Z kraju

Cyrk na sali plenarnej Sejmu RP

Czy za kilka minut rozpocznie się 34 sesja Sejmu? Nie wiadomo.

Grzegorz Schetyna poinformował, że Małgorzata Kidawa-Błońska złożyła wniosek do Prezydium Sejmu o odroczenie posiedzenia do środy, 18 stycznia. Z podobnym wnioskiem wystąpiło Polskie Stronnictwo Ludowe. Według przewodniczącego Platformy Obywatelskiej wniosek ma dać czas Prawu i Sprawiedliwości na znalezienie wyjścia z kryzysu parlamentarnego. Początek posiedzenia był przewidziany na godzinę 12.00, ale z powodu blokady mównicy sejmowej i fotela marszałka przełożono rozpoczęcie na godzinę 14.00. Według podanej przez Kancelarię Sejmu informacji, może ono rozpocząć się nie wcześniej niż o godzinie 14.30. Jednocześnie trwają rozmowy na Konwencie Seniorów – te zostaną wznowione przed godz. 15. Po pierwszym spotkaniu z marszałkiem Władysław Kosiniak-Kamysz powiedział, że istnieje szansa na osiągnięcie porozumienia.

 

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

14 komentarzy

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra