Z zagranicy

MSZ Polski nadal nie domaga się od Ukraińców odejścia od neobanderyzmu

Po wysadzeniu w powietrze pomnika ku czci pomordowanych w Hucie Pieniackiej Polaków ministerstwo zawiadywane przez Witolda Waszczykowskiego zamiast zażądać od Ukraińców definitywnego wyrzeczenia się kultu rezunów z OUN-UPA i innych zbrodniczych formacji, wezwało do… ustalenia sprawców wysadzenia w powietrze oraz ich ukarania.

Zdaniem resortu „tego rodzaju ataki i incydenty muszą być wyjaśniane i karane, gdyż stanowią one zagrożenie dla stosunków polsko-ukraińskich”. Co ciekawe, zagrożenia dla stosunków polsko-ukraińskich nie stanowi zdaniem MSZ Polski szerzący się na Ukrainie neobanderyzm [!].

MSZ przyjęło wyjaśnienia władz obwodowych, które uznały wysadzenie pomnika za „incydent wymierzony zarówno w Polaków jak i w Ukraińców”, i zaproponowały organizację 27-28 lutego wspólnej uroczystości dla oddania hołdu ofiarom zbrodni w Hucie Pieniackiej, w 73. rocznicę jej popełnienia.

Huta Pieniacka to nieistniejąca dziś wieś w rejonie miasta Brody w obecnym obwodzie lwowskim. 28 lutego 1944 r. ukraińscy żołnierze z dywizji SS „Galizien” z 4. pułku policyjnego SS zamordowali tam kilkuset obywateli polskich.

Źródło: MSZ

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

16 komentarzy

16 Komentarzy

 1. LSED

  10 stycznia 2017 at 20:35

  Polskojęzyczny MSZ ma teraz ważniejsze sprawy na tapecie, np. rozwijanie dobrosąsiedzkich stosunków z San Escobarem…

 2. z-k

  10 stycznia 2017 at 20:36

  Bo to nie jest Polskie MSZ. To kahał Geremka na usługach grandziarskiej międzynarodówki buduje w Środkowej Europie Żydoland Wielki tylko na użytek ogłupianych tubylców nazywany Międzymorzem.

 3. Egzorcysta

  10 stycznia 2017 at 20:55

  Banderyzm, to nic innego jak Chazarstwo.Kazdy kraj ma swoich Chazarow, ktorzy pod podbnym haslem jak „proletarusze wszystkich krajow laczcie sie” ,lacza sie w jedna pajeczyne, oplatajac Matke Ziemie.Banderyzm wyklul sie z Chazarstwa z jego najciemniejszej strony.Gdyby tak przbadac chazara na okolicznosc czlowieczenstwa i zdrowia psychicznego, okazlo by sie ze to cos czlekokrztaltne jest tylko z wygladu czlowiekiem ,a ma swoj rozmum na poziomie zwierzecym.To cos jak bojwki Kolomyjskiego.Kazdy narod ma swoich psychopatow, ale ich „leczy”.Chazarzy z kolei Banderowcow „ostrza” jak psy do walk ktore wystarczy wynagrodzic kawalkiem miesa.Banderowcy to najtansza odmiana uzytecznych idiotow w rekach Chazarow.Od zarania czasow zamieszkajacach wschodnia Ukraine talmudystow.Tych samych tez wykorzystywali w latach powojennych nazisci czyli tez banderowcy niemieccy( cholota na tym samym poziomie rozwoju co ‚ORGINALNA”)Czlowiek przymitywny zaczyna swoj rozwoj od rabowania i mordowania.Banderyzm to nic innego jak prawa reka,rzadu (ŁBA) Ukrainy ,jak rzadu „polskiego” bezpieka ktora odwrocila juz dawno kompetencje, kto komu podlega.Jednak nie zmienia to niczego na poziomie rozwoju.

  • Adam

   11 stycznia 2017 at 09:27

   Typowe antysemickie ukrainożercze brednie, kacapskiego lizus a, znane od wieków.

   Słyszałem, że ten chamski, nienawistny portal degradujący Polaków Dugin’owską propagandą prowadzi ksiądz!

   • Robert B.

    11 stycznia 2017 at 10:38

    Już musicie się chyba pogodzić z tym, że na zaklęcie „antysemita” nie ugina się przed wami każde kolano, że nic z tego, nie będziecie świętymi krowami…

   • Wojciech

    11 stycznia 2017 at 11:15

    Jesteś tak zdemoralizowany że nie jesteś w stanie przyswoić sobie prawdy .Fakty do Ciebie nie przemawiają .

 4. Robert B.

  10 stycznia 2017 at 21:07

  Jaki „polski MSZ”? Może wystarczy tego samooszukiwania się?

 5. Adam

  11 stycznia 2017 at 09:23

  Kacapskie brednie i promowanie dyplomatołstwa.

  Czy jakieś państwo poprzez swoje oficjalne kanały dyplomatyczne wpływa na to kogo czci się w Polsce? Nie bo to byłoby kretyńskie, ale tak właśnie kacapskie lizusy chcą cynicznie Polskę ośmieszać i kompromitować.

  • Masław

   11 stycznia 2017 at 10:13

   Ale ty jesteś głupi. I niedouczony. Sam sprawdź parchu, które państwo ingeru7je. Ty bolszewicki szmaciarzu.

 6. Maciek

  11 stycznia 2017 at 11:01

  @ Adam. Trochę nauki by ci się przydało. Skoro nie umiesz myśleć?

 7. Tomek

  11 stycznia 2017 at 11:12

  A zdjęcia wysadzonego pomnika to przypadkiem najpierw pojawiły się w rosyjskim portalu społecznościowym, tak?

  • Robert B.

   11 stycznia 2017 at 18:31

   Żal wam dupę ściska, że Pejs-zbuk nie ma monopolu, tak?

 8. Malena Plues

  29 stycznia 2017 at 10:08

  sustainable farming

 9. Lupe Baile

  22 lutego 2017 at 08:44

  Roofing Services Southwark

 10. Dominique Farruggio

  23 lutego 2017 at 21:53

  purificadoras de agua

 11. mp4 porn

  15 maja 2017 at 21:49

  These also possess the strength and durability equally.Eventually you’ll end-up in an armoured car and be briefed aboutyour mission. That’s usually a good way to have a miserable experience with a perfectlyrespectable chore chart.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra