wassermann zdziwienie przemieszane z oburzeniem.

– Państwo zażądaliście tych akt i decyzji końcowej i żeście ją zaaprobowali – mówiła Wassermann.

– Możliwości prokuratury były ograniczone – oświadczył niespeszony Michalski, przyznając jednocześnie, że gdyby wnioski z kontroli akt okazały się krytyczne można było sprawę przekazać prokuratorowi apelacyjnemu.

– Czy pan przedstawił krytyczną ocenę tego postępowania prokuratorowi apelacyjnemu? – dopytywała Wassermann.

– W tej sytuacji, kiedy nie mam pewności, czy ja to widziałem, nie mogę powiedzieć… – mówił prokurator, który jako ówczesny dyrektor Departamentu Postępowania Przygotowawczego w Prokuraturze Generalnej, musiał być zaznajomiony z tymi dokumentami.

Prokuratorzy Michalskiego i Seremeta nie zareagowali na skandaliczną decyzję śledczych, którzy uznali, że sprawą podatku powinni zając się łódzcy śledczy. Zrezygnowano z podjęcia stosownego postępowania, co skutkowało tym, że Marcin P. nie poniósł wówczas żadnych konsekwencji. Co więcej, powstało uzasadnienie, z którego wynikało, że oszustwo podatkowe na miliony złotych nie stanowiło „naruszenia interesu prywatnego i publicznego”.

– Ktoś, kto to pisał, miał świadomość, że nikt tego nie skontroluje – oceniła Małgorzata Wassermann.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

9 komentarzy

9 Komentarzy

 1. Leszek1

  10 stycznia 2017 at 15:46

  Trudno nie zgodzic sie ze stwierdzeniem, ze oszustwo podatkowe na miliony zlotych nie staowilo zagrozenia interesu prywatnego. Wrecz przeciwnie – bardzo wydatnie wsparlo interes prywatny.

 2. onek

  10 stycznia 2017 at 16:19

  brawo chlopcy, rznac frajerow na kasie, tak trzymac

 3. Andrzej Sokół

  10 stycznia 2017 at 17:19

  Nadal chodzi tylko o ekscytowanie idiotów, nikt za to nie odpowie bo wszystko zgodne z prawem. Polską rządzi BIUROKRACJA, która wykańcza wszystkich pracujących i produkujących.

 4. m

  10 stycznia 2017 at 17:31

  Przecież w Polsce rocznie umarza się podatki na …, nie potrafiłem znaleźć danych, znalazłem tylko to:http://www.jaslo4u.pl/urzad-skarbowy-umorzyl-ponad-141-tysiecy-zaleglosci-podatkow-newsy-jaslo-14686

 5. Egzorcysta

  10 stycznia 2017 at 18:15

  Zydzi i szbesgoje esbeccy w Polsce rzadzonej przez Zydow podatkow nie placa, placa Polacy i jak dwuch zlotych nie zaplaca Zydom , jest klangor pod niebiosa i wiezienie, i natychmiastowy areszt jak sie nie zastosuje do pisma.Jezeli ktos jeszcze nie zauwazyl to w Polsce obowiazuje prawo talmudyczne.

 6. Zugmunt

  10 stycznia 2017 at 20:32

  I co dalej Pani Wasserman? Jestem pewien, że jeszcze za waszej kadencji wszyscy prokuratorzy i urzędnicy skarbowi którzy maczali w tym palce zostaną awansowani. Nie osądzeni i skazani ale awansowali. Podobnie jak awansowaliście tego urzędasa, który pognębił Pana Kluskę.

 7. Bron

  15 stycznia 2017 at 00:13

  Kto do tej pory trafił za kratki? PiS rządzi ponad rok. Nie interesuje mnie szopka medialna Pani Wassermann. Interesują mnie – i myślę, że pozostałych wyborców PiS również – zarzuty prokuratorskie i długoletnie wyroki więzienia.

 8. panda

  16 stycznia 2017 at 21:36

  I nic z tymi wiadomosciami nie zrobicie? Nie ma podstaw do zarzutów?

 9. TOR

  17 stycznia 2017 at 13:20

  od dawna nasuwa mi się pytanie! KTO STAŁ ZA AMBER GOLD ?

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra