Z kraju

Nie zapłacił 22 mln podatku! Prokuratura: Nie naruszył interesu publicznego

Kolejna odsłona sejmowej komisji śledczej ds. Amber Gold i kolejne szokujące fakty – Bogusław Michalski, były dyrektor Departamentu Postępowania Przygotowawczego w Prokuraturze Generalnej, przyznał, że jego podwładni nie podjęli żadnych działań po uzyskaniu informacji o działaniach urzędników skarbowych, którzy pozwolili na to, by Marcin P. nie zapłacił 22 milionów złotych podatku dochodowego.

Zapytany o pismo o umorzeniu postępowania w tej sprawie Bogusław Michalski stwierdził: „Z pozoru wszystko w porządku. Postanowienie to spełnia wszystkie wymogi tego rodzaju pisma”, powodując u poseł Wassermann zdziwienie przemieszane z oburzeniem.

– Państwo zażądaliście tych akt i decyzji końcowej i żeście ją zaaprobowali – mówiła Wassermann.

– Możliwości prokuratury były ograniczone – oświadczył niespeszony Michalski, przyznając jednocześnie, że gdyby wnioski z kontroli akt okazały się krytyczne można było sprawę przekazać prokuratorowi apelacyjnemu.

– Czy pan przedstawił krytyczną ocenę tego postępowania prokuratorowi apelacyjnemu? – dopytywała Wassermann.

– W tej sytuacji, kiedy nie mam pewności, czy ja to widziałem, nie mogę powiedzieć… – mówił prokurator, który jako ówczesny dyrektor Departamentu Postępowania Przygotowawczego w Prokuraturze Generalnej, musiał być zaznajomiony z tymi dokumentami.

Prokuratorzy Michalskiego i Seremeta nie zareagowali na skandaliczną decyzję śledczych, którzy uznali, że sprawą podatku powinni zając się łódzcy śledczy. Zrezygnowano z podjęcia stosownego postępowania, co skutkowało tym, że Marcin P. nie poniósł wówczas żadnych konsekwencji. Co więcej, powstało uzasadnienie, z którego wynikało, że oszustwo podatkowe na miliony złotych nie stanowiło „naruszenia interesu prywatnego i publicznego”.

– Ktoś, kto to pisał, miał świadomość, że nikt tego nie skontroluje – oceniła Małgorzata Wassermann.

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

19 komentarzy

19 Komentarzy

 1. Leszek1

  10 stycznia 2017 at 15:46

  Trudno nie zgodzic sie ze stwierdzeniem, ze oszustwo podatkowe na miliony zlotych nie staowilo zagrozenia interesu prywatnego. Wrecz przeciwnie – bardzo wydatnie wsparlo interes prywatny.

 2. onek

  10 stycznia 2017 at 16:19

  brawo chlopcy, rznac frajerow na kasie, tak trzymac

 3. Andrzej Sokół

  10 stycznia 2017 at 17:19

  Nadal chodzi tylko o ekscytowanie idiotów, nikt za to nie odpowie bo wszystko zgodne z prawem. Polską rządzi BIUROKRACJA, która wykańcza wszystkich pracujących i produkujących.

 4. Egzorcysta

  10 stycznia 2017 at 18:15

  Zydzi i szbesgoje esbeccy w Polsce rzadzonej przez Zydow podatkow nie placa, placa Polacy i jak dwuch zlotych nie zaplaca Zydom , jest klangor pod niebiosa i wiezienie, i natychmiastowy areszt jak sie nie zastosuje do pisma.Jezeli ktos jeszcze nie zauwazyl to w Polsce obowiazuje prawo talmudyczne.

 5. Zugmunt

  10 stycznia 2017 at 20:32

  I co dalej Pani Wasserman? Jestem pewien, że jeszcze za waszej kadencji wszyscy prokuratorzy i urzędnicy skarbowi którzy maczali w tym palce zostaną awansowani. Nie osądzeni i skazani ale awansowali. Podobnie jak awansowaliście tego urzędasa, który pognębił Pana Kluskę.

 6. Bron

  15 stycznia 2017 at 00:13

  Kto do tej pory trafił za kratki? PiS rządzi ponad rok. Nie interesuje mnie szopka medialna Pani Wassermann. Interesują mnie – i myślę, że pozostałych wyborców PiS również – zarzuty prokuratorskie i długoletnie wyroki więzienia.

 7. panda

  16 stycznia 2017 at 21:36

  I nic z tymi wiadomosciami nie zrobicie? Nie ma podstaw do zarzutów?

 8. TOR

  17 stycznia 2017 at 13:20

  od dawna nasuwa mi się pytanie! KTO STAŁ ZA AMBER GOLD ?

 9. marian sz

  10 lutego 2017 at 21:46

  Brak chyba wam sedziów bo powinno juz POłowe siedziec ale wy tylko lejecie wode boicie sie ze przyjda powas iwas powsadzaja

 10. marian sz

  10 lutego 2017 at 21:46

  Brak chyba wam sedziów bo powinno juz POłowe siedziec ale wy tylko lejecie wode boicie sie ze przyjda powas iwas powsadzaja

 11. Erasmo

  9 sierpnia 2017 at 22:21

  Incredible short article! I remarkably enjoy your hard work!

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra