Felieton

Pieprzne sojusze

No nareszcie czuję się bezpiecznie! Przybywają do nas obrońcy zza oceanu, bo na sercu im leży moje dobro. Jestem w strukturach paktu, którego głównym, europejskim strategiem są Niemcy. Bratam się z unią europejską, myśląc o wspólnej, europejskiej armii. Wielokrotnie goszczę premiera Wielkiej Brytanii, odczuwając jego troskę o moje wschodnie rubieże. Podpisuję kolejne umowy z Francuzami na zakup sprzętu i technologii militarnych. Mój Prezydent odpala chanukowe świece, dbając o miłe relacje z możnymi tego świata. Pomagam Ukrainie, licząc na współdziałanie w razie zwęszenia wspólnego wroga. No i mam rzutkiego ministra spraw zagranicznych, który zawiera kluczowy sojusz z karaibskim mocarstwem. Czekam tylko na pakt o nieagresji z Księstwem Liechtenstein i mogę już do końca świata spać spokojnie.

No chyba, że moje cudowne i błogie samopoczucie zostanie zakłócone jakimś głupawym snem, pełnym pytań i dziwnie realistycznych skojarzeń. Otóż, nie daj Bóg, przyśnią mi się zeszłoroczne słowa amerykańskiego generała, odpowiedzialnego za perfekcyjne przeprowadzenie manewrów „Anakonda”, który oświadczył, że wschodnią granicą Paktu Północnoatlantyckiego jest linia Odry i Nysy. W sennych majakach przypomnę sobie, iż nasz ukochany sojusznik jest w stanie permanentnej wojny od, bez mała, dwustu dwudziestu lat, przyczyniając się do większości z nich. Gdzieś zaświta mi potrzeba posiadania wiz, by odwiedzić najlepszego przyjaciela.

Bezładnie, przez uśpiony umysł, przebiegnie mi cała historia naszych stosunków z Angolami, których kilkusetletnia konsekwencja w zwalczaniu Polaków jest godna najgłębszego potępienia. Przez chwilę dotrze do mnie, kto w czasach rozbiorów był sterem i mocodawcą dla nędznych poczynań Prusaków? Kto tak koncertowo „wypełnił” wojenne zobowiązania sojusznicze? Kim naprawdę był dla Rzeczypospolitej spaślak w cylindrze z nieodłącznym cygarem? Kto w roku zeszłym, z mównicy parlamentu, nakazywał nam pośpiech w kwestii zwrotu miliardów dolarów naszym nieocenionym, żydowskim druhom? Kto wystawił nam fakturę, i rozliczył złotem z naszych narodowych depozytów, za aprowizację i korzystanie ze sprzętu i lotnisk, w bitwie o Anglię? Kto przedłużył okres utajnienia dokumentów wojennych o kolejny „milion” lat, by ukryć przed nami swoje podłości?

Lekko przewrócę się na bok i usłyszę dźwięki „Marsylianki”. Pieśni która, o ironio, wieszczy i wychwala faktyczny koniec Francji. Zamajaczy mi jakiś francuski bubek w generalskim mundurze, który na początku drugiej wojny światowej wypowiedział znamienne słowa; iż „Polacy będą się bili do ostatniej kropli krwi, a my do ostatniego Polaka.” Ponownie uderzą mnie kulisy zbrojeniowych kontraktów i ich wyjątkowa dla nas opłacalność.

Pchany tajemniczą, senną dynamiką znowu zmienię pozycję, wyzwalając w jaźni obraz „dobrotliwego Niemca”. Przez uśpioną myśl przebiegnie wspomnienie wojennego Polokaustu i niemieckie próby obarczenia Polaków winą wszelkich wojennych wynaturzeń. Wyświetlą mi się współczesne statystyki, plasujące książkę okrutnego Adolfa w czołówce najlepiej sprzedających się pozycji księgarskich. Mgliście uświadomię sobie, że z każdego jednego euro europejskich dopłat na rzecz naszej Ojczyzny, aż osiemdziesiąt osiem eurocentów trafia na konta niemieckich firm, w ramach jedynie słusznych ekonomicznie kontraktów. Moją senną równowagą zachwieje zadziwiający fakt zatrudnienia siedmiuset osób w niemieckim konsulacie we Wrocławiu. Posiadania, przez naszego dozgonnego sojusznika, około dziewięćdziesięciu procent naszego rynku prasowo-medialnego. Finansowania stosunkowo niewielkiej gromady Niemców, stanowiących mniejszość niemiecką, bez działań wzajemnych niemieckiego państwa wobec Polaków w Niemczech. Wyświetlą mi się kolejne gęby Rodaków poddańczo skierowane w stronę krainy Bismarcka, z wiodącym przodozgryzem zaciętego Kaszuba.

Niespokojny sen znowu zmieni moją wypoczynkową pozycję, ukazując piekielne sceny wołyńskiej apokalipsy. Zobaczę szeregi współczesnej młodzieży, dziarsko maszerującej z pękami kwiatów, na uroczystość odsłonięcia kolejnego pomnika rzeźnika Stefana „B”. Zobaczę jej wychowawców, celowo ukrywających historyczną prawdę o krwawych stosunkach polsko-ukraińskich.

Gdy lekko zaczyna świtać, mój sen przechodzi w fazę czuwania. Jeszcze tylko przebłysk ostatniego koszmaru, w którym Minister Obrony mojego Państwa występuje z ideą stworzenia Litewsko-Ukraińsko-Polskiej Brygady.

Lekko spocony otwieram niewyspane oczy. Spoglądam na zimowe niebo, nieskłaniające do podejmowania jakichkolwiek działań. Przeciągając się leniwie uświadamiam sobie, że to był tylko sen.

Siadając do śniadania zaczyna mnie jednak niepokoić wspomnienie sennych treści. Coś przestaje mi się zgadzać. Jeśli bowiem wszyscy sojusznicy tak bardzo chcą wzmocnienia wschodniej granicy mojej Ojczyzny, przed potencjalną agresją cara Putina, to dlaczego; w zeszłym roku pan John Kerry częściej rozmawiał z ministrem Ławrowem, niż świeżo poślubiona niewiasta, ze swoją matką? Dlaczego wywiady Rosji i USA wspólnie ustalają czasy nalotów na Syrię, dając dowód na pełną współpracę wywiadowczą? Dlaczego Francja udostępnia swój kosmodrom na terenie Gujany, dla wystrzeliwania rosyjskich satelit? Dlaczego Niemcy i Rosja połączone są, nie tylko więzami szorstkiej przyjaźni, umową o pracę byłego kanclerza, lecz także niejedną, wielką rurą, sączącą rosyjski gaz, nie licząc się z naszym sprzeciwem? Dlaczego? Dlaczego? Dlaczego?….. Czy ktoś przypadkiem nie chce, najzwyczajniej w świecie, wydymać czterdziestomilionowego Narodu?

Jeszcze usłyszę radosne zapewnienia pana Petru, którego publiczne wystąpienia budzą podejrzenie, iż dawno wypowiedział postanowienia konkordatu z własnym rozumem, że sojusz z Europą jest naszą jedyną gwarancją przetrwania. I poczucie mojego bezpieczeństwa ulatuje jak mydlana bańka.

Zatem z kim wchodzić w sojusznicze kontredanse, skoro tak naprawdę wszystkie sprzymierzone nacje mają Polską Rację Stanu w głębokim poważaniu? Ano z kasą mości panowie, z kasą!! Na samym początku Polska z Polską, zbratać się muszą, by ze swego olbrzymiego potencjału zacząć korzystać dla dobra Najjaśniejszej i jej mieszkańców. A potencjał rzeczony olbrzymim się jawi. I nie tylko mam na myśli naszą jednorodność kulturową i religijną, młodzież patriotyczną, niebywałą umiejętność przetrwania w najtrudniejszych warunkach, niebagatelny potencjał intelektualny i naukowy. Biorę także pod uwagę nasz stan posiadania surowcowego, którego ogrom daje rękojmię godziwej egzystencji i samodzielności nie tylko nam, ale wielu następnym pokoleniom Polaków. (odsyłam do felietonu: https://prawy.pl/42523-niech-was-reka-boska-broni/). Gdy już taki sojusz zaistnieje, poprzedzony wielkim sprzątaniem po kolejnych złodziejskich dewastacjach, można będzie zacząć myśleć o kolejnych członkach bogatej, suwerennej drużyny, tworzonej pod patronatem Rzeczypospolitej. Wtedy dopiero wolne sprzysiężenia z Węgrami, Białorusią, Czechami, Słowakami i wszystkimi innymi krajami, które dobrowolnie mogą wejść w skład, dzisiaj utopijnej, idei Międzymorza będzie miało szanse powodzenia. W innym przypadku każdy obcy żołdak w moim Kraju napawa mnie niepokojem i budzi moje najgorsze obawy. Zwłaszcza w kontekście kuriozalnego faktu, że mój Prezydent pozwala mu korzystać z ostrej amunicji w towarzystwie najbardziej rozbrojonego narodu w Europie.

P.S. Nastąpiła pomyłka w tytule felietonu, bowiem słowo: „Pieprzne” winno być zastąpione słowem: „Pieprzone”. Za ewidentną pomyłkę najmocniej przepraszam. I teraz jest jak należy.

Leszek Posłuszny

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

79 komentarzy

79 Komentarzy

 1. Robert B.

  16 stycznia 2017 at 16:11

  Te wszystkie państwa prowadzą swoją grę, dbają o swoje interesy, jak nie z wami, to z kim innym, a u nas „przysięgam, że cię nie opuszczę aż do śmierci”…

  • Robert B.

   16 stycznia 2017 at 16:14

   No i oczywiście zamiast zająć się V kolumną (V kolumnami), na powróz ich i przed pluton, to słyszymy: „To są luuudzie. Wszędzie są doooobrzy i źliiii luuuudzie. Tak nie można. To niedemokratyczne”….

 2. z-k

  16 stycznia 2017 at 16:42

  No tak. Nic dodać nic ująć. Wróciłem z Wilna. Polacy walczą o polskość swoich dzieci i rozgoryczeni psioczą na Rzeczpospolitą. Dla nich Kaczyński, Waszczykowski…. to to samo co Sikorski, Cimoszewicz, Bartoszewski, Mazowiecki, Geremek i pozostała partyjna i okrągłostołowa swołocz. Nie mają racji. To nie Rzeczpospolita to ulepiona przez BND, mossad i cia okrągłostołowa POLIN.

 3. LSED

  16 stycznia 2017 at 17:50

  Panie Posłuszny – touché!

 4. Ellah Coquille

  16 stycznia 2017 at 18:29

  Moim zdaniem, to Twój najlepszy tekst /z tych które publikujesz na Prawy.pl/. Krótko, zwięźle i na -niestety- nie radosny temat, jak to się niektórym z Nas Polaków, mogłoby wydawać. No i jeszcze ta forma; eseik-majstersztyk!

 5. Zona

  16 stycznia 2017 at 21:51

  Mistrzostwo słowa. Gratuluję najlepszego do tej pory tu felietonu. Dziękuję. Przyjemnie się czytało acz wnioski niestety smutne.

 6. Leszek1

  17 stycznia 2017 at 00:48

  Bardzo dziekuje, Wspaniala forma i tresc. Musniecie tematu piorkiem, a mysl drazy go glebiej i glebiej. Male arcydzielo sztuki literackiej, odtwarzajace nasza rzeczywistosc na wzor malarstwa Grottgera.

 7. Miss Kolkemeyer

  29 stycznia 2017 at 05:25

  love cupid online dating

 8. Lyman Gum

  29 stycznia 2017 at 05:28

  Bitcoin casino

 9. Doretta Treff

  29 stycznia 2017 at 05:35

  Comedy Nights With Kapil online

 10. kendi kendine meme muayenesi

  8 marca 2017 at 15:52

  This is the right blog for anyone who wants to find out about this topic. You realize so much its almost hard to argue with you (not that I actually would want…HaHa). You definitely put a new spin on a topic thats been written about for years. Great stuff, just great!

 11. best shoe websites for women

  10 marca 2017 at 21:37

  Hi, just wanted to mention, I enjoyed this website post. It was beneficial. Keep on posting! Also check out my internet website; ครีมหน้าขาว

 12. childrens shoes online

  12 marca 2017 at 01:33

  Quite good website publish. I definitely appreciate this site. Keep creating!

 13. womens cheap shoes

  14 marca 2017 at 03:07

  Quite excellent website post. I totally appreciate this internet site. Keep creating!

 14. Arturo Rakes

  17 kwietnia 2017 at 06:27

  No suelo opinar mucho en la web, pero esta vez, he de decir que me ha maravillado esta lectura. Un sincero GRACIAS! Por escribir para nosotros, los que buscamos incesantemente respuestas 😉

 15. Oliver Carwile

  17 kwietnia 2017 at 06:47

  if you are not eating much fiber, then you will always get indigestion. so eat lots of dietary fibers’

 16. Timothy Smestad

  22 kwietnia 2017 at 02:43

  shoes for women online shopping

 17. Abe Melian

  24 kwietnia 2017 at 07:07

  cheap shoe sites

 18. lilac hats and fascinators

  25 kwietnia 2017 at 13:54

  Some genuinely wonderful info , Gladiola I observed this. „The past is a guide post, not a hitching post.” by L. Thomas Holdcroft.

 19. Sung Slatin

  26 kwietnia 2017 at 21:50

  womens sneakers online

 20. Philly diet doctor

  1 maja 2017 at 19:11

  Your site is extremely educational. I truly appreciate it.

 21. Aimee

  1 maja 2017 at 22:07

  Ha superado mis expectativas…. No esperaba que fuera a coincidir de tal manera con lo que necesitaba comprender. Te agradezco enormemente la información!

 22. Kiesha Boyle

  3 maja 2017 at 01:53

  online footwear stores

 23. Melvina Rosecrans

  4 maja 2017 at 16:08

  footwear shopping online

 24. Theodore Hendershott

  5 maja 2017 at 16:34

  shoe deals online

 25. 论文代写

  7 maja 2017 at 19:46

  Hi, I would like to subscribe for this webpage to get most recent updates, thus where can i do it please help out.

 26. Rafael Quaife

  8 maja 2017 at 07:56

  shoes shopping online sale

 27. Mervin Benfer

  10 maja 2017 at 14:31

  online shoe companies

 28. Whitney Costanzi

  11 maja 2017 at 18:34

  online shop for shoes

 29. Delphia Engelke

  14 maja 2017 at 18:29

  best shoe websites for women

 30. Vonda

  15 maja 2017 at 22:56

  Quisiera agradecer la oportunidad de ofrecer estos conocimientos que nos dejan mensajes tan significativos. A mi personalmente me ha llegado muchísimo al alma.

 31. Dwight Ooten

  17 maja 2017 at 14:19

  cheap shoes for sale online

 32. Pingback: Homepage

 33. софия варна самолет

  13 czerwca 2017 at 21:34

  Would you be interested in exchanging links?

 34. Pingback: xmt85c4wx5ctwxw3tcerthve56

 35. Eliquid Aruhaz

  25 czerwca 2017 at 18:30

  This is my first time i visit here. I found so many helpful stuff in your website especially its discussion. From the tons of responses on your posts, I guess I am not the only one having all the enjoyment here! keep up the excellent work

 36. Non Plus Ultra

  26 czerwca 2017 at 16:19

  Well, I don’t know if that’s going to work for me, but definitely worked for you! 🙂 Excellent post!

 37. Auto Insurance Burnaby

  28 czerwca 2017 at 16:49

  This is something that will need all of our combined efforts to address.

 38. Pingback: alcohol statistics

 39. Pingback: دانلود قسمت هشتم شهرزاد دوم

 40. Pingback: دانلود شهرزاد قسمت دوازدهم فصل دوم

 41. Pingback: دانلود قسمت دوازدهم عاشقانه

 42. Pingback: Lucia Fernandez

 43. Pingback: Gina Gerson

 44. Pingback: دانلود قسمت هفتم فصل دوم شهرزاد

 45. Pingback: hampton bay ceiling fan blog

 46. Pingback: lesbian porn xxx

 47. Pingback: skidsteer repairs

 48. Pingback: دانلود سریال عاشقانه

 49. Pingback: Loyola College for Sale

 50. Pingback: Hunde skove

 51. Pingback: دانلود قسمت سوم شهرزاد دوم

 52. Pingback: دانلود قسمت دوازدهم عاشقانه

 53. Pingback: دانلود قسمت 11 شهرزاد 2

 54. Pingback: دانلود قسمت پنجم شهرزاد دوم

 55. Pingback: nba jerseys

 56. Hermosa Beach Marketing

  15 lipca 2017 at 21:19

  You are obviously very knowledgeable. Extremely helpful article, please write more. Very nice post.

 57. Pingback: دانلود قسمت 13 عاشقانه

 58. Pingback: Oswaldo

 59. Pingback: porno

 60. Pingback: porno gratis

 61. Redondo Beach

  18 lipca 2017 at 12:20

  Thanks for sharing your info.

 62. Pingback: 917 d2 australia

 63. Pingback: porno gratis

 64. apply singapore pr

  19 lipca 2017 at 01:43

  Great post here!

 65. Pingback: porno

 66. Pingback: porno

 67. Pingback: porno gratis

 68. how to apply pr in singapore

  19 lipca 2017 at 22:54

  I like this post. Thanks.

 69. ChasBiarge

  20 lipca 2017 at 08:20

  Sildenafil For Men viagra Cephalexin Bad Breath

 70. KennHitthype

  20 lipca 2017 at 10:03

  Generic Xenical Cheap No Prescription viagra Cialis Online 5 Mg

 71. Pingback: پنجره دوجداره ویستابست

 72. Pingback: taurus woman and taurus man love compatibility 2019

 73. Pingback: دانلود قسمت 17 عاشقانه

 74. Pingback: قیمت پنجره دوجداره در ایران

 75. Pingback: فروش پنجره دو سه جداره

 76. KelChalkhic

  21 lipca 2017 at 08:40

  Donde Venden Viagra Murcia online pharmacy Buy Diflucan From Canada

 77. Pingback: ساخت پنجره دوجداره

 78. Pingback: پنجره ضد سرقت ایرانی ترک المانی

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra