Z kraju

Cyrk na sali plenarnej Sejmu RP

Czy za kilka minut rozpocznie się 34 sesja Sejmu? Nie wiadomo.

Grzegorz Schetyna poinformował, że Małgorzata Kidawa-Błońska złożyła wniosek do Prezydium Sejmu o odroczenie posiedzenia do środy, 18 stycznia. Z podobnym wnioskiem wystąpiło Polskie Stronnictwo Ludowe. Według przewodniczącego Platformy Obywatelskiej wniosek ma dać czas Prawu i Sprawiedliwości na znalezienie wyjścia z kryzysu parlamentarnego. Początek posiedzenia był przewidziany na godzinę 12.00, ale z powodu blokady mównicy sejmowej i fotela marszałka przełożono rozpoczęcie na godzinę 14.00. Według podanej przez Kancelarię Sejmu informacji, może ono rozpocząć się nie wcześniej niż o godzinie 14.30. Jednocześnie trwają rozmowy na Konwencie Seniorów – te zostaną wznowione przed godz. 15. Po pierwszym spotkaniu z marszałkiem Władysław Kosiniak-Kamysz powiedział, że istnieje szansa na osiągnięcie porozumienia.

 

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

14 komentarzy

14 Komentarzy

 1. hansi

  11 stycznia 2017 at 14:25

  Jak to „blokady fotela Marszałka” ???…
  Co to ma być ?..
  Od czego jest Straż Marszałkowska i usunięcie + pociągnięcie do odpowiedzialności łamiącego przepisy „posła” ?… To można sobie tak „zajmować fotel Marszałka” ???..
  Tak po prostu ? I nic ? 😀 …
  Przełożono na 14-tą ?.. Że może posieł „zajmujący” się namyśli i zwolni fotel Marszałka ?
  A może rozdać posłom PiS-u kredki i wysłać ich na chodniki przed Sejmem, żeby sobie ponapisywali protesty ? 🙂
  Czy te maupy tam znają jakieś granice w ośmieszaniu resztek polskiego Państwa, gdy pejsaci zaśmiewają się do łez w cieniu ? 🙂 ..

  • POPiSowy cyrk

   11 stycznia 2017 at 15:57

   Albo idioci u władzy, albo ktoś nimi kieruje, ewentualnie układ z PO…

  • Vagoddindes

   11 stycznia 2017 at 18:55

   Art. 128. KK

   § 1. Kto, w celu usunięcia przemocą konstytucyjnego organu Rzeczypospolitej Polskiej, podejmuje działalność zmierzającą bezpośrednio do urzeczywistnienia tego celu,
   podlega karze pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 3.

   § 2. Kto czyni przygotowania do popełnienia przestępstwa określonego w § 1,
   podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

   § 3. Kto przemocą lub groźbą bezprawną wywiera wpływ na czynności urzędowe konstytucyjnego organu Rzeczypospolitej Polskiej,
   podlega karze pozbawienia wolności od roku do lat 10.

   Art. 18.

   § 1. Odpowiada za sprawstwo nie tylko ten, kto wykonuje czyn zabroniony sam albo wspólnie i w porozumieniu z inną osobą, ale także ten, kto kieruje wykonaniem czynu zabronionego przez inną osobę lub wykorzystując uzależnienie innej osoby od siebie, poleca jej wykonanie takiego czynu.

   § 2. Odpowiada za podżeganie, kto chcąc, aby inna osoba dokonała czynu zabronionego, nakłania ją do tego.

   § 3. Odpowiada za pomocnictwo, kto w zamiarze, aby inna osoba dokonała czynu zabronionego, swoim zachowaniem ułatwia jego popełnienie, w szczególności dostarczając narzędzie, środek przewozu, udzielając rady lub informacji; odpowiada za pomocnictwo także ten, kto wbrew prawnemu, szczególnemu obowiązkowi niedopuszczenia do popełnienia czynu zabronionego swoim zaniechaniem ułatwia innej osobie jego popełnienie.

 2. tma

  11 stycznia 2017 at 14:44

  W poważnym państwie, odpowiednie służby zadbałyby o to, aby okupowanej sali nagle nastąpiła przypadkowa awaria oświetlenia, następnie nieznani sprawcy rozpyliliby gaz usypiający, a potem inni nieznani sprawcy oczyściliby salę z niepożądanych gości. Nikt by nic nie widział, nie pamiętał…
  W poważnym państwie nie byłby to poważny problem. Ale w kraju z tradycją „liberum veto” takie numery przecież nikomu do głowy nie przyjdą.

 3. muminek

  11 stycznia 2017 at 15:01

  Myslalem, ze PIS ma jednak wieksze j…ja. Wielu ludzi sie dzisiaj bolesnie rozczaruje. Szkoda , bo choc nie bylem ich wyborca to mocno sympatyzowalem.
  Wypada juz tylko zacytowac: „Miałeś chamie złoty róg …”

 4. POPiSowy cyrk

  11 stycznia 2017 at 15:55

  Z jednej strony przestępcy blokujący Sejm, z drugiej dziwnie nieporadny PiS. Wobec zwykłych ludzi protestujących w słusznej sprawie np. w Ełku, nie mają skrupułów. Nad garstką totalnych osłów chodzą jak nad zgniłym jajem. W ogóle nie mieli zamiaru zaprowadzić porządku, użyć SM do wyprowadzenia osłów i odblokowania Sejmu.
   
  Czy możliwe by PiSem kierowali idioci? Opozycja chce by ich siłą wyprowadzić… więc PiS na złość nic nie zrobi?
  Do czego PiS dąży pokazując swoją nieudolność, przedłużając paraliż państwa? Do wcześniejszych wyborów czy interwencji zagranicy?

  • cyran6

   11 stycznia 2017 at 18:32

   A ja myślę, że oni (wszyscy) nie wiedzą co dalej zrobić. Pisał o tym niedawno SM i RAZ… zagnali sie do rogu i…. no właśnie. O, curwa, jaki kyrk!

 5. OZ

  11 stycznia 2017 at 17:18

  PiS jawi się jako wielka niezdara, mając narzędzia i to zgodne z przepisami prawa – NIE ROBI NIC BY PRZYWRÓCIĆ PORZĄDEK NA SALI PLENARNEJ, A CO DOPIERO W PAŃSTWIE tak bardzo niszczonym pod każdym względem, w którym rządzili przez wiele lat nie kto inny jak zadeklarowani, rutynowi mordercy i złodzieje.

  Co na to RN ???

 6. Kwal

  11 stycznia 2017 at 18:04

  Kolejny raz w Historii Naród nasz udowadnia, że nie zasługuje na to żeby być wolnym…nie chcemy być wolni, zawsze musimy być w ciemię bici i z tym nam do twarzy !

  • Robert B.

   11 stycznia 2017 at 18:33

   Fakt. Naród, który ratuje swojego największego wroga, który puszcza w niepamięć jego zbrodnie i rusza, daje się zabijać innemu wrogowi za niego, udowadnia, że na nic nie zasługuje. Ja na pewno bym się dla nich nie poświęcał.

 7. stan

  11 stycznia 2017 at 19:06

  Dzielny, prawicowy, narodowy, katolicki PiS zmaga się z mocami zła dla dobra Polski. Cała Polska zamarła. Para w gwizdek. Ale jaki efekt. Gdy tymczasem amerykańscy żołnierze spokojnie rozpakowują walizki. Na koniec – bar wzięty!

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra