Felieton

Pieprzne sojusze

No nareszcie czuję się bezpiecznie! Przybywają do nas obrońcy zza oceanu, bo na sercu im leży moje dobro. Jestem w strukturach paktu, którego głównym, europejskim strategiem są Niemcy. Bratam się z unią europejską, myśląc o wspólnej, europejskiej armii. Wielokrotnie goszczę premiera Wielkiej Brytanii, odczuwając jego troskę o moje wschodnie rubieże. Podpisuję kolejne umowy z Francuzami na zakup sprzętu i technologii militarnych. Mój Prezydent odpala chanukowe świece, dbając o miłe relacje z możnymi tego świata. Pomagam Ukrainie, licząc na współdziałanie w razie zwęszenia wspólnego wroga. No i mam rzutkiego ministra spraw zagranicznych, który zawiera kluczowy sojusz z karaibskim mocarstwem. Czekam tylko na pakt o nieagresji z Księstwem Liechtenstein i mogę już do końca świata spać spokojnie.

No chyba, że moje cudowne i błogie samopoczucie zostanie zakłócone jakimś głupawym snem, pełnym pytań i dziwnie realistycznych skojarzeń. Otóż, nie daj Bóg, przyśnią mi się zeszłoroczne słowa amerykańskiego generała, odpowiedzialnego za perfekcyjne przeprowadzenie manewrów „Anakonda”, który oświadczył, że wschodnią granicą Paktu Północnoatlantyckiego jest linia Odry i Nysy. W sennych majakach przypomnę sobie, iż nasz ukochany sojusznik jest w stanie permanentnej wojny od, bez mała, dwustu dwudziestu lat, przyczyniając się do większości z nich. Gdzieś zaświta mi potrzeba posiadania wiz, by odwiedzić najlepszego przyjaciela.

Bezładnie, przez uśpiony umysł, przebiegnie mi cała historia naszych stosunków z Angolami, których kilkusetletnia konsekwencja w zwalczaniu Polaków jest godna najgłębszego potępienia. Przez chwilę dotrze do mnie, kto w czasach rozbiorów był sterem i mocodawcą dla nędznych poczynań Prusaków? Kto tak koncertowo „wypełnił” wojenne zobowiązania sojusznicze? Kim naprawdę był dla Rzeczypospolitej spaślak w cylindrze z nieodłącznym cygarem? Kto w roku zeszłym, z mównicy parlamentu, nakazywał nam pośpiech w kwestii zwrotu miliardów dolarów naszym nieocenionym, żydowskim druhom? Kto wystawił nam fakturę, i rozliczył złotem z naszych narodowych depozytów, za aprowizację i korzystanie ze sprzętu i lotnisk, w bitwie o Anglię? Kto przedłużył okres utajnienia dokumentów wojennych o kolejny „milion” lat, by ukryć przed nami swoje podłości?

Lekko przewrócę się na bok i usłyszę dźwięki „Marsylianki”. Pieśni która, o ironio, wieszczy i wychwala faktyczny koniec Francji. Zamajaczy mi jakiś francuski bubek w generalskim mundurze, który na początku drugiej wojny światowej wypowiedział znamienne słowa; iż „Polacy będą się bili do ostatniej kropli krwi, a my do ostatniego Polaka.” Ponownie uderzą mnie kulisy zbrojeniowych kontraktów i ich wyjątkowa dla nas opłacalność.

Pchany tajemniczą, senną dynamiką znowu zmienię pozycję, wyzwalając w jaźni obraz „dobrotliwego Niemca”. Przez uśpioną myśl przebiegnie wspomnienie wojennego Polokaustu i niemieckie próby obarczenia Polaków winą wszelkich wojennych wynaturzeń. Wyświetlą mi się współczesne statystyki, plasujące książkę okrutnego Adolfa w czołówce najlepiej sprzedających się pozycji księgarskich. Mgliście uświadomię sobie, że z każdego jednego euro europejskich dopłat na rzecz naszej Ojczyzny, aż osiemdziesiąt osiem eurocentów trafia na konta niemieckich firm, w ramach jedynie słusznych ekonomicznie kontraktów. Moją senną równowagą zachwieje zadziwiający fakt zatrudnienia siedmiuset osób w niemieckim konsulacie we Wrocławiu. Posiadania, przez naszego dozgonnego sojusznika, około dziewięćdziesięciu procent naszego rynku prasowo-medialnego. Finansowania stosunkowo niewielkiej gromady Niemców, stanowiących mniejszość niemiecką, bez działań wzajemnych niemieckiego państwa wobec Polaków w Niemczech. Wyświetlą mi się kolejne gęby Rodaków poddańczo skierowane w stronę krainy Bismarcka, z wiodącym przodozgryzem zaciętego Kaszuba.

Niespokojny sen znowu zmieni moją wypoczynkową pozycję, ukazując piekielne sceny wołyńskiej apokalipsy. Zobaczę szeregi współczesnej młodzieży, dziarsko maszerującej z pękami kwiatów, na uroczystość odsłonięcia kolejnego pomnika rzeźnika Stefana „B”. Zobaczę jej wychowawców, celowo ukrywających historyczną prawdę o krwawych stosunkach polsko-ukraińskich.

Gdy lekko zaczyna świtać, mój sen przechodzi w fazę czuwania. Jeszcze tylko przebłysk ostatniego koszmaru, w którym Minister Obrony mojego Państwa występuje z ideą stworzenia Litewsko-Ukraińsko-Polskiej Brygady.

Lekko spocony otwieram niewyspane oczy. Spoglądam na zimowe niebo, nieskłaniające do podejmowania jakichkolwiek działań. Przeciągając się leniwie uświadamiam sobie, że to był tylko sen.

Siadając do śniadania zaczyna mnie jednak niepokoić wspomnienie sennych treści. Coś przestaje mi się zgadzać. Jeśli bowiem wszyscy sojusznicy tak bardzo chcą wzmocnienia wschodniej granicy mojej Ojczyzny, przed potencjalną agresją cara Putina, to dlaczego; w zeszłym roku pan John Kerry częściej rozmawiał z ministrem Ławrowem, niż świeżo poślubiona niewiasta, ze swoją matką? Dlaczego wywiady Rosji i USA wspólnie ustalają czasy nalotów na Syrię, dając dowód na pełną współpracę wywiadowczą? Dlaczego Francja udostępnia swój kosmodrom na terenie Gujany, dla wystrzeliwania rosyjskich satelit? Dlaczego Niemcy i Rosja połączone są, nie tylko więzami szorstkiej przyjaźni, umową o pracę byłego kanclerza, lecz także niejedną, wielką rurą, sączącą rosyjski gaz, nie licząc się z naszym sprzeciwem? Dlaczego? Dlaczego? Dlaczego?….. Czy ktoś przypadkiem nie chce, najzwyczajniej w świecie, wydymać czterdziestomilionowego Narodu?

Jeszcze usłyszę radosne zapewnienia pana Petru, którego publiczne wystąpienia budzą podejrzenie, iż dawno wypowiedział postanowienia konkordatu z własnym rozumem, że sojusz z Europą jest naszą jedyną gwarancją przetrwania. I poczucie mojego bezpieczeństwa ulatuje jak mydlana bańka.

Zatem z kim wchodzić w sojusznicze kontredanse, skoro tak naprawdę wszystkie sprzymierzone nacje mają Polską Rację Stanu w głębokim poważaniu? Ano z kasą mości panowie, z kasą!! Na samym początku Polska z Polską, zbratać się muszą, by ze swego olbrzymiego potencjału zacząć korzystać dla dobra Najjaśniejszej i jej mieszkańców. A potencjał rzeczony olbrzymim się jawi. I nie tylko mam na myśli naszą jednorodność kulturową i religijną, młodzież patriotyczną, niebywałą umiejętność przetrwania w najtrudniejszych warunkach, niebagatelny potencjał intelektualny i naukowy. Biorę także pod uwagę nasz stan posiadania surowcowego, którego ogrom daje rękojmię godziwej egzystencji i samodzielności nie tylko nam, ale wielu następnym pokoleniom Polaków. (odsyłam do felietonu: https://prawy.pl/42523-niech-was-reka-boska-broni/). Gdy już taki sojusz zaistnieje, poprzedzony wielkim sprzątaniem po kolejnych złodziejskich dewastacjach, można będzie zacząć myśleć o kolejnych członkach bogatej, suwerennej drużyny, tworzonej pod patronatem Rzeczypospolitej. Wtedy dopiero wolne sprzysiężenia z Węgrami, Białorusią, Czechami, Słowakami i wszystkimi innymi krajami, które dobrowolnie mogą wejść w skład, dzisiaj utopijnej, idei Międzymorza będzie miało szanse powodzenia. W innym przypadku każdy obcy żołdak w moim Kraju napawa mnie niepokojem i budzi moje najgorsze obawy. Zwłaszcza w kontekście kuriozalnego faktu, że mój Prezydent pozwala mu korzystać z ostrej amunicji w towarzystwie najbardziej rozbrojonego narodu w Europie.

P.S. Nastąpiła pomyłka w tytule felietonu, bowiem słowo: „Pieprzne” winno być zastąpione słowem: „Pieprzone”. Za ewidentną pomyłkę najmocniej przepraszam. I teraz jest jak należy.

Leszek Posłuszny

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

46 komentarzy

46 Komentarzy

 1. Robert B.

  16 stycznia 2017 at 16:11

  Te wszystkie państwa prowadzą swoją grę, dbają o swoje interesy, jak nie z wami, to z kim innym, a u nas „przysięgam, że cię nie opuszczę aż do śmierci”…

  • Robert B.

   16 stycznia 2017 at 16:14

   No i oczywiście zamiast zająć się V kolumną (V kolumnami), na powróz ich i przed pluton, to słyszymy: „To są luuudzie. Wszędzie są doooobrzy i źliiii luuuudzie. Tak nie można. To niedemokratyczne”….

 2. z-k

  16 stycznia 2017 at 16:42

  No tak. Nic dodać nic ująć. Wróciłem z Wilna. Polacy walczą o polskość swoich dzieci i rozgoryczeni psioczą na Rzeczpospolitą. Dla nich Kaczyński, Waszczykowski…. to to samo co Sikorski, Cimoszewicz, Bartoszewski, Mazowiecki, Geremek i pozostała partyjna i okrągłostołowa swołocz. Nie mają racji. To nie Rzeczpospolita to ulepiona przez BND, mossad i cia okrągłostołowa POLIN.

 3. LSED

  16 stycznia 2017 at 17:50

  Panie Posłuszny – touché!

 4. Ellah Coquille

  16 stycznia 2017 at 18:29

  Moim zdaniem, to Twój najlepszy tekst /z tych które publikujesz na Prawy.pl/. Krótko, zwięźle i na -niestety- nie radosny temat, jak to się niektórym z Nas Polaków, mogłoby wydawać. No i jeszcze ta forma; eseik-majstersztyk!

 5. Zona

  16 stycznia 2017 at 21:51

  Mistrzostwo słowa. Gratuluję najlepszego do tej pory tu felietonu. Dziękuję. Przyjemnie się czytało acz wnioski niestety smutne.

 6. Leszek1

  17 stycznia 2017 at 00:48

  Bardzo dziekuje, Wspaniala forma i tresc. Musniecie tematu piorkiem, a mysl drazy go glebiej i glebiej. Male arcydzielo sztuki literackiej, odtwarzajace nasza rzeczywistosc na wzor malarstwa Grottgera.

 7. Miss Kolkemeyer

  29 stycznia 2017 at 05:25

  love cupid online dating

 8. Lyman Gum

  29 stycznia 2017 at 05:28

  Bitcoin casino

 9. Doretta Treff

  29 stycznia 2017 at 05:35

  Comedy Nights With Kapil online

 10. Gay sex live

  30 stycznia 2017 at 00:37

  talking about this. I will forward this article to him. Pretty sure he will have a good read. Thank you for sharing!

 11. Tommie Treola

  30 stycznia 2017 at 18:58

  You’ll notice several contrasting points from New york Weight reduction eating plan and every one one may be useful. The first point will probably be authentic relinquishing on this excessive. lose weight

 12. When I originally commented I clicked the -Notify me when new comments are added- checkbox and now each time a comment is added I get four emails with the same comment. Is there any way you can remove me from that service? Thanks!

 13. Your place is valueble for me. Thanks!…

 14. Fanatics

  5 lutego 2017 at 19:13

  Admiring the commitment you put into your website and in depth information you provide. It’s awesome to come across a blog every once in a while that isn’t the same out of date rehashed information. Wonderful read! I’ve saved your site and I’m including your RSS feeds to my Google account.

 15. Fanatics

  6 lutego 2017 at 00:02

  Yesterday, while I was at work, my cousin stole my apple ipad and tested to see if it can survive a 30 foot drop, just so she can be a youtube sensation. My iPad is now destroyed and she has 83 views. I know this is completely off topic but I had to share it with someone!

 16. авторадиаторы

  14 lutego 2017 at 10:16

  It’s hard to find knowledgeable people on this topic, but you sound like you know what you’re talking about! Thanks

 17. lime green and black fascinator

  3 marca 2017 at 14:13

  You made some decent points there. I looked on the internet for the issue and found most guys will approve with your site.

 18. kendi kendine meme muayenesi

  8 marca 2017 at 15:52

  This is the right blog for anyone who wants to find out about this topic. You realize so much its almost hard to argue with you (not that I actually would want…HaHa). You definitely put a new spin on a topic thats been written about for years. Great stuff, just great!

 19. best shoe websites for women

  10 marca 2017 at 21:37

  Hi, just wanted to mention, I enjoyed this website post. It was beneficial. Keep on posting! Also check out my internet website; ครีมหน้าขาว

 20. childrens shoes online

  12 marca 2017 at 01:33

  Quite good website publish. I definitely appreciate this site. Keep creating!

 21. eyfel parfum

  12 marca 2017 at 09:48

  There are certainly a lot of details like that to take into consideration. That is a great point to bring up. I offer the thoughts above as general inspiration but clearly there are questions like the one you bring up where the most important thing will be working in honest good faith. I don?t know if best practices have emerged around things like that, but I am sure that your job is clearly identified as a fair game. Both boys and girls feel the impact of just a moment’s pleasure, for the rest of their lives.

 22. womens cheap shoes

  14 marca 2017 at 03:07

  Quite excellent website post. I totally appreciate this internet site. Keep creating!

 23. top webcam sites

  17 marca 2017 at 13:57

  I love your blog.. very nice colors & theme. Did you create this website yourself? Plz reply back as I’m looking to create my own blog and would like to know wheere u got this from. thanks

 24. womens shoes online shopping

  18 marca 2017 at 00:57

  Hey, you employed to write magnificent, but the last handful of posts have been kinda uninteresting… I miss your great writings. Past a number of posts are just a little bit out of track! come on!

 25. This really answered my problem, thank you!

 26. When I originally commented I clicked the -Notify me when new comments are added- checkbox and now each time a comment is added I get four emails with the same comment. Is there any way you can remove me from that service? Thanks!

 27. mens shoe shops

  21 marca 2017 at 09:02

  I love reading via an write-up that can make guys and ladies feel. Also, thanks for making it possible for for me to comment!

 28. silver fascinator coast

  21 marca 2017 at 10:36

  I and my pals were found to be reviewing the excellent helpful tips from your site and at once came up with a horrible feeling I had not expressed respect to the web blog owner for those tips. All of the guys are already consequently happy to read them and have truly been using those things. We appreciate you truly being really helpful and also for considering this sort of magnificent useful guides millions of individuals are really eager to understand about. My very own honest apologies for not saying thanks to you earlier.

 29. content samurai software

  22 marca 2017 at 21:00

  It’s difficult to get knowledgeable individuals about this topic, however, you could be seen as you know what you’re preaching about! Thanks

 30. Music

  23 marca 2017 at 18:03

  Zune and iPod: Most folks look at the Zune towards the Contact, however just after watching how slender and incredibly minor and gentle it is, I just take it towards be a in its place exceptional hybrid that brings together features of each the Contact and the Nano. It’s Pretty vibrant and gorgeous OLED show is somewhat more compact than the contact screen, however the player by itself feels fairly a little bit smaller sized and lighter. It weighs in excess of 2/3 as considerably, and is substantially more compact inside width and peak, whilst remaining exactly a hair thicker.

 31. Catherine Ike

  25 marca 2017 at 11:37

  self employment tax calculator I do believe that a property foreclosure can have a major effect on the borrower’s life. Property foreclosures can have a 6 to decade negative relation to a applicant’s credit report. A new borrower who has applied for home financing or any loans even, knows that your worse credit rating is definitely, the more hard it is to obtain a decent bank loan. In addition, it may possibly affect a borrower’s ability to find a really good place to lease or rent, if that becomes the alternative real estate solution. Interesting blog post.GoBizAp

 32. online buy shoes

  27 marca 2017 at 00:33

  I’m really pleased to uncover this site. I want to to thank you for your time due to this fantastic read through!! I absolutely liked each bit of it and i also have you guide marked to check out out new items on your world wide web website

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra