Demoniczna Nowa Synagoga – nowy polski horror

Nakładem wydawnictwa Zysk ukazał się klasyczny horror Łukasza Henela „Szkarłatny blask”. Jego bohaterem jest kiepsko zarabiający, porzucony przez dziewczynę, magister socjologii Łukasz Stańczuk, który musi zmierzyć się z demonem i jego fanatycznymi sługami z Nowej Synagogi.

 

Stańczuk wpada w kabałę dziedzicząc w lasach Międzyrzeckiego Rejonu Umocnionego leśniczówkę. Jego pojawienie się staję się przeszkodą w planach demonicznej sekty.

Siły zła dysponują nadnaturalnymi mocami i sprawną agenturą w szeregach lokalnej władzy. Swoich wrogów brutalnie mordują. Zastraszeni tubylcy skrywają mroczną tajemnicę.

Stańczukowi w walce ze złem pomaga przyjaciel paker, specjalista od okultyzmu, i nowa atrakcyjna dziewczyna. Trójka bohaterów musi zmierzyć się z sekciarzami i ich demonem.

„Szkarłatny blask” to sprawnie napisany, oparty na klasycznych amerykańskich wzorcach, horror wykorzystujący bliskie Polakom dekoracje. Trzymająca w napięciu akcja, skutecznie wzbudza strach w czytelniku.

Jan Bodakowski

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

17 komentarzy

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra